Vlci Žilina – Pov. Bystrica 7:4 (kon.)
DOXXbet Vlci Žilina
7:4 (4:1, 2:1, 1:2)
HK 95 Považská Bystrica
Pondelok 13.02.2023, 17:30 • Niké Aréna Žilina • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 38. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

38. kolo TIPOS Slovenskej hokejovej ligy sa dohrá zápasom medzi VLCI Žilina a HK 95 Považská Bystrica. Medzi týmito dvoma tímami sa bude jednať o susedské derby, v ktorom určite uvidíme tvrdé súboje.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/2023:

Považská Bystrica 4:5sn Žilina
    Žilina 5:4pp Považská Bystrica
    Považská Bystrica 1:2sn Žilina

VLCI Žilina: Vlci zo Žiliny vyhrali tri zápasy za sebou a vedú tabuľku o štyri body pred Humenným. Naposledy práve podľahli tomuto mužstvu vo finále Slovenského pohára 1:2 po predĺžení. V lige si poradili s Topoľčanmi 4:1. Bruno Mráz patrí k najproduktívnejším hráčom v tíme, keď získal 44 kanadských bodov za 13 gólov a 31 asistencií.

HK 95 Považská Bystrica: Bystrickí panteri sa posledné zápasy trápia. Dve prehry po sebe a naposledy nestačili na Žiar nad Hronom, ktorému podľahli 2:3. Považania naďalej bojujú o prvú šestku, aktuálne sú na 7. priečke so ziskom 58 bodov. Jakub Cíger má na svojom konte 42 kanadských bodov za 15 gólov a 27 asistencií.

VLCI Žilina: Romančík (Kubiridžák) – Šidlík, Nahálka – Jakubík, Pišoja – Sloboda, Pobežal – Ferenyi, Dudáš; – Kluka, Halama, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Paukovček, Rehák – Uram, Tibenský, Krajč
    Tréner: Jarrod Skalde

HK 95 Považská Bystrica: Pajpach (Lamper) – Ďurkech L., Hlinka – Cebák, Droppa – Zlocha A., Martiška – Gachulinec, Nesterov; – Cíger, Tománek, Lušňák – Jakubec, Zlocha J., Urbánek – Kraut, Rufati, Ligas – Švantner, Pšurný, Sádecký
    Tréner: Ján Zlocha st.

Rozhodca: Crman, Krajčík – Frimmel, Rehák.

Úvodné vhadzovanie patrilo slovenskému hokejovému talentu, Nele Lopušanovej.

00:01

00:23
    Vlci Žilina dali gól! Bleskový gól Žiliny! Halama z osi ihriska prihrával na rozbehnutého RÓBERTA VARGU, ktorý z pravej strany poslal puk do polodkrytej brány.
    Asistencie: Halama, Nahálka.

02:22
    Puk skončil niekde na striedačke a hra je prerušená.

02:45
    Žilina opäť pohrozila, ale Pajpach dokázal skryť puk. Menšie naťahovačky mali medzi sebou Krajč so Švantnerom.

03:47
    Vlci Žilina dali gól! Domáci naďalej operovali v útočnom pásme, od modrej strieľal Šidlík a jeho pokus pred bránou tečoval za Pajpacha RÓBERT VARGA.
    Asistencie: Šidlík, Koyš.

03:58
    Vlci Žilina dali gól! Toto vyzerá na uterák pre Považskú Bystricu! Rýchla akcia Žilinčanov, pri ktorej bol pri puku Koyš a ten prihrával na opačnú stranu MATEJOVI MACEKOVI, ktorý dáva tretí gól Žiliny.
    Asistencie: Koyš, Mráz.

03:58
    Striedanie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    z ihriska odchádza Pajpach, prichádza Lamper.

05:17
    Panteri sa ešte nedostali ani poriadne do útočného pásma a k tomu sa dopustili zakázaného uvoľnenia.

06:49
    Považská Bystrica dala gól! Prvá strela na bránu Žiliny sa končí gólom! PATRIK LUŠŇÁK získal puk za bránou, obtočil sa okolo nej a prekvapil v bráne stojaceho Romančíka.
    Asistencia: Cíger.

