Frankfurt – Augsburg 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Freiburg 0:1 (kon.) | Lipsko – Hoffenheim 1:0 (kon.)
Stuttgart – Mönchengladbach 2:1 (kon.) | Union Berlín – Leverkusen 0:0 (kon.) | Schalke – Brémy 2:1 (kon.)
FC Schalke 04
2:1 (0:1)
Werder Brémy
cz Sobota 29.04.2023, 18:30 • VELTINS-Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 30. kolo

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 11:10. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 9:17. (20:29:08)

Je konec! Schalke díky skvělému výkonu ve druhém poločasu otočilo stav utkání a poráží Werder Brémy 2:1. Hosty poslal do vedení po dvaceti minutách do vedení Marvin Ducksch. Deset minut před přestávkou mohl vyrovnat Terodde, ale jeho hlavičku skvěle vyrazil Pavlenka. V závěru poločasu znovu hrozil Ducksch, ale jeho rána nebyla přesná. Po změně stran Schalke tlačilo, ale dlouho nemohlo najít recept na Pavlenku. Toho až deset minut před koncem propálil Sepp van den Berg. V nastavení pak rozhodl Dominick Drexler.

90+5

90+4
    Střídání v týmu Werder Brémy:
    ze hřiště odchází Christian Groß, přichází Jean Manuel Mbom.

90+3
    Schalke právě vstřelilo branku! Schalke se v samotném závěru dostává do vedení! DOMINICK DREXLER dostal parádní nákop do vápna, míč si zpracoval a technickou střelou překonal Pavlenku!

90+2
    Po obrovské chybě Jošidy zakončoval ve vápně levačkou Marvin Ducksch, ale trefil hrudník vracejího se obránce!

90+1
    Nastavuje se pět minut!

90
    Rodrigo Zalazar chtěl centrem z přímého kopu rovnou překvapit brankáře Pavlenku, ale ten si centr pohlídal a nechal míč proletět do autu.

89
    Thomas Ouwejan se dral za přihrávkou do vápna, ale obránce jej ke střele nepustil. Bude z toho pouze roh.

88
    Brémy se draly do otevřené obrany domácího Schalke, nicméně defenziva domácích míč dokázala odehrát do bezpečí.

87
    Střídání v týmu FC Schalke 04:
    ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Thomas Ouwejan.

86
    Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Sepp van den Berg).

85
    Jiří Pavlenka si dal před dobíhajícím soupeřem pozor a jednoduše nakopl míč na polovinu hřiště. Werder potřebuje otupit domácí tlak.

84
    Ducksch se následně dostal za obranu Schalke, ale jeho rána pravačkou byla nepřesná. hostující hráč byl navíc v ofsajdu.

82
    Schalke právě vstřelilo branku! Je vyrovnáno! Schalke se krátce před koncem souboje dočkalo vytoužené branky! Po dlouhém autu prodloužil Marius Bülter míč na hranici velkého vápna a SEPP VAN DEN BERG uklidil míč k tyči!

81
    Rodrigo Zalazar načechral míč z pravé strany ke vzdálenější tyči, ale Jung před dobíhajícím soupeřem přizvedl míč hlavou na roh.

80
    Jošida žene své spoluhráče na polovinu Werderu. Rodrigo Zalazar se dral mezi soupeře, ale ti mu míč stačili vypíchnout.

79
    Sebastian Polter si naskočil na nadýchaný centr z pravé strany, ale hlavičkoval jen do míst, kde stál pozorný Jiří Pavlenka.

78
    ze hřiště odchází Henning Matriciani, přichází Sepp van den Berg.

77
    ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Ilja Grujev,
    ze hřiště odchází Maximilian Philipp, přichází Niklas Schmidt.

76
    Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Maja Jošida).

75
    ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Michael Frey,
    ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Sebastian Polter,
    ze hřiště odchází Jere Uronen, přichází Dominick Drexler.

74
    Po dalším centru hlavičkoval z dobré pozice Karaman, ale zády k brance nedokázal míč přizvednout na branku.

73
    Alex Král se po levé straně dostal do blízkosti velkého vápna. Jeho následnou přihrávku ale Marius Bülter nedokázal zpracovat.

