3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Slovensko
Piatok 21.04.2023, 17:10 • RT TORAX Arena, Poruba • Euro Hockey Challenge

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:10.

Príprava na tohtoročný hokejový šampionát je v plnom prúde. Slovenskí reprezentanti sa po úspešnom dvojzápase vo Švajčiarsku predstavia v národnom derby proti Česku. Piatkové stretnutie, ktoré sa odohrá v Porube je naplánované na 17:10. Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa tak pred sériou trojice prípravných zápasov na domácom ľade ukážu poslednýkrát v príprave na MS na štadióne súpera.

Česko: Hrubec (Lukeš) – Jordán (C), Ščotka – Kempný, Kundrátek – Něměček, Kučeřík – Moravčík, Pýcha; – Smejkal (A), Špaček (A), Lenc – Horký, Horák, Tomášek – Chlapík, Sobotka, Zohorna – Najman, Kovařčík, Beránek – Hrabík
    Tréner: Kari Jalonen

Slovensko: Škorvánek (Tomek) – Gernát (C), Ivan – Gajdoš, Golian – Beňo, Jánošík (A) – Gachulinec; – Baláž, Lantoši, Pánik – Kudrna, Sukeľ (A), Holešinský – Takáč, Tamáši, Faško-Rudáš – Lunter, Čacho, Petráš
    Tréner: Craig Ramsay

Rozhodca: Mrkva, Kubičík – Lederer, Axman.

00:01

00:19
    Ivan strieľal od modrej čiary, ale puk na bránu neprešiel, pretože jeho pokus bol zblokovaný.

00:59
    Slovenskí hokejisti sa dopustili ofsajdu.

01:17
    Česko dalo gól! Česi ako aj včera otvárajú skóre v krátkom čase! Za bránou bol s pukom Tomášek, ktorý videl pred bránou nikým nekrytého ROMANA HORÁKA a ten sa zo strely z prvej nemýlil.
    Asistencia: Tomášek.
    01:17 Roman Horák (CZE) - 1:0

02:46
    Škorvánek je permanencii. Lenca v jeho tesnej blízkosti vychytal.

03:19
    Česi sa s našimi pohrávajú a robia si s nimi čo chcú. Škorvánek sa v bráne obracia zo strany na stranu.

04:34
    Zohorna si pýtal puk pred bránou, aj by ho dostal, keby ho lepšie spracoval.

05:28
    Náprah zľava skončil mimo ľadovú plochu.

05:48
    Strela Gajdošovi vôbec nevyšla.

06:36
    Sukeľ sa dostal do šance, ale z medzi kruhov netrafil bránu.

07:25
    Slováci sú vysoko napádaní v obrannom pásme. Českí hokejisti odvádzajú dobrú prácu.

08:08
    Faško-Rudáš síce vybojoval puk za bránou Česka, ale jeho prihrávka na os ihriska smerovala len na hokejku súpera.

09:45
    Baláž preveril z uhla Hrubca, ale český brankár bez problémov puk vyrazil.

10:50
    Jánošík nastrelil puk na bránu a Hrubec nemal skoro žiadny výhľad, ale puk prešiel cez bránkovisko.

11:57
    Vylúčenie v tíme Česko:
    Horák – 2 min., hákovanie.

12:10
    Skackavý puk na modrej čiare naši hokejisti nezachytili.

13:01
    Slovensko dalo gól! A je vyrovnané! Prihrávka od zadného mantinelu pred bránu smerovala na Čacha, ten úspešný nebol, ale následná dorážka JOZEFA BALÁŽA už áno. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Čacho, Lantoši.
    13:01 Jozef Baláž (SVK) - 1:1

14:42
    A domáci opäť tlačia, Lenc pred bránou pálil a Škorvánek vytesnil puk na zadný mantinel.

15:24
    Postavenie mimo hry Čechov.

15:33
    Sobotka v rýchlosti zakončoval, ale Škorvánek mu znemožnil lepšie vystreliť.

16:18
    Kudrna z ľavého kruhu trafil priamo na hruď Hrubca.

