Toronto – Buffalo 3:4 (kon.) | Montreal – Colorado 4:8 (kon.) | Seattle – Dallas 2:5 (kon.)
Seattle Kraken
2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Dallas Stars
cz Utorok 14.03.2023, 03:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Krakena Dallas Stars.

Hokejisté Dallasu jsou v tabulce Centrální divize na prvním místě, mají 85 bodů z 66 zápasů. Z posledních pěti zápasů vyhráli hned čtyři, klubu z Texasu se velmi daří. Seattle je v tabulce Pacifické divize třetí za Vegas a Los Angeles. Poslední dva zápasy tým prohrál. Vzhledem k boji o play-off se v tomto zápase hraje o velmi důležité body.

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen, C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski – Ja. Benn, W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.

00:01

00:17
    Dallas se jako první dostal do útočného pásma, ale pokus o zakončení nevyšel.

00:28
    Jake Oettinger kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Jaden Schwartz nahodil šikovně kotouč na branku.

00:47
    Eeli Tolvanen se propracoval do střelecké pozice, z mezikruží vypálil a jeho pokus o malý kousek minul branku.

01:20
    Domácí začali aktivně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

02:10
    Jake Oettinger vůbec nevěděl, kde je kotouč, ale dokázal jej udržet před brankovou čárou. Následně se domácí dostali do ofsajdu.

03:13
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po šikovné a možná i šťastné teči před brankou dokázal střelu z ostré pozice usměrnit do branky JEVGENIJ DADONOV. Asistence: Wyatt Johnston a Miro Heiskanen.
    03:13 Jevgenij DADONOV - 0:1

05:00
    Domácí celek se pokouší vrátit k aktivní hře, snaží se vypracovat si stabilnější tlak v útočném pásmu.

05:34
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Yanni Gourde – 2 min., sekání.

05:43
    Hostující celek velmi rychle dokázal proměnit přesilovku a dostává se do dvoujnásobného vedení. Po pěkné akci v útočném pásmu oklamal brankáře a prostřelil JAMIE BENN. Asistence: Jason Robertson a Joe Pavelski.
    05:43 Jamie BENN - 0:2

06:50
    Fredrik Olofsson se propracoval do útočného pásma, ale přihrávka před braku mu nevyšla podle představ.

Komerční přestávka.

08:14
    Úvod zápasu vyšel jednoznačně lépe hostujícímu celku, který se dvakrát dokázal prosadit a zaslouženě vede.

08:34
    4:5, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hráči Dallasu.

09:22
    Jani Hakanpää zakončoval jako obránce od modré čáry, jeho pokusu nechybělo moc.

09:43
    Domácí rozehrávají od své branky, přes střední pásmo se však Krakeni do útočné třetiny nedostali.

10:05
    Zakázané uvolnění proti domácím.

10:10
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Miro Heiskanen se dostal k bekhendové střele, kterou zblokovala obrana.

11:12
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, následně se domácí dostali do ofsajdu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

12:00
    4:9, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku, více ze hry má hostující celek.

12:18
    Jared McCann se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, objevil se s pukem před brankou, ale neuspěl.

12:44
    Jaycob Megna ani nadvakrát nedokázal proměnit své dobré střelecké pozice. Nejlepší pasáž hry ze strany domácích.

13:10
    Fanoušci jsou ve varu, tři dobré střely vyslali domácí hráči na branku soupeře během jednoho střídání, ale obrana si dokázala poradit v čele s brankářem.

14:03
    Jamie Benn se dostal do útočného pásma, Will Borgen jeho šanci dokázal dobrým defenzivním zákrokem zastavit.

14:27
    Eeli Tolvanen zblokoval zajímavou střelu Dallasu od modré čáry. Sledujeme atraktivní hokej.

15:00
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí celek se prosazuje a snižuje na rozdíl jediné branky, od zadního mantinelu se odrazil puk před branku, kde byl YANNI GOURDE. Jeho bekhendové zakončení si do vlastní branky srazil Joe Pavelski. Asistence: Vince Dunn a Jesper Frödén.
    15:00 Yanni GOURDE - 1:2

15:39
    Vhazovat se bude před brankou domácích, ti prohráli buly, a pak museli čelit ráně od modré čáry. Brankář si dokázal poradit.

16:41
    Martin Jones musel zasahovat, poradil si s rychlou střelou soupeře z otočky. Více ze hry mají nyní hosté, kteří se pokouší získat zpět dvoubrankové vedení.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, Dallas se usadil před brankou soupeře, ale prosadit se nedokázal.

18:16
    Jani Hakanpää rozehrává od své branky, Esa Lindell pokračoval v akci, ale nakonec je z toho jen icing.

