Lyon – Grenoble 2:1 (kon.)
Olympique Lyon
2:1 (2:0)
Grenoble Foot 38
cz Utorok 28.02.2023, 21:10 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francúzsky pohár • Štvrťfinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:10:08)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:7.

Lyon je prvním semifinalistou letošního ročníku Coupe de France. Oba góly padly ještě v první půli a oba také byly draze vykoupeny, jelikož úspěšní střelci Barcola a Jeffinho museli zanedlouho střídat se zraněním. Ve druhé půli hrál Olympique údržbu, která se mu dvacet minut před koncem trochu vymkla z rukou. Sbai po námazu od Caquereta zdramatizoval zápas kontaktním gólem a domácí museli být až do závěrečného hvizdu velmi obezřetní, aby oponentům neposkytli šance na vyrovnání.

90+5

90+5
    Diomande vhazoval na Cherkiho, jenž ve spolupráci s Lepenantem vrátil míč na půlící čáru. Olympique už o výhru nepřijde.

90+4
    Sanyangův centr byl odvrácen na Correu, jehož zbytečná rána z obří dálky musela jeho spoluhráče a trenéry naštvat. Lopes jde ukrajovat sekundy.

90+3
    Lepenant jen nepatrně přibrzdil postupný útok Grenoblu. Gaspar vhazoval a zapojuje se do dobývání domácího bloku.

90+2
    Cherki chtěl tahat čas u rohového praporku. Míč si sám odkopl do autu a rozhodčí věnují balon Maubleuovi.

90+1
    Lopes pomohl s rozehrávkou. Naprosto přesně objevil spoluhráče u půlící čáry a Lyon může v klidu držet míč.

90
    Nastavuje se 5 minut.

89
    Hostům se povedlo obklíčit pokutového území. Zprava se do něj balon také dostal, ale zakončení Sbaie se zastavilo na těle jednoho z beků.

88
    Lyon po ztrátě balonu zahustil střed. Grenoble během komplikovaného přechodu přichází o významnou porci času.

87
    Střídání v týmu Grenoble Foot 38:
    ze hřiště odchází Franck-Yves Bambock, přichází Joris Correa.

86
    Známý hračička Cherki za půlkou vyškolil dva hráče. To mu nestačilo a pokračoval až do vápna, kde si nepřišel na kapitána Nestora.

85
    Po rohovém kopu už Maubleau zasahovat nemusel. Lovren na přední tyči hlavičkoval vysoko nad břevno.

84
    Docela dlouho čekal střídající brankář Maubleau na první práci. Uvolnění Amin Sarr mu ji vcelku ulehčil tím, že zleva pálil pouze na střed brány.

82
    Franck-Yves Bambock pořádně přitvrdil a spatřil vůbec první žlutou kartu. Faul zezadu odnesl kotník nic netušícího Lepenanta.

81
    Diomande si nevěděl rady s neúnavným Phaëtonem. Tomu naplánovaná přihrávka do druhé vlny nevyšla, míč pokračoval o kus dál a Bénet ho odevzdal až moc optimistickou střelou z dálky.

79
    Hostům logicky narostla křídla a tlačí se vpřed. Lyonu se každopádně budou otevírat okénka vhodná pro rychlé brejky.