17:33
    Gernát sa s pukom v útočnom pásme ďaleko nedostal, pretože puk skončil na domácej striedačke.

18:10
    Zakázané uvoľnenie domáceho tímu. Takisto si Hrubec posunul bránu.

19:00
    Jedna minúta do konca prvej tretiny.

19:38
    Naši sú v závere tretiny v útočnom pásme. Čechom sa nepáčil blízky kontakt Baláža s brankárom a ihneď ho spred brány odpratávali.

20:00

Prvá dvadsaťminútovka sa skončila remízou 1:1. Skóre otvorili Česi opäť v druhej minúte ako včera zásluhou Horáka, ale Slováci vďaka presilovej hre vyrovnali, keď sa presadil Baláž. Druhá tretina sa začne približne o 18:03.

20:01

20:41
    Česi v ofsajde, keď pred modrou čiarou stratili puk.

21:18
    Vylúčenie v tíme Slovensko:
    Sukeľ – 2 min., nedovolené bránenie.

21:39
    Naši vyhodili puk až za domácu bránu.

22:18
    Skrytá strela od Kempného, Škorvánek situáciu zvládol.

22:36
    Česko dalo gól! Horák si počkal s pukom za bránou, prihral medzi kruhy RADANOVI LENCOVI, ktorý strelou z prvej prinavrátil Česku vedenie. Využitá presilová hra.
    Asistencie: Horák, Sobotka.
    22:36 Radan Lenc (CZE) - 2:1

24:07
    Česi išli do prečíslenia, ale našťastie pre nás prihrávka Smejkala pred bránu bola tečovaná vedľa brány.

25:35
    Chlapík dravo bojoval o puk pred Škorvánkom, český útočník dokázal bekhendom trafiť žŕdku brány.

26:28
    Smejkal v šanci, ale Gernát ho v pravej chvíli odstavil od puku.

27:27
    Hrubec si po dlhšom čase siahol na puk. Nasleduje reklamná prestávka.

27:57
    Slovensko dalo gól! MARTIN FAŠKO-RUDÁŠ si fantasticky spracoval ťažkú prihrávku Takáča z obranného pásma, mieril do samostatného úniku a trafil to excelentne do pravého horného rohu brány.
    Asistencia: Takáč.
    27:57 Alex Tamáši (SVK) - 2:2

29:18
    Bude sa vylučovať na našej strane, ale predtým ešte Jánošík v rozhovore s českým hráčom za našou bránou.

29:18
    Čacho – 2 min., podrazenie.

29:36
    Kempný nastreľoval na bránu, kde bol Horák, ale Škorvánek si puk vzal do lapačky.

30:15
    Tentokrát Kempný len nastrelil brániaceho hráča, vďaka čomu sme sa oslobodili.

31:18
    Hostia v plnom počte.

31:45
    Škorvánkov zákrok lapačkou, keď z prvej strieľal Tomášek.

33:12
    Hrá sa zo strany na stranu, ale s nepresnosťami.

34:24
    Sľubná šanca pre Slovákov, ale Holešinského myšlienka si nenašla zakončovateľa.

35:59
    Hra sa po dlhšej dobre prerušila.

36:20
    Beránek sa ocitol pred bránou a bekhendom vystrelil. Škorvánek stál na správnom mieste.

37:12
    Icing na strane slovenského tímu.

38:41
    Kolotoč Čechov v obrannom pásme Slovenska.

39:00
    Jedna minúta do konca druhej tretiny.

39:08
    Tomášek so Sukeľom skončili v sebe a bude sa vylučovať.

39:08
    Tomášek – 2 min., hrubosť.

Sukeľ – 2 min., hrubosť.

39:48
    Prečíslenie Čechov sa gólom neskončilo, keď v ideálnej pozícii zlyhal Kempný a na druhej strane protiútok Slovákov, ale tí takisto nerozjasali slovenského fanúšika.

40:00

Aj po druhej tretine je stav vyrovnaný, ale tentokrát 2:2. Česi sa dostali do vedenia po góle Lenca, ale Faško-Rudáš po peknej samostatnej akcii vyrovnal. Tretia tretina sa začne približne o 18:54.

