Juhoafrická rep. – Luxembursko 4:0 (kon.)
Juhoafrická republika
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Luxembursko
cz Nedeľa 23.04.2023, 18:00 • The Ice Station, Kapské Město • MS - 3. divízia

To už je z dnešního onlajnu vše, doufám, že jste si celý turnaj náležitě užili a přeji všem top den! (20:14:11)

Na čele závěrečných statistik turnaje již dnešek nic nezměnil, nejlepším střelcem šampionátu je naturalizovaný Thajec původem ze Švédska Isaksson, nejvíce asistencí má hráč téhož kořenů, který rovněž reprezentuje Thajsko Kindborn a absolutním vítězem kanadského bodování turnaje je právě nejlepší střelec turnaje Jan Mikael Isaksson.

I po dnešku si titul nejzlejšího muže udržel Lucemburčan Philippe Vincens, ten si dnes ještě pro jistotu připsal dvě minuty za faul kolenem.

Neuvěřitelných 95.9% úspěšných zákroků si připsal Tchajwanec Po-Yu Hsiao, především jehož zásluhou postupuje o úroveň výše Tchaj-wan.

A je hotovo! Brilantní výkon domácího celku, kterému chyběla pouze o trochu větší přesnost v některých naprosto jasných brankových příležitost a mohl zvítězit klidně ještě výrazně větším rozdílem, tomu bránil rovněž výtečně chytající Lepage.

Lucembursko, které dnes, ostatně stejně jako na celém turnaji, výrazně zaostávalo, obsadí páté místo. Během mistrovství dokázali jeho hráči vstřelit pouze tři góly, tedy méně, než JAR v tomto posledním utkání.

59:59
    K vidění byl ještě jeden úspěšní pokus Lepage.

59:43
    Nádherný zákrok v leže předvedl Lepage! Šlo již o jeho 30 zákrok, Boyd byl donucen pouze ke čtrnácti.

59:28
    Šanci na hattrick měl sám na golmana jedoucí Magmoed.

59:15
    Dva střelecké pokusy domácích Lucembursko přežilo a následně vyhazuje kotouč.

59:01
    Nicolas Mossong už si na turnaji nezahraje, dostává dvouminutový trest za sekání.

58:24
    Emoce na hřišti se začínají vyostřovat, sledujeme sérii vzájemných hitů, která názorně ukazuje nepraktičnost rčení oko za oko.

57:50
    Další zdravotní potíže hostů, do jednoho z hráčů JAR narazil nešťastnou náhodou Anthony Vincens a je za pomocí lékaře dopraven na střídačku.

57:30

56:54
    Zakázané uvolnění Lucemburska.

56:40
    Ani v přesilové hře se hostům nedaří hrozit, dnes jsou od konce první třetiny opravdu velmi slabí.

55:50
    Hra vysokou holí přerušuje hru.

55:30
    4 a půl minuty do konce turnaje dostává dvouminutový trest za podražení Wesley Krotz a Lucembursko má tak ještě slušnou šanci na to přidat čtvrtou branku v turnaji.

54:15
    Rána Kristiana Potucka míjí branku.

53:44
    Tak nakonec se nevylučuje, na tomto turnaji je k dispozici pouze jeden místo obvyklé dvojice hlavních rozhodčích a nikdo tak faul dostatečně dobře neviděl.

53:44
    Tvrdá hra JAR má další oběť, jeden z hráčů hostí je na kolenou a nedaří se mu se zvednout. Jde o Thierryho Berana, vyloučen nejspíš bude Stefan Kluyts.

53:31
    Lucembursko si připisuje 11. střelu, ani ta Boyda nepřekonává, proti ranám na tělo ze střední vzdálenosti je během celého turnaje velmi silný.

52:25
    Jen milimetry teď chyběly jednoznačně nejlepšímu hráči v poli Lucemburska Davidu Churchovi k tomu, aby dosáhl na přihrávku a tečoval puk za záda již překonaného Ryana Boyda!

51:42

51:23
    Další vydařené africké nahození puku do útočné třetiny, v této herní činnosti mají obdivuhodnou úspěšnost.

50:24
    Dělovku Magmoeda chytá Lepage a hattrick se zatím nekoná.

49:36
    Zakázané uvolnění JAR.

49:27
    Po akci Comptona pálil z druhé vlny Krotz, vše řeší Lepage.

49:10
    Nepřesný pas zabraňuje snaze JAR o pátou branku.
    47:38 MAGMOED - 4:0

47:38
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku! Druhou branku v zápase přidává do svých statistik DEEN MAGMOED! O branku se nemalou měrou přičinil také přihrávající Reinhard Venter, který si rovněž připisuje druhý bod v zápase. Lucembursku bohužel došly síly a s přibývajícími minutami kvalita jeho protihry stále klesá.

