Toronto – Tampa Bay 2:4 (kon.) | NJ Devils – NY Rangers 4:0 (kon.) | Vegas – Winnipeg 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
4:0 (1:0, 2:0, 1:0) Stav série: 3:2
New York Rangers
Piatok 28.04.2023, 01:30 • Prudential Center, Newark • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

3. Dawson Mercer (NJD) 1+1 (04:12:47)

Kouzlo Akiry Schmida pokračuje! Mladý Švýcar, který nahradil Víta Vaněčka v brankovišti Devils, když český brankář inkasoval v prvních dvou duelech devět z deseti branek svého týmu, si poté, co inkasoval ve třetím a čtvrtém duelu dohromady jen dvakrát, připisuje první nulu v play-off. Vychytal všech 23 střel hostů a stal se jednou z hlavních tváří pátého zápasu série, který vyhrálo New Jersey 4:0. Eric Haula zapsal dvě branky a jednu asistenci, přičemž skóre otevřel už po 39 sekundách Ondřej Palát, který vlastně nastartoval svůj tým v cestě za třetím vítězstvím. Devils mají nyní dva zápasy na to, aby vybojovali postupový čtvrtý bod.

59:53
    Meierova rána po buly od modré čáry končí na zadním hrazení.

59:48
    Šesťorkin ještě přerušuje hru, když se k němu odrazil puk od Hauly. Ten dnes nejspíš hattricku nedosáhne, ale má skvostnou bilanci 2+1.

59:25
    Rangers vyhodili puk přes všechny čáry.

59:13
    Ještě se bude vylučovat na straně Rangers. Za sekání jde pykat Lindgren.

59:01
    Hraje se poslední minuta zápasu. Na branky se nestřílí, přestože se hra přelévá ze strany na stranu.

58:01
    Poslední dvě minuty utkání. Hraje se dlouho bez přerušení.

57:25
    Rangers se ještě snaží o nějaký zázrak, ale bez střelby na branku ho sotva dosáhnou. Devils dobře brání své pásmo a snaží se duel spíš dohrávat. Už nechtějí riskovat nějaké zbytečné zranění za rozhodnutého stavu.

56:15
    Devils ve třetí třetině drtí své soupeře. Vedou 39-23 na střely a dovolili soupeři vystřelit na Schmida jen dvakrát. Sami už vypálili šestnáctkrát.

55:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.
    54:48 Erik HAULA - 4:0

54:48
    New Jersey právě vstřelilo branku!
    Rangers se vrátili do hry bez brankáře a platí za to! Buly vyhráli domácí a ERIC HAULA střelou přes celé kluziště trefuje prázdnou branku soupeře. Asistence: Nico Hischier, Ryan Graves.

54:44
    Kotouč po bloku Panarina vyletěl do ochranné sítě za branku Devils. Poslední komerční brejk.

54:04
    Povedená střela Gravese, Šesťorkin ale znovu úspěšně zasahuje. Ve třetí třetině chytá výborně, pokryl zatím všech 15 střel soupeře.

53:45
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
    Jonas Siegenthaler – 2 min., hrubost.

Vyloučení v týmu New York Rangers:
    Ryan Lindgren – 2 min., krosček.

53:45
    Bude se vylučovat, a to na obou stranách. Bude se hráč ve čtyřech.

53:45
    Ale teď se do toho hosté opřeli a vytvořili obrovský tlak na branku Schmida. Procpat puk za záda mladého brankáře Devils ale nedokázali, ačkoliv trefili tyč! Puk proklouzal podél brankové čáry a už se stáčel do klece, když Haula zasáhl svou holí a podpořil ho i Schmid. Nakonec se domácím povedlo dostat puk mimo brankoviště a zachránit situaci.

Michaela Koláriková

Góly a asistencie: 1. Palát, 24. Haula (Mercer, Severson), 34. Mercer (Haula), 55. Haula (Hischier, Graves)

New Jersey Devils: Schmid (Vaněček) – Siegenthaler, Hamilton, Graves, Marino, Severson, Bahl – Bratt, Hischier (C), Tatar – Palát (A), J. Hughes (A), Haula – Mercer, Boqvist, Meier – Lazar, M. McLeod, Bastian.
    Tréner: Lindy Ruff

New York Rangers: Šestorkin (Halák) – K. Miller, Trouba (C), Fox, Lindgren, B. Schneider, Mikkola – P. Kane, Zibanejad (A), Kreider – Tarasenko, Trocheck, Panarin – Lafreniere, Chytil, Kakko – Motte, Goodrow (A), Vesey.
    Tréner: Gerard Gallant

Rozhodca: Rooney, Skilliter – Gawryletz, Cherrey

Diváci: 17114