Č. Budějovice – Ostrava 2:1 (kon.) | Hr. Králové – Sparta Praha 0:2 (kon.) | Sigma Olomouc – Mladá Boleslav 2:0 (kon.)
Liberec – Slavia 2:2 (kon.)
koniec
SK Dynamo Č. Budějovice
2:1 (1:1)
FC Baník Ostrava
cz Sobota 18.03.2023, 15:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • Česká FORTUNA:LIGA • 24. kolo
Predzápasové kurzy
   
  86
  Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
  ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází David Broukal,
  ze hřiště odchází Marcel Čermák, přichází Patrik Čavoš.
   
  86
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
  ze hřiště odchází Cadu, přichází Daniel Smékal,
  ze hřiště odchází Muhammed Sanneh, přichází Jan Juroška.
   
  85
  Hosté se konečně dostali do větší příležitosti! Centr Cadua z pravé strany zasáhl akrobaticky Ladislav Almási a scházely decimetry, aby míč zapadl do brány.
   
  82
  Mohlo být v podstatě hotovo! Standardní situaci v podobě zkráceného rohu zahrával Benjamin Čolić. Jeho centr si našel Lukáš Havel, který hlavičkoval do tyče!
   
  81
  Benjamin Čolić se dostal před Plavšiće, který ho těsně před pokutovým územím fauloval. Srdjan Plavšić dostal žlutou kartu a může být rád, že to stihl včas na to, aby domácí nekopali penaltu.
   
  78
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
  ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Eldar Šehić,
  ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Robert Mišković.
   
  78
  Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
  ze hřiště odchází Tomáš Zajíc, přichází Jakub Matoušek,
  ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Matej Mršić.
   
  72
  Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
  ze hřiště odchází Matěj Šín, přichází Muhamed Tijani.
   
  65
  Potočný nalevo přenechal míč Benjaminovi Čolićovi. Ten dobře odcentroval a hlavička Michala Škody jen těsně minula hostující bránu! Zajímavá šance Jihočechů.
   
  61
  Dynamo právě vstřelilo branku!
  Domácí jdou zaslouženě do vedení! Další dlouhý pas Martina Králika na Tomáše Zajíce. Letící míč podskočil Fleišman a Zajíc balón po dobrém zpracování připravil proti noze MARCELA ČERMÁKA, po jehož přízemní střele k pravé tyči se Laštůvka marně natahoval – 2:1.
   
  56
  Neuvěřitelný tlak domácích! Králik našel dlouhým pasem Tomáše Zajíce, který přehrál posledního obránce, ovšem v souboji tváří v tvář neprostřelil Laštůvku. Domácí útočník se ještě dostal k dorážce, kterou zablokoval protihráč a stejný obránce Baníku pak vytěsnil mimo také další ránu Marcela Čermáka!
   
  55
  Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
  ze hřiště odchází Quadri Adebayo Adediran, přichází Nicolas Penner.
   
  45
  Baník právě vstřelil branku!
  Je vyrovnáno! Přímý kop skvěle rozehrál JIŘÍ FLEIŠMAN. Zkušený levý bek to udělal hodně chytře. Správně vytušil, že domácí zeď nadskočí. Vystřelil tedy po zemi, balón prošel až na bránu a Dávid Šípoš byl u své levé tyče pozdě.
   
  29
  Dynamo právě vstřelilo branku!
  Tenhle gól Dynama už bude platit! Po centru z pravé strany se dostal na zadní tyči k hlavičce Michal Škoda. Ten chtěl balón vracet do malého vápna, kam vbíhal Potočný. Míč ale zasáhl nohy stopera ZDEŇKA ŘÍHY a od nic zamířil za brankovou čáru. Tohle je tedy pro mladého hostujícího obránce nešťastná premiéra v nejvyšší soutěži.
   
  21
  Po rohovém kopu domácích nebezpečně hlavičkoval Roman Potočný. Míč prolétl jen těsně vedle pravé tyče z pohledu Laštůvky, jenž svým spoluhráčům pořádně vyčinil.
   
  14
  Domácí vstřelili gól, který byl ale po krátké konzultaci sudí Berky s kolegyní Adámkovou u VARu odvolán! Dynamo zahrávalo standardní situaci z poloviny hřiště. Dlouhý nákop prošel k nepokrytému Adediranovi, který z pravé strany šestnáctky odcentroval na zadní tyč. Tam Michal Škoda hlavou sklepl balón pro Lukáše Havla, který tvrdou střelou překonal Laštůvku. Obsluha VARu ale viděla ofsajd Adedirana.
   
  12
  Adediran dostával další míč za obranu. Předkopl si ho ale příliš a vybíhající Laštůvka pak byl u něho dříve.
   
  7
  Tohle byla dobrá možnost Baníku! Nemanja Kuzmanović zahrával rohový kop na bližší tyč. Míč propadl až k Matějovi Šínovi, který to zkoušel zády k bráně pohotovou patičkou. Brankář Šípoš měl štěstí, že balón směřoval do středu brány a tak dokázal situaci vyřešit ve prospěch domácích.

  Martin Augustin

  Góly: 29. Říha (vla.), 61. M. Čermák (Zajíc) – 45. Fleišman

  Karty:   81. Plavšić (OVA)


  Rohy: 4:8.
  SK Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Sladký, Králik (C), L. Havel, Čolić – Adediran (55. Penner), M. Čermák (86. Čavoš), P. Hellebrand (86. Broukal), Potočný (78. Mršić) – Zajíc (78. Jak. Matoušek I), Mic. Škoda.
  Náhradníci: Colin – Skovajsa, Grič.

  Tréner: Marek Nikl

  FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Sanneh (86. J. Juroška), Říha, Pojezný, Fleišman (78. Šehić) – Šín (72. Mu. Tijani), Kaloč – Cadu (86. Smékal), Kuzmanović (78. Mišković), Plavšić – Almási.
  Náhradníci: M. Hrubý – Boula, Buchta, Svozil.

  Tréner: Pavel Hapal

  Rozhodca: Berka – Vlček, Šimáček

  Diváci: 4392