72
    Maja Jošida byl jako první u odraženého míče a jednoduše jej odkopl do zámezí. Vhazovat tak bude hostující Werder Brémy.

71
    Schalke se dostalo na polovinu Werderu, nicméně kombinace na pravé straně tentokrát skončila jen přihrávkou do zámezí.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a Werder Brémy stále drží těsné vedení. Schalke ale v posledních minutách vystrkuje růžky.

69
    Schalke se dostalo na levou stranu, Král se snažil probít do pokutového území, ale Bittencourt mu míč vypíchl do zámezí.

68
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Marvin Ducksch).

67
    ze hřiště odchází Niklas Stark, přichází Amos Pieper.

66
    Žlutá karta pro tým FC Schalke 04 (Tom Krauss).

65
    Po dalším rohovém kopu mělo Schalke obrovskou šanci! Pavlenka míč vybojoval jen před sebe, ale Tom Krauss trefil hruď Starka stojícího na brankové čáře!

64
    Karaman se dostal na hranici velkého vápna, ale důrazný Friedl jej čistým způsobem odstavil od míče.

62
    Zalazar se z pravé strany dral vpřed, ale domácí zadák jej faulem poslal k zemi. Nedovolený zákrok se obešel bez potrestání.

61
    Další ofenzivní snažení Schalke zmařilo postavení mimo hru Teroddeho. Ofsajd.

60
    Simon Terodde se hnal za přihrávkou do pokutového území. Pavlenka byl ale opět pozorný a jednoduše míč odkopl do zámezí.

59
    Po dalším rohovém kopu domácích se nikdo v modrém k zakončení nedostal. Schalke je ale po změně stran mnohem aktivnější.

58
    Rodrigo Zalazar si ve vápně skvěle převzal míč a pohotově se položil do zakončení. Jeho ránu ale Pavlenka vyrazil na roh!

57
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Miloš Veljković).

56
    Leonardo Bittencourt si v souboji s Alexem Králem v pravou chvíli pomohl taktickým faulem. Domácí zůstanou na míči.

55
    Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci hlasitým skandováním ženou své oblíbence vpřed. Werder ale brání skvěle.

54
    Alex Král rozehrál na levou stranu, kde byl Maja Jošida, nicméně ani japonský fotbalista si netroufl na průnik vpřed.

53
    Werder se dral vpřed na polovinu soupeře. Na levé straně ale nikdo v růžovém dresu cestu do zakončení nenašel.

52
    Alex Král získal míč na polovině hřiště. Český středopolař poté otočil směr hry, ale tam neměl nikoho v modrém.

51
    Pavlenka nakopl míč na polovinu Schalke, nicméně dobře postavený Jošida míč odhlavičkoval k soupeři.

49
    Schalke získalo míč na polovině hřiště, ale Tom Krauss nepřesným sklepnutím mezi obránce Werderu o míč přišel.

48
    Na opačné straně vypálil z velké vzdálenosti Marius Bülter, nicméně jeho dělovka skončila nad břevnem. Pavlenka míči zřejmě lehce pomohl.

47
    Werder se vydal vpřed. Nákop za obranu soupeře si našel Stage, ale jeho rána byla nepřesná.

46
    Schalke obstaralo výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Schalke v něm bude muset pořádně zlepšit svůj výkon.

46

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější hostující Werder Brémy. Hosty poslal do vedení po dvaceti minutách do vedení Marvin Ducksch. Deset minut před přestávkou mohl vyrovnat Terodde, ale jeho hlavičku skvěle vyrazil Pavlenka. V závěru poločasu znovu hrozil Ducksch, ale jeho rána nebyla přesná.

45+6

45+6
    V závěru nastavení si Marvin Ducksch naběhl na parádní přihrávku do vápna, kde střílel placírkou, ale jeho rána se vznesla nad břevno!

45+5
    Další ofenzivní výpad Schalke zastavuje útočný faul Terodeho. Domácí útočník se po verdiktu hodně zlobí.

45+4
    Mitchell Weiser získal odražený míč, přehodil si jej na pravou nohu a pohotově vypálil. Jeho rána se ale vznesla nad břevno.

