Holandsko – Japonsko 1:8 (kon.) | Čína – Ukrajina 5:4 (po pr.) | Srbsko – Estónsko 1:2 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Srbsko
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Estónsko
cz Nedeľa 23.04.2023, 18:30 • Tondiraba jäähall, Tallin • Majstrovstvá sveta - 1. Divízia, sk. B • 1. kolo

Utkání sledovalo 1564 diváků. Já se s Vámi již loučím a přeji hezký zbytek večera! (21:16:10)

Střely na branku – 15:54

Estonci jsou nakonec spokojeni. Srby zdolali po nájezdech, byť tenhle zápas mohli, a měli, vyhrát v normální hrací době. Měli totiž obrovskou převahu, brankáře Rankoviće zasypali i s prodloužením 54 střelami, ale srbského fantoma překonali jedinkrát. Krátce po gólu Eduarda Slessarevskiho tedy ještě dopravil puk do branky také Marek Potsinok, který však skóroval s pomocí vysoké hokejky. Trest za neproměněné šance přišel ve 43. minutě, kdy Mirko Djumić naskočil z trestné lavice do samostatného úniku a srovnal. Estonští střelci se našli až v nájezdech. Robert Rooba a Kristjan Kombe dokázali proměnit, na druhé straně kontroval opět jen Djumić.

Nejlepším hráčem Srbska je naprosto po zásluze vyhlášen brankář Predrag Ranković, který předvedl 53 zákroků a ze hry inkasoval jen jednou. Za Estonsko oceněn Eduard Slessarevski, autor gólu.

Kristjan KOMBE - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Estonsko.
    Autorem vítězné branky je KRISTJAN KOMBE.
    Koitmaa zastavil blafák Novakoviće a mohl začít slavit.

5. séria
    1:2
    Koitmaa vystihl bekhendový blafák Novakoviće a Estonci mohou slavit!

5. séria
    1:2
    Arrak nerozhodl. Ranković vyrazil jeho ránu!

4. séria
    1:2
    Dragović udělal kličku do forhendu příliš pomalu. Koitmaa ho vybruslil a vyhcytal.

4. séria
    1:2
    Mark Viitanen trefil jen vyrážečku Rankoviće.

3. séria
    1:2
    Lazar Lestaric zkusil Frorsbergovku. Po stažení puku na bekhend ale narazil na levý beton Koitmy!

3. séria
    1:2
    Embrichovi sjel puk při pokusu o kličku z hole.

2. séria
    1:2
    Neuspěl až Mateja Popović. Ten nic nevymyslel a Koitmaa jeho střelu vyrazil.

2. séria
    1:2
    Kristjan Kombe šel do krátké forhendové kličky a poslal puk do horního růžku! Střelci zatím stoprocentní.

1. séria
    1:1
    Také Srbové začali s největší hvězdou. Mirko Djumić rozhýbal Koitmu a poslal puk mezi jeho betony.

1. séria
    0:1
    Jdeme na to! Začal Robert Rooba. Estonský útočník proměnil střelou na lapačku.

Samostatné nájezdy začínají.

Ještě probíhá úprava ledové plochy. Brzy bychom se ale měli dočkat konečného rozuzlení tohoto duelu.

Prodloužení také nerozhodlo. Estonsko začalo náporem, ale pak se muselo bránit v oslabení, kde měl brankář Koitmaa při střele Djumiće i štěstí. Jde se do samostatných nájezdů!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:28
    Koitmaa raději podržel puk po střele ze středního pásma. Vhazuje se po jeho levici.

64:03
    Djumić si několikrát vyměnil puk s Mladenovićem a z vrcholu pravého kruhu vypálil. Koitmaa vyráží. Srbská přesilovka skončila.

63:22
    Estonci vyhazují. Čas utíká.

63:05
    Začala druhá polovina srbské přesilovky.

62:39
    Od modré nahazoval Mirko Djumić. Koitmaa nic neviděl a pomohla mu tyčka!

62:06
    Estonci vyhráli buly a okamžitě vyhodili.

61:58
    Srbové budou hrát přesilovku! Erich Embrich špatně trefil kotouč a následně musel hasit případný požár podražením Popoviće. Time-out pro Srbsko. Kouč Janković cítí šanci!

61:04
    Robert Arrak tentokrát mířil přímo do srbského brankáře, který puk ztlumil na hrudi.

60:43
    Semafor Rankoviće po ráně Roberta Rooby z levého kruhu. Gólman Crvene Zvezdy Bělehrad exceluje!

