Seattle – Dallas 6:3 (kon.)
Seattle Kraken
6:3 (2:1, 2:1, 2:1) Stav série: 3:3
Dallas Stars
Nedeľa 14.05.2023, 01:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • Play-off NHL • Semifinále Z. konferencie

59:51
    A tak zde máme ještě pár trestů. Radek Faksa (DAL) dostává deset minut za nesportovní chování. Joel Hanley (DAL) dvě minuty za hrubost. Na domácí straně poté dvě minuty za krosček dostal Brandon Tanev (SEA) a desetiminutový trest za nesportovní chování vyfasoval Ryan Donato (SEA).
    59:02 Jordan EBERLE - 6:3

59:02
    Seattle právě vstřelil branku!
    Zřejmě poslední branku tohoto utkání obstaral JORDAN EBERLE, jenž se trefuje do opuštěné klece Stars. Asistence: Alexander Wennberg.

56:08
    Stars už zkoušejí hru bez svého brankáře.
    48:59 Joel KIVIRANTA - 5:3

48:59
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars však okamžitě reagují svou třetí brankou. Faksa nahrál kotouč na modrou Harleymu, jehož následnou střelu skvěle tečoval JOEL KIVIRANTA. Asistence: Thomas Harley, Radek Faksa.
    48:44 Matthew BENIERS - 5:2

48:44
    Tak a je zřejmě hotovo. Kraken se dostal do rychlého protiútoku, kde nakonec Eberle nahrál MATTYMU BENIERSOVI, jenž už měl před sebou pouze Wedgewooda, jehož překonal střelou pod vyrážečku. Asistence. Jordan Eberle.

46:19
    Dallas bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za držení dostává Vince Dunn (SEA).

42:23
    A znova tyč domácí brány! První formace Dallasu v útočné třetině poslala tři rychlé přihrávky a Robertsonova pohotová střela orazítkovala tyč!

40:26
    Stars mohli vstřelit svou třetí branku v utkání, ale proti byla tyč! Dallas jel ve dvou na jednoho a Pavelski vzal vše na sebe, ale jeho střela trefila jen břevno.

29:15
    Tlak Dallasu končí útočným faulem, když je na dvě minuty za držení hole vyloučen Tyler Seguin (DAL).
    25:37 Joe PAVELSKI - 4:2

25:37
    Stars využívají přesilovou hru! Heiskanen dostal kotouč na modrou čáru a jeho následné nahození před Grubauerem tečoval JOE PAVELSKI a touš zamířil přesně mezi betony domácího brankáře. Asistence. Miro Heiskanen, Jason Robertson.

25:16
    Jamie Oleksiak (SEA) zcela zbytečně seslal k ledu Robertsona a za své počínání dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

24:23
    Dallas střídá své brankáře! Jake Oettinger míří na střídačku Dallasu a do brány Stars míří Scott Wedgewood.
    24:23 Tye KARTYE - 4:1

24:23
    Kraken odskakuje už na rozdíl tří branek! Domácí si jdou pro Game 7! TY KARTYE vystřelil z levého kruhu a zřejmě trochu překvapil Oettingera, když kotouč prošel pod jeho vyrážečkou. Asistence: Vince Dunn, Matty Beniers.
    21:34 Eeli TOLVANEN - 3:1

21:34
    Stars se zcela vykašlali na pokrytí útoku Seattlu, když Gourde na levé straně velmi dobře zasekl kotouč a nahrál jen na střed najíždějícímu Bjorkstrandovi, který poté přihrál před zcela prázdnou bránu EELIMU TOLVANENOVI, jenž už se nemýlil. Asistence: Oliver Bjorkstrand, Yanni Gourde.

18:33
    První přesilovou hru v utkání si zahrají i hokejisté Dallasu, jelikož je na dvě minuty za sekání vyloučen Matty Beniers (SEA).
    16:46 Jordan EBERLE - 2:1

16:46
    Kraken využívá přesilovou hru! McCann dokázal dostat puk do pravého kruhu na Tolvanena, jehož střelu z první Oettinger skvěle vyrazil před sebe, jenže zde kotouč sebral JORDAN EBERLE, který poté trefil touš do odkryté brány Stars. Asistence: Eeli Tolvanen, Jared McCann.

15:50
    Hned v úvodu druhé početní výhody Schwartz vybídl ke skórování Eberleho, jenže jeho pohotovou střelu skvěle zastavil Oettinger.

15:41
    Seattle bude hrát další přesilovou hru, protože na trestnou lavici míří kapitán Stars Jamie Benn (DAL), jenž si taktéž odsedí dvě minuty za podrážení.

12:35
    Seattle bude hrát první přesilovou hru tohoto utkání, jelikož na trestnou lavici míří Thomas Harley (DAL), jenž si odpyká dvě minuty za podrážení.
    09:30 Mason MARCHMENT - 1:1

09:30
    Jenže přichází okamžitá odpověď Dallasu! Domi rychle zavezl puk do útočného pásma, kde ho nahrál pod sebe Seguinovi, jenž poté přihrával před prázdnou bránu MASONU MARCHMENTOVI a tento pas svou holí přizvedl bránící Schultz, jenže to bylo přesně do nohy Marchmenta a puk se poté odrazil do odkryté brány Krakena. Asistence: Tyler Seguin, Max Domi.
    08:59 Yanni GOURDE - 1:0

08:59
    Domácí hokejisté jdou do vedení! YANNI GOURDE na pravé straně skvěle využil toho, že před ním upadl bránící Lindell, a tak se natlačil před Oettingera, kterého sice na první pokus nepřekonal, ale z dorážky už byl následně úspěšný. Asistence: Eeli Tolvanen, Justin Schultz.

00:07
    Úvodní vhazování sice vyhráli domácí, ale po chybě Larssona se do obrovské šance dostal Hintz, kterého však skvěle vychytal Grubauer.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 9. Gourde (Tolvanen, Schultz), 17. Eberle (Tolvanen, McCann), 22. Tolvanen (Bjorkstrand, Gourde), 25. Kartye (Dunn, Beniers), 49. Beniers (Eberle), 60. Eberle (Wennberg) – 10. Marchment (Seguin, Domi), 26. Pavelski (Heiskanen, J. Robertson), 49. Kiviranta (Harley, Faksa)

Seattle Kraken: Grubauer (M. Jones) – Dunn, Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – Kartye, Beniers, Eberle – McCann, Wennberg, Schwartz – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Donato, Geekie, Tanev.
    Tréner: David Hakstol

Dallas Stars: Oettinger (25. Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Harley, Hanley, Lindell, Hakanpää – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Marchment, Domi, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Kiviranta, Faksa, Dellandrea.
    Tréner: Peter DeBoer

Rozhodca: Dwyer, McIsaac – Kovachik, MacPherson

Diváci: 17 151