Pardubice – Otrokovice 4:7 (kon.) | Česká Lípa – Karlovy Vary 5:7 (kon.)
Sokoli Pardubice
4:7 (1:2, 0:2, 3:3) Stav série: 0:2
PSG Panthers Otrokovice
cz Nedeľa 05.03.2023, 17:00 • SH Dašická Pardubice • Play-down Livesport Superligy CZ • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z druhého utkání Play-down mezi týmy Sokoli Pardubice a PSG Panthers Otrokovice. Utkání začíná v 18:00. Utkání začíná v 17:00.

Sokoli před sezonou určitě chtěly hrát osmifinále, ale to se jim letos nepodařilo a budou hrát play-down jako minulý rok. Pardubice po základní části skončily na dvanáctém místě s 20 body což znamená, že si zahrají se třináctými Otrokovicemi, které určitě budou těžkým soupeřem pro tým domácích. V posledním kole základní části Pardubice doma zdolaly Karlovy Vary 6:5.

Nejproduktivnějším hráčem Sokolů je Adam Šmíd, který si připsal celkem 37 KB, na druhé příčce je Martin Zozulák s 34 KB.

Otrokovice se chtěly vyhnout bojům o setrvání v soutěži, ale to se jim nepovedlo. Minulý rok to dokázaly, ale skončily hned v osmifinále. V základní části skončily Otrokovice na třinácté pozici se ziskem 15 bodů. V posledním kole základní části Otrokovice sehrály zápas na Bohemce se kterou podlehly vysoko 11:5. Uvidíme, kdo si dnes vezme druhý bod v této sérii a vyhraje.

Nejproduktivnějším hráčem Otrokovic v základní části byl Peter Nehila, který nasbíral celkem 34 KB a za ním s 31 KB je František Vykopal.

Vzájemné zápasy v základní části

Sokoli Pardubice 7:5 PSG Panthers Otrokovice

PSG Panthers Otrokovice 4:5pp Sokoli Pardubice

V prvním zápase play-down, který se hrál včera dokázaly vyhrát hráči Otrokovic na samostatné nájezdy 8:9, Uvidíme, jestli se dnes také dočkáme nájezdů.

Úvodní sestavy

Trenér: Ladislav Štancl

Trenér: Karel Ševčík

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.

00:01

0:01
    Úvodní bylo vyhráli domácí.

0:35
    První se dostali na míček domácí, ale zatím kombinují jen na své polovině

0:53
    Lukáš Prix se dostal ve středu hřiště ke střele, ale zablokoval mu ji Kelemen a Kohút nemusel zasahovat.

1:28
    V dnešním utkání začali lépe domácí, kteří ještě Otrokovice nepustily k balónku.

2:02
    První střelu na branku obstaral Ivo Teichman, který pouze mířil do připraveného Kohúta, který si připisuje první zákrok.

2:38
    Obrovská šance Davida Ležatky, ale Martin Haleš se stihl přesunout a vytáhl výborný zákrok!

2:52
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Otrokovice se stejně prosazují poprvé jako včera! Ke střele se dostal Vlastimil Červenka, jehož pokus vyrazil Haleš před sebe a dobře se zorientoval na brankovišti PETER NEHILA, který dostává svůj tým do vedení! Asistence: Vlastimil Červenka.
    2:52 Peter NEHILA - 0:1

4:05
    Grlický šel do dobrého brejku, ale míček mu utekl a Pardubice se mohou vydat na cestu za srovnáním.

4:44
    Minich před brankou nepříjemně dorážel, ale domácí gólman si s jeho střelou poradil.

5:18
    Otrokovice se opět stáhly na svou vlastní polovinu a nechávají hrát Pardubice.

5:49
    Bratři Ležatkové šli do přečíslení, ale nakonec Davidovi sjel míček z hole a Haleš nemusel zasahovat.

6:13
    Zozulák se dostal ke střele z levé strany po přihrávce Pakosty, ale minul branku.

6:46
    Kučerova zablokovaná střela a domácí budou rozehrávat z rohu hřiště.

7:21
    Hrabal se dostal po pravé straně až k Halešovi a zkoušel to bekhendem, bohužel pro hosty neuspěl.

8:02
    Šimák na své polovině není nikým napadaný a tento mladík v poklidu rozehrává.