60:20
    Ani tohle není gól! Robert Rooba zavezl puk do pásma. Obkroužil branku a nahrál na modrou Daniilovi Kulincevovi. Ten adresoval křížnou přihrávku před branku na volného Kristjana Kombeho, proti jehož zakončení se stačil výtečný brankář Srbska přemístit!

60:01

Estonci ani přes obrovskou střeleckou převahu nedokázali zdolat Srby po normální hrací době. Ve 32. minutě je sice poslal do vedení Eduard Slessarevski, ovšem na začátku třetí části potrestal pořadatele turnaje za všechny neproměněné šance Mirko Djumić. Ten se po naskočení z trestné lavice dostal do samostatného úniku, který chladnokrevně proměnil. Hrdinou zápasu je srbský brankář Arsenije Ranković, který má na kontě 47 zákroků! A k tomu ještě asistenci.

60:00

59:41
    Další střela Rooby nebyla nějak nebezpečná. Ranković si pro ni sáhl lapačkou.

59:01
    Ne! Estoncům není přáno! Jejich nejlepší hráč Robert Rooba to vzal na sebe. Projel s kotoučem až před Rankoviće a snažil se mířit pod víko. Trefil však pravé rameno srbského gólmana!

58:24
    Také by to ale mohlo skončit naopak. Srbové dobře napadali a získali puk na útočné modré. Následně přišla přihrávka doleva a rána Marka Mladenoviće. Koitmaa zasáhl vyrážečkou.

57:59
    "Esti, Esti" zní z hlediště. Estonští fanoušci si přejí výhru v řádné hrací době.

57:34
    Andre Linde to zkusil průnikem na pravé straně. Do jeho střely vložil hokejku obránce a puk se pomalu snesl do brankoviště, kde ho schoval do lapačky Ranković.

57:03
    Už jen tři minuty do konce. Srbové stále drží nerozhodný stav.

55:56
    Daniil Kulincev zavezl puk do pásma a spíše propagačně zkoušel Rankoviće. Puk z něho napoprvé vypadl a Kulincev vycítil šanci dorážet. Srbský brankář ale stačil kotouč přikrýt.

55:49
    Estonsko je v plném počtu.

55:06
    Rasmus Kiik se dostal do samostatného úniku! Podunavać ho lehce osekával holí, ale na závěr akce jej nechal, aby se nepískalo trestné střílení. Kiik šel do bekhendové kličky, po níž netrefil branku. Přesouvající se Ranković pak pohybem vyhodil brankovou konstrukci z jejího ukotvení.

54:46
    Mirko Djumić vymýšlel na levé straně útočného pásma. Přišel kros doprava a rána, kterou vyrazil Koitmaa.

54:30
    Estonci vyhazují až k brance soupeře.

53:48
    Estonský veterán Lauri Lahesalu je potrestán za vysokou hůl. Přesilovka pro Srbsko!

53:21
    Hned po vhazování pálil Eduard Slessarevski. Puk skončil na hrudi Arsenijeho Rankoviće.

53:03
    Na pravém křídle byl volný Kristjan Kombe. Jeho střílenou přihrávku nikdo z najíždějících spoluhráčů nezasáhl.

52:26
    Na levém kruhu se opřel do puku Nemanja Vučurević. Ten netrefil branku.

52:08
    Střela Roberta Arraka byla sražena do ochranné sítě. Osm minut před koncem stále platí nerozhodný stav.

51:22
    Srbové v přečíslení 3 na 1! Ve finále si ale vzájemně překáželi a přihrávku Dragoviće tak u tyčky nikdo pořádně nezakončil!

50:10
    Chytře to zkoušel Erik Embrich. Ten schoval svou střelu od pravého hrazení tak, že Ranković nemohl moc vidět. I tak si ale poradil.

49:43
    Hra se uklidnila. Estonci krouží s kotoučem spíše ve středním pásmu. Do útočné třetiny se těžko dostávají.

48:27
    Křeč se vkrádá na domácí hole. Estoncům puky odskakují.

47:04
    Koitmaa raději podržel puk v lapačce po nahození Nikoly Pušace.

46:24
    Klaus Jõgi objel branku a zkusil to z úhlu. Rankoviće nenachytal. Brankář Srbska ke svému výbornému výkonu přidal také asistenci na vyrovnávací trefu Djumiće. Probíhá reklamní přestávka.

45:30
    Roobova dělovka z osy proti přesouvajícímu se Rankovićovi. Estonský sniper těsně minul branku!