Asistence: Reinhard Venter.

47:20
    Na druhé straně sledujeme nepřesnou ránu jednoho z hostujících útočníků.

47:00
    JAR vyhazuje přes celé kluziště, puk je ale pomalý a tak se nepíská icing.

45:53
    Po ráně Valadase uspěl Lepage ramenem, skvělá práce Lucemburčana. Boydovi zatím k čistému kontu stačí pouhých deset zákroků.

45:15
    Reinhard Venter teď už vypálit dokázal, Lepage ale vše jistí svým již 25. zákrokem.

44:40
    Stále jsou nebezpeční hráči JAR, několik z nich se nedokázalo protlačit ke střele ve skrumáži těsně před lucemburským golmanem.

43:56
    Výborný Lepagův zákrok ramenem zatím zabraňuje debaklu.

42:50
    Teď sledujeme boj o puk u mantinelu za Boydem.

42:10
    Jeden z jihoafrických hráčů teď podklouzl během rozehrávky, presink Lucemburska však nebyl dostatečně intenzivní.

41:25
    Zajímavě se tlačit dopředu David Church, nakonec si s ním však dokázala obrana JAR poradit a on se s pukem loučí.

40:59
    Závěrečná třetina začíná ofsajdem domácího celku.

40:01

Poslední třetina turnaje začne přibližně v 19:32.

Ve druhé třetině reprezentanti pořadatelské země nejspíše definitivně rozhodují výsledek posledního zápasu letošního Mistrovství světa III. A Divize, Schuurman a Carelse přidávají druhou a třetí branku a před Lucemburskem je, zvlášť vzhledem k jejich dosavadnímu výkonu, přetěžký úkol srovnat stav duelu.

40:00

39:59
    V samotném závěru celé třetiny tu byla ještě jedna veliká šance pro domácí, ve strkanici před Lepagem se ovšem nepodařilo prosadit žádnému z Jihoafričanů.

39:35
    V samotném závěru zápasu mohli hráči JAR přidat ještě jednu branku, opět však míjí.
    37:47 CARELSE - 3:0

37:47
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Klíčovou třetí branku přidává LUKE CARELSE. Krátce po nevyužité bekhendové příležitosti se přeci jen Jihoafričané radují, Carelse se dostal v brankovišti k odraženému puku a následně nezaváhal a nejspíš rozhoduje mač!

Asistence: Uthman Saamai.

37:40
    A další nevyužitá gólovka, tentokrát se domácí míjí po zajímavém pokusu bekhendem.

37:10
    Štěstí teď stálo na straně JAR, když puk jen velmi těsně proklouzal kolem domácí branky.

36:17

35:52
    Závěr oslabení už zvládli hosté velmi dobře a stále tak mají reálnou šanci na obrat v zápase.

34:40
    Hostům se sice podařilo vyhodit, rychle se však vrátil Magmoed a vše musel řešit Philippe Lepage.

34:10
    Obrovský tlak domácích, Lepage ten musí předvést opravdu maximum, je před ním bláznivá skrumáž.

33:48
    Thierry Beran dostává dvouminutový trest za podražení,

33:32
    Ale ne! Dnes je zápas plný nevyužitý šancí, v brilantní příležitosti přestřelil Alex Obery.

33:11
    Wow! Mossong se zničehonic zjevil před Boydem a ten vytáhl brilantní zákrok!
    31:37 SCHUURMAN - 2:0

31:37
    Autorem branky je DELANO SCHUURMAN. Tentokráte už po úniku Schuurmana Lepage zakročit nedokázal a domácí vedou již o dvě branky. Jejich druhý gól přináší díky skvělé práci forvardů třetí formace hned osmnáctá rána v utkání.

31:00
    Delano Schuurman ujel sám na Lepage! Dokázal i přesně a razantně zakončit, brankář však vytáhl elitní zákrok a drží Lucembursko na dosah.

29:47
    Magmoed dokličkoval až k Lepageovi, ten však jeho výborný pokus tentokráte lapil.

29:24
    Krátký nápor Lucemburska končí pouze ztrátou.

29:00
    Po nepřesné střele na druhé straně odpaluje puk Boyd.

28:02
    Lepage raději tlumí puk po ráně R. Ventera na jeho rameno.

27:45
    Výborná přihrávka Reinharda Ventera před branku končí rovněž nevyužita.

27:15
    Další nepřesná rána, tentokráte střílel Wesley Krotz.

