Zmiešaná štafeta jednotlivcov, Oberhof | Vítěz: Norsko (kon.) |
Obrovský slalom žien, 1. kolo, Courchevel | Vítěz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) | | | Obrovský slalom žien, 2. kolo, Courchevel | Víťaz: M. Shiffrinová (USA) (kon.) |
koniec udalosti
Zmiešaná štafeta jednotlivcov, Oberhof
Vítěz: Norsko
Karel Jedlička
1. Norsko (Røiselandová, J. Bø) 35:37,1 (1+6)
2. Rakousko (Hauserová, Komatz) +13,8 (0+6)
3. Itálie (Vittozziová, Giacomel) +51,0 (2+9)
4. Švédsko (H. Öbergová, Samuelsson) +1:16,4 (1+12)
5. Francie (Jeanmonnotová, Fabien Claude) +1:21,9 (1+12)
6. Německo (Schneiderová, Nawrath) +1:30,7 (1+12)
7. Slovinsko (P. Klemenčičová, Fak) +1:38,1 (0+8)
8. Moldavsko (Stremousová, Makarov) +2:00,7 (0+7)
9. Estonsko (Tomingasová, Siimer) +2:24,8 (1+9)
10. Finsko (Minkkinenová, Hiidensalo) +2:27,2 (2+13)
11. USA (Irwinová, Schommer) +2:29,9 (1+13)
12. Švýcarsko (Häckiová-Grossová, Hartweg) +2:41,3 (2+21)
13. Kanada (Lunderová, Runnalls) +2:47,0 (2+11)
14. Česko (Voborníková, Krčmář) +2:47,7 (3+13)
15. Ukrajina (A. Merkušynová, Pidručnyj) +2:48,2 (4+11)
16. Polsko (Mąková, Zawól) +3:07,9 (1+9)
17. Belgie (Lieová, Florent Claude) +3:20,3 (2+11)
18. Kazachstán (Achatovová, Muchin) +3:30,3 (0+9)
19. Lotyšsko (Bendiková, Rastorgujevs) +3:47,7 (4+16)
20. Bulharsko (Kadevová, Sinapov) +3:57,9 (1+11)
21. Litva (Leščinská, Kaukenas) +4:08,5 (3+13)
...
22. Japonsko (Tačizakiová, Tačizaki)
23. Rumunsko (Tolmačevová, Buta)
24. Slovensko (M. Remeňová, Šíma)
25. Jižní Korea (Avvakumovová, Lapšin)
26. Chorvatsko (Kožicová, Crnković)
27. Čína (Čchü, Jen) – vš. předjety o celé kolo. (16:06:00)
Mimo elitní desítku skončily české štafety dvojic podeváté v řadě.
Po skvělém výkonu získali stříbro Rakušané Hauserová s Komatzem, bronz kuriózně Italové Vittozziová a Giacomel, který dokonce po poslední položce obkroužil dvě trestná kola a zachránily ho minely Samuelssona i Claudea, kteří nevyužili šanci vystřílet si bronz.
1. Norsko
2. Itálie +8
3. Rakousko +9
4. Švédsko +38
5. Francie +1:05
6. Moldavsko +1:16
7. Německo +1:17 (1)
8. Slovinsko +1:17
...
15. Česko +2:22 (2)
1. Rakousko
2. Norsko +2
3. Itálie +5
4. Německo +36
5. Švédsko +37
6. Finsko +38
7. Francie +50
8. Ukrajina +54
...
19. Česko +1:48 (2)
24. Slovensko +2:18 (3)
1. Itálie
2. Rakousko +2
3. Švédsko +3
4. Norsko +14
5. Německo +22
6. Finsko +23
7. Lotyšsko +25
8. Polsko +29
...
12. Česko +41
20. Slovensko +1:10 (1)
1. Norsko (Røiselandová, J. Bø)
2. Francie (Jeanmonnotová, Fabien Claude)
3. Švýcarsko (Häckiová-Grossová, Hartweg)
4. Finsko (Minkkinenová, Hiidensalo)
5. Rakousko (Hauserová, Komatz)
6. USA (Irwinová, Schommer)
7. Ukrajina (A. Merkušynová, Pidručnyj)
8. Japonsko (Tačizakiová, Tačizaki)
9. Moldavsko (Stremousová, Makarov)
10. Švédsko (H. Öbergová, Samuelsson)
11. Itálie (Vittozziová, Giacomel)
12. Polsko (Mąková, Zawól)
13. Německo (Schneiderová, Nawrath)
14. Slovinsko (Klemenčičová, Fak)
15. Česko (Voborníková, Krčmář)
16. Rumunsko (Tolmačevová, Buta)
17. Jižní Korea (Avvakumovová, Lapšin)
18. Estonsko (Tomingasová, Siimer)
19. Slovensko (M. Remeňová, Šíma)
20. Kazachstán (Achatovová, Muchin)
21. Litva (Leščinská, Kaukenas)
22. Bulharsko (Kadevová, Sinapov)
23. Kanada (Lunderová, Runnalls)
24. Chorvatsko (Kožicová, Crnković)
25. Lotyšsko (Bendiková, Rastorgujevs)
26. Čína (Čchü, Jen)
27. Belgie (Lieová, Florent Claude)
? Krčmář – Voborníková
15. Václavík – Jislová
16. Mareček – Voborníková
12. Václavík – Puskarčíková
17. Moravec – Charvátová
16. Karlík – Jislová
14. Krčmář – Davidová
17. Šlesingr – Jislová
18. Štvrtecký – Jislová
Ve čtvrtek je na programu závod, který je od svého zavedení do světového poháru biatlonistů pro nejrozličněji složené české dvojice úplně prokletý. Poslední čtyři roky se žádné z nich nepodařilo umístit ani v nejlepší desítce. O změnu se pokusí Michal Krčmář s Terezou Voborníkovou, která bude po dvou životních závodech ve sprintu a především stíhačce napravovat nevydařené vystoupení ze včerejšího vytrvalostního závodu.