2 7 3
Caroline Dolehideová
2
6 5 6
cz Streda 05.04.2023, 18:16 • Althea Gibson Court, Charleston (USA) • WTA Charleston - Credit One Charleston Open (antuka) • 2. kolo

Linda Fruhvirtová (60.) se loučí s turnajem v Charlestonu trochu překvapivě ve druhém kole! Poté, co v úvodní rundě porazila nasazenou čtrnáctku Jil Teichmannovou (31.), tak v kole druhém nečekaně padla s domácí Caroline Dolehideovou (172.), které podlehla za dvě a půl hodiny po setech 2:6, 7:5, 3:6. Fruhvirtové vůbec nevyšel vstup do zápasu, v prvním setu ztratila hned třikrát servis, přičemž na returnu se prosadila jen ve druhé hře, v níž srovnala na 1:1. Aktivitou sršící Dolehideová v utkání hodně chybovala, což bylo hlavním důvodem toho, proč ve druhé sadě prohrávala už 1:5. Pak ale Američanka zpřesnila svou hru, díky čemuž Fruhvirtovou začala opět přehrávat a srovnala dokonce na 5:5. V koncovce však zase přišly chyby ze strany Dolehideové a trochu pasivně hrající Fruhvirtová nakonec urvala prostřední set pro sebe. V rozhodujícím třetím setu se ale role obrátily a Dolehideová začala zcela vládnout dvorci. Postupně se dostala do vedení 5:1 a byť na první pokus v osmé hře duel nedopodávala, záhy se znovu prosadila na returnu a dotáhla tím utkání do vítězného konce, když Fruhvirtová proti mečbolu trefila svou jedenáctou dvojchybu a celkově přišla poosmé o vlastní podání. (20:52:04)

Konec zápasu

3:6
    Druhý je však proměněný! Fruhvirtovou zradil servis, zahrála svou jedenáctou dvojchybu!

30-40
    První je odvrácen přímým bodem!

15-40
    Vzápětí však českou hráčku zastavuje páska a na světě jsou dva mečboly Dolehideové!
    1:1; 3:5; 15-30 - Linda Fruhvirtová

15-30
    Fruhvirtové se povedlo lobem odehnat soupeřku od sítě a pak jí vyslat bekhend do protipohybu.

0-30
    Dolehideová šla do výměny útočně okamžitě při returnu a nakonec si vytvořila možnost pro zakončení na síti.

0-15
    Těžko hledala Fruhvirtová odpověď na dobrý return soupeřky.

3:5
    Díky dvojchybě Američanky se Fruhvirtová ještě drží v utkání a stahuje jeden ze dvou brejků soupeřky!