26:22
    Puk po akci Lucemburčanů, která zdánlivě nevypadala nikterak nebezpečně, utekl z dohledu všem hráčům a proklouzal jen několik centimetrů vedle Boydovy branky.

25:39
    Ofsajd JAR.

24:41
    Další zkažená jasná branková šance! Kapitán Samaai vedl unik dva na jednoho a přestože dokázal najít svého spoluhráče, ten sám před Lepagem míjí branku!

24:08
    Oslabení zatím Jihoafričané zvládají velmi dobře.

23:28
    Velká šance domácích při vlastním oslabení, soupeř ztratil puk v rozehrávce, následně končí puk u Lepage a hráči obou celků na ledě za bránou.

23:08
    Pokus od modré vyráží Boyd nad ochranné sklo.

22:30
    Další extrémně tvrdý zákrok pořadatelské země, napadením se provinil Reinhard Venter.

21:53
    Boyd pokazil rozehrávku a byl následně sražen dojíždějícím soupeřem, sudí nařizují pouze vhazování, vylučovat se nebude.

21:31
    Tentýž golman tlumí i pátý lucemburský pokus.

21:20
    Dobrý zákrok betony předvedl Ryan Boyd.

20:46
    Druhá třetina začíná ofsajdovým postavením, které je odpískáno proti Lucembursku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:42.

První třetina je u konce, sledujeme poměrně pomalé utkání v němž lehkou převahu mají hráči domácího celku, kteří mohou v případě třibodového zisku obdržet bronzové medaile. Připomínám, že na základě utkání, které skončilo před dvěma hodinami postoupil do II. B divize tým Tchaj-wanu, který porazil Turkmenistán 3:1. Vzhledem k odstoupení Severní Koreje nesestupuje letos nikdo (resp. sestupuje KLDR, která si turnaje neúčastní).

20:00

19:15
    Velmi dobrý zákrok předvedl po pokusu Samaaie Lepage.

18:40
    Sledujeme pouze boj o střední pásmo, k vidění bylo zatím pouhých deset střel na branku v poměru 7:3 ve prospěch JAR.

17:10
    Teď se to přeci jen povedlo a bylo to hodně zajímavé! Compton nahazoval zpoza branky na Giota, golman byl zcela mimo pozici! Pas ale neprošel přes bránící hráče hostí.

16:45
    Větší aktivitu teď vyvíjí JAR, nedaří se jí ovšem dostat ke kotouči.

16:10
    Dobrý výkon v odolávání napadání afrických hráčů předvádí rychle bruslící David Church.

15:48
    Sledujeme zdravotní problémy jednoho z hostujících hokejistů po ostrém hitu ze strany domácího tvrďáka.

14:40
    Aktuálně jsou na puku Lucemburčané, tempo zápasu výrazně kleslo, hráči v bílých dresech si vyměňují puk v blízkosti vlastní branky.

13:00
    Na střely zatím vedou domácí poměrem 5:2.

12:20
    Povzbuzeni nabytým vedením se hráči Jihoafrické republiky tlačí do dalších ofenzivních výpadů.
    11:07 MAGMOED - 1:0

11:07
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku! DEEN MAGMOED! Dělová rána proletěla mezi nohama lucemburského golmana a The Ice Station může slavit! Přesná prudká střela, takové zakončení zatím oběma celkům chyběla. Výborné zakončení obránce druhé formace Magmoeda.

Asistence: Marc Giot, Ethon Saaiman.

10:50
    Výrazný ofsajd JAR.

09:55
    Divoká první třetina! Další výtečná šance, tentokrát domácí střelec přestřeluje branky Lepage!

09:10
    Další nepřesná střela hostujícího celku z dobré palebné pozice!

07:34
    Obrovská šance nevyužita ani na druhé straně! Olivier Biver ujel sám v závěru oslabení, ale přestřelil branku Ryana Boyda!

06:55
    Lucembursko úspěšně vyhazuje kotouč přes celé kluziště.

06:13
    Ó! Domácí útočník právě netrefil zcela odkrytou branku! Delano Schuurman byl naprosto nebráněný a mohl pomalý puk nasměřovat do prázdné branky, neudržel však nervy na uzdě a selhal.

06:00
    Na počátku přesilové hry drží Lucembursko Lepage.

05:33
    Za faul kolenem během nebezpečné útočné akce JAR je na dvě minuty vyloučen obránce druhé formace Lucemburska Philippe Vincens.

04:53
    Ofsajd JAR.

04:41
    V klidu dokázal svou lapačku směrem k letícímu puku dostat Ryan Boyd a hra se přerušuje.

04:30
    Nakonec z toho ovšem nic pozoruhodného není a postupný útok mohou naopak rozvíjet hosté.

