Lipsko – Manchester City 1:1 (kon.) | Inter – Porto 1:0 (kon.)
RB Lipsko
1:1 (0:1)
Manchester City
Streda 22.02.2023, 21:00 • Red Bull Arena, Lipsko • Liga majstrov • Osemfinále

Dnešný zápas sa končí remízou 1:1. Domáci si za druhý polčas určite remízu zaslúžili. Prvý polčas patril hráčom City. Odveta v Manchestri bude určite ešte veľmi zaujímavá.

90+3
    Rodi zakončoval hlavičkou, ale to pre Blaswicha nebolo nič nebezpečné.

90+2
    Rijád Mahréz vybojoval rohový kop pre hostí.

90
    Hlavný arbiter nastavuje 2 minúty.

90
    Domáci hráč B. Henrichs dostáva žltú kartu.

89
    Striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza M. Halstenberg a na jeho miesto prichádza D. Raum.

89
    Hostia zatlačili súpera na ich polovici. Domáca obrana ich však do šancí nepúšťa.

87
    City sú teraz na lopte a snažia sa ukludnuť hru.

85
    Prvý polčas patril hosťom zo City. Ten druhý jednoznačne domácim futbalistom.

82
    Dvojité striedanie v domácom tíme. Z ihriska odchádza X. Schlager a na jeho miesto prichádza A. Haidara.

Z ihriska odchádza A: Silva a na jeho miesto prichádza Y. Poulsen.

80
    Domácim futbalistom narástli po góle krídla a sú veľmi aktívni.

78
    Bernardo Silva zahral lopru rukou. Domáci zostávajú pri lopte.

76
    Silva stratil loptu a domáci vyrážajú opäť do útoku.
    75. İlkay Gündoğan (MAC)

75
    Gundogan zakončoval z vnútra pokutového územia a domáci brankár Blaswich teraz doslova chytil gól. Výborný zákrok.

72
    Hráči Lipska hrajú v druhom polčase naozaj výborne. Hráči City nevedia kam skôr skočiť.
    70. Joško Gvardiol (RBL) - 1:1

70
    Tím RB Lipsko práve strelil gól! Domáci zahrávali rohový kop. Ederson ho podbehol. Najvyššie vyskočil JOŽKO GVARDIOL a loptu poslal do opustenej brány.

Lissko

Góly: 70. Gvardiol – 27. Mahrez

Karty:   90. Henrichs (RBL)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:6. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:5.
    RB Lipsko: Blaswich – Klostermann (46. Henrichs), Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg (89. Raum) – Laimer, Schlager (82. Haidara) – Szoboszlai, Forsberg (66. Nkunku), Werner – And. Silva (82. Poulsen).
    Náhradníci: Nyland, Nickisch – Simakan, Kampl.

Tréner: Marco Rose

Manchester City: Ederson – Walker, Akanji, Dias, N. Aké – Rodri, Gündoğan (C) – Mahrez, B. Silva, Grealish – Haaland.
    Náhradníci: Ortega, Carson, Charles – K. Phillips, J. Álvarez, S. Gómez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis, Al. Robertson.

Tréner: Pep Guardiola

Rozhodca: Gözübüyük (NED) – Zeinstra (NED), Balder (NED)
    Utorok 14.03.2023
    Manchester City - Lipsko 7:0

Góly: 22. Haaland (pen.), 24. Haaland, 45+2. Haaland, 49. Gündoğan, 54. Haaland, 57. Haaland, 90+2. De Bruyne

Karty:   67. De Bruyne (MAC), 77. Akanji (MAC) – 21. Henrichs (RBL), 34. Werner (RBL)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 15:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:7.