Topoľčany – Skalica 4:3 (kon.) | Žiar nad Hronom – Pov. Bystrica 2:4 (kon.)
HC Topoľčany
4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Stav série: 2:1
HK Skalica
Piatok 10.03.2023, 18:00Slovenská hokejová liga predkolo play-off • 3. kolo

Topoľčany sa radujú, dnes zdolávajú Skalicu 4:3 a v sérii sa ujímajú vedenia 2:1. (20:33:43)

59:47
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Včelka – 2 + 10 + DKZ, nešportové správanie.

59:47
    Postavenie Včelku v bránkovisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme, Včelka vehementne protestuje a je vylúčený.

59:00
    Ďalšia Hujsova strela končí v lapačke domáceho brankára.

58:48
    Ručkay sa zo stredného pásma pokúšal trafiť prázdnu bránu, trafil ale skalického hráča.

58:24
    Hujsovu strelu od modrej z prvej Kompas zachytil.

Oddychový čas pre tím HK ESMERO Skalica.

58:02
    Skalica stiahla Bernáta z brány, skúša to so šiestimi korčuliarmi.

57:04
    Topoľčany majú momentálne hru pod kontrolou, Skalici sa nedarí dostať do útočného pásma.

55:48
    Vylúčenie v tíme HC Topoľčany:
    Valent – 2 min., hrubosť.

Včelka – 2 min., hrubosť.

55:35
    Hvilovo nastrelenie skončilo v Bernátovej lapačke, ktorý si zákrok vychutnal.

54:52
    Topoľčany dali gól!
    Päť minút aj niečo do konca tretej tretiny a Topoľčany znova vedú! Prvá strela ešte skončila na hráčoch pred bránkou, no následný pokus VLADIMÍRA VYBÍRALA si už našiel cestu do siete.

54:07
    Landrigan vyviezol puk z vlastného obranného pásma až do útočného, no potom bol čistým bodyčekom odstavený.

52:29
    Hráči Topoľčian si prihrávali v útočnom pásme, ale nebolo to v nebezpečnom priestore, zadovku Tomčáka potom Skaličania prečítali.

51:36
    Šátek zaviezol puk do útočnej tretiny, ale Hujsa ho na zadnom mantineli nezískal. Topoľčany podnikli protiútok, Stránský bol čisto odzbrojený.

49:50
    Skalica sa dobre bráni, oslobodila sa.

48:56
    Valentova strela z ľavého kruhu trafila iba cloniaceho Ručkaya do stehna, puk skončil na ochrannej sieti.

Daniela Mesíková

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Šandor (Vybíral, Valent), 20. Ručkay (Valent, Tomčák), 31. Valent (Vybíral), 55. Vybíral – 14. Šátek (Hujsa, Landrigan), 23. Rajčák (Šišolák), 36. Vidovič (Janáč, Murtazin)

HC Topoľčany: Kompas (Vojvoda) – Dosek, Urban, Dúžek, Bystričan, Sedlák, Valent, Laurenčík, Štec – Piačka, Valent, Plokhotnik – Vybíral, Stránský, Cápay – Šandor, Tomčák, Hvila – Moringa, Gergel, Ručkay
    HK Skalica: Bernát (Romančík) – Janík, Drápal, Hílek, Vidovič, Soveľ, Jombík, Yakovlev, Polák – Šátek, Landrigan, Hujsa – Murtazin, Nemec, Janáč – Kotvan, Včelka, Kuba – Rajčák, Búlik, Šišolák

Rozhodca: Čahoj, Moller – Ščurka, Hercog