04:00
    Dobré nahození a následné dobruslení puku ze strany Jihoafrické republiky.

03:15
    Za brankou hezky pracoval jeden z Afričanů v náhradním dresu, po jeho následném pasu a ráně od modré dokázal zakročit Philippe Lepage.

02:25
    Na druhé straně se snažil do střely dokličkovat kapitán Uthman Samaai, ani on však neuspěl.

01:40
    Ke střele se snažil dostat Kristian Potucek, obrana JAR ho zblokovala.

01:00
    První útočnou akci mohou po výhře v úvodním buly a následném uhájení kotouče při presinku vymýšlet Lucemburčané.

00:01

Jihoafrická republika: Boyd (Bywater) – van der Merwe, Birrell (A), Magmoed, Saaiman, J. Venter, Phakathi, – Compton, Giot, van Doesburgh – Carelse, Kluyts, Samaai (C) – Obery, R. Venter, Schuurman – Valadas (A), Krotz
    Trenér: Björn Kinding

Lucembursko: Lepage (Oberweis) – Sinner, Beran (A), Zrika, P. Vincens, Demir Mededovic, Dino Mededovic, Braun, Jakubse – Cannon (C), Potucek, C. Mossong (A) – Church, A. Vincens, N. Mossong – Biver, Springer, Nunes
    Trenér: Christer Eriksson

Rozhodčí: Kaya (TUR); Howard (NZL), Leermakers (NED).

Závěrečný zápas MS III. A Divize v Kapském městě začne již zhruba za pět minut.

V rámci týmu Jihoafrické republiky je statisticky nepochybně nejvýraznější třetí nejlepší střelec turnaje Uthman Samaai, který si hned v prvních dvou zápasech dokázal připsat čtyři branky, pak se však prozatím jeho brankostroj zadrhl. Jde o vyhlášeného ostrostřelce, jeho gólově nejlepší sezónou byla sezóna 2018/2019 kdy si za Cape Town Storms připsal v 15 zápasech neuvěřitelných 54 branek a 28 asistencí!

Na straně Lucemburska si pak dovolím ze statistik turnaje vypíchnout v rámci závěrečného bilancování jednoznačně nejtrestnějšího hráče turnaje, kterým je se 27 trestnými minutami Phillipe Vincens. Tento teprve sedmnáctiletý mladíček si dosud připsal ve všech zápasech jedinou střelu, své hokejové kvality jinak předvádí ve čtvrté francouzské lize, kde nastupuje za lucemburský celek Tornado Luxembourg. Jde o tým, který původně hrál lucemburskou domácí soutěž, ale na cestě za větší konkurencí se rozhodl účastnit soutěže vedlejší země, podobně jako třeba fotbalový klub z Monaka.

Vážení fanoušci mezinárodního hokeje, je tu poslední zápas Mistrovství světa – III. A! O postupujícím rozhodne zítra od 14:00 utkání Tchaj-wanu s Turkmenistánem, prvnímu jmenovanému stačí jediný bod na to, aby se příští rok prezentoval o soutěž výše.

Utkání JAR a Lucemburska bude vzhledem k tomu, že letos sestupuje Severní Korea, která se z turnaje stejně jako loni odhlásila, bez dramatu boje o sestup, ani tak však jistě žádný mančaft nechce skončit na posledním místě. Pokud získá Lucembursko 3 body, dotáhne se na čtvrtou JAR a zásluhou lepšího vzájemného zápasu skončí v tabulce před ní, za jiných okolností skončí poslední právě evropský ministát.

Hrát se tedy bude především o čest, i to je ovšem minimálně pro pořadatelskou zemi velmi cennou motivací a jsem si jist, že se bude i přes absenci postupové motivace na co dívat!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tadeáš Rulf

Góly a asistencie: 12. Magmoed (Giot, Saaiman), 32. Schuurman (R.), 38. Carelse (Saamai), 48. Magmoed (Venter R.)

Juhoafrická republika: Boyd (Bywater) – van der Merwe, Birrell (A), Magmoed, Saaiman, J. Venter, Phakathi, – Compton, Giot, van Doesburgh – Carelse, Kluyts, Samaai (C) – Obery, R. Venter, Schuurman – Valadas (A), Krotz
    Tréner: Björn Kinding

Luxembursko: Lepage (Oberweis) – Sinner, Beran (A), Zrika, P. Vincens, Demir Mededovic, Dino Mededovic, Braun, Jakubse – Cannon (C), Potucek, C. Mossong (A) – Church, A. Vincens, N. Mossong – Biver, Springer, Nunes
    Tréner: Christer Eriksson

Rozhodca: Kaya (TUR); Howard (NZL), Leermakers (NED)