09:02
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Rufati – 2 min., nedovolené bránenie.

09:15
    Panterom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

09:52
    Nepresná prihrávka od Vargu, vďaka čomu sa dokázali hostia oslobodiť.

10:54
    Šidlík nezachytil puk na modrej a končí sa presilová hra Žiliny.

11:02
    Hostia v plnom počte.

11:22
    Vlci Žilina dali gól! Puk sa medzi kruhmi dostal k JOZEFOVI TIBENSKÉMU, ktorý svojou strelou prekonal Lampera.
    Asistencie: Krajč, Uram.

12:48
    Zakončenie od Rufatiho trafilo Romančíka do hrude.

14:30
    Považania bojovali o puk v útočnom pásme, ktorý nakoniec skončil v moci Romančíka.

15:08
    Nádejnú akciu Vlkov zmaril brankár Lamper.

15:41
    Šidlík v dobrej šanci, ale netrafil bránu.

16:15
    Zakázané uvoľnenie na strane Žiliny.

16:28
    Lušňák bol pri ďalšej príležitosti, chýbalo tomu už len ideálne zakončenie.

18:46
    Nepresná prihrávka hostí znamená zakázané uvoľnenie.

19:00
    Jedna minúta do konca prvej tretiny.

19:15
    Varga by rád strelil hattrick, ale Lamper vytasil pravý betón.

19:41
    Ofsajd Žilinčanov.

20:00

Žilinčania vstúpili do zápasu ako blesk, keď behom štyroch minút strelili tri góly. Považania síce znížili gólom Lušňáka, ale opätovné trojgólové vedenie Žiliny zaistil Tibenský.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:29.

20:01

20:28
    Úvod druhej tretiny prináša postavenie mimo hry hráčov Považskej Bystrice.

21:02
    Vlci Žilina dali gól! Zlá rozohrávka hostí sa končí inkasovaným gólom! Mráz nastreľoval puk na bránu a tam ho veľmi dobre tečoval PATRIK KOYŠ.
    Asistencia: Mráz.

22:30
    Vylúčenie v tíme VLCI Žilina:
    Tibenský – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

22:58
    Ďurkechovi vôbec nevyšla strela od modrej, ktorá bola slabá a trafil len žilinského hráča.

24:07
    Rufatimu sa vyskytla možnosť odkrytej brány, ale bol z uhla, aby ju trafil.

Domáci v plnom počte.

25:40
    Droppa a ani Švantner neuspeli.

26:08
    Lušňák vypichol puk a mieril na brankára, svoj pokus ešte vyšperkoval strelou popod svoje nohy. To keby skončilo gólom, určite by to bol zásah mesiaca.

28:30
    Žilinčania dávajú o sebe naďalej vedieť, Halama trafil ľavú žŕdku!

29:45
    Hosťom nevyšiel prechod do útočného pásma – ofsajd.

31:34
    Strelu od modrej čiary vyrazil Lamper betónom.

32:13
    Švantner získal útočné pásmo, keď sa snažil prepasírovať puk za Romančíka.

32:58
    Mráz to vyskúšal z pravej strany, s jeho pokusom si Lamper poradil.

33:11
    Považská Bystrica dala gól! Jakubec poslal puk medzi kruhy Jánovi Zlochovi, ten ho prenechal LUKÁŠOVI URBÁNKOVI, ktorý už vedel čo s ním.
    Asistencie: Zlocha, Jakubec.

Nerovnosti na ľadovej ploche, ktoré neumožňujú pokračovať v hre.

Hráči mieria do šatne! Vyzerá to na väčšiu komplikáciu.

33:35
    Hra pokračuje. Po druhej tretine začne hneď aj tretia.

34:02
    Puk po strele hosťujúceho hráča skončil na ochrannej sieti.

35:08
    Lamper zlikvidoval Šidlíkovu strelu z pravého kruhu.

36:12
    Dnes nie veľmi výrazný Paukovček vystrelil z ľavého krídla.

36:31
    Vlci Žilina dali gól! Prihrávka Jakubíka z ľavého kruhu na ten pravý mierila na PETRA MELCHERA, ktorý trafil pomedzi betóny brankára hostí.
    Asistencie: Jakubík, Paukovček.

