Ottawa – Colorado 4:5 (kon.) | Florida – Montreal 9:5 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 4:2 (kon.)
NJ Devils – Tampa Bay 3:4 (1:2 po s.n.) | Winnipeg – Boston 0:3 (kon.) | Nashville – Chicago 1:2 (kon.)
Edmonton – Dallas 4:1 (kon.) | Vegas – Calgary 2:7 (kon.) | Arizona – Vancouver 3:2 (kon.)
LA Kings – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Seattle 1:2 (po pr.)

3. Pheonix Copley (LAK) (06:00:39)

Tamní hokejisté Kings nasypali do sítě Blue Jackets po bezbrankové první třetině čtyři góly a bylo po zápase. Los Angeles Kings doma potvrdilo roli favorita a nadále nahání na čele Pacifické divize Vegas. V dresu týmu z LA se prosadili čtyři různí hráči. Konečný výsledek duelu v Crypto. Los Angeles Kings 4 Columbus Blue Jackets 1.

59:12
    Cole Sillinger nyní v závěru zápasu porušil pravidla při vhazování a dostal ještě dvě minuty za zdržování hry.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

56:32
    Blue Jackets si vytvořili v závěru dnešního zápasu velký tlak, poté se jim ale nepovedla přihrávka na pravou stranu a puk se od hrazení odrazil do neutrální zóny.

54:27
    Adam Boqvist vystřelil na vrcholu mezikruží a jeho prudká střela zápěstím trefila před bránou do hlavy clonícího Lanea Pedersona. Hra byla ihned přerušena.
    54:06 Rasmus Kupari orazítkoval skvělou střelou zápěstím tyč!

54:06
    Rasmus Kupari vystřelil na vrcholu pravého kruhu ihned po vhazování a jeho prudká střela zápěstím se od přední pravé tyče odrazila do ochranné sítě! Domácí potřetí orazítkovali tyč.

54:02
    Drew Doughty se v blízkosti pravé tyče neprosadil a Michael Hutchinson vkleče zmrazil puk mezi betony. Po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

53:40
    Alex Iafallo na levém křídle dojel bleskově puk a prudkou střelou pak mířil do vzdálenějšího rohu brány, hosty ale zachránila podruhé horní tyč!

53:03
    Matt Roy zvedl hlavu na vrcholu pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím mířil do bližšího horního rohu brány, Michael Hutchinson ale zasáhl lapačkou.

52:19
    Když už se domácím hokejistům podařilo proniknout do útočného pásma, tak je poté na levém křídle zastavilo postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu.

51:46
    Kings se během druhé přesilové hry v zápase vůbec nedaří dostat do útočného pásma. Columbus velice dobře brání obrannou modrou čáru. Kings vedou 4:1.

50:44
    Blue Jackets hráli v šesti a týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě po komerční přestávce odpyká tedy Kirill Marčenko. Také Kings si zahrají druhou přesilovou hru.

49:43
    Viktor Arvidsson vystřelil v pravém kruhu pro vhazování přes clonu před sebou a Michael Hutchinson šel rychle do kolen, aby puk sevřel v náručí. Komerční přestávka.

46:54
    Patrik Laine se teď neprosadil, protože Pheonix Copley dobře zasáhl a vyrazil puk do hry. Kings toho využili a podél střídaček kotouč vyhodili až k bráně Blue Jackets.

45:46
    Blake Lizotte byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Blue Jackets mají dobrou příležitost snížit v přesilovce.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 25. Doughty (Grundström, Kupari), 28. Kopitar (Byfield, M. Anderson), 33. Arvidsson (Moore, Danault), 34. Grundström – 45. Marčenko (Bayreuther)

Los Angeles Kings: Copley (Korpisalo) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Gavrikov, Se. Walker, Edler – Kempe, Kopitar (C), Byfield – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Lizotte, Iafallo – Kaliyev, Kupari, Grundström.
    Tréner: Todd McLellan

Columbus Blue Jackets: Tarasov (34. Hutchinson) – Gudbranson, Blankenburg, Peeke, Berni, A. Boqvist, Bayreuther – Bemström, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Laine, Roslovic, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, E. Robinson – Olivier, Pederson, L. Foudy.
    Tréner: Brad Larsen

Rozhodca: Corey Syvret, Steve Kozari. Čároví: Kiel Murchison, Caleb Apperson

Diváci: 15460