Jake Oettinger zasahuje proti střele, kterou vyslal Jared McCann. Bude se vhazovat v útočném pásmu Krakenů.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině. Střelecky mají převahu hosté.

19:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

20:01

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, lepší výchozí pozici mají hosté. Ti vedou o jednu branku.

20:40
    Jason Robertson hlídkoval před brankou, ale nedokázal volný kotouč dostat do branky.

21:45
    Hosté se pokoušeli získat útočné pásmo, což se jim nepodařilo. Následné zakončení míří vedle.

22:04
    Martin Jones kryje kotouč po střele soupeře od modré čáry. Dallas získal buly v útočném pásmu.

22:25
    Fredrik Olofsson napadal rozehrávku soupeře a málem se dostal k puku před brankou. Domácí obránce situaci zvládl.

22:36
    Jamie Oleksiak – 2 min., podrážení.

22:36
    Z kraje druhé třetiny si přesilovku zahrají hosté. Tu první dokázali proměnit, uvidíme, jak si povedou nyní.

23:03
    Hostující celek navyšuje své vedení, střelou od modré čáry dokázal kotouč poslat přesně do horní části branky JOE PAVELSKI. Asistence: Jamie Benn a Miro Heiskanen.
    23:03 Joe PAVELSKI - 1:3

24:00
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, střelecky aktivnější hosté vedou o dva góly.

24:17
    Zakázané uvolnění se píská proti Dallasu, vhazovat se bude před jeho brankou.

25:12
    Delší dobu nyní čekáme na nějakou výraznější šanci.

25:55
    Hostující celek se dostal do brejku, ale domácí brankář své spoluhráče dokázal podržet.

26:10
    Martin Jones kryje ránu, kterou vyslal Colin Miller. Komerční přestávka.

26:24
    11:19, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

27:00
    Matthew Beniers ani jeho spoluhráč nedokázali z dobré pozice před brankou přesněji zamířit.

27:06
    Jake Oettinger kryje další ránu soupeře, Matthew Beniers pálil z pravé strany, trefil masku brankáře.

28:11
    Yanni Gourde se propracoval do zakončení, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

28:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, sledujeme atraktivní hokej, který musí fanoušky bavit. Především ty Dallasu.

29:08
    Vyloučení v týmu Dallas Stars:
    Jani Hakanpää – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

29:08
    Přesilovku si nyní vyzkouší také domácí celek, který se po vyhraném buly usadil v útočném pásmu.

30:02
    Jared McCann pálil z dobré pozice na kruhu, Jake Oettinger na jeho pokus dobře viděl a puk zastavil.

30:36
    Justin Schultz vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče, Jordan Eberle však minul branku.

31:40
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

32:10
    Joe Pavelski postupoval do útočného pásma, ale píská se ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:30
    Jordan Eberle měl obrovskou šanci, zůstal sám před brankou, ale brankáře prostřelit nedokázal. Velmi dobré čtení hry od gólmana Dallasu.

33:28
    Šikovnou tečí před brankou usměrnil ránu od modré čáry do branky nedostatečně obsazený EELI TOLVANEN. Asistence: Vince Dunn.
    33:28 Eeli TOLVANEN - 2:3

33:42
    Je to gól, vylučovat se nebude, po pěkné individuální akci se prosazuje faulovaný WYATT JOHNSTON. Probojoval se okolo obránců, a pak blafákem oklamal brankáře a zakončoval do odkryté části branky Asistence: Jevgenij Dadonov a Ryan Suter.
    33:42 Wyatt JOHNSTON - 2:4

35:09
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, domácí celek sice snížil, ale hosté bleskově odpověděli.

35:33
    Mason Marchment – 2 min., držení.

35:46
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry, domácí musí rozehrávat od své branky.

36:33
    Oliver Bjorkstrand měl obrovskou šanci, jeho rána ke vzdálenější tyči jen o malý kousek minula cíl.

37:00
    Tlak Krakenů pokračuje dál.

37:10
    Vince Dunn mohl zakončovat od modré čáry, pokračoval v kombinaci, ale následně puk kryje brankář.

37:42
    Jake Oettinger vůbec nevěděl, kde má kotouč, ale dokázal ho udržet před brankovou čárou.

37:42
    Seattle vybojoval buly v útočném pásmu.

38:09
    Jamie Benn se propracoval do zakončení, s jeho pokusem si tak tak poradil brankář.

38:25
    Sledujeme rychlejší pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:15
    Adam Larsson – 2 min., podrážení.

39:30
    Domácím se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

40:00

Dallas se dostal do vedení o dvě branky, následně domácí dokázali šikovnou tečí snížit na rozdíl jediného gólu. Velmi rychle ale hosté odpověděli a vzali si náskok o dva góly zpět.

40:01

40:40
    I třetí přesilovku v tomto zápase dokázal hostující celek proměnit. Po rychlé akci se prosazuje tvrdou ránou JASON ROBERTSON. Asistence: Miro Heiskanen a Jamie Benn.
    40:40 Jason ROBERTSON - 2:5

42:00
    Jen těžko se domácí hokejisté dostávají do střeleckých pozic, hostující celek v tomto zápase dominuje.

42:25
    Jamie Oleksiak se šikovně dokázal vrátit do svého obranného pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

44:04
    Dallas se dostal do útočného pásma, Ty Dellandrea tečoval puk před brankou, a pak musel Martin Jones zasahovat.

44:31
    Will Borgen – 2 min., vysoká hůl.

45:20
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, nyní dokázal vyhodit přes všechny čáry.

45:50
    Dallas kombinuje před brankou soupeře.

46:00
    Jake Oettinger má kotouč za svou brankou, odkud musí rozehrávat.

46:44
    Domácí hokejisté toto oslabení přečkali, nyní se pokouší hrát aktivně a se zápasem něco udělat.

47:00
    Jake Oettinger kryje kotouč, komerční přestávka.

47:42
    Domácí se pokouší hrát aktivně, Jordan Eberle pálil od modré čáry, brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

48:40
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, oba kluby se snaží hrát atraktivní hokej.

48:56
    Eeli Tolvanen hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale asi chyběla přesnost.

49:22
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou Krakenů.

50:24
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, sledujeme rychlý hokej, který musí nestranné fanoušky bavit.

50:50
    Jordan Eberle se dostal do brejku, mířil sám na brankáře, ale neuspěl.

51:34
    Max Domi pálil z dobré pozice, domácí brankář kryje kotouč, komerční přestávka.

52:00
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, Domi nabral rychlost ve středním pásmu, ale zakončení se mu nepodařilo podle představ.

52:50
    Wyatt Johnston byl volný před brankou, dostal puk, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

53:22
    Alexander Wennberg kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

54:15
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Dallasu.

55:18
    Nyní se už v poklidném tempu zápas dohrává, hostující celek míří za výhrou.

55:27
    Mason Marchment má nějaké zdravotní problémy, zůstává ležet na hrací ploše a míří k němu lékaři.

55:27
    Komerční přestávka. Zdá se, že bude v pořádku.

55:30
    Nyní se dostáváme do finální fáze zápasu, Dallas vede o tři branky a podle všeho tento zápas vyhraje.

56:18
    Hraje se především ve středním pásmu, sledujeme klidnější pasáž hry.

56:38
    Miro Heiskanen pálil od modré čáry, jeho rána se od tyče odrazila zpět do hry.

57:07
    Jamie Oleksiak se dostal do zakončení, jeho dobrou střelu dokázal zblokovat Radek Faksa.

58:00
    Dvě minuty hry nás dělí od konce zápasu, sledujeme klidnou pasáž hry. Dallas míří za třetí výhrou v řadě ve venkovních zápasech.

58:40
    Domácí hokejisté dál bojují, pokouší se s výsledkem něco udělat, ale naráží na dobře hrající obranu soupeře.

59:00
    Hlasatel oznámil poslední minutu hry ve třetině, Dallas se dostal do útočného pásma. Faksova rána byla zblokovaná.

59:28
    Jesper Frödén a Daniel Sprong dostali kotouč do útočného pásma, ale obrana si dokázala poradit.

3. Vince Dunn (SEA) 0+2

Dallas naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas 5:2 a získává další výhru a body do tabulky. Seattle nedokázal se svým soupeřem dnes držet krok. Radek Faksa se do zápasových statistik nezapsal. (05:45:42)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. Gourde (Dunn, Frödén), 34. Tolvanen (Dunn) – 4. Dadonov (W. Johnston, Heiskanen), 6. Ja. Benn (J. Robertson, Pavelski), 24. Pavelski (Ja. Benn, Heiskanen), 34. W. Johnston (Dadonov, R. Suter), 41. J. Robertson (Heiskanen, Ja. Benn)

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – Dunn, A. Larsson (A), Oleksiak, Borgen, Jayc. Megna, Schultz – Beniers, McCann, Eberle (A) – Schwartz, Wennberg, Bjorkstrand – Tolvanen, Gourde, Frödén – B. Tanev, Donato, Sprong.
    Tréner: Dave Hakstol

Dallas Stars: Oettinger (M. Murray II) – Heiskanen (A), C. Miller, Lindell, Hakanpää, R. Suter, Hanley – J. Robertson, Hintz, Pavelski (A) – Ja. Benn (C), W. Johnston, Dadonov – Marchment, Domi, Dellandrea – Kiviranta, Faksa, F. Olofsson.
    Tréner: Peter DeBoer

Rozhodca: Rehman, Markovic – Tobias, Apperson

Diváci: 17 151