45:10
    Pro Estonce jistě velká rána. Nyní se budou muset zkoncentrovat a pokusit vzít si vedení zpět.
    42:43 Mirko DJUMIĆ - 1:1

42:43
    Srbsko právě střelilo branku!
    Přichází trest za špatně sehranou přesilovku i všechny zahozené estonské šance v tomhle zápase! Rána Roberta Rooby v momentě, kdy přesilová hra vypršela, skončila jen na pozorném Rankovićovi. Kotouč se odrazil k Srbům a Marko Dragović poslal do úniku MIRKA DJUMIĆE, který právě naskočil z trestné lavice. Hráč maďarské Budapešti svou šanci proměnil. Koitmu překonal kličkou do forhendu. Asistence: Marko Dragović a Arsenije Ranković.

42:13
    Nevydařená přesilovka Estonska. Domácí hokejisté si nedokáží dát puk přesně a zase nabídli soupeři vyhození.

41:35
    Srbové vyhazují.

40:55
    Srbové se osvobozují. Puk vypadl z hrací plochy.

40:33
    Dvě minuty za vražení dostává nejlepší srbský hráč Mirko Djumić. Přesilovka pro Estonsko.

40:21
    Alexandr Ossipov nahazoval puk za branku soupeře ještě těsně před červenou čárou. Estonsku je odpískáno zakázané uvolnění.

40:01

Střely na branku – 6:32

Další třetina začne přibližně ve 20:06.

Ve druhé třetině pokračovala herní převaha Estonců. Ta byla ještě výraznější než v první části, o čemž svědčí poměr střel na branku 17:1. Gól padl jediný. Ve 32. minutě přerušil střelecké trápení svého týmu Eduard Slessarevski, který se trefil nad rameno jinak výborného Rankoviće. O chvíli později se radoval také Marek Potsinok, jehož zásah však byl po poradě rozhodčích s videem odvolán kvůli vysoké holi. Srbové tak stále drží naději na nějaký bodový zisk. Estonci jistě doufají, že nepřijde trest na neproměněné šance.

40:00

39:44
    Puk po střele Slessarevskiho byl sražen do ochranné sítě za brankou Rankoviće. Asi poslední buly ve druhé části.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:09
    Srbsko je v plném počtu. V oslabení tedy neinkasovalo.

37:55
    Srbové odolávají a teď se jim podařilo vyhodit.

36:33
    Kevin Parras našel Andreho Lindeho, který si roztáhl Rankoviće, ale bekhendem neskóroval! Následně neuspěl ani dorážející Parras. Kotouč projel brankovištěm za na břiše rozplácnutým srbským gólmanem!

36:24
    Střelu Kristjana Kombeho z osy vykopl pravým betonem Ranković.

36:08
    Rasmus Kiik nabral rychlost a už se dostával před Rankoviće. Zakončit nemohl, protože ho podrazil Nikola Pušac. Po reklamní přestávce přijde na řadu přesilovka Estonska.

35:38
    Zajímavá akce Estonců. Arrak však neprocpal přihrávku na před branku najíždějícího Erika Embricha.

35:16
    Estonsko je již v plném počtu.

34:48
    Estonci se ve čtyřech dobře pohybují. Srbové si nahrávají v obranné nebo střední třetině, ale nemají kudy přejít přes útočnou modrou.

34:14
    Estonci se zatím úspěšně brání. Srbsko se dosud neusadilo v útočném pásmu.

33:15
    Dvě minuty za krosček dostal Robert Arrak. Přesilovka pro Srbsko.
    32:08 Neuznaný gól Potsinoka.

32:08
    Gól neplatí! Estonci dobře forčekovali a Marek Potsinok získal v útočném pásmu puk. Dostal se s ním až před Rankoviće, který jeho bekhendové zakončení přizvedl vyrážečku nad sebe. Tam ho Potsinok baseballově zasáhl a nasměroval do síťky. Rozhodčí si ale jeli celou situaci prohlédnout k videu a zjistili, že útočník Estonska měl hůl nad úrovní horní tyčky. Jednalo se tedy o vysokou hůl!

32:08
    Estonci slavili druhý gól, ale tady se ještě bude zkoumat video! Je možné, že Marek Potsinok usměrnil puk do branky vysokou holí.
    31:37 Eduard SLESSAREVSKI - 0:1

31:37
    Estonsko právě vstřelilo branku!
    Estonci konečně prorazili tuhou defenzivu soupeře! Rasmus Kiik ve středním pásmu elegantně obešel protihráče a z pravého křídla zamířil do útočného pásma. Tam předal puk Nikitovi Puzakovovi a vydal se před brankoviště. Puzakov mu tam nahrál, Kiik ještě nedokázal skórovat. Kotouč se ale odrazil na levý kruh k EDUARDOVI SLESSAREVSKIMU? který se trefil nad pravé rameno klečícího Rankoviće. Asistence: Rasmus Kiik.

