Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 4:1 (kon.) | Zvolen – Poprad 6:2 (kon.) | Prešov – Košice 5:2 (kon.)
Nitra – B. Bystrica 1:2 (kon.) | HC Slovan – Michalovce 2:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
HK Spišská Nová Ves
Utorok 14.02.2023, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Diváci v dnešnom zápase sledovali vyrovnaný duel až na celkom jednoznačný záver, v ktorom 3 gólmi o svojom triumfe 4:1 rozhodli domáci hokejisti. Za domácich sa presadili v stretnutí Vähätalo, Šmida, Uhrík a Kriška, za Spišiakov strelil jediný gól v 22. minúte Reway. (19:40:09)

59:59 KRIŠKA - 4:1

59:59
    Liptovský Mikuláš dal gól! Záver ako z toho najlepšieho sna pre domácich. Tí ešte pridali v poslednej sekunde jeden presný zásah, keď sa strelou z prvej z pravého kruhu presadil MARTIN KRIŠKA. Asistencie: Diakov, Handlovský.

59:44
    Stretnutie sa už len dohráva, Liptáci dnes získajú cenné 3 body.

59:14
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Rapáč – 2 min., hrubosť.
    59:14 UHRÍK - 3:1

59:14
    Liptovský Mikuláš dal gól! Je to spečatené, 3 body dnes zostanú v Liptovskom Mikuláši. Karsums sa neulakomil na strelu do prázdnej brány, ale ešte prihral MICHALOVI UHRÍKOVI, ktorý strieľa tretí gól svojho tímu v dnešnom zápase. Asistencie: Karsums, Lušňák.

58:49
    Vandas – 2 min., sekanie + 2 min., nešportové správanie.

58:42
    Trma-vrma pred Valentom, ktorú však napokon zvládli vyriešiť domáci hokejisti.

58:20
    Oddychový čas hostí – HK Spišská Nová Ves.

58:20
    Nellis sa dostal do obrovskej šance, ktorú však nevyužil. Liptáci teraz aj so šťastím neinkasovali.
    56:28 ŠMIDA - 2:1

56:28
    Liptovský Mikuláš dal gól! Predstavte si, domáci hokejisti idú v závere 3. tretiny do vedenia. Hostia akoby prestali hrať v obrannom pásme a čakali prerušenie hry od jedného z arbitrov. To však neprišlo, Liptáci hrali ďalej a ku strele z pravého kruhu sa dostal SEBASTIÁN ŠMIDA, ktorý prekonal Melicherčíka. Asistencie: Lušňák, Vrábeľ.

55:55
    Romaňák stratil puk v obrannom pásme, ukradol mu ho Kriška, ktorý následne ponúkal možnosť na strelu z prvej svojmu spoluhráčovi. V poslednej možnej chvíli však dobre zapracovali hostia hokejkami a zblokovali ju.

55:12
    Hostia v útočnom pásme, vyzerá to tak, že práve oni majú do záveru zápasu viac síl.

53:41
    Nehcem samozrejme nič predpovedať, ale podľa priebehu zápasu v druhej polovici tretej tretiny to dnes v TITAN aréne vyzerá minimálne na predĺženie.

51:33
    Ozdobou dnešného zápasu cú celkom jednoznačne obidvaja brankári. Tí od úvodu predvádzajú fantastické zákroky, ktorými držia svoje tímy "nad vodou".

50:19
    Šmida nebezpečne ohrozil bránu Melicherčíka, gólman Spišskej Novej Vsi si ale pripisuje úspešný zákrok.

Adam Pančák

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 12. Vähätalo (Kriška, Handlovský), 57. Šmida (Lušňák, Vrábeľ), 60. Uhrík (Karsums, Lušňák), 60. Kriška (Diakov, Handlovský) – 22. Reway (Valach, Porte)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Valent (Kozel) – Ventelä, Mezovský, Dyakov, Bokroš, Hudec, Novajovský, Braun, Kapičák – Handlovský, Vähätalo, Kriška – Uhrík, Saari, Karsums – Lušňák, Vrábeľ, Michalík – Štrauch, Šmida, Vankúš
    Tréner: Ernest Bokroš

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Romaňák, Beaudry, Ordzovenský, Ališauskas, Malina, Valach, Groch – Majdan, Nellis, Rapáč – Verbeek, Kerbashian, Vandas – Giľák, Reway, La Porte – Belluš, Bortňák, Vartovník
    Tréner: Vlastimil Wojnar

Rozhodca: Hronský, Goga – Riš, Durmis – Kontšek