Lecce – Sampdoria 1:1 (kon.) | Turín – Salernitana 1:1 (kon.) | Sassuolo – Juventus 1:0 (kon.)
AS Rím – Udinese 3:0 (kon.)
AS Rím
3:0 (1:0)
Udinese Calcio
cz Nedeľa 16.04.2023, 20:45 • Stadio Olimpico, Řím • Talianska Seria A • 30. kolo
    90+1. Tammy ABRAHAM - 3:0

90+1
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Spolupráce dvou střídajících hráčů přináší třetí gólový zásah AS! Leonardo Spinazzola narýsoval z levé strany takřka milimetrový centr na hlavu TAMMYHO ABRAHAMA a ten poslal balon nechytatelně pod břevno. Marco Silvestri byl v roli pouhého diváka. Nádherná akce.
    55. Lorenzo PELLEGRINI - 2:0

55
    Římané po deseti minutách druhé půle navyšují vedení! Andrea Belotti vysunul křižnou skákavou přihrávkou LORENZA PELLEGRINIHO a ten střílel z pravé strany velkého vápna na vzdálenější tyč. Marco Silvestri míč lehce lízl nohou, v cestě do sítě mu ale nezabránil.
    37. Edoardo BOVE - 1:0

37
    Celá akce ale pokračovala! Míč se naštěstí pro domácí odrazil od tyče k EDOARDOVI BOVEMU, který jej přeci jen uklidil do odkryté pravé části branky.

Filip Lefenda

Góly: 37. Bove, 55. Lo. Pellegrini (Belotti), 90+1. Abraham (Spinazzola)

Karty:   68. Mancini (ASR) – 35. Pereyra (UDI), 40. Success (UDI), 45+4. Ehizibue (UDI), 90. Thauvin (UDI)

Nepremenená penalta: 37. Cristante (ASR), mimo – 69. Pereyra (UDI), brankár Patrício zneškodnil

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:11.
    AS Rím: Patrício – Mancini, Smalling, Llorente – Çelik (74. Spinazzola), Cristante, Bove, El Shaarawy (74. Zalewski) – Wijnaldum (60. Matić), Lo. Pellegrini (C) (90. Tahirović) – Belotti (75. Abraham).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Camara, Darboe, Kumbulla, Majchrzak, Ibañez, Volpato.

Tréner: Jose Mourinho

Udinese Calcio: Silvestri – Becão, Bijol, N. Pérez – Ehizibue (71. Ebosele), Samardžić (78. Pafundi), Walace, Lovrić (78. Nestorovski), Udogie (86. Masina) – Pereyra (C) – Success (78. Thauvin).
    Náhradníci: Padelli, Piana – Zeegelaar.

Tréner: Andrea Sottil