Tatran – Mladá Boleslav 8:4 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 9:4 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
9:4 (1:0, 1:2, 7:2) Stav série: 1:1
FbŠ Bohemians
cz Streda 29.03.2023, 20:15 • SC Dubina Ostrava • Play-off LiveSport Superligy florbalu CZ • Semifinále

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost. (22:08:26)

Je konec! Vítkovice díky skvělé třetí třetině, ve které daly sedm branek zvítězily dnes celkově 9:4 a srovnávají stav série na 1:1!

Branky a nahrávky: 16. Hubálek, 35. Pažák (Hubálek), 43. Besta, 47. Delong, 48. Matejčík (Pažák), 51. Pažák (Zubek), 54. Besta, 55. M. Gattnar (Besta), 59. Delong (R. Gattnar) – 25. K. Petrák (Forman), 40. Buršík (Malič), 49. Malič (K. Petrák), 52. Forman (Malič). Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 11:10. Diváci: 232. Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice si vezmou tento bod v sérii a srovnají stav na 1:1! Rostislav Gattnar posunul míček na ADAMA DELONGA, který už pouze zamířil přesně do branky Bohemians. Asistence: Rostislav Gattnar.

57:29
    Stále kombinuje Bohemka, která to už ale bude mít velmi těžké.

56:43
    Tomáš Hyršl se musel na chvíli vrátit zpět do branky, ale je už opět na střídačce.

56:18
    Karel Petrák z první nedokázal trefit balónek přesně a minul tak branku.

55:30
    Jaroslav Petrák trefuje levou tyč Součkovy branky!

55:00
    Bohemka to zkouší v šesti!

54:40
    Tak to už bude nemožné pro Bohemku! Jiří Besta se dostal až před Hyršla, ale ještě vyšperkoval celou situaci nahrávkou na MARTINA GATTNARA, který už pouze doklepl míček do prázdné branky! Asistence: Jiří Besta.

54:28
    Kawulokova nepřesná rána z první končí v rohu hřiště za Součkem.

53:55
    Bohemians určitě za chvíli půjdou do šesti a budou se snažit ještě se zápasem něco udělat.

53:03
    Zas a znova! JIŘÍ BESTA se prosmýkl kolem mantinelu, kde se ho snažil odzbrojit forman, dostal se před branku a vymetl pravý horní roh branky Hyršla! Bez asistence.

51:49
    Vítkovice opět praktikují taktiku držet míček a nepouštět svého soupeře k míčku.

51:17
    Bohemians právě vstřelili branku!
    A je opět sníženo! Jan Malič poslal žabičku na vzdálenější tyč, kde číhal FILIP FORMAN, který zkušeně proměňuje tuto pobídku! Asistence: Jan Malič.

50:45
    Vítkovice střílejí šestý gól! Adam Zubek skvěle našel od mantinelu volného MICHALA PAŽÁKA na středu hřiště, který se přesně trefil k pravé tyči! Asistence: Adam Zubek.

50:42
    Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu, ale bez větších šancí.

50:03
    Komerční přestávka.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

49:26
    Vítkovice takticky drží míček na svých holích a nikam s rozehrávkou nespěchají.

48:45
    Tyč po střele Marka Matejčíka!

48:04
    Bohemians snižují na rozdíl dvou branek! Karel Petrák přes celou šířku brankoviště našel volného JANA MALIČE, který už neměl problém se prosadit z bezprostřední blízkosti. Asistence: Karel Petrák.

47:34
    Vítkovice měly další šanci, ale tentokrát Hyršl zasáhl!

47:04
    Tohle vypadá pro Vítkovice velmi dobře! Michal Pažák vzdušnou přihrávkou hledal před brankou MARKA MATEJČÍKA, který jednoruč dokázal míček dostat do branky Bohemians! Asistence: Michal Pažák.

46:36
    Vítkovice už vedou o dvě branky! Jakub Buršík nahrál přímo na čepel ADAMU DELONGOVI, který sám proti Hyršlovi dokázal dopravit míček za záda hostujícího gólmana! Bez asistence.

46:28
    Další obrovská šance domácích, ale Hyršl chytá!

45:59
    Vítkovice se nechtějí dopředu už tlačit za každou cenu a už spíše chtějí ubránit svůj náskok.

45:27
    Skvělá zadovka Besty na Delonga před branku, ale Hyršl skvěle zasáhl!

