Liberec – Sparta 2:7 (kon.) | Black Angels – Mladá Boleslav 6:9 (kon.) | Tatran – Královské Vinohrady 11:1 (kon.)
Bohemians – Otrokovice 11:5 (kon.) | Pardubice – Florbal Vary 6:5 (kon.) | Chodov – Vítkovice 6:9 (kon.)
Česká Lípa – Ostrava 3:7 (kon.)
FBC Liberec
2:7 (1:4, 1:1, 0:2)
ACEMA Sparta Praha
cz Nedeľa 26.02.2023, 17:00 • SH Dukla Liberec • Livesport Superliga (CZ) • 26. kolo

Poslední duel základní části ovládli zejména díky povedené první třetině florbalisté Sparty. Ti si v první části zápasu vytvořili tříbrankový náskok a ten kontrolovali až do konce. Liberec měl šanci vyrovnat zejména díky výkonu svého brankáře, ale nepovedlo se mu to a končí tak jako poražený.

Díky a na počtenou. (18:52:50)

59:47
    Ještě jeden zákrok pro Beneše a utkání končí.

58:45
    Juha hatí přečíslení domácích skvělým obranným zákrokem.

57:50
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet, ale Sparta je zkoncentrovaná ve své obraně.

55:05
    Skvělý Chlad, který lapil další soupeřův pokus.
    54:42 Marek ZOUZAL - 2:7

54:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    Liberec teď hodně zaspal a při vlastní rozehrávce inkasuje posedmé. Trefil se MAREK ZOUZAL. Asistence: Matěj Pruner.

54:10
    Valeš byl v dobré pozici, bohužel pro domácí v ní ale byl úplně sám.
    53:03 Matěj ČERMÁK - 2:6

53:03
    Tohle už Spartě ale vychází a na 6:2 zvyšuje MATĚJ ČERMÁK. Asistence: Robert Košir.

52:49
    Křenek na úplně volného Košira, který míjí v jasné pozici.

52:10
    Další golfák, který končí na bloku obránců Sparty.

51:30
    Své kvality ukazuje také Beneš, který právě vychytal třetí branku Liberce.

51:10
    Liberec se snaží dostat k Benešovi, ale hostující obránci tyhle pokusy skvěle čtou.

50:57
    Chlad hatí další šanci Sparty.

50:00
    Otěže zápasu v posledních minutách znovu převzali florbalisté Sparty a ostřelují domácí bránu ze všech stran.

48:01
    Kozák jen o mikrometry míjí pravý horní roh liberecké brány.

Martina Schoupalová

Góly a asistencie: 2. Stránský (Wiener), 31. J. Kopecký (Stránský) – 6. Košir (Krbec), 13. Kozák (Pruner), 13. Košir (Křenek), 19. Mat. Čermák (Krbec), 37. Košir (Krbec), 54. Mat. Čermák (Košir), 55. Zouzal (Pruner)

FBC Liberec: Chlad (Mück) – Stránský, Kárník, Pařízek, Dlesk, Bitman – Wiener (C), Mádlo, Ferdan, Šoltys, J. Kopecký, Smutný, Valeš, Janeček, Macháč, Baudisch, Světlík.
    Tréner: Petr Kološ

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Hejna) – Kozák, Pruner (C), Marvánek, Bartoš, Křenek – Zouzal, Kareš, Kolstrunk, Juha, J. Mühlfait, Košir, Fišer, Kuchynka, Mat. Čermák, Krbec.
    Tréner: Marek Vojta

Rozhodca: Kostinek, Reichelt