Poruba – Slavia 25:32 (kon.) | Olomouc – Kynžvart 22:24 (kon.)
25:32 (9:15)
DHC Slavia Praha
cz Sobota 15.04.2023, 17:00 • hala Sareza, Ostrava • MOL liga žien • 21. kolo

DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha 25:32 (9:15)
    Nejvíce branek: Ka. Rajová 5, Ulmanová 4, Prašivková 4 – Vostárková 6, Švihnosová 5, Jestříbková 5. Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 2:1. (18:27:51)

Domácí Poruba doma nestačila v jasném zápase na favoritky z Kynžvartu, kterým podlehla poměrem 25:32. Nejlepší střelkyní Porubanek byla s pěti zásahy Karolína Rajová, na druhé straně vstřelila šest branek Tereza Vostárková.

Konec zápasu. (25:32)
    60
    Adriana Míšová vstřelila poslední branku zápasu. (25:32)
    59
    Markéta Prašivková dostala domácí 63 vteřin před koncem na rozdíl šesti branek. (25:31)
    59
    Karolína Rajová dotala domácím tým na rozdíl osmi branek. (24:31)
    58
    Anna Jestříbková vsítila svou pátou branku v zápase. (23:31)
    57
    Markéta Prašivková snížila na rozdíl sedmi branek z další útočné akce Porubanek. (23:30)
    57
    Adriana Míšová skórovala podruhé v zápase a dala 30. branku Pražanek. (22:30)
    56
    Tereza Dybalová poprvé v zápase rozvlnila síť za brankou Kynžvartu. (22:29)

56
    Vyloučení pro tým DHC Slavia Praha (Barbora Vavroušková). (22:29)
    56
    Barbora Vavroušková poprvé skórovala a vrátila hostujícímu týmu osmibrankový náskok. (21:29)
    55
    Maria Ritzová si dala svou druhou branku v zápase a opticky snížila násko Pražanek. (21:28)
    54
    Martina Weisenbilderová vrátila hostujícímu týmu zpět osmibrankové vedení. (20:28)
    51
    Michaela Konečná si proměněnou sedmičkou dala svůj čtvrtý gól v utkání. (20:27)

51
    Sokol Poruba bude zahrávat sedmičku, míč si bere Michaela Konečná. (19:27)

50
    Oba týmy své šance neproměnily. (19:27)
    48
    Veronika Holečková rozvlnila síť za brankářkou Sokola podruhé v zápase. (19:27)
    48
    Karolína Rajová skórovala po oddechovém čase domácích. (19:26)

47
    Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba. (18:26)
    46
    Sokol snížil zásluhou Kateřiny Bestové na osm branek. (18:26)
    45
    Anna Jestříbková se prosadila počtvrté v zápase a dostala Slavia do devítibrankového náskoku. (17:26)
    45
    Klára Ulmanová se prosadila ve vlastním oslabení. (17:25)

44
    Markéta Prašivková si půjde na dvě minuty odpočinout za faul. (16:25)
    44
    Anna Jestříbková se prosadila i přes faul Prašivkové. (16:25)
    42
    Gól vstřelil tým DHC Sokol Poruba (Karolína Rajová). (16:24)
    42
    Nikola Švihnosová si dala už svou pátou branku v zápase. (15:24)
    41
    Markéta Prašivková si dává v krátkém čase druhou branku. Rozdíl ve skóre je aktuálně 12 branek. (15:23)
    41
    Anna Jestříbková ale z dalšího útoku navýšíla náskok Pražanek. (14:23)
    41
    Markéta Prašivková si dala první branku v utkání. (14:22)

39
    Ritzová si půjde na dvě minuty odpočinout po faulu. (13:22)
    39
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková). (13:22)
    39
    Maria Ritzová si dala první branku v utkání. Rozdál ve skóre je aktuálně osm branek. (13:21)
    38
    Adéla Zimová trestá Sokola. Slavia vede už o devět branek a nevypadá to na to, že by neměla ještě náskok navýšit. (12:21)
    37
    Pražanky opět udeřily, tentokrát se prosadila Veronika Holečková (12:20)
    36
    Kateřina Bestová si vstřelila první branku v dnešním utkání. (12:19)
    35
    Nikola Švihnosová dostala Pražanky už do osmibrankového náskoku. (11:19)
    34
    Adéla Zimová potrestala další minelu Sokola, hosté vedou už o sedm branek. (11:18)
    34
    Tereza Vostárková ale opět utekla a propálila všechno, co jí stále v cestě. (11:17)
    33
    Michaela Konečná ale snížila z rychlého kontru. (11:16)
    33
    Gól vstřelil tým DHC Slavia Praha (Tereza Vostárková). (10:16)
    31
    Klára Ulmanová otevřela střelecký účet druhého dějství. (10:15)

31
    Začal druhý poločas. (9:15)

První dějství bylo jasnou záležitostí pro hráčky z Prahy. Slavia se dostala zásluhou několika slepených gólů do šestibrankového náskoku a ovládla první poločas poměrem 9:15. Ten druhý začne v 17:52.

30
    První poločas skončil. (9:15)
    30
    Barbora Doležalová svou druhou brankou v zápase dává Pražankám šestibrankový náskok. (9:15)
    29
    Anežka Farářová bohužel pro domácí selhala při exekuci sedmičky. (9:14)
    28
    Adéla Novotná ale dostala vzápětí Pražanky zpátky do pětibrankového vedení. (9:14)
    27
    Poruba poprvé v utkání vstřelila zásluhou Karolíny Rajové vstřelila dvě branky za sebou. (9:13)
    26
    Klára Ulmanová snížila po oddechovém čase domácích a dostala Porubu na rozdíl pěti branek. (8:13)

25
    Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba. (7:13)
    25
    Barbora Doležalová potrestala další nedůslednost domácích v útoku. (7:13)
    24
    Adriana Míšová proměnila první sedmičku v utkání. (7:12)

24
    DHC Slavia Praha bude zahrávat sedmičku, míč si bere Adriana Míšová. (7:11)
    22
    Karolína Rajová snížila náskok Pražanek na čtyři góly. (7:11)
    22
    Prrvní branku v zápase si daůa Adriana Míšová. (6:11)
    20
    Michaela Konečná si dala druhou branku v zápase přesně deset minut před koncem prvního poločasu. (6:10)
    19
    Denisa Holeňáková skórovala svou první branku v utkání. Pražanky mají zpět pětibrankové vedení. (5:10)
    18
    Anežka Farářová vstítila branku po oddechovém čase Sokola. Poruba aktuálně ztrácí čtyři branky. (5:9)

17
    Oddechový čas pro tým DHC Sokol Poruba. (4:9)
    15
    Hostující tým udeřil opět zásluhou Nikoly Švihnosové, která Pražankám dala už pětibrankový náskok. (4:9)
    13
    Slavia skórovala zásluhou Nikoly Švihnosové, ta návazala na svou předchozí branku po třech minutách hry. (4:8)
    10
    Nikola Švihnosová ale dostala Pražanky zpátky do tříbodového vedení. (4:7)
    10
    Karolína Rajová stáhla domácí ztrátu na dvě branky. (4:6)
    10
    Jenže Adéla Zimová skŕovala z protiútoku Slavie. (3:6)
    9
    Poruba ukončila čtyři minuty střeleckého ticha trefou Michaely Konečné. (3:5)
    9
    Tereza Vostárková potrestala další střeleckou nedůslednost Sokola. (2:5)
    8
    Hosté si dali dvě minuty střelecké pauzy, tu ale ukončila Adéla Zimová. (2:4)
    6
    Slavia jde ale do vedení zásluhou Terezy Vostárkové. (2:3)
    5
    Klára Ulmanová srovnala v páté mínutě na 2:2. Je opět srovnáno. (2:2)
    4
    Tereza Vostárková ale dává Pražankám vedení po postupném útoku. (1:2)
    4
    Sokol Poruba ale zásluhou Karolíny Rajovové vzápětí srovnal. (1:1)
    3
    Anna Jestříbková otevřela po 140 vteřinách skóre dnešního utkání. (0:1)

2
    Oba celky si vyměnily míč, ale branku jsme prozatím neviděli. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy jsou na hrací ploše, za chvíli se začne hrát.

DHC Sokol Poruba: Bártová, Wizurová, Hřebejková – Dybalová, Ka. Rajová, Farářová, Ulmanová, Ritzová, Vachtarčíková, Prašivková, Bestová, Konečná, Feldmannová, Kr. Rajová.
    Trenér: Douda Daniel

DHC Slavia Praha: Malá, Kudláčková – Holečková, Franková, Vostárková, A. Novotná, Holeňáková, Zimová, Míšová, Weisenbilderová, Doležalová, Švihnosová, Vavroušková, Jestříbková.
    Trenér: Salač Jan

Rozhodčí: Šlezingr David, Špunar Jiří.

DHC Sokol Poruba, 11. místo, 20z. (3 – 0 – 17), skóre 452:539, 6 bodů.
    Už dlouhých šest utkání si Porubanky nezvládly do tabulky připsat ani jediný bod a se šesti body jim patří až 11. místo v tabulce MOL ligy.

DHC Slavia Praha, 5. místo, 20z. (12 – 0 – 8), skóre 580:522, 8 bodů.
    Slávistkám se v posledních mečích také příliš nedařilo. V Dunajské Strede padly vysoko (19:31) a naposledy nezvládly v domácí hale souboj s olomockou Zorou (25:27). Na páté hráčky z hlavního města se už bodově dotáhl i šestý Písek.

Vzájemné zápasy:
    Bilance obou celků je poměrně vyrovnaná, ale poslední dvě utkání vyzněla pro Slavii. Naposledy v polovině ledna Pražanky zdolaly Porubu v semifinále Českého poháru o čtyři branky poměrem 27:23.

Osobnosti týmů:
    Sokol Poruba se bude spoléhat na výkony 21leté Anežky Farářové, ta již nasázela 121 branek. To Slavia se opírá hlavně o výkony Adriany Míšové, která má na svém kontě 101 přesných zásahů.

Dobrý den, vítejte u onlajn přenosu z házené. V rámci 29. kola nejvyšší soutěže žen na sebe narazí týmy DHC Sokol Poruba a DHC Slavia Praha. Souboj jedenáctého týmu s tím pátým začíná v 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.