Otrokovice – Pardubice 6:5 (kon.) | Karlovy Vary – Česká Lípa 5:3 (kon.)
FB Hurrican Karlovy Vary
5:3 (3:1, 1:1, 1:1) Stav série: 3:3
FBC 4CLEAN Česká Lípa
cz Štvrtok 16.03.2023, 19:00 • HMS Karlovy Vary • Play-down Livesport Superligy CZ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z šestého utkání 1.kola play-down mezi týmy FB Hurrican Karlovy Vary a FBC 4CLEAN Česká Lípa. Utkání začíná v 19:00.

Průběh série

První zápas se odehrál v České Lípě, kde se hrálo dlouho vyrovnané utkání, ale v poslední třetině Karlovy Vary daly čtyři branky a první zápas série vyhrály 8:4.

Následující den se opět hrálo v České Lípě. První třetina branku nepřinesla , druhá třetina už nabídla sedm branek a hosté vedli 3:4. Třetí třetinu vyhráli také o jednu branku a zvítězili 7:5 a za stavu 2:0 pro Karlovy Vary se série přesunula do Karlových Varů.

Třetí zápas už Česká Lípa prakticky musela vyhrát, jinak by domácí měli tři mečboly. To se České Lípě povedlo a díky střele Kopiče z poslední minuty se Lípa radovala z výhry 5:4

Čtvrtý zápas se v první třetině nevyvíjel dobře pro Českou Lípu, ale zbytek zápasu výborně odehráli a v Karlových Varech tak srovnali sérii 2:2 po výhře 6:3.

Pátý zápas se odehrál v České Lípě, která si poradila v důležitém zápase 7:4. Dnes má tedy šanci Česká Lípa zachránit příslušnost v Superlize i na příští rok!

Úvodní sestavy

Karlovy Vary: Eckhardt (Váradi) – Korbel, Zeman, Nushart, Kalaš – Lebeda, Zahraj, Velc, Navrátil, J. Zavadil, Klápa, Šimeček, Tomčo, Tyl, Svatek, Strachota, Hurt, Lang, Torma.
    Trenér: Marek Mandler

Trenér: David Derka

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

0:20
    Jan Peška hledal před brankou Kopiče, kterého našel, ale jemu přeskočil míček čepel a domácí gólman nemusel zasahovat.

0:49
    Slaný dostal přihrávku na Václava Vavrušku, který se vytočil do středu hřiště a těsně minul branku!

1:27
    Na druhé straně byl v dobré pozici Nushart, ale trefil pouze blok hostujících hráčů.

2:08
    Hurt ze středu hřiště vystřelil a míček se odrazil k Tomčovi, který hned střílel, ale Tichý se dobře postavil proti střele, kterou následně i zablokoval.

2:53
    Výborná střela Michala Strachoty z výběhu a Jan Dvořák si připisuje skvělý zákrok!

3:28
    Zatím vidíme spíše střely z větší vzdálenosti, které oba brankáři zatím zvládají.

3:58
    Peška se dostal ke střele z úhlu, ale střela mu vůbec nesedla a netrefil ani branku.

4:35
    Česká Lípa se drží na balónku a nikam s rozehrávkou nespěchá.

5:08
    Tomčo trefil Jirsu, který hned šel do protiútoku, ale podpora od jeho spoluhráčů vůbec nebyla a ztratil tak míček.

5:27
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Karlovy Vary se dostávají do vedení! Hosté na polovině soupeře udělali chybu a inkasují! Matyáš Velc rychle utíkal do protiútoku, předal míček na JIŘÍHO LEBEDU, který i s trochou štěstí dostal míček až za záda Dvořáka! Asistence: Matyáš Velc.
    5:27 Jiří LEBEDA - 1:0

6:39
    Hosté se nezalekli a stále tlučou na obranu Karlových Varů, které zatím odolávají.

7:14
    Střela Karla šla mimo branku Eckhardta, který si zatím moc nezachytal.

7:41
    Nushart úplně sám před Dvořákem dostal přihrávku od Zavadila, ale minul!

8:10
    Domácí se zatím spíše jen brání a čekají na protiútoky.

8:54
    Hurt s Velcem kombinují na své polovině, ale zatím to nikam nevede.

9:19
    Tichého střela od levého mantinelu doletěla pouze do rohu hřiště za brankou domácích, kde míček sbírají Karlovy Vary.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:34
    Zeman fauloval Dzieržu a Česká Lípa bude rozehrávat na polovině domácích.

10:45
    Po rozehrávce hosté míček ihned ztratili a Karlovy Vary mohou podniknout útok.

11:12
    Pokus Zemana z ostrého úhlu vytěsnila levá ruka Jana Dvořáka.

11:53
    Karlovy Vary jdou do vedení o dvě branky! Matyáš Velc vybojoval míček na středu hřiště, podél levého mantinelu předal do středu hřiště na JIŘÍHO LEBEDU, který dokázal míček umístit ke vzdálenější tyči! Asistence: Matyáš Velc.
    11:53 Jiří LEBEDA - 2:0

12:38
    Karlovy Vary začínají hrozit více a více a Česká Lípa má co dělat.

