3:4 (1:1, 0:2, 2:1) Stav série: 3:4
MŠK Žiar nad Hronom
Pondelok 27.03.2023, 18:00TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Štvrťfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dnes o 18:00 sa začína súboj medzi Dubnicou a Žiarom nad Hronom. Ide o siedmy rozhodujúci duel štvrťfinále play-off tejto dvojice. Dubnica vyhrávala v sérii už 3:0 na zápasy, no nevyužila tri mečbaly a Žiaru sa podarilo sériu vyrovnať na 3:3.

Až na jednu výnimku, kedy Dubnica v druhom zápase vyhrala 4:0, rozhodoval zápasy jediný gól. Posledné dva duely dokonca dospeli až do samostatných nájazdov.

TSS GROUP Spartak Dubnica: Lietava (Kristín) – Trška, Zaťko, Švec, Mikuš, Chatrnúch, Putala, Janík, Hruška – Beták, Ďuriš, Tábi – Mikula, Ondruš, Géci – Lunter, Haščák, Kristín – Škvarek, Huhtela, Korbel

MŠK Žiar nad Hronom: Petrík (Noskovič) – Čulík, Pač, Ganz, Kobolka, Gabri, Demiters, Brumerčík, Lopejský – Jakúbek, Fekiač, Gašpar – Szypula, Suchý, Gábor – Magdolen, Halama, Chlepčok – Tatár, Šeliga, Čunderlík

Rozhodca: Korba, Kalina – D. Konc ml., Stanzel.

00:01

00:36
    Žiar začína v útočnom pásme, nahodenie od modrej skončilo na brániacich hráčoch pred bránou.

01:05
    Kristín posúval puk do priestoru pred bránou, kam sa presúval Haščák, ale ten sa k puku nedostal.

02:28
    Hra je vyrovnaná, hrá sa plynulo hore dole.

03:00
    Čulíkovi odskočila prihrávka od korčule, Dubnica išla do nebezpečného brejku, ktorý zakončil Mikula, no Petrík vyrazil vyrážačkou!

04:11
    Lietava musel byť pozorný po strele od pravého mantinelu, puk vyrazil.

04:48
    Trška puk vyhodil do priestoru, kam korčuľoval Beták, ten ale puk nestihol pred hráčom Žiaru, píska sa zakázané uvoľnenie.

05:49
    Vylúčenie v tíme MŠK Žiar nad Hronom:
    Jakúbek – 2 min., podrazenie.

06:22
    Géci mieril na vzdialenejšiu žrď, kde bol Mikula, nedokázal ale puk tečovať tak, aby išiel medzi tri žrde.

07:46
    Dubnica v útočnom pásme, do ďalšej šance sa ale nedostala, pretože jej hráči boli vytlačení na mantinel.

08:25
    Vylúčenie v tíme TSS GROUP Spartak Dubnica:
    Zaťko – 2 min., krosček.

08:49
    Jakúbekova strela sa obtrela o Lietavu.

09:25
    Žiarčania poriadne zatlačil štvoricu Dubničanov, na Lietavu letelo niekoľko nebezpečných pukov, ten posledný Lietava chytil a nepripustil dorážky.

09:49
    Dubnica dostala puk do stredného pásma.

11:23
    Chatrnúch – 2 min., úder do hlavy alebo krku

11:47
    Jakúbek nabil Demitersovi na strelu z prvej, tá mu ale vôbec nesadla, puk sa len pomaly kĺzal po ľade.

12:24
    Žiar nad Hronom dáva gól!
    Presilovková snaha Žiarčanov im prináša úvodný gól! Pač prihral Chlepčokovi, ktorý vystrelil od modrej, Lietava puk vyrazil pred seba, z dorážky z medzikružia trafil presne RALPH KEVIN GÁBOR.
    Asistencie: Ján Chlepčok, Marek Pač

14:14
    Žiarčania hrajú s pokojom na hokejkách vyhrávajú tesne 1:0 a sú mierne na koni.

15:17
    Gábor hľadal spoza brány Suchého, toto si dubnická defenzíva dokázala postrážiť.

16:01
    Dubnica dáva gól!
    Dubnica vyrovnáva! Odrazený puk po nastrelení od zadného mantinelu predĺžil Mikuš za seba, kde bol LUKÁŠ TÁBI a ten nekompromisnou strelou prekonal Petríka.
    Asistencia: Peter Mikuš

17:45
    Teraz je zase streleným gólom povzbudená Dubnica, Tábi nastrelil ľavú žŕdku!

19:43
    Szypula bol zastavený na útočnej modrej, Žiar to skúša znova, Szypulovu streli zráža brániaci hráč.

20:00

Prvá tretina je za nami, Dubnica remizuje so Žiarom nad Hronom 1:1. Skóre otvoril v 13. minúte hosťujúci Gábor, v 17. minúte na jeho presný zásah odpovedal domáci Tábi.
    Druhá tretina sa začne o 18:52.

20:01

20:18
    Hráč Dubnice ohrozil bránu nadvakrát, trafil do bočnej konštrukcie.

20:57
    Suchý sa dostal k puku po nastrelení, trafil brániaceho Šveca.

21:50
    JÁN CHLEPČOK pridáva k asistencii aj presný zásah. Žiar vstúpil do druhej tretiny výborne. Výborná prihrávka Halamu z ľavej strany, medzi kruhmi puk napálil Chlepčok do ľavého horného rohu brány. Lietava bol bezmocný.
    Asistencia: Patrik Halama

22:45
    Gašpar si šikovne zasekol Zaťka a jeho strelu musel kryť Lietava pravým betónom.

23:43
    Gáborov strelecký pokus zblokoval Švec.

24:45
    Tatár zablokoval dlhú prihrávku Putalu na útočnú modrú, Žiar sa zmocnil puku.

25:48
    Demiters sám v palebnej pozícii, Lietava nadvakrát zasahuje pri pravej žŕdke.

26:24
    Gábor – 2 min., vrazenie na mantinel.

26:31
    Škvarek to vyskúšal švihom, Petrík puk udržal vo výstroji.

27:03
    Škvarek hľadal Ondruša, ten nespracoval puk v blízkosti brány.

27:46
    Škvarekov pokus končí v Petríkovej lapačke, ktorý sa rýchlo presunul.

29:37
    Pred bránu sa posúval Tatár, puk ale netečoval podľa svojich predstáv.

30:38
    Kobolkova strela švihom, zblokoval ju Chatrnúch, Žiar pôsobí aj v druhej tretine živším dojmom.

31:37
    Potvrdzuje to MARKUS SUCHÝ, ktorého Dubničania nechali strieľať z výhodnej parkety a Suchý to využil, puk skončil v hornej časti brány a Lietava iba rozhodil rukami.
    Asistencia: Ralph Kevin Gábor

32:38
    Škvarek nemal s kým hrať, puk tak iba vyhadzuje popri mantineli.

33:42
    Ondruš dostal prihrávku do jazdy, vystrelil spoza hráča do lapačky Petríka ktorý rýchlo rozohral.

34:11
    Szypula – 2 min., zdržiavanie hry

34:37
    Chatrnúchova strela od modrej Petríkovi vypadla. Tábi mal pred sebou odkrytú bránu, no Petrík sa vyznamenal!

35:33
    Chlepčok výborne napádal a získal puk, nepodarilo sa mu v protiútoku prihrať Magdolenovi, ohrozil ale bránu bekhendom.

36:56
    Dubnici to nejde, presilovku nevyužila a bráni sa. Kobolkovo zakončenie vyhodil Lietava z lapačky.

37:32
    Jakúbek dával spoza brány Demitersovi na modrú, Lietava nakoniec nemusel zasahovať.

38:59
    Žiarčania v útočnom pásme, odzbrojil ich Zaťko pri mantineli.

40:00

V druhej tretine sa Žiarčania presadili dvakrát a nad Dubnicou vyhrávajú už 3:1.
    Tretia tretina sa začne o 19:41.

40:01

40:55
    Szypula mohol pridať ďalšie zakončenie, ale trúfalá kľučka na Mikuša mu nevyšla.

42:15
    Dubnica vyviezla puk popri ľavom mantineli, Tábi nahadzoval puk pred bránu, kde ho jeho spoluhráč netečoval.

42:18
    Tábi – 5 min. + DKZ, hrubosť.

Čunderlík – 5 min. DKZ, hrubosť.

43:40
    Dubnica sa doťahuje na rozdiel jedného gólu! Spoza brány prešla po ľade prihrávka Kristína, JOZEF HAŠČÁK si nakorčuľoval presne do tohto priestoru medzi kruhy a nedal Petríkovi šancu zasiahnuť, puk skončil v hornom rohu brány.
    Asistencia: Miroslav Kristín

45:04
    Nastrelenie na Lietavu, ten radšej rýchlo rozohral.

46:06
    Prihrávka na útočnú modrú, Gašpar stihol iba pretečovať puk a skončil na ľade.

46:42
    Švec hľadal spoluhráča na červenej čiare, Žiarčania puk odrazili naspäť.

47:37
    Szypula nepríjemne trafil Haščáka lakťom, ten zostáva na ľadovej ploche.

47:37
    Szypula – 2 min., napadnutie.

49:10
    Dubnica vyrovnáva v presilovej hre! Škvarekova krížna prihrávka prešla popred bránkovisko, na puk si počkal MIROSLAV KRISTÍN a napálil ho pod hornú žŕdku!

50:38
    Kobolka váhal s pukom, napokon trafil iba Mikulu.

51:27
    Druhí icing po sebe v podaní Dubnice.

52:55
    Ide do tuhého, čaká nás posledných sedem minút tretej tretiny.

53:57
    Mikula prešiel cez dvoch protihráčov, prihrať sa mu už nepodarilo, dopredu ide žiar.

54:34
    NICOLAS GAŠPAR strieľa gól na 4:3! Dostal sa k odrazenému puku po strele Jakúbeka od modrej čiary a zákroku Lietavu.
    Asistencia: Martin Jakúbek

55:58
    Žiarčania sa snažia byť aktívni a držia puk ďaleko od svojej brány.

56:40
    Strelu z ľavej strany Lietava radšej podržal.

57:48
    Závar pred Petríkom, ktorý nemal dlho puk pod kontrolou, ale Dubničanom sa nepodarilo skórovať z dorážok po Géciho strele.

Oddychový čas pre tím MŠK Žiar nad Hronom.

57:49
    Lietava smeruje na striedačku, Dubnica to skúsi v šestici.

58:13
    Zaťkova strela iba do Jakúbeka, hra je prerušená pre prihrávku rukou.

58:45
    Škvarek to vyskúšal na bližšiu žŕdku z ostrého uhla, Petrík sa prilepil na ľavú žŕdku a nenechal tam priestor.

59:03
    Jakúbek vyhodil puk popri mantineli, ten sa ale pomaly dokĺzal na zakázané uvoľnenie.

59:38
    Beták – 2 min., napadnutie.

Obrovská radosť na strane Žiaru nad Hronom, ktorý dnes zvíťazil tesne o gól 4:3, otočil sériu s Dubnicou z 0:3 na 4:3 a putuje do semifinále play-off Tipos SHL! (20:26:02)

Daniela Mesíková

Hľadáme spravodajcu pre tím TSS GROUP Dubnica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 17. Tábi (Mikuš), 44. Haščák (Kristín), 50. Kristín – 13. Gábor (Chlepčok, Pač), 22. Chlepčok (Halama), 32. Suchý (Gábor), 55. Gašpar (Jakúbek)

TSS GROUP Dubnica: Lietava (Kristín) – Trška, Zaťko, Švec, Mikuš, Chatrnúch, Putala, Janík, Hruška – Beták, Ďuriš, Tábi – Mikula, Ondruš, Géci – Lunter, Haščák, Kristín – Škvarek, Huhtela, Korbel

Rozhodca: Korba, Kalina – D. Konc ml., Stanzel