Dortmund – Lipsko 2:1 (kon.)
Borussia Dortmund
2:1 (2:0)
RB Lipsko
cz Piatok 03.03.2023, 20:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 23. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera a co nejlepší start do víkendu. (22:35:21)

Borussia byla v prvním poločase jednoznačně lepším týmem a po zásluze si vytvořila dvoubrankový náskok. Už ve 13. minutě se z gólu radoval Brandt, ale jeho trefa ještě kvůli ruce neplatila. Domácí se ale dočkali o osm minut později, to když se z pokutového kopu trefil Marco Reus, kterého předtím fauloval brankář Blaswich. Ve 39. minutě už vedli domácí o dva góly, to když se parádní dalekonosnou střelou trefil Emre Can.

Druhý poločas probíhal více méně celý v režii Lipska, které vrhlo vše do útoku a pokoušelo se špatně rozehraný zápas ještě zvrátit. V 67. minutě měl ojedinělou šanci Dortmundu Reus, ale Blaswich ho dokázal vychytat. V 74. minutě se povedlo hostům vstřelit kontaktní branku, po skvostné Raumově přihrávce se prosadil z blízka ve skluzu Emil Forsberg. Tlak Lipska v závěru vrcholil, a to i přesto, že dohrával o desíti bez zraněného Schlagera. V nastavení měli velké šance na vyrovnání střídající Werner a Forsberg, ale střelu prvního jmenovaného zablokoval Schlotterbeck v době, kdy už byl Meyer překonán a druhého jmenovaného vychytal právě Meyer.

Zápas je za námi, Dortmund dokázal doma porazit Lipsko po dramatickém průběhu 2:1 a minimálně do sobotního podvečeru se dostává s tříbodovým náskokem do čela tabulky před Bayern Mnichov. Lipsko zůstává čtvrté a během víkendu se před něj může dostat Freiburg, pokud vyhraje v neděli na hřišti Mönchengladbachu.

90+6

90+5
    Do další gólové šance se po následném rohovém kopu dostal Forsberg, ale jeho střelu dokázal vyrazit Meyer.

90+4
    Timo Werner mohl být za hrdinu! Byl ve vápně úplně sám, ale jeho razantní střelu na zadní tyč dokázal ramenem vyrazit Nico Schlotterbeck.

90+4
    Tlak Lipska vrcholí, hráči Dortmundu se stále pouze brání. Zatím se jim ale daří držet Lipsko daleko od své branky.

90+2
    Poulsen se snažil prodrat k míči po dalším centru, ale počínal si nedovoleně, oběma rukama poslal na trávník Schlotterbecka.

90+1
    Nastavuje se pět minut.

90
    Nyní už je jasné, že se Schlager do hry nevrátí, takže Lipsko bude zápas dohrávat o desíti.

90
    K hlavičce se po centru z levé strany dostal k hlavičce, ale o velký kus minul branku Dortmundu.

87
    Yussuf Poulsen dostal přihrávku do ofsajdu a Dortmund nyní s rozehrávkou pospíchat samozřejmě nebude.

87
    Vypadá to, že zranění Schlagera bude bohužel vážnějšího rázu. Záložník Lipska už je ošetřován za postraní čárou.

85
    Modeste se sice dostal k míči, ale jen díky faulu na Schlagera, který se nyní v bolestech svíjí na trávníku.

84
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Timo Werner,
    ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.

83
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Salih Özcan, přichází Mahmoud Dahoud,
    ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Mats Hummels.

81
    Jamie Bynoe-Gittens se dostal k míči a ukázal své rychlé nohy, když sprintoval nějakých třicet metrů, než ho konečně hosté obrali o balón.

80
    Spolupráce Szoboszlaie s Wolfem tentokrát k ničemu nevedla, dobrý obranný zákrok předvedl Wolf a následně byl ještě faulovaný.