NY Islanders – Carolina 1:2 (po pr.) | Florida – Boston 7:5 (kon.) | Minnesota – Dallas 1:4 (kon.)
Seattle – Colorado 1:4 (kon.)
Minnesota Wild
1:4 (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 2:4
Dallas Stars
cz Sobota 29.04.2023, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie
    59:04 Max DOMI - 1:4

59:04
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je hotovo! Boldy ve středním pásmu poslal velmi špatnou přihrávku přímo do Domiho a na opuštěnou klec poté mířili hned dva hráči Dallasu, kde nakonec Marchment přenechal branku MAXI DOMIMU. Asistence: Mason Marchment.

58:10
    Wild si berou svůj oddechový čas.

55:44
    Fleury tedy už zůstává na své střídačce!
    52:53 Frédérick GAUDREAU - 1:3

52:53
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild vstřelují kontaktní branku! Middleton na pravé straně zastavil vyhozený kotouč a Nyquist ho okamžitě poslal před bránu, kde byl zcela osamocený FREDERIK GAUDREAU, který překonal Oettingera velmi dobrou kličkou do jeho protipohybu. Asistence: Gustav Nyquist, Jacob Middleton.

48:49
    Nicméně Robertsona poté krosčekoval Matt Boldy (MNS), který za své počínání dostává dvě minuty.

48:47
    Robertson dokázal přebruslit domácí hráče, ale už byl poté hodně blízko Fleurymu, jehož chtěl překonat střelou po ledě, ale domácí brankář si zapsal první úspěšný zákrok.

44:27
    Nepřesnou střelu Brodina se hned zpoza klece snažil vrátit zpět Hartman a zde se o dorážky pokoušeli Zuccarello s Kaprizovem, jenže ani jednomu se nepodařilo dostat touš za záda Oettingera.

41:34
    Zuccarello dostal přihrávku na střed útočného pásma, kde velmi dobře místo střely volil přihrávku na Kaprizova, ale ruský útočník nedokázal usměrnit touš do zcela odkryté brány Dallasu.

40:01
    Do třetí třetiny Minnesota střídá své brankáře, když Filipa Gustavssona nahrazuje Marc-André Fleury.
    39:59 Mason MARCHMENT - 0:3

39:59
    A tak se díky tomu ještě do rychlého protiútoku dostali hosté, když Domi vyslal do úniku MASONA MARCHMENTA, jenž se trefil pod vyrážečku Gustavssona, když na časomíře zbývalo pouze 0,6 ze druhé třetiny. Asistence: Max Domi.

39:52
    V samotném závěru druhé třetiny měl obrovskou příležitost snížit Zuccarello, avšak jeho střela šla mimo bránu Dallasu.

34:56
    Dallas bude hrát svou první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavicí míří Ryan Hartman (MNS), jenž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
    33:37 Wyatt JOHNSTON - 0:2

33:37
    Stars odskakují na rozdíl dvou branek! Domácí nedokázali zastavit dlouhé nahození, a tak se k puku dostal Dadonov, jenž se s ním dostal za bránu Minnesoty, odkud nahrál mezi kruhy WYATTU JOHNSTONOVI, jehož pohotová střela prošla pod vyrážečkou Gustavssona. Pro Johnstona je to jeho první branka v play off! Asistence: Jevgenij Dadonov, Ryan Suter.

32:14
    Faksa dostal přihrávku na útočnou modrou, kde ještě mohl využít toho, že obránce Minnesoty upadl a střelu českého útočníka z pravého kruhu Gustavsson vyrazil za svou klec!
    22:35 Marchment mohl navýšit vedení Dallasu, ale v obrovské příležitosti trefil jen tyč!

22:35
    Po Harleyho střele se kotouč odrazil na hůl Dadonova, který ho poté přihrál před prázdnou bránu Marchmentovi, ale ten trefil pouze bližší tyč zcela odkryté klece!

18:30
    Jamie Benn (DAL) v závěru první třetiny oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za podrážení.

13:12
    Johansson se pokoušel protáhnout mezi dvojicí obránců Dallasu, ale byl podražen, a tak uvidíme první přesilovou hru utkání, protože na trestnou lavici míří Miro Heiskanen (DAL).
    06:22 Roope HINTZ - 0:1

06:22
    Nedáš dostaneš tedy doslova platí na druhé straně! Robertson poslal kotouč na modrou čáru k Seguinovi, který ho zde přiiťukl do jízdy ROOPEMU HINTZOVI, jenž následně využil své rychlosti a prohodil touš kolem bránícího Klingberga a poté se trefil přesně do bližší šibenice domácí klece! Asistence: Tyler Seguin, Jason Robertson.

Jan Matúš

Góly a asistencie: 53. Gaudreau (Nyquist, Middleton) – 7. Hintz (Seguin, J. Robertson), 34. W. Johnston (Dadonov, Suter), 40. Marchment (Domi), 60. Domi (Marchment)

Minnesota Wild: Gustavsson (41. M. Fleury) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Dumba, Klingberg, Faber – Kaprizov, Hartman, M. Johansson – Boldy, Gaudreau, Zuccarello – Nyquist, Steel, M. Foligno – Duhaime, Dewar, Reaves.
    Tréner: Dean Evason

Dallas Stars: Oettinger (Wedgewood) – Suter, Heiskanen, Lindell, Hakanpää, Harley, Hanley – J. Robertson, Hintz, Seguin – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, Glendening.
    Tréner: Peter DeBoer

Rozhodca: Sutherland, Nicholson – Mills, Alphonso

Diváci: 19 389