44:45
    Velké zmatky v brankovišti Bohemky, nakonec míček odpaluje Šebek.

43:50
    Matejčík skvěle vybojoval míček pro svůj tým na polovině svého soupeře a Vítkovice tak mohou hrozit.

43:10
    Bohemians kombinují mezi sebou, ale zatím se jim nepodařilo dostat blíže k Součkovi.

42:17
    Vítkovice jdou znovu do vedení! JIŘÍ BESTA si vzal míček na své polovině a běžel poté středem hřiště, vystřelil a přesně se trefil nad nohu bezmocného Hyršla! Bez asistence.

41:43
    Vojtěch Bílek se dostal k překvapivé dorážce, ale Součka nedokázal přehodit.

41:08
    Vítkovice stále drží balónek a nepouštějí vůbec svého soupeře hrát.

40:37
    Filip Forman velmi aktivně napadá rozehrávku, ale domácím to zatím nedělá žádný problém.

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Střely ve druhé části 6:6.

Další třetina začne přibližně ve 21:32.

Je za námi druhá třetina, která přinesla tři branky! Nejdříve hosté srovnali na 1:1, poté se 10 minut čekalo na vedoucí gól, který vstřelily Vítkovice, ale 15 vteřin před koncem druhé třetiny opět srovnal Malič.

40:00

39:45
    Bohemce se podařilo do konce třetiny srovnat! Jan Malič přiklepl z rozehrávky míček JAKUBU BURŠÍKOVI, který přesnou střelou k levé tyči srovnává stav na 2:2! Asistence: Jan Malič.

39:05
    Hubálek ve 100% šanci vystřelil nad branku Hyršla!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

37:59
    Vítkovice už chodí tvrději do soubojů, což se nelíbí trenérovi Jedličkovi.

37:05
    Bohemians se snaží ještě do konce třetiny opět srovnat.

36:15
    Malá domů, rozehrávat bude tým z Ostravy.

35:32
    Vítkovice se drží na balónku a snaží se odskočit do dvoubrankového vedení.

34:47
    Vítkovice jdou znovu do vedení! Jakub Hubálek skvěle našel volného MICHALA PAŽÁKA, který se přesně trefil ke vzdálenější tyči! Asistence: Jakub Hubálek.

34:20
    Zubek zkusil střelou tahem vystřelil, ale trefil jen prvního blokujícího hráče.

33:46
    Šindler fauloval Maliče za svou brankou, odkud bude i tým v zelených rozehrávat.

32:39
    Bohemka hraje už častěji více v pohybu, což asi Vítkovicím nevyhovuje.

32:01
    Jaroslav Petrák přihrál vzduchem před branku domácích, kde si míček našel Buršík, ale trefil skvěle postaveného Součka!

31:48
    Další skvělý zákrok Součka, tentokrát proti Karlu Petrákovi!

31:11
    Jakub Buršík si vyjel před Součka, který jeho pokus likviduje!

30:27

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:15
    Další přerušení, tentokrát faul na Filipa Formana.

28:31
    Virga velmi dobře pokryl míček a následně byl faulovaný Martinem Gattnarem.

27:42
    Kisugite byl obrán Matejčíkem, který přehozem minul branku!

27:23
    Marek Matejčík v před brankovém prostoru zahrál vysokou holí, což se mu velmi nelíbí.

26:54
    Tvrdý střet u mantinelu Buršíka s Gattnarem, ale vše se obešlo bez vyloučení.

26:15
    Forman faulovaný R. Gattnarem a opět zůstanou na míčku hosté, kteří po vstřelené brance hrají velmi dobře.

25:42
    Pavel Čihák vyvezl balónek na polovinu Vítkovic a vzápětí ho Kaleta přehodil až přes mantinel.

25:10
    Virga faulovaný u mantinelu na své polovině. Rozehrávat budou hosté.

24:16
    Bohemka srovnává na 1:1! Souček rozehrál na Jiřího Bestu, který byl velmi rychle dostoupen Filipem Formanem, který ihned posunul míček na KARLA PETRÁKA, který do protipohybu Součka umístil míček do pravého horního rohu branky. Asistence: Karel Petrák.

23:35
    Karel Petrák ve skvělé pozici zasáhl pouze Součka!

22:56
    Vítovec z poloviny hřiště minul těsně branku Hyršla!

22:06
    Vítkovice jsou teď naháněny na své polovině, ale zatím vše zvládají bez problému a v poklidu kombinují.

21:33
    Vítkovice se neustále snaží o další gól a vstoupily do začátku druhé třetiny mnohem lépe než její soupeř.

20:53
    Pažák dával křižnou přihrávku na Matejčíka, který byl volný před Hyršlem, ale chyběly mu dva kroky na to, aby zasáhl míček.

20:35
    Besta se vytočil až do středu hřiště a vystřelil, ale jeho rána byla sražená mimo branku.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Vítkovic.

20:01

Střely v první části 4:4.

Další třetina začne přibližně ve 20:52.

Je za námi první třetina, která přinesla pouze jednu branku! Sledovali jsme velmi opatrný vývoj první třetiny, kdy ani jeden z týmů nechtěl dostat branku, což dostala až v 16. minutě Bohemka, po skvělé střele z otočky Jakuba Hubálka, který tak určil stav utkání1:0 pro Vítkovice.

20:00

19:30
    Dobrá střela Delonga trefila pouze boční stranu branky Hyršla.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:25
    Pažákova střela byla zablokovaná pozornými hráči Bohemky.

17:39
    Stále sledujeme kombinaci okolo branky domácího Součka.

17:03
    Vítkovice se snaží s míčkem na holi uklidnit trochu hru, což se jim zatím daří.

16:09
    Bohemka se snaží rychle odpovědět, ale Vítkovice se zatáhly na svou polovinu a nehodlají z ní odejít.

15:32
    Máme tu první gól utkání! JAKUB HUBÁLEK nádherně zablokoval přihrávku Jaroslava Petráka, následně se s míčkem otočil kolem své osy a zamířil přesně k bližší tyči! Bez asistence.

15:07
    Hubálek podklouzl na čepeli Bílka, který v tomto souboji byl nevinně.

14:35
    Vítovec faulovaný Formanem, který odchází střídat.

13:57
    Na druhé straně střílel Šindler, ale bohužel pro jeho tým minul branku Hyršla.

13:15
    Formanovu přízemní střelu si našel Souček bez problému.

12:36
    Stále sledujeme velmi opatrný duel, kdy ani jeden z týmů nechce jako první dostat gól.

11:54
    Volný úder pro Bohemku rozehrál Rozkovec, ale nebyl při nahrávce na svého spoluhráče přesný a hosté se tak nedostali ke střele.

11:11
    Rostislav Gattnar dostal rychlou přihrávku na levou stranu hřiště, ale nedokázal přes celou šířku hřiště ještě najít Delonga, který by střílel do prázdné branky.

10:32
    Zubek si přidržel nedovoleně soupeře v rohu hřiště za brankou Součka a rozehrávat bude Bohemka.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

9:27
    Kawulok dvakrát střílel na Součka, ale ani jednou nedokázal usměrnit míček mezi tři tyče.

8:45
    Filip Forman už se objevil na hřišti a je jasné, že bude pokračovat v zápase.

8:33
    Vítkovice jsou zatím sice více na míčku, ale ve hře to není prakticky vůbec vidět.

7:42
    Šindler za brankou přemýšlí komu předat míček, ale nakonec je za brankou nedovoleně bráněn a píská se ihned faul.

7:10
    Besta si nedokázal zpracovat míček, který vyskočil až mimo hřiště.

6:26
    Tvrdou ránu Jankovského vyráží Hyršl svou masku až za mantinel.

5:55
    Filip Forman zůstává ležet na zemi po souboji s Pažákem a vypadalo to na zásah do žeber, ale vzápětí se zvedá a bude se pokračovat dále ve hře.

5:27
    Forman zatlačen na mantinel, což rozhodčí posoudili jako nedovolený zákrok na jeho osobu.

4:39
    Chyba Formana na polovině hřiště, ke střele se dostal Marek Matejčík, ale trefil jen připraveného gólmana Hyršla, který si připisuje úspěšný zákrok.

4:05
    Blokování florbalky od Vítkovic na Patrika Šebka, rozehrávat bude tým v zeleném.

3:33
    Na druhé straně se snaží o ohrožení domácí branky hosté, ale ztratili míček a opět budou na tahu Vítkovice.

2:58
    Kaletova tvrdá rána prověřila pozorného Hyršla v brance Bohemky.

2:20
    Zatím sledujeme opatrný začátek zápasu bez větších šancí.

1:37
    Pažák fauloval loktem, rozehrávat budou Bohemians na polovině svého soupeře.

1:08
    Buršíkova křižná přihrávka nebyla přesná, ale hosté zůstanou u míčku.

0:36
    Hosté zatím s rozehrávkou nikam nespěchají a vyčkávají na své polovině.

0:01
    Úvodní buly vyhráli hráči Bohemky.

00:01

Úvodní sestavy

Vítkovice: Souček (Jasiok) – Šebesta, Pažák, Hubálek, Hatala, O. Vítovec, Besta, Kaleta – R. Gattnar, M. Gattnar, Fukala, Sidunov, Šindler, Jankovský, Zubek, Slončík, Palčinský, Delong, Matejčík (C).
    Trenér: Tomáš Martiník

Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Zezulka, Malič, Čihák, Strnad – P. Šebek, Kisugite, Dobisík, Kawulok, K. Petrák, Řehoř, Bílek, Buršík, Hronek, Rozkovec, Gajdoš, Forman (C), J. Petrák, Virga.
    Trenér: Michal Jedlička

Vítkovice se v základní části umístily na druhém místě a měly zajištěné play-off. Jako druhý tým si vybíral do čtvrtfinále svého soupeře a ukázali na BLACK ANGELS.
    První zápas Vítkovice ovládli po spolehlivém výkonu doma 7:3
    Druhý zápas už Bleci vystrkovali růžky, ale po skvělé třetí třetině Vítkovic, které ji vyhrály 6:2 mohly slavit druhé vítězství v poměru 8:6 a série se stěhovala na hřiště Bleků.
    Třetí zápas Vítkovice nenechaly svého soupeře prakticky nic udělat a vyhrály 9:3.
    Vítkovice potřebovaly už jen jeden zápas na postup, což se jim povedlo hned na první pokus, když v Kbeleck Bleky porazily 10:2 a postoupily do semifinále.

Bohemka na tom byla po základní části o dvě příčky hůře, což znamenalo, že také automaticky postoupila do čtvrtfinále, jelikož Bohemka byla poslední, která si vybírala soupeře, tak na ní zbyl Chodov.
    První zápas Bohemka na domácí půdě v pohodě vyhrála 10:5 a šla do vedení v sérii 10:5.
    Druhý zápas se odehrál ve stejném duchu, kdy Bohemka nadělila svému soupeři 12 gólů a vyhrála poměrem 12:4.
    Třetí zápas se odehrál na Jižním Městě, kde už to byl těsnější výsledek, ale opět z tohoto utkání lépe vyšli hráči Bohemky, kteří zvítězili 8:5.
    Čtvrtý zápas byl dlouho vyrovnaný, ale díky dobré koncovce Bohemky mohla slavit vítězství 9:6.

První zápas semifinále

Včera se odehrál první zápas v Ostravě, kdy zápas byl vyrovnaný, ale v čase 55:47 se trefil Filip Forman, který vystřelil první bod v sérii svého týmu po výhře 6:5.
    Uvidíme, jestli se dnes podaří Vítkovicím srovnat stav série na 1:1.

Vítáme vás u on-line přenosu z 2. utkání semifinále mezi týmy 1. SC TEMPISH Vítkovice a FbŠ Bohemians. Utkání začíná v 20:15.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 16. Hubálek, 35. Pažák (Hubálek), 43. Besta, 47. Delong, 48. Matejčík (Pažák), 51. Pažák (Zubek), 54. Besta, 55. M. Gattnar (Besta), 59. Delong (R. Gattnar) – 25. K. Petrák (Forman), 40. Buršík (Malič), 49. Malič (K. Petrák), 52. Forman (Malič)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 11:10.
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Jasiok (Souček) – Šebesta, Pažák, Hubálek, Hatala, O. Vítovec, Besta, Kaleta – R. Gattnar, M. Gattnar, Fukala, Sidunov, Šindler, Jankovský, Zubek, Slončík, Palčinský, Delong, Matejčík.
    Tréner: Tomáš Martiník

FbŠ Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Zezulka, Malič, Čihák, Strnad – P. Šebek, Kisugite, Dobisík, Kawulok, K. Petrák, Řehoř, Bílek, Buršík, Hronek, Rozkovec, Gajdoš, Forman, J. Petrák, Virga.
    Tréner: Michal Jedlička

Rozhodca: Martin Both a Vladimír Černín