13:15
    Domácí hráči teď nemají kam pospíchat a s rozehrávkou si dávají na čas.

13:46
    Kouba po souboji se Zavadilem leží na zemi. Míček bude patřit hostů.

14:25
    Daniel Štěrba se pokouší vymyslet nějakou překvapivou přihrávku, ale domácí zatím skvěle brání.

15:02
    Strachota svedl souboj za brankou Dvořáka, ale na Štěpána Slaného si nepřišel.

15:46
    Vyloučení v týmu FB Hurrican Karlovy Vary:
    Matěj Korbel – 2 min., Nedovolená vzdálenost.

16:16
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hosté snižují na rozdíl jednoho gólu! Štěpán Slaný předal na vrchol míček MILANOVI TICHÉMU, který naznačil, že bude přihrávat a vzápětí přesně vystřelil k pravé tyči! Asistence: Štěpán Slaný.
    16:16 Milan TICHÝ - 2:1

16:37
    A je to zase o dva góly! Petr Torma předal míček na JIŘÍHO LEBEDU, který dostal dostatek prostoru a vystřelil přesně z levé strany ke vzdálenější tyči! Asistence: Petr Torma.
    16:37 Jiří LEBEDA - 3:1

17:32
    Česká Lípa je opět na balónku a snaží se vymyslet nějakou gólovou akci.

18:16
    Karlovy Vary získaly míček a snaží se uklidnit hru.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:24
    Krajcigrova střela z otočky trefila jen Ivana Tomča.

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla čtyři branky! Karlovy Vary výborně vstoupily do zápasu a v první třetině díky hattricku Jiřího Lebedy, vstřelily tři branky. Česká Lípa využila přesilovou hru a trefila se jen jednou. Stav je tedy po první třetině 3:1.

Další třetina začne přibližně v 19:41.

Střely v první části 9:6.

20:01

20:01

20:48
    Krajcigr v obrovské šanci před domácí brankou trefil jen hráče Karlových Varů!

21:27
    Domácí hráči jsou na balónku, ale zatím se jim nepovedlo dostat do větší šance.

22:09
    Lebeda ztratil míček a do útoku šel Krajcigr, který následně i vystřelil, ale jen do brankáře Eckhardta.

23:03
    Druhá třetina je zatím docela opatrná a ani jeden z týmu se nikam nežene.

23:44
    Daniel Štěrba objel branku a zkoušel míček zasunout za brankovou čáru, ale to se mu nepovedlo!

24:20
    Štěrba střelou z levé strany jen odevzdal míček na domácí hole.

24:59
    Navrátil získal míček na polovině soupeře a předal Navrátilovi, ale ten trefil jen blok hráčů hostujícího týmu.

25:22
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa:
    Albert Kouba – 2 min., Hrubost.

26:04
    Domácí zatím kombinují na polovině soupeře, ale zatím je to bez střely.

26:21
    Strachotova střela z úhlu nadělala problémy Dvořákovy, který se štěstím úspěšně zakročil.

26:54
    Vavruška výborným blokem zablokoval střelu Strachoty.

27:22
    Hosté hrají v plném počtu.

27:40
    Dvořák vůbec nic neviděl a měl štěstí, že ho míček trefil do výstroje!

28:00
    Kopič před Eckhardtem minul branku, což ho může mrzet!

28:34
    Václav Vavruška – 2 min., Hrubost.

28:34
    Domácí mají další příležitost odskočit na tří brankový rozdíl.

28:57
    Česká L9pa snižuje v oslabení! Milan Tichý vzal míček z velkého brankoviště a utíkal do protiútoku, kde předal RADKU KRAJCIGROVI, který přesnou střelou k tyči snižuje stav utkání! Asistence: Milan Tichý.
    28:57 Radek KRAJCIGR - 3:2

29:24
    Karlovy Vary kombinují na polovině hostů, ale zatím se nedokážou dostat do velké šance.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:34

30:58
    Do nebezpečné střely se dostal Vavruška, ale bekhendem nepřekvapil Eckhardta.

31:22
    Střela Kopiče ze středu hřiště končí vysoko nad brankou domácího celku.

32:08
    Michal Strachota se nadvakrát nedokázal prosadit a Jan Dvořák předvedl neskutečný zákrok!

32:54
    Ve druhé třetině jsme zatím viděli dost šancí, ale brankáři předvádějí skvělé výkony.

33:06
    Česká Lípa vstřelila gól, ale rozhodčí ihned rozpažil, protože branka byla posunuta a řeší se kdo jí posunul.

33:06
    Po přezkoumání videa nebylo prokazatelné, kdo branku posunul a stav tak zůstává stále 3:2!

33:39
    Karlovým Varům neuznaný gól pomohl a ženou se dopředu.