30:56
    Nacházíme se už ve druhé polovině duelu a stále se čeká na první branku.

30:28
    Mark Viitanen zavezl puk do útočného pásma. Následně střílel jen do bruslí obránce.

29:55
    Robert Rooba rychle obkroužil branku soupeře. Bekhendový pokus si však cestu za Rankoviće nenašel. Srbský brankář pokračuje v bezchybném výkonu.

29:17
    Následoval delší pobyt Srbů v útočném pásmu. Ten už další střelu nepřinesl.

28:39
    Vůbec první střela Srbska ve druhé třetině. Zakončení Mirka Djumiće z levé strany vyrazil Koitmaa.

28:21
    Srbské vyhození skončilo za plexisklem. Máme tu reklamní přestávku.

27:52
    Robert Arrak netrefil branku z mezikruží. Nápor Estonců roste, zdá se, že je otázkou času, kdy obrana Srbska povolí.

27:14
    Robert Rooba se od zadního mantinelu natlačil až před branku. Ani jeho individuální snaha neskončila prvním gólem Estonska.

26:08
    Nyní to zkoušel přes obránce Kristjan Kombe. Ranković zasáhl vyrážečkou.

25:20
    Srbové ve druhé třetině zatím vůbec neohrozili Villema-Henrika Koitmu v brance Estonska.

24:33
    Mark Viitanen nahrál před branku Robertovi Arrakovi. Ten stál zády k Rankovićovi a zakončoval z otočky. Srbský brankář byl na místě.

22:38
    Srbové se většinu času brání, ale zatím jim to jde docela dobře.

21:36
    Druhá třetina začíná náporem domácího Estonska. Hráči pořadatelské země by chtěli potěšit diváky nějakými góly.

20:01

Několik estonských reprezentantů se rekrutuje i z domácí nejvyšší soutěže. Tu letos hrálo sedm týmů včetně dvou účastníků z Lotyšska. Nakonec mistrovského týmu HK Kurbads a HS Riga 17. Jak naznačuje číslovka, jedná se o celek složený z lotyšských dorostenců. Ti hráli v estonské lize důstojnou roli a nakonec obsadili páté místo. Z domácích účastníků si vedl nejlépe tým HC Panter (jeho oporou je například reprezentační brankářská jednička Koitmaa), který skončil druhý po základní části a ve finálové sérii podlehl mistrovskému Kurbadsu.

Další třetina začne přibližně v 19:22.

Střely na branku – 5:15

V první třetině gól nepadl. Viděli jsme územní převahu Estonců, kteří však nedokázali vyzrát na srbskou obranu a také na pozorného brankáře Rankoviće. I tým z Balkánu tam ale měl několik náznaků.

20:00

19:59
    V závěrečných sekundách naopak ještě útočili Srbové. Mateja Popović se prokličkoval na levý kruh, odkud minul branku. Pak ještě přišla rána Ugljesy Novakoviće zprava. Ten také nemířil přesně.

19:40
    Srbové se ubránili náporu Estonců a dostali puk mimo své obranné pásmo.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:30
    Strkanice před srbskou brankou! Bránícím hráčům se nelíbil důraz Klause Jõgiho, který se natlačil do brankoviště a pokusil se puk dostat za Rankoviće.

18:09
    Ranković si sáhl rukavicí pro nahození Eduarda Slessarevskiho z levé strany.

17:25
    Andre Linde byl tentokrát rozjetý na pravém křídle. Snažil se nahrát před branku najíždějícímu Markovi Viitanenovi. K němu ale kotouč nepustila hned dvojice obránců a u tyčky ho pak přikryl lapačkou Ranković.

17:08
    Arrak vykroužil z rohu a nahazoval puk do ohně. Dorážet se snažil Andre Linde, Ranković však včas kotouč zalehl.

16:52
    Robert Rooba ostře vypálil z osy hřiště, ovšem nalezl jen lapačku připraveného Arsenijeho Rankoviće. Reklamní pauza.

16:07
    Dobrou akci na pravém křídle předvedl Mateja Popović. Ten pak nahrál před branku Mirkovi Djumićovi, který nevyzrál na Koitmu!

