po s.n. (1:2)
Švédsko
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Česko
cz Štvrtok 09.02.2023, 18:30 • Eissportzentrum Oberthurgau, Romanshorn, Švýcarsko • Turnaj piatich krajín (U17)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Hezký čtvrteční podvečer, všechny formy života, a vítejte u hokeje! Mládežnický turnaj hráčů do 17 let ve švýcarském Romanshornu má dnes na programu třetí z pěti dní a právě utkání mezi reprezentacemi Švédska a Česka odstartují jeho druhou polovinu!

Švédsko

Reprezentace Tre Kronor ovládla úvodní zápas turnaje proti domácím Švýcarům 5:2, když si na čtyřicet minut vybudovala náskok, který soupeř už nedokázal dohnat. Včera ale dostali studenou sprchu.

V utkání s USA, jediným zámořským výběrem, se jim nic nedařilo a doplatili také na nedisciplinovanost. Ačkoliv utkání na tresty skončilo těsně lépe pro Američany 5:6, ti na rozdíl od Evropanů dokázali dvě přesilovky využít. Utkání bylo od druhé poloviny celkem vyrovnané, Američané ale přesto pořád byli o 1-2 góly vepředu a nakonec zvítězili 8:3.

Česko

Češi stejně jako soupeř mají jednu výhru a jednu prohru. V prvním utkáním nestačili na Finsko poměrem 2:4. Seveřané ovládli prvních 40 minut utkání gólem v každé třetině, zatímco týmu Václava Eismanna nešlo štěstí naproti. Ve 45. minutě po třetím inkasování sice přišly dva slepené góly od Benáka s Veselským, na srovnání to nestačilo. Naopak v 56. minutě Finové ještě jednou skórovali.

Druhé utkání už dopadlo lépe. Proti domácímu výběru Švýcarska Češi nastoupili lépe a v 11. minutě slavili úvodní branku. Další přidali v 36. minutě a byť je hráči ze země helvétského kříže lehce přestříleli 27:24, žádná jiná branka už nepadla. Matyáš Mařík si tak připsal čisté konto, první v jeho reprezentační kariéře.

Švédsko: Herman (Höglind) – Sahlin, Freij, Öhrqvist, Sjöqvist, Olsson, Sigurd, Vilén – Kulmala, A. Zetterberg, Nordlund – Zetterlund, Pettersonn (C), Hesselvall – Eklund, Eriksson, Holst-Persson – Jarbsjö, Berglund, Engholm – Sterner
    Trenér: Johan Rosén

Česko: Milota (Mařík) – Svozil, Hlinský (C), Fibigr, Chaloupka, Skok, Král, Osmera – Kos, Curran, Jecho – Titlbach, Benák, Král – Klíma, Pavlík, Humeník – Špilka, Pastor, Vaculík – Veselský
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Stricker, Feuz – Wermeille, Martancik.

Týmy už máme na ledě, Češi jsou od začátku burcováni svým realizačním týmem.

Ještě máme prostor na státní hymny.

Hymny máme za sebou, kapitáni Hlinský a Pettersonn si podali ruce se sudími a teď už jen pokřiky a jdeme na první buly!

00:01
    První buly

00:02
    Buly berou Švédi.

00:13
    Češi ale hned hru obrátili a zapisují první ofsajd.

00:32
    Hlinský udržel puk na modré a předal ho Svozilovi. Ten vypálil do ochranné sítě.

01:10
    Jeden ze Švédů se už chystal ke střele z osy, český hráč mu ale vypíchl puk a je z toho brejk.

01:43
    Pavlík dostával křižnou přihrávku na teč u pravé tyčky, puk ale nedostihl.

02:23
    První střela na Milotu. Hesselvall zamířil jen do jeho hrudě.

03:20
    Hraje se nahoru dolů.

03:31
    Češi jsou ale zatím dominantnější a Herman musel použít svou lapačku.

03:45
    Sahlin nabíjel na teč Kulamalaovi, ten ale branku minul.

04:07
    A další nájezd má opět v moci Milota.

04:34
    Humeník se neprodral do zakončení.

05:10
    Stejně tak Pettersson, který si neporadil se Svozilem.

05:32
    Nahození Švédů usměrnil Milota k mantinelu.

05:50
    Střelu Sahlina pak betonem poslal do rohu.

06:10
    Přečíslení tři na jednoho Češi nedokázali využít. Zezadu byli dojeti a při přihrávce jim byl puk tečován.

07:05
    Českému týmu hrozil icing, Klíma ale naskočil ze střídačky a puk dojel.

07:50
    I teď byl Humeník rychlejší než Švéd.

08:08
    Pavlík chtěl přihrávat zpoza brány, ale trefil nataženou hůl. Tak s pukem klec objel a vzal střelu na sebe. Herman puk ale viděl.

09:19
    Ofsajd pro český tým.

09:48
    Pomalá střela Ondřeje Kose nedělala Hermanovi problém. Betonem ji vyrazil.

10:40
    Alfons Freij při chystání střely na Milotu zakopl sám o sebe.

11:39
    Skok bojoval houževnatě o puk ve švédském rohu, byl ale srolován na led a musel ho zastoupit Humeník.

12:09
    Icing tentokrát už Češi neodvrátili.

12:13
    A střelu z buly Milota přikryl na ledě.

12:20
    Střelu Sahlina od modré vyrazil betonem do rohu.

12:55
    Kulmalovi střela nesedla.

13:13
    A Češi vyhazují tak, aby to nebyl icing.

13:49
    Několik posledních minut mají více ze hry Švédové, kteří hrají silový hokej.

14:33
    Humeník v akci 1 na 1 přišel o puk.

14:41
    A Jakub Milota si připisuje další zákrok.

14:57
    Sahlinovu střelu tentokrát zablokoval jeden z českých forwardů.

15:15
    A máme první vyloučení. Za krosček odchází na trestnou Karl Sterner.

16:02
    Češi tak moc tlačí na bránu Hermana, až jeden z hráčů skončil v síti.

16:54
    Jinak ale přesilovka Čechům nic nepřináší.

17:12
    Česko právě vstřelilo branku!

To se ale mění tