Paralelný slalom žien, Berchtesgaden Vítěz: E. Ledecká (CZE) (kon.)
koniec udalosti
Paralelný slalom žien, Berchtesgaden

Vítěz: E. Ledecká (CZE)

cz Sobota 18.03.2023, 13:45 • Berchtesgaden, Německo • Snowboarding
   
  Konečné výsledky

  1. Ester Ledecká (CZE)
  2. Ramona Theresia Hofmeisterová (GER)
  3. Cheyenne Lochová (GER)
  4. Sabine Schöffmannová (AUT) (14:58:59)
   
  Poslední závod žen v paralelním obřím slalomu na snowboardu je u konce. V Berchtesgadenu se dočkala první zlaté medaile po návratu po zranění česká snowboardová královna Ester Ledecká! Ta ve finále porazila Němku Ramonu Theresii Hofmeisterovou. V malém finále zvítězila Cheyenne Lochová nad vítězkou z Rogly Sabine Schoeffmannovou.
   
  Závod je u konce.
   
  Finále
  Ramona Theresia Hofmeisterová v Rogle skončila až osmá. Tentokrát se dostala až do finále, kde se postavila Ester Ledecké, která naposledy vybojovala stříbro. Ledecká vystartovala dobře a už v prvních brankách se dostala do mírného náskoku. Hofmeisterová jela na hranici rizika, Ledecká navíc před cílem mírně chybovala, ale nakonec jí to stačilo. Ester Ledecká je zlatá!
   
  Bronz
  O bronz se utkaly vítězka z Rogly Rakušanka Sabine Schoeffmannová a Němka Cheyenne Lochová, která tehdy skončila na páté pozici. Lochová měla trochu lepší start, vedla i na mezičase. Po něm už výrazněji navýšila náskok a dojela si pro bronzovou medaili s šestatřiceti setinovou rezervou.
   
  Začínají medailové jízdy.
   
  Semifinálové jízdy jsou u konce. Po mužském semifinále už dojde na velké a malé finále. O bronz se utká Sabine Schoeffmannová s Cheyenne Lochovou a o zlato Ester Ledecká s Ramonou Theresií Hofmeisterovou.
   
  1/2
  V druhém semifinálovém závodě se utkaly dvě Němky. Lochová začala na červené trati, Hofmeisterová v modré. Ta taky lépe odstartovala a na mezičase si vytvořila náskok dvou desetin. Nakonec sedmá žena kvalifikace vyhrála pouze o tři setiny!
   
  1/2
  Ester Ledecká šla do semifinále proti své sokyni, která ji v Rogle ve finále porazila. Ledecká měla od začátku náskok, ten postupně vylepšila až na 41 setin a vrátila jí tak porážku z posledního závodu.
   
  Začíná semifinále!
   
  Po krátké přestávce, kterou vyplní jízdy mužů, se vrátí na trať ženy, a to už při semifinálových jízdách. Složení pro ně je následující:

  Sabine Schoeffmannová vs Ester Ledecká
  Ramona Theresia Hofmeisterová vs Cheyenne Lochová
   
  Čtvrtfinálové jízdy jsou u konce.
   
  1/4
  Tak to byl souboj! Cheyenne Lochová s Lucií Dalmassovou jely na hraně. Až do poslední chvíle nebylo jasné, která z nich vlastně postoupila. Obě závodnice dělily pouze čtyři setiny! Postoupila Němka.
   
  1/4
  Hofmeisterová jela skvěle, na mezičasech měla náskok a udržela si ho až do konce. Druhá žena kvalifikace a bronzová medailistka z Rogly tak bude hodně zklamaná. Němka naopak postupuje do semifinále plná radosti.
   
  1/4
  Ledecká si také vybrala červenou dráhu. Ester vystartovala velice dobře, na mezičase si vytvořila náskok třech desetin. Pak sice Zoggová trochu náskok umazala, ale pro postup si dojela česká snowboardistka.
   
  1/4
  Jako první došlo na souboj Dekkerové se Schoeffmannovou. V kvalifikaci byly tyto dvě ženy hned pod sebou. Dekkerová si vybrala červenou trať, ale hned ze začátku hrubě chybovala. Schoeffmannové tak stačilo jen trať dokončit a dojela si pro jednoduchý postup.
   
  Čtvrtfinálové jízdy začínají.
   
  Nyní vyjeli na trať muži. Ženy si chvíli oddychnou a půjdou na čtvrtfinále. Složení pro čtvrtfinále je následující:

  Michelle Dekkerová vs Sabine Schoeffmannová
  Julie Zoggová vs Ester Ledecká
  Cubaki Mikiová vs Ramona Theresia Hofmeisterová
  Lucia Dalmassová vs Cheyenne Lochová

  Jiří Polášek