15:22
    Robert Arrak posílal před branku soupeře dobrou přihrávku, ale ani jeden z dvojice spoluhráčů na kotouč nedosáhl.

14:40
    Srbové zatím dobře brání a pouští Estonce především ke střelám z větší vzdálenosti. Předbrankový prostor je zatím většinou uzavřen.

13:48
    Estoncům pískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:57
    Erik Potsinok vybojoval u levého mantinelu kotouč pro Estonsko a nahodil ho na Rankoviće. Ten opět přerušil hru.

12:49
    Kombinaci Estonska v útočném pásmu uzavřel střelou od levého mantinelu Silver Kerna. Puk má Ranković.

11:53
    Od modré čáry střílel Alexandr Ossipov. Ranković byl na místě a přikryl puk před dotírajícími Estonci. Reklamní přestávka.

10:44
    Robert Rooba obkroužil s pukem branku. Počkal si na podporu od obránce Daniila Kulinceva, který z jedničky vypálil těsně vedle!

10:25
    Oba celky se zatím spíše oťukávají. Je to první zápas na turnaji, takže tam je jistá opatrnost a nervozita.

09:33
    Naštěstí to nebude nic hrozného. Obránce Srbska se zvedl a zamířil na střídačku. Vypadá to, že tam není nějaká velká rána. Zřejmě ani šití nebude třeba.

09:33
    Nepříjemný moment pro Andriju Spanjeviće, který byl u mantinelu zasažen kotoučem do obličeje. Je tam asi krvavé zranění. Sudí hru přerušili a pouštějí na led srbského lékaře.

09:16
    Pořadatelská země je už v plném počtu.

07:43
    Estonci vyhazují.

07:33
    Dragović nahrál na levý kruh Mirkovi Djumićovi, jehož střela končí v lapačce Koitmy.

07:15
    Právě Villem-Henrik Koitmaa ale svou holí zadržel jednoho ze srbských hráčů, což bylo posouzeno jako nedovolený zákrok. Trest za svého brankáře odpyká Linde.

07:09
    Dobrá příležitost Srbů. Z pravé strany si vyjel do střelecké pozice Mateja Popović. Jeho ránu vykopl Koitmaa, jenž pak musel ještě čelit dorážce Mirka Djumiće, s čímž si rovněž poradil.

06:20
    Estonci měli smůlu, že Kristjan Kombe v předbrankovém prostoru nedosáhl na přihrávku od zadního mantinelu. Jinak by to byla velká příležitost ke skórování.

05:25
    Na pravém křídle vyrážel dopředu Erik Embrich. Bez cizího zavinění však zakopl a bylo po akci.

04:12
    Srbsko je už v plném počtu.

04:06
    Od pravého mantinelu pálil Andre Linde. Nebyla to ale tak prudká střela, aby srbského brankáře zaskočila.

03:17
    Přesilovkový nápor Estonců. Z osy hřiště střílel Daniil Kulincev. Ranković střelu vyrazil a levým betonem pak nepustil za brankovou čáru ani dorážku.

02:11
    Vyloučení v týmu Srbsko:
    Andrija Račić – 2 min., držení.

01:21
    První šance Estonců. Andre Linde dobruslil na levý kruh. Naznačením přihrávky si vytvořil trochu prostoru a jeho dobrou střelu švihem vyrážel lapačkou Arsenije Ranković.

00:59
    Nyní jsme viděli individuální průnik srbského kapitána Nemanji Vučureviće, který svou akci zakončil rovněž střelou mimo.

00:12
    Do útočného pásma okamžitě zamířili Srbové. Střela obránce Ugljesy Novakoviće skončila za brankou.

00:01

Pozdravili se také aktéři utkání. Nyní se už vše chystá k úvodnímu buly.

Probíhá zahajovací ceremoniál. Prezident organizačního výboru děkuje všem týmům a také divákům, kteří dnes dorazili do hlediště. Následně prohlásil turnaj za zahájený.

Srbsko: Ranković (Padalica) – Podunavać (A), Novaković, Anić, Mladenović, Španjević, Pušac, Djindjić – Popović, Dragović, Djumić (A) – Vučurević (C), Gvozdenović, Lestarić – Račić, Subotić, Zwick – Savić, Dinić, Grković.
    Trenér: Nemanja Janković

Estonsko: Koitmaa (Mölder) – Ossipov (A), Kulincev, Novikov, Kerna, Slessarevski, Lahesalu (A), Kookmaa – Rooba (C), Embrich, Kombe – Linde, Arrak, Viitanen – Kiik, Parras, Puzakov – M. Potsinok, E. Potsinok, Jogi – Alexandrov.
    Trenér: Jussi Tupamäki

Rozhodčí: Moschen (ITA), Ruuska (FIN) – Ozolinš (LAT), Puff (AUT).