40:01

40:41
    Kempný mal dostatok času na streľbu, napokon to bolo celkom nepresné.

41:08
    Obe mužstvá hrajú s piatimi hráčmi.

41:42
    Kudrna z ľavého krídla preveril Hrubca. Domáci brankár má puk vo svojom náručí.

42:41
    Škorvánek musí vypomáhať spoluhráčom, keďže Česi spustili kolotoč.

43:27
    Puk stečovaný niekde k divákom na tribúnu.

44:17
    Hrubec pokryl puk pred korčuľujúcim Gernátom, ktorý ho pri brzdení trochu osviežil.

45:14
    Petráš zobral puk za bránou a posúval ho pred ňu Lunterovi, ktorý tam bol úplne sám, ale aby jednoducho zakončil, tak išiel do kľučky.

45:52
    Čacho pálil, Hrubec vyrazil, dorážal Takáč. Gól nepadol.

46:48
    Golian nezachytil puk na modrej a musel si dávať pozor, aby nevznikla pre Čechov šanca.

47:38
    Lantoši leží za domácou bránou a okamžite vzniká roztržka medzi hráčmi. Špaček ho pichol do citlivých miest, za čo sa udeľuje trest do konca zápasu! Ale arbitri zatiaľ nič neavizujú.

47:38
    Kundrátek – 2 min., hrubosť.

Jánošík – 2 min., hrubosť.

47:38
    Vylúčení sú len Jánošík so Špačekom za hrubosť. Teraz teda pekne uškodili rozhodcovia slovenskému tímu.

49:05
    Slováci ustáli menší tlak Čechov a vyviezli puk z pásma.

49:38
    Ivan zoči-voči Hrubcovi triafa žrď! Baláž rukavicou dorážal do brány, ale tento gól platiť nebude.

50:12
    Slovákom odľahlo! Česko bolo v prečíslení, ale Smejkal finálnu prihrávku netrafil.

50:53
    Hrubec si posunul bránu pri zákroku. Nasleduje reklamný brejk.

52:02
    Najlepší slovenský strelec slovenskej extraligy v tejto sezóne Šimon Petráš skúsil strelu, ale puk skončil na ochrannej sieti.

52:56
    Česi opäť tlačia. Kundrátek mal príležitosť.

53:12
    Škorvánek už bol na zemi, ale domáci zaňho neprepasírovali puk.

54:34
    Kudrna oslobodil tím, keď sa Česi držali dlho v našom pásme.

55:31
    Ofsajdové postavenie Slovákov. Reklamná prestávka.

55:52
    Sobotkova žabička, ale Škorvánka neprekonal!

58:00
    Zostávajú odohrať posledné dve minúty v tretej tretine.

59:07
    Česi sa ešte snažia rozhodnúť v riadnom hracom čase.

59:43
    Škorvánek hokejkou vyrazil puk k zadnému mantinelu.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Tretia tretina bola bezgólová a bude nasledovať päťminútové predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:45
    Domáce mužstvo sa od začiatku predĺženia drží v útočnom pásme.

60:59
    Gernát – 2 min., podrazenie.

61:37
    Čacho s dobrou prácou pri mantineli, vybojoval puk a vyhodil ho z obrannej tretiny.

62:37
    Kempný až príliš rozmýšľal komu prihrá a náš hráč mu puk zobral.

62:59

63:30
    Po Pánikovej strele skončil puk niekde v hornej časti štadióna.

63:39
    Smejkal neuspel v samostatnom nájazde!

63:43
    Prečíslenie Slovákov mal finalizovať Ivan, ale puk nezachytil.

64:40
    Slováci krúžili v útočnom pásme, dobrú robotu odvádzal Gernát, keď puk držal. Do gólovej šance sa dostal Lantoši, ale puk za ležiaceho Hrubca nezasunul.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Dnešný zápas medzi Českom a Slovenskom rozlúsknu až samostatné nájazdy, ktoré začnú o pár minút.