34:45
    Klápův poklus ze středu hřiště nebyl úspěšný, protože letěl mimo branku.

35:26
    Štěrby sólo končí pouze mimo branku domácích, ale Česká Lípa zůstane na balónku.

36:05
    Faul od Nusharta na polovině hřiště. Rozehrávat budou hosté.

36:47
    Karlovy Vary se dostávají do vedení 4:2! JAN ZAVADIL dostal přihrávku krosem k pravému mantinelu od Michala Zemana a prosadil se přesně k bližší tyči, kde Dvořák nechal volné místečko! Asistence: Michal Zeman.
    36:47 Jan ZAVADIL - 4:2

37:28
    Matyáš Velc trefuje horní tyč Dvořákovy branky!

38:19
    Ekl se dostal po chybě domácích k balónku, ale v obležení dvou ztratil míček.

38:32
    Michal Strachota – 2 min., Nedovolené vrážení.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Štěpán Slaný vystřelil svou dělovku, ale minul branku.

40:00

Je za námi i druhá třetina, která přinesla dvě branky! Hosté dokázali snížit v oslabení zásluhou Krajcigra a Tichého na 3:2, ale poté Jan Zavadil přesnou střelou vrátil dvoubrankové vedení na domácí čepele. Stav je po druhé třetině 4:2.

Další třetina začne přibližně ve 20:14.

40:00

40:00
    Michal Zeman – 2 min., Sekání.

40:01

40:25
    Karlovy Vary se dostaly k míčku a rychle se osvobozují.

40:32
    Domácí hrají ve čtyřech.

40:55
    Tichého tvrdá střela bohužel pro hosty nenalezla cíl.

41:34
    Radek Krajcigr se snažil dorážet před Eckhardtem, ale ten si s míčkem poradil a nepustil hostujícího útočníka k dorážce.

42:00
    Domácí hrají v plném počtu.

42:06
    Hurikáni přežili dvojnásobné oslabení a to by jim mohlo pomoct v dnešním zápase vyhrát.

42:43
    Velc opět běžel do protiútoku a nahrál krásně na Lebedu, který trestuhodně minul!

43:29
    Karlovy Vary logicky nikam nespěchají a kombinují na své polovině. Hosté se je zatím nesnaží napadat.

44:12
    Karlovy Vary se dostávají do vedení o tři branky! Míček se od Peškovy hole odrazil skvěle pro MILOŠE TYLA, který z nápřahu prostřelil Dvořáka, který neměl šanci na zákrok! Bez asistence.
    44:12 Miloš TYL - 5:2

45:01
    A opět domácí drží míček na svých čepelích což jim naprosto vyhovuje.

45:41
    Jan Peška bekhendem trefil jen masku Eckhardta, který drží svůj tým!

46:08
    Střela z poloviny hřiště nevystrašila domácího gólmana.

46:36
    Spousta šancí před domácí brankou, ale Eckhardt vše kryje a drží svůj tým!

47:16
    Česká Lípa se po dlouhé době dostala na balónek a může se pokusit o snížení skóre.

47:59
    Zdá se mi, že Česká Lípa není v dobrém rozpoložení a Karlovy Vary to mají trochu snazší než se zdá.

48:45
    Slaný rychle rozehrál dopředu na Vavrušku, ale ten se k míčku nedostal.

49:23
    Štěpán Slaný fauloval na své polovině a domácí tak dostanou míček zpět do své moci.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

51:02
    Nakonec se hostům podařilo snížit! Albert Kouba poslal krosem skvělou přihrávku na LADISLAVA PAKÁRKA, který jí sice na první pokus nezpracoval, ale dokázal i tak dostat míček do branky! Asistence: Albert Kouba.
    51:02 Ladislav PEKÁREK - 5:3

51:32
    Vysoká hůl Pešky. Rozehrávat budou Hurikáni.

52:16
    Česká Lípa napadá rozehrávku Karlových Varů, ale zatím bez úspěchu.

52:53
    Dnešní utkání sleduje 255 diváků.

53:47
    Blíží se nám pomalu konec zápasu a je téměř jisté, že Česká Lípa to zkusí za chvíli v šesti bez brankáře.

54:26
    Štěpán Slaný se snaží rozehrát, ale zatím nemá komu a musí se stáhnout ke své brance.

55:21
    Tomáš Nushart trefil pouze rameno Dvořáka!

55:47
    Jan Zavadil po rychlé kombinaci minul hostující svatyni.

56:25
    Karlovy Vary teď hrají na polovině soupeře, což jim vyhovuje.

57:11
    Milan Tichý – 2 min., Hrubost.

57:39
    Česká L9pa nahazuje až za branku Eckhardta, kde se míčku zmocnil Krajcigr.

58:26
    Karlovy Vary se drží na míčku a nepouštějí Českou Lípu k ničemu.

58:58
    Oddechový čas pro tým FBC 4CLEAN Česká Lípa.