Srbsko:
    Srbsko se po pádu Chorvatska do II. Divize stalo druhou nejlepší hokejovou zemí z bývalé Jugoslávie. V roce 2007 se samostatné Srbsko zařadilo do skupiny A. II. Divize. V ní hrálo až do roku 2019, kdy před domácími fanoušky v Bělehradě triumfovalo a zajistilo si postup do I.B. Na debut v lepší Divizi si pak Srbové museli kvůli koronaviru počkat až do loňského roku. V polském Tychy skončili se čtyřmi porážkami bez jediného bodu poslední. Sestup to ale neznamenalo, jelikož Divizi I.B bylo třeba doplnit na šest týmů.

Větší část srbského kádru se rekrutuje z domácích klubů, které nastupují v International Hockey League, což je soutěž pro týmy z balkánských zemí. Brankářskou jedničkou opět bude 31letý Arsenije Ranković, jenž chytá za Crvenu Zvezdu Bělehrad. V zahraničí působí například Mirko Djumić, který momentálně působí v maďarské mezinárodní Erste Lize v Budapešti. Před tím hrával také za slovinskou Jesenici nebo Újbudu. Jedná se o nejlepšího srbského útočníka. Švédskou nižší soutěž hraje další forvard Mateja Popović. Vuk Savić pak tento ročník strávil v druholigové juniorce slovenských Topolčan. Jediným mimo Balkán hrajícím obráncem ze Vukasin Djindjić, který nastupoval v juniorce v Maďarsku.

Estonsko:
    Estonci před nedávnem patřili k týmům na hraně mezi Divizemi I.B a II.A. Od postupu v roce 2014 se ale v I.B natrvalo zabydleli. Na medaili jejich výkony stačily jednou. Bronz brali v roce 2018 v litevském Kaunasu. V roce 2019 skončili před domácími fanoušky čtvrtí. Stejně dopadli také po dvouleté covidové pauze v polském Tychy. Doma v Kaunasu by určitě chtěli na nějaký ten cenný kov zaútočit.

Zvlášť, když budou mít opět k dispozici i svého nejlepšího hráče Roberta Roobu. 29letý útočník hraje od dorosteneckého věku ve Finsku. Místní nevvyšší soutěži si poprvé vyzkoušel v sezóně 2011/12 a o dva roky později v ní začal nastupovat pravidelně. V ročníku 2020/21 nastřílel za JYP Jyväskylä 30 gólů. Další sezónu to pak zkoušel v KHL, ale po roce v Čerepovci se vrátil zpátky do Jyväskylä, kde byl letos kapitánem. Za národní tým nastupuje pravidelně, pokud mu to klubové povinnosti dovolí. Na loňském šampionátu vstřelil ve čtyřech utkáních stejný počet branek.

Finský trenér Jussi Tupamäki bude jistě spoléhat také na brankáře Villema-Henrika Koitmu, který je dlouholetou reprezentační oporou. Zkušenosti má z nižších soutěží ve Finsku, z druhé Britské Ligy. V nejvyšších ligách pak nastupoval v Maďarsku či Polské Toruni. Hokej si v sezóně 2015/16 vyzkoušel i na Novém Zélandu. Poslední tři roky už strávil v estonské lize.

Zajímavým jménem je také již 44letý obránce Lauri Lahesalu. Ten hrál dlouhá léta druhou ligu ve Finsku, poté nejvyšší francouzskou soutěž. Naposledy odehrál ročník 2015/16 za Angers, od té doby už na klubové scéně nikde nepůsobí. V reprezentaci se ale objevuje každoročně a stále je platným hráčem. Útočník Robert Arrak je pak slušným hráčem z polské ligy, kde letos nastupoval za Krakov. Několik dalších hráčů působí ve Finsku ať už v juniorských a nebo nižších dospělých soutěžích.

Vítám tu všechny milovníky hokeje! V estonském Tallinu v neděli začne světový šampionát Divize I.B, což je třetí nejvyšší výkonnostní úroveň. Domácí Estonsko přivátá Srbsko a mělo by být favoritem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 43. Djumić (Dragović, Ranković) – 32. Slessarevski (Kiik), rozh. náj. Kombe