38:13
    Uram – 2 min., nedovolené bránenie.

39:00
    Jedna minúta do konca druhej tretiny.

39:22
    Strela od modrej netrafila bránu a domáci sa oslobodili.

39:39
    Zlocha J. – 2 min., držanie.

40:00

Po druhej tretine vedie Žilina nad Považskou Bystricou 6:2. Po dlhšom prerušení hry, ktoré bolo spôsobené problémami s ľadom sa po krátkej prestávke bude pokračovať treťou tretinou.

40:01

41:18
    Puk v lapačke Lampera po Šidlíkovej strele od modrej čiary.

41:39

41:43
    Postavenie mimo hry žilinských vlkov.

41:58
    Uram – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku.

42:44
    Kluka sa šikovne dostal v oslabení k zakončeniu, bránu ale minul.

42:53
    Ďurkech L. – 2 min., hrubosť.

43:51
    Mráz mohol strieľať, ale chcel to ešte skrášliť prihrávkou na Koyša, čo bolo zbytočné, pretože im akcia nevyšla.

44:53
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

45:44
    Vlci Žilina dali gól! Pobežal vyslal strelu, ktorú pravdepodobne pred bránou ešte tečoval SAMUEL KRAJČ.
    Asistencia: Pobežal.

45:44
    Rufati – 2 min., nešportové správanie.

46:41
    Droppa to spravil dobre a získal pre hostí sekundy k dobru, keď poslal slabú strelu na Romančíka, ktorý už nedokázal rozohrať.

47:30
    Hra je prerušená, pretože puk skončil mimo hraciu plochu.

47:44

49:17
    Prečíslenie Žilinčanov zastavil ofsajd.

50:30
    Pri puku sú najmä domáci, hostia sa javia odovzdaným dojmom.

51:14
    Zakázané uvoľnenie, po ktorom nasleduje reklamná prestávka.

51:41
    Lamper musel zasahovať a pripísal si úspešný zákrok.

52:30
    Lušňák bol v obdobnej pozícii ako pri strele prvého gólu, tentokrát mu to nevyšlo.

54:08
    Nahálka – 2 min., podrazenie.

Ligas – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

54:53
    Považská Bystrica dala gól! Prečíslenie hostí 2 na 1, ktoré po výmene puku medzi Hlinkom a PATRIKOM LUŠŇÁKOM sa končí gólom.
    Asistencia: Hlinka.

56:20

56:39
    Považská Bystrica dala gól! Dobrú prácu v oslabení zaznamenal Sádecký, ktorý bojoval o puk ako drak, podarilo sa mu ho získať a prihral na os ihriska IVANOVI ŠVANTNEROVI a ten svojou prudkou strelou prekonal Romančíka.
    Asistencia: Sádecký.

58:00
    Považskobystričania bránia toto oslabenie veľmi dobre.

59:00
    Jedna minúta do konca zápasu.

Považská Bystrica sa snažila zdramatizovať tento zápas, keď sa jej podarilo streliť v tretej tretine dva góly. Žilinčania nedopustili prekvapenie a svoje zaslúžené víťazstvo si potvrdili ešte jedným gólom. Z online prenosu je to odo mňa všetko, ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:04:59)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Klaudia Kadlecová

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Varga (Halama, Nahálka), 4. Varga (Šidlík, Koyš), 4. Macek (Koyš, Mráz), 12. Tibenský (Krajč, Uram), 22. Koyš (Mráz), 37. Melcher (Jakubík, Paukovček), 46. Krajč (Pobežal) – 7. Lušňák (Cíger), 34. Urbánek (Zlocha, Jakubec), 55. Lušňák (Hlinka), 57. Švantner (Sádecký)

DOXXbet Vlci Žilina: Romančík (Kubiridžák) – Šidlík, Nahálka – Jakubík, Pišoja – Sloboda, Pobežal – Ferenyi, Dudáš; – Kluka, Halama, Varga – Koyš, Mráz, Macek – Melcher, Paukovček, Rehák – Uram, Tibenský, Krajč

Rozhodca: Crman, Krajčík – Frimmel, Rehák