45+3
    Tom Krauss zbytečně dohrál souboj na polovině soupeře a trefil jednoho z obránců šlapákem. Hráč Schalke může být rád, že nedostal žlutou kartu.

45+2
    Schalke se v závěru prvního poločasu tlačí na polovinu soupeře, ale centry zatím končí v moci fotbalistů Werderu Brémy.

45+1
    Nastavuje se šest minut!

45
    Ránu zpoza velkého vápna vyslal Philipp, jehož dělovka orazítkovala horní tyč!

44
    Exekuce dalšího přímého kopu domácích se ujal Rodrigo Zalazar, jehož rána pravou nohou prosvištěla vysoko nad břevnem.

43
    Friedl skvěle zareagoval na nákop směřující na pravou stranu a před sprintujícím Karamanem přizvedl balón do zámezí.

42
    Schalke získalo míč na polovině hřiště. Důrazný Alex Král si míč pokryl a pomohl si rozehrávkou pod sebe.

41
    Jošida tentokrát poslal nákop na polovinu soupeře, ale tam neměl nikoho z ofenzivních spoluhráčů. Pavlenka teď s rozehrávkou nespěchá.

40
    Domácí zahrávali další roh. Centr přiletěl na hlavu Jošidy, jehož hlavička skončila v rukavicích Jiřího Pavlenky. Český brankář zatím chytá skvěle.

39
    Jošida si musel dát pozor na napadajícího soupeře, před kterým se na poslední chvíli otočil a přenesl hru na pravé křídlo.

38
    Král se v hlavičkovém souboji srazil s jedním ze soupeřů a odnesl si ze souboje nepříjemný šrám.

36
    U vzdálenější tyče po dalším rohovém kopu hlavičkoval Jošida, ale jeho pokus skončil v rukavicích brankáře.

35
    Simon Terodde si naskočil na povedený centr z levé strany, ale jeho hlavičku Jiří Pavlenka efektně vyrazil!

34
    Stark poslal nákop za obranu Schalke, nicméně Leonardo Bittencourt na jeho pobídku nestačil zareagovat. Míč skončil u Jošidy.

33
    Také domácí brankář se nyní musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop ale propadl na levou stranu.

32
    Brémy drží míč v zadních řadách a zatím se nikam neženou. Ani fotbalisté Schalke nyní soupeřovu rozehrávku neatakují.

31
    Henning Matriciani poslal dlouhý aut do pokutového území, ale neměl tam nikoho v modrém, kdo by se mohl dostat do zakončení.

30
    Přímý kop Schalke nyní zahrával Marcin Kamiński, který zvolil technické zakončení levačkou, ale trefil jen soupeře ve zdi.

29
    Stage už je zpátky na nohou. Ještě před pokračováním ve hře si musí vyměnit zakrvácený dres.

27
    Hra je přerušena! Právě faulující Stage zůstává po zákroku ležet na trávníku. Zřejmě si přivodil tržnou ránu.

26
    Žlutá karta pro tým Werder Brémy (Jens Stage).

25
    Werder se dostal vpřed, nicméně hráči v růžovém se na míči dlouho neohřáli.

24
    Karaman si na pravé straně pokryl míč a Stark jej faulem poslal k zemi. Rozehrávat budou fotbalisté Schalke.

23
    Simon Terodde se na pravé straně zbavil obránce, přehodil si míč na pravačku a odcentroval. Jeho pokus zablokoval obránce.

22
    Schalke se dostalo na polovinu Werderu, nicméně nikdo v modrém se tentokrát do pokutového území neprosmýkl.

20
    Werder právě vstřelil branku! Werder se po dvaceti minutách dnešního souboje dostává do vedení! Po rychlé kombinaci dostal přihrávku kolem Alexe Krále MARVIN DUCKSCH, který poslal míč k tyči!

19
    Simon Terodde se dostal ke sklepnutému míči, prošel do vápna, nicméně prováhal ideální moment k zakončení.

18
    Do rozehrávky Werderu se musel znovu zapojit Jiří Pavlenka. Po jeho dlouhém nákopu přišel na polovině hřiště faul na Krausse.

17
    Karaman se snažil obejít soupeře na polovině hřiště, ale ten k němu přistoupil a dokázal míč odkopnout do zámezí.

16
    Brémy kombinují s míčem na polovině hřiště. Schalke se v úvodních minutách skvěle pohybuje. Povedený duel hraje Jošida.

15
    Do rozehrávky Werderu Brémy se musel zapojit brankář Jiří Pavlenka. Jeho nákop směřoval na levé křídlo, ale propadl do autu.

14
    Zadáci Werderu získali nepovedený nákop soupeře a jednoduše rozehráli na pravou stranu.

13
    Na další centr z levé strany si naskočil Alex Král a bez problémů míč vyboxoval ven ze šestnáctky. Obrany obou týmů jsou v úvodu důrazné.

12
    Jens Stage se z hranice velkého vápna opřel do odraženého míče, ale jeho pokus z voleje skončil domácí obranou sražený na roh.

11
    Brémy se dostaly na polovinu Schalke, kde hráči v růžovém krátce kombinovali, ale nakonec se nedostali do zakončení.

10
    Schalke zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde byl výborně střežen Alex Král.

9
    Marius Bülter se z levé strany probil do blízkosti velkého vápna, ale jeho centr vnějším nártem Jiří Pavlenka dokázal vyboxovat.

8
    Za dalším nákopem za obranu Schalke se dral Maximilian Philipp, nicméně jeho pobídka skončila v zámezí. Vhazovat budou domácí.

7
    Na levé straně se uvolnil Tom Krauss, jenže po přechodu za půlící čáru podklouzl.

6
    Bittencourt si naběhl na zpětnou přihrávku z levé strany, ale jeho pokus levačkou zablokoval dobře postavený Maja Jošida.

5
    Hra je přerušena! Jeden z hráčů Werderu se pustil do potyčky u postranní čáry. Sudí vše vyřešil beu udělení karty.

4
    Werder se dostal do pokutového území, ale nikdo v růžovém dresu se k zakončení nedostal.

3
    Simon Terodde se dostal do pokutového území, jenže sklepnutím pod sebe míč nenasměroval na nikoho v modrém dresu.

2
    Za nákopem na pravou stranu hnal Tom Krauss. U rohového praporku si jej ale předkopl daleko před sebe.

1
    Hostující Werder Brémy obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Werder se ihned vydal vpřed, ale nákop skončil u domácího stopera.

1

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Schalke bude hrát v modrém, zatímco Werder oblékne růžovou sadu.

FC Schalke 04: Schwolow – Matriciani, Jošida, M. Kamiński, Uronen – Král, Krauss – Karaman, Zalazar, Bülter – Terodde.
    Náhradníci: Langer – Drexler, Frey, Greiml, Mohr, Latza, Ouwejan, Polter, van den Berg.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Stark, Friedl – Weiser, Bittencourt, Groß, Stage, Jung – M. Philipp, Ducksch.
    Náhradníci: Zetterer – Buchanan, Grujev, Chiarodia, Pieper, Mbom, Salifou, R. Schmid, N. Schmidt.

Domácí Schalke je na tom mnohem hůře. Nováček Bundesligy měl tragický podzim, jehož vlivem musí do závěru soutěže bojovat o udržení. Aktuálně má Schalke na kontě dvacet čtyři bodů a je předposlední dva body před Herthou. Na záchranu ztrácí Schlke tři body, na barážovou pozici pak jediný bod. Naposledy ale prohrálo 0:4 na hřišti Freiburgu. Doma však z posledních pěti duelů získalo osm bodů.

Hostující Werder Brémy může hrát pět kol před koncem s klidem na kopačkách. Po dvaceti devíti odehraných duelech má Werder na kontě třicet pět bodů a zatím mu patří dvanáctá pozice ligové tabulky. Na týmy před sebou má navíc manko a poháry si v příštím roce nezahraje. Naopak na týmy pod sebou má Werder náskok. Na sestup činí náskok deset bodů.V posledním kole si vylepšit pozici vítězstvím 4:2 na půdě Herthy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.