Real Madrid – Elche 4:0 (kon.)
Real Madrid
4:0 (3:0)
Elche CF
cz Streda 15.02.2023, 21:00 • Estadio Santiago Bernabéu, Madrid • Španielska LaLiga • 21. kolo

Bílý balet splnil povinnost a hladce vítězí nad posledním Elche 4:0. Hosté přitom začali velmi sympaticky, vytvářeli si i dobré střelecké příležitosti, jenže za celý zápas netrefili bránu. To se naopak povedlo již v 8. minutě po samostatném průniku Asensiovi, který překonal skvělého Badíu, a byla to branka v důsledku vítězná. Do přestávky ještě ruku a faul potrestal ze dvou pokutových kopů Benzema.
    Ve druhé půli měli paradoxně domácí mnohem výraznější převahu, hrálo se prakticky na jednu bránu a Badía zneškodnil alespoň čtyři nejvyloženější šance Realu. Za jeho zády skončil jen jediný míč, skóre zpečetil nechytatelnou ranou do šibenice střídající Modrić. (22:56:04)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 13:0. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 5:13.

90+2

90+1
    Na počátku nastavení vyšel vniveč rohový kop Realu. Míč se vrací až k Luninovi, který se ho nejspíše nedotkl celý druhý poločas.

90
    Rozhodčí De Burgos nastavuje jen dvě minuty.

90
    Arribasův průnik po narážečce s de Goesem zpacifikovali hosté v poslední chvíli za cenu rohu.

90
    Nevídaná věc po změně stran. Tete Morente pronikl s míčem do šestnáctky Realu a dokonce si připravil i dobrou palebnou pozici, domácí bránu však přestřelil.

89
    Dnešní utkání sleduje 44 319 diváků.

88
    Naskakovala celá smečka útočících hráčů, centrovaný míč se však snáší za bránu Elche.

87
    Krátký roh pro Real po srážce Carmony s Camavingou.

85
    Ošklivě nakopnul soupeře při pokusu dostat se k míči hostující Ponce.

84
    Žlutá karta pro Real Madrid (Mariano Díaz).

82
    Rodrygovu ránu vyboxoval Badía před sebe a dorážka dobíhajícího a úplně osamoceného Odriozoly končí nad břevnem.

81
    Střídání v týmu Real Madrid CF:
    ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Sergio Arribas.

80
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    Tak přece jen vyjádřil Bílý balet drtivou převahu poprvé od osmé minuty i gólem ze hry. Camavingovu zpětnou přihrávku pustil Asensio mezi nohama a LUKA MODRIĆ z velkého vápna nádhernou střelou vymetl šibenici.

78
    Karim Benzema dnes na hattrick nedosáhne, na hřišti ho vyměnil Mariano Díaz.

77
    Modrić se pěkně uvolnil na pravém kraji šestnáctky, následný přízemní centr však míří na kopačky hostů.

75
    Čistým skluzem zezadu obral Clerc o míč na velkém vápně uhánějícího Asensia, který se až divil, kde merunu nechal.

Karel Jedlička

Góly: 8. Asensio (Carvajal), 31. Benzema (pen.), 45+1. Benzema (pen.), 80. Modrić (Camavinga)

Karty:   84. Díaz (REA) – 30. Roco (ELC), 53. Gumbau (ELC), 72. D. González (ELC)

Real Madrid: Lunin – Carvajal (68. Odriozola), Militão, Na. Fernández, Alaba – Valverde (68. Tchouaméni), Camavinga, Ceballos (68. Modrić) – Asensio (81. Arribas), Benzema (C) (78. Díaz), Rodrygo.
    Náhradníci: Caňizares, L. López – Rüdiger, L. Vázquez, J. Vallejo.

Tréner: Ancelotti

Elche CF: Badía – D. González (73. Lirola), Roco (57. Verdú), Magallán – Carmona, Guti (57. Cheikh), Gumbau, Clerc – Fidel (C) (57. Morente), Nteka (66. Boyé) – Ponce.
    Náhradníci: J. López, Werner – Bigas, L. Blanco, Josan, Ni. Fernández.

Tréner: Machín

Rozhodca: De Burgos – Díaz, Núňez