J. Kórea – Poľsko 0:7 (kon.) | Litva – Taliansko 4:6 (kon.) | Veľká Británia – Rumunsko 7:0 (kon.)
Južná Kórea
0:7 (0:2, 0:3, 0:2)
Poľsko
cz Streda 03.05.2023, 13:30 • Motorpoint Arena, Nottingham • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. A • 4. kolo

Polsko dnes vyhrálo stejně vysoko jako při prvním utkání nad Litvou, znovu soupeře zdemolovalo 7:0. Už jen jediná výhra tedy dělí Poláky od postupu do elitní skupiny MS, případně by Polsku možná i měl stačit menší bodový zisk, ale to je v rovině teorie. Dnes náš severní soused nedal soupeři žádnou šanci, Jižní Korea byla celé utkání horší. Korejce čeká poslední zápas proti Litvě, který bude klíčový směrem k udržení. Naopak Polsko vyzve na závěr Rumuny, hrát se bude v pátek.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost, na počtenou! (15:42:13)

59:41
    Dziubinski se málem ještě vydal do dalšího protiútoku, ale polský kapitán byl zastaven.

59:01
    Polský brankář si připsal další zákrok, mezitím se nám rozběhla už poslední minuta tohoto utkání.

58:26
    Teď to ovšem také Korejci sehráli velmi dobře, jenže chybělo lepší a přesnější bekhendové zakončení. Murray se o čisté konto musel strachovat.

57:47
    Polsko si dlouho měnilo kotouč v útočné zóně, ale bylo to bez střelby. Následně se ale provinilo ofsajdem, takže hra se musela přerušit. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

56:48
    Kisung Kim si poradil ve vlastním pásmu velice dobře. Přihrávku Polska snadno zachytil.

55:29
    Ve vzduchu visel osmý úder! Polsko se dostalo do přečíslení tři na jednoho, ale situaci ve finále velice překombinovalo.

54:39
    Murray se musel mít před svým brankovištěm na pozoru, poněvadž Korea předvedla velice sympatickou akci. Teď jde polskému brankáři o nulu.
    53:58 Krystian DZIUBINSKI - 0:7

53:58
    Polsko právě vstřelilo branku!
    Právě KRYSTIAN DZIUBINSKI předvedl při trestném střílení výtečný bekhendový blafák. Brankáře Leeho si položil na led a pak jen zametl touš do opuštěné klece. 0:7.

53:57
    Uvidíme trestné střílení. Kapitán Dziubinski byl kousek před brankářem podražen, takže Polsko bude mít ideální možnost přidat sedmou trefu.

53:14
    A další pěkná akce Polska, která však neměla brankové vyústění. Brankář Lee chvíli nevěděl, kde kotouč má.
    52:19 Marcin KOLUSZ - 0:6

52:19
    Celek, který je dnes psán jako hostující, přidává další branku. Lyszczarczyk vybídl na levém kruhu úplně volného obránce MARCINA KOLUSZE, jenž naprosto přesně zamířil k zadní tyči. Lee nestačil zasáhnout svou lapačkou. 0:6. Asistence: Alan Lyszczarczyk a Maciej Kruczek.

52:02
    Polští fanoušci jsou po celé utkání opravdu hodně slyšet. Je vidět, že dnešní utkání si užívají.

50:36
    Už se Poláci znovu dostali do útočného pásma a rádi by přidali šestý kousek do korejské sítě. Brankář Lee však zatím ve třetí periodě mnoho práce neměl.

49:58
    Jee se jen o kousek nedostal ke střele z voleje. Pod nohy mu totiž skočil polský bránící hráč.

49:14
    Walega prohrál sprintérský souboj s korejským hráčem, ale nutno podotknout, že hokejista v modrém měl podstatný náskok.

48:22
    Lyszczarczyk se na chvíli uvolnil na pravém kruhu a už se chystal pálit z první, jenže přihrávka na útočníka s číslem 21 na zádech nedoputovala.

47:28
    Sangwook Kim se hnal dopředu po levém křídle. Už se zdálo, že se dostane do úniku, ale nakonec zvolil přihrávku, která přesná nebyla.

46:22
    Korejci si nyní mění kotouč ve vlastním pásmu. Obránci mezitím čekají na dostřídání forvardů.

46:03
    Oh pálil od modré čáry zápěstím. Korea však neposlala kotouč mezi tři tyče, takže ani v tento moment první branka asijského týmu k vidění nebyla.

44:32
    Michalski si klepl o hrací předmět na vrcholu levého kruhu, zakončení ale na řadu od člena čtvrtého útoku nepřišlo.

43:53
    První lajna Polska se snažila něco vymyslet v útočné zóně, poněvadž díky Pasiutovi snadno získala kotouč, ale nic z toho ve finální moment nebylo.

43:03
    Michalski poměrně vysoko napadal rozehrávku soupeřova celku, avšak ke kotouči se nakonec nedostal.

41:48
    Korea se zmohla jen a pouze na nahození z červené čáry. Záhy bylo ale odpískáno polské zakázané uvolnění.

40:56
    Lyszczarczyk se znovu velice snadno protáhl do útočného pásma, ale pak se mu spoluhráči nenabídli úplně ideálně, takže přihrávka nepřišla.

40:01
    Střídání v týmu Jižní Korea:
    ze hřiště odchází Matt Dalton, přichází Yeonseung Lee.

40:01

Po dvou třetinách je o vítězi tohoto duelu naprosto jasno. Poláci vedou o pět branek, když ve druhém dějství využívali především přesilovky. Ve 31. minutě se trefil Jeziorski a o dvě minuty později se do listiny střelců zapsal také Walega. V poslední minutě třetiny pak zvyšoval poměrně šťastným způsobem kapitán Dziubinski.

40:00
    39:32 Krystian DZIUBINSKI - 0:5

39:32
    Také na konci druhé třetiny se Polsko dočkalo další branky. Walega opět posunul k brankovišti na KRYSTIANA DZIUBINSKIHO, který se snažil křížně přihrát na kolegu, ale od korejského zadáka se puk odrazil do branky. 0:5. Asistence: Kamil Walega a Alan Lyszczarczyk.

39:09
    Dziubinski se uvolnil mezi kruhy, jeho pohotová rána byla zastavena obětavými obránci v modrých dresech.

38:44
    Jaskiewicz už po skončení přesilovky pět na tři vypálil zápěstím velice šikovně, jenže horní růžek o pár čísel minul.

38:22
    Vyloučení v týmu Jižní Korea:
    Ingyo Oh – 2 min., podrážení.

37:52
    Zygmunt dostal poměrně snadno a ve velké rychlosti kotouč do útočného pásma. Pak si pomohl přihrávkou na obránce, jenže rána přesná nebyla.

36:36
    Don Ku Lee – 2 min., hrubost.

36:06
    Don Ku Lee poslal kotouč po teči polských hráčů jen do ochranné sítě. Pokračovat budeme po reklamní pauze.

35:39
    Po delší době se také celek z Asie mohl dostat k zakončení, jenže nepředal si kotouč úplně nejlépe.

34:50
    Přečíslení čtyř proti dvěma zakončil ranou z kruhu Fraszko, jehož ránu ale zlikvidoval Dalton.

34:14
    Jeden z polských hráčů se snažil naservírovat do pravého křídla co nejpřesnější žabičku, avšak přesný nebyl.

33:18
    Korea hledá protihru, i když už moc dobře ví, že tento duel nezvládne. Nyní poslala černou gumu přes všechny čáry.
    32:34 Kamil WALEGA - 0:4

32:34
    Máme tady další branku! Poláci se udrželi na kotouči díky Lyszczarczykovi, který pak na levém kruhu vybídl KAMILA WALEGU, jehož projektil přesně zapadl k zadní tyči. 0:4. Asistence: Alan Lyszczarczyk a Dominik Pas.

32:00
    Favorizovaný celek se pouští do další kombinace. Korea se bude muset bránit ještě necelou minutu.
    30:50 Bartlomiej JEZIORSKI - 0:3

30:50
    První část dlouhé přesilovky Polsko využilo! Walega předal kotouč k brankovišti na hůl Zygmunta, který okamžitě vybídl mezi kruhy BARTLOMIEJE JEZIORSKIHO, jenž procedil černou gumu do sítě. 0:3. Asistence: Pawel Zygmunt a Kamil Walega.

30:36
    Pasiut dostal na vrchol pravého kruhu nabito od Kolusze, avšak Dalton předvedl velmi jistý zákrok.

30:19
    Na začátku přesilovky se Polsko zatím nemůže udržet v útočném pásmu.

29:42
    Seungjae Lee – 2+2, vysoká hůl.

29:08
    Polsko má ponechanou výhodu. Za okamžik bude hrát první přesilovku v tomto duelu.

27:46
    Don Ku Lee předvedl výtečnou přihrávku na brankoviště, kde ale holí zapracoval Murray. Pokud by polský brankář nezasáhl, pravděpodobně by bylo sníženo.

27:07
    Teď jsme ale viděli nepřesnou předávku na útočné modré čáře, pro kotouč si dojel Gorny.

26:25
    Korea opět přitlačila a objevila se ve dvou velice solidních pozicích, avšak Murray opět dával pozor.

25:33
    Lyszczarczyk si klepl o kotouč na útočné modré čáře. Nabral rychlost a pak zápěstím vystřelil těsně vedle branky.

24:23
    Wajda vypálil velice tvrdě od modré čáry, ale brankář měl poměrně odkrytý výhled, tudíž mu nedělalo větší problém zakročit levým betonem.

23:03
    Geonwoo Kim obkroužil polskou bránu a nakonec se dostal k bekhendovému zakončení, které ovšem zastavil pozorný Murray.

22:19
    Polákům se ale nyní nepovedla rozehrávka přes celé kluziště. Bude se vhazovat v korejském útočném pásmu.

21:19
    Nahození od modré čáry v podání Kolusze bylo tečováno. Kotouč zapadl do sítě nad brankou asijského mužstva.

21:11
    Jeziorski nabíral rychlost na pravé straně útočného pásma, ale stejně byl od kotouče odstaven.

20:01

Je za námi první třetina, po které Poláci vedou 2:0. Přestože byla Korea na začátku velice aktivní, úvodní gól vstřelil v 10. minutě Lyszczarczyk. O deset minut později vedl náš severní soused už 2:0, když se z dorážky pohotově prosadil Jeziorski.

20:00
    19:12 Bartlomiej JEZIORSKI - 0:2

19:12
    Na konci první dvacetiminutovky vede favorit o dvě trefy! První rána se odrazila od zadního mantinelu, načež pohotový BARTLOMIEJ JEZIORSKI dorazil hrací předmět do sítě. Dalton se přesunout nestačil. 0:2. Asistence: Bartosz Ciura a Krystian Dziubinski.

18:43
    První třetina pomalu ale jistě míří do svého konce. Korea teď kontroluje kotouč ve vlastním pásmu.

17:27
    Poláci si znovu vytvořili celkem znatelný tlak před brankovištěm, ale v ani jednom případě nedorazili touš do branky.

16:46
    Zygmunt se proháčkoval do sympatické střelecké pozice, jenže jeho pokus zamířil vysoko nad horní tyč. Sluší se podotknout, že tam byl sražen.

16:19
    Jeon na okamžik vyplaval před polskou bránou, přičemž obránci mu nějaký čas dopřáli, avšak korejský forvard nezvládl zpracování.

15:33
    Ciura uklidnil hru za svou bránou. Nyní sledujeme pasáž, která je méně záživná pro oko diváka.

14:18
    Fraszko se před brankovištěm dostával k rychlé teči, jenže brankový prostor netrefil.

13:28
    Galant se snažil tečovat střelu od modré čáry. Kotouč si ale našel Dalton.

13:02
    Young Jung Lee se ve velké rychlosti dostal k zakončení po levé straně, to ale minulo bránu. Pak korejský útočník velice nepříjemně dopadl na mantinel a teď je v péči lékařů.

12:28
    Znovu se Lyszczarczyk snažil něco vymyslet, tentokráte po pravém křídle, ale obránci celku v modrých dresech zapracovali dobře.

11:53
    Pasiut nabízel před brankoviště velice nebezpečnou střílenou přihrávku, která byla jemně tečována, ale nakonec minula brankový prostor.

11:24
    Poláci odehráli kotouč na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat v jejich obranné třetině.

11:13
    Teď už iniciativu přebrala Korea, která se snažila něco vymyslet v útočné zóně. Přihrávku zpoza brány si ale Murray pohlídal, kotouč zachytil do lapačky.

10:42
    O minutu později mohlo vést Polsko o dvě branky! Přečíslení ale nevyřešilo přesnou střelou.
    09:42 Alan LYSZCZARCZYK - 0:1

09:42
    Prsty na první brance Polska měli hráči, kteří už mají zkušenosti z české nejvyšší soutěže. ALAN LYSZCZARCZYK se po přihrávce Pawla Zygmunta zmocnil kotouče, na kruhu udělal otočku a pak zápěstím vypálil ve chvíli, kdy toho Dalton mnoho neviděl. 0:1. Asistence: Pawel Zygmunt a Bartosz Ciura.

08:12
    Kruczek zůstal po přesné přihrávce úplně volný na pravém kruhu. Jeho rána zápěstím zapadla těsně vedle bližší tyče.

07:44
    Znovu měla Korea poměrně značný tlak. V posledních čtyřech minutách je lepším týmem. Teď však na řadu přichází komerční pauza.

07:27
    Kisung Kim si najel do předbrankového prostoru na přihrávku zpoza brány. Murray se blýskl výborným zákrokem hrudí.

06:33
    Murray se dostal za svou klec, kde svým spoluhráčům pomohl s rozehrávkou.

06:02
    Nam se objevil úplně volný na levém kruhu, ale zpracování prudké přihrávky se mu nevydařilo.

05:16
    Kostek se dostal k ráně z druhé vlny. Dělovku polského zadáka ale Dalton vyrazil.

04:46
    Korea okamžitě vystřelila hned po vyhraném vhazování, projektil ale nespadl do brány.

04:24
    Geonwoo Kim se dostal k ráně z levé strany. Jeho pokus sice nezapadl mezi tři tyče, ale hned následně si Murray přece jen připsal zákrok.

03:12
    O kotouč se dlouho bojovalo v rohu kluziště. Znovu se hraje v obranném pásmu asijského celku.

01:28
    Hned v úvodu měli Poláci tlak. Dalton musel betonem likvidovat dvě rány z kruhu.

00:01

Jižní Korea: Dalton (Y. Lee) – Nam, S. Lee, Song, Oh, D. K. Lee (C), Jee, Yoo – Y. S. Kang, Sa. Kim, K. Kim – Jeon (A), Ahn (A), Si. Kim – G. Kim, Park, Y. J. Lee – M. Kang, Jeong, Y. Lee
    Trenér: Woojae Kim

Polsko: Murray (Miarka) – Wajda, Kruczek, Ciura, Kolusz (A), Kostek, Dronia, Jaskiewicz, Gorny – Fraszko, Pasiut (A), Wronka – Lyszczarczyk, Dziubinski (C), Jeziorski – Zygmunt, Walega, Pas – Galant, Starzynski, Michalski
    Trenér: Robert Kalaber

Rozhodčí: Borga (SUI), Zrnic (SLO) – Kisil (GBR), Muzsik (HUN).

Jižní Korea má za sebou zatím tři zápasy, ve kterých jednou vyhrála a dvakrát padla. Nejprve nestačila 0:4 na domácí Velkou Británii, pak nestačila 1:6 na Itálii, ale v minulém zápase porazila 5:2 hokejisty Rumunska, tudíž udělala velký krok k tomu, aby se v této divizi udržela.

Zdá se, že Polsko se zařadilo mezi favority na postup. Na úvod hladce přejelo 7:0 Litvu, ale pak padlo těsně po prodloužení s Velkou Británií. Nicméně ve třetím klání Poláci překvapivě porazili 4:2 Italy, takže momentálně jsou se sedmi body na první pozici. Sluší se doplnit, že do elitní divize MS postupují dva týmy.

Hezké středeční odpoledne při sledování textového přenosu z Mistrovství světa IA. Dnes se Jižní Korea utká s Polskem. Začínáme ve 13:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 10. Lyszczarczyk (Zygmunt, Ciura), 20. Jeziorski (Ciura, Dziubinski), 31. Jeziorski (Zygmunt, Walega), 33. Walega (Lyszczarczyk, Pas), 40. Dziubinski (Walega, Lyszczarczyk), 53. Kolusz (Lyszczarczyk, Kruczek), 54. Dziubinski (t.s.)

Južná Kórea: Dalton (41. Y. Lee) – Nam, S. Lee, Song, Oh, D. K. Lee (C), Jee, Yoo – Y. S. Kang, Sa. Kim, K. Kim – Jeon (A), Ahn (A), Si. Kim – G. Kim, Park, Y. J. Lee – M. Kang, Jeong, Y. Lee
    Tréner: Woojae Kim

Poľsko: Murray (Miarka) – Wajda, Kruczek, Ciura, Kolusz (A), Kostek, Dronia, Jaskiewicz, Gorny – Fraszko, Pasiut (A), Wronka – Lyszczarczyk, Dziubinski (C), Jeziorski – Zygmunt, Walega, Pas – Galant, Starzynski, Michalski
    Tréner: Robert Kalaber

Rozhodca: Borga (SUI), Zrnic (SLO) – Kisil (GBR), Muzsik (HUN)