8:48
    Otrokovice se poprvé v zápase drží delší dobu na balónku, ale zatím jen na své polovině.

9:33
    Červenka se po levé straně dostal k přihrávce před branku kde číhal Nehila, ale ten byl dobře bráněn a nemohl zakončit.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.

10:37
    Žáček hledal naslepo Kučeru, ale tomu chyběly dva kroky k zakončení.

11:02
    Zatím vidíme stejný průběh jako včera! Šimák si zamotal balónek mezi nohama na brankovišti před Halešem, čehož využil DAVID LEŽATKA, který si vzal míček a přesně zamířil k pravé tyči! Bez asistence.
    11:02 David LEŽATKA - 0:2

11:26
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubice rychle snižují! Martin Zozulák zády ke hřišti našel volného ADAMA ŠMÍDA, který střelou ke vzdálenější tyči snižuje na 1:2! Asistence: Martin Zozulák.
    11:26 Adam ŠMÍD - 1:2

12:14
    Žáček přesně krosem našel Ďopana, ale ten trefil jen blok hostujícího celku před Kohútem.

12:48
    Otrokovice vysunuly trochu napadání a hned to domácím dělá problémy.

13:23
    Burianovo bekhendové zakončení skončilo až za brankou Otrokovic, které budou i rozehrávat z rohu hřiště.

14:14
    Halama vystřelil z velké dálky, ale míček se dostal pouze do rohu hřiště, kde ho sbírá Šimák.

14:59
    Grich upaloval do přečíslení 3 na , vzal to na sebe, ale napálil dobře postaveného Buriana.

15:34
    Zatím se první třetina vyvíjí jako ta včerejší, která skončila 1:2.

16:19
    Oba týmy hrají mnohem více v klidu než včera a je vidět, že nechtějí dostávat jednoduché góly z protiútoků.

17:04
    Vykopal z první dal před branku na Petera Nehilu, který osamocen nedokázal zasáhnout míček.

17:42
    Martin Haleš kryje skvělou střelu Červenky, která šla do jeho masky.

18:31
    Sovják tak dlouho kroužil kolem domácí branky až o míček přišel.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:29
    Bratři Ležatkovi dělají domácí obraně velké problémy, která to zatím ustává.

19:45
    Vyloučení v týmu PSG Panthers Otrokovice:
    Martin Ležatka – 2 min., Nedovolené vrážení.

20:00

Je za námi první třetina, která skončila stejně jako včera tedy 1:2. Zatím je utkání hodně vyrovnané, ale více ze hry mají Pardubice, které na začátku třetí třetiny ještě budou mít skoro celou dvouminutovou přesilovou hru.

Další třetina začne přibližně v 17:39.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

20:34
    Otrokovice se osvobozují a mohou prostřídat řady.

21:10
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří a Kohút je prakticky bez práce.

21:45
    Hosté hrají v plném počtu.

21:56
    Grich dobře přenechal Hrabalovi, který nedokázal propálit Haleše!

22:29
    Pardubice jsou stále aktivní s balónkem a snaží se dobývat obranu Otrokovic

23:23
    Hosté se sice ubránili v oslabení, ale ve hře 5 na 5 nedokáží ani chvilku podržet míček.

24:09
    Druhá třetina je zatím velmi opatrná z obou stran a nejsou k vidění žádné šance.

24:52
    Halama fauloval Žáčka a Pardubice se dostanou na balónek.

25:17
    Prixova dobrá střela ke vzdálenější tyči končí pouze ve výstroji Kohúta, který zatím chytá stejně skvěle jako včera.

25:43
    Rozhodčí kouskují ve druhé třetině každou chvíli hru a to se nelíbí ani jedné ze střídaček.

26:22
    Pardubice velmi trpělivě kombinují a čekají na nějakou chybu soupeře, která zatím nepřichází.

27:05
    Červenka se dostal do velmi dobré šance, ale míček mu ve finální fázi ujel a nezakončil.

27:59
    Tečovaný míček naštěstí pro domácí těsně minul branku Haleše!

28:43
    Žáček se na středu hřiště vytočil do zakončení, ale opět Pardubicím ve skórování stál skvělý Adam Kohút.

29:28
    Žáček se dostal až před hostující branku, ale bekhendem mu střela nesedla a stav zůstává 1:2.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:29
    Adam Šmíd se snaží nahánět Vykopala, ale ten je o trochu rychlejší a tak v pohodě zavezl míček za svou branku.

31:12
    Zozulákovu střelu z levé strany v poklidu chytá Adam Kohút do své výstroje.

32:01
    Otrokovice ve druhé třetině se prakticky nedostaly na polovinu soupeře.

32:19
    Marek Ďopan po střele Gricha dostal míčkem do choulostivých míst a těžko se zvedá.

32:48
    Kohoutek sebral míček na polovině hostů a Pardubice se tak mohou dostat do šance.

33:26
    Druhá třetina je ještě více vyčkávací než ta první a potvrzují to i branky, které v této třetině padly, protože zatím žádná nepadla.

34:17
    Prix obral o balónek Martina Ležatku, který se zlobí na rozhodčí, že byl faulovaný, ale není mu to nic platné.

34:58
    Peter Nehila dobře vykrývá prostor na středu hřiště a Pardubice to mají s kombinací velice těžké.

35:43
    Pomalu se nám blíží konec druhé třetiny a nevypadá to, že by v této třetině měla padnout branka.

36:25
    Tak jsem to nakonec zakřikl! Branka v podstatě z ničeho! MAREK ZAPLETAL se dostal k odraženému balónku na hranici velkého brankoviště, odkud vystřelil a procedil míček za záda Haleše! Asistence: Filip Hrabal.
    36:25 Marek ZAPLETAL - 1:3

37:19
    Vykopal chtěl střílet z první, ale míček mu sjel a Haleš nemusel zasahovat.

38:04
    Pardubice kombinují s míčkem na své polovině a ještě určitě budou chtít vstřelit alespoň jednu branku do konce teřtiny.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:44
    Otrokovice se dostávají do tříbrankového vedení! Peter Nehila bekhendem nahrál na MAXIMA ŠEFČÍKA, který prakticky z nulového úhlu prostřeluje Haleše! Asistence: Peter Nehila.
    39:44 Maxim ŠEFČÍK - 1:4

40:00

Druhá třetina nakonec po dvou gólech na konci třetiny vyzněla lépe pro hosty, kteří i když nejsou vůbec na balónku tak vedou po dvou třetinách 1:4.

Další třetina začne přibližně v 18:15.

40:01

40:18
    Tak to byla rychlovka! Vlastimil Červenka předal balónek na PETRA NEHILU, který skvělou dalekonosnou střelou prostřelil Haleše a Pardubice už to budou mít dost těžké na srovnání! Asistence: Vlastimil Červenka.
    40:18 Peter NEHILA - 1:5

41:21
    Grich byl vyslán po levém mantinelu, ale míček mu v nejdůležitější okamžik sjel z hole a nezakončil.

42:00
    Martin Ležatka přihrával před branku, ale Kubíček byl na místě před brankou příliš pozdě.

42:26
    Ve třetí třetině zatím vidíme aktivnější hru z obou stran.

43:02
    Pardubice se dostaly k rozehrávce na polovině soupeře, ale střela šla pouze do bloku hostujících obránců.

43:10
    Vlastimil Červenka – 2 min., Bránění ve hře.

43:44
    Otrokovice se zatím skvěle brání a nepouští Pardubice do větších šancí.

44:24
    Došvih pískán na straně Pardubic. Hosté tak vyhodí míček co nejdále.

45:10

45:50
    Otrokovice přežily další oslabení a nyní v poklidu kombinují na své polovině.

46:31
    Šmíd od pravého mantinelu zkusil vystřelit, ale napálil jen Grlického stojícího před ním.

47:12
    Ďopanova střela z výběhu šla pouze vedle levé tyče Kohútovy branky.

47:30
    Domácí si zajedou trestné střílení!

47:34
    Pardubice snižují na rozdíl tří branek! MARTIN ZOZULÁK si skvěle rozhýbal Adama Kohúta, který v sedě už nedokázal zabránit míčku přejít brankovou čáru! Bez asistence.
    47:34 Martin ZOZULÁK - 2:5

48:06
    A je tu další gól Pardubic! ADAM ŠMÍD vystřelil lehkou střelu z dálky na branku Kohúta, který nic neviděl a inkasuje potřetí v zápase! Asistence: Lukáš Prix.
    48:06 Adam ŠMÍD - 3:5

48:48
    Grich se dostal do rychlého úniku, ale zoro trikem nevyzrál na Haleše.

49:14
    Otrokovice se snaží držet balónek, ale mají to velmi těžké protože Pardubice napadají a cítí šanci.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:39
    Červenka zkusil sólo akci přes celé hřiště, ale jeho střela skončila sražená za mantinelem.

51:22
    Zapletal výborně obral Zozuláka o balónek a zajíždí s ním za svou branku.

52:15
    Vyloučení v týmu Sokoli Pardubice:
    Adam Šmíd – 2 min., Bránění ve hře.

52:15
    Nesmyslný faul od Adama Šmída a Pardubice se budou muset bránit.

52:49
    Ivo Teichman se dostal v oslabení k nebezpečné střele, ale Kohút byl připraven.

53:19
    Střela Sovjáka končí mimo domácí branku.

54:15
    Domácí hrají v plném počtu.

55:03
    Domácím se krátí čas a je jasné, že ta za chvíli zkusí v šesti.

55:25
    A je to rázem jen o jednu branku! Adam Šmíd předal na střed hřiště, kde se výborně otočil PŘEMEK PAKOSTA a uklidil míček ke vzdálenější tyči! Asistence: Adam Šmíd.
    55:25 Přemek PAKOSTA - 4:5

56:05
    Pardubice vysoko napadají a celá hala se najednou probouzí.

56:49
    Adam Šmíd stojí s míčkem jako poslední hráč a pokouší se najít nějakou průnikovou přihrávku.

57:21
    Otrokovice rozehrávají za brankou Haleše a pošetří tam nějaký čas.

58:05
    Oddechový čas pro tým Sokoli Pardubice.

58:05
    Pardubice to zkoušejí v šesti!

58:42
    Šmídova tvrdá střela skončila pouze na zádech Kelemena.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:21
    Šmídovi je pískána hra vysokou holí a Otrokovice tak mohou ušetřit pár vteřinek.

59:37
    Otrokovice nejspíše dnes už vyhrají! Marek Zapletal vystřelil ze středu hřiště a jeho střelu dokázal do branky usměrnit FILIP HRABAL! Asistence: Marek Zapletal.
    59:37 Filip HRABAL - 4:6

59:58
    Otrokovice se prosazují i do prázdné branky! Po přezkoumání videa rozhodčí nenalezli žádný prohřešek a gól si tak připisuje FRANTIŠEK VYKOPAL! Asistence: Peter Nehila.
    59:58 František VYKOPAL - 4:7

Je konec! Po úvodním víkendu se Otrokovice dostávají do vedení v sérii 2:0 a doma budou tak moci ukončit sérii už příští týden! Pardubice se ještě budou muset hodně snažit, aby tuhle sérii vyhrály.

To je ode mě vše a děkuji vám za pozornost.

Branky a nahrávky: 12. Šmíd (Zozulák), 48. Zozulák (TS), 49. Šmíd (Prix), 56. Pakosta (Šmíd) – 3. Nehila (Červenka), 12. D. Ležatka, 37. Zapletal (Hrabal), 40. Šefčík (Nehila), 41. Nehila (Červenka), 60. Hrabal (Zapletal), 60. Vykopal (Nehila). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 13:18. Diváci: 264. Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček. (19:04:50)

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 12. Šmíd (Zozulák), 48. Zozulák (t.s.), 49. Šmíd (Prix), 56. Pakosta (Šmíd) – 3. Nehila (Červenka), 12. D. Ležatka, 37. Zapletal (Hrabal), 40. Šefčík (Nehila), 41. Nehila (Červenka), 60. Hrabal (Zapletal), 60. Vykopal (Nehila)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 13:18.
    Sokoli Pardubice: Haleš (Denemark) – Ďopan, Kohoutek, Prix, Slabý, Šimák, Nezval, Kaluža – Bína, Burian, Křinka, Kučera, Machatý, Pakosta, Puchner, Šmíd, Teichman, Zozulák, Žáček.
    Tréner: Ladislav Štancl

PSG Panthers Otrokovice: Kohút (Pujin) – Halama, D. Ležatka, F. Horák, L. Kubíček – Červenka, Grich, Grlický, Hrabal, Kelemen, M. Ležatka, Minich, Nehila, Sovják, Šefčík, Vykopal, Zapletal, Štourač.
    Tréner: Karel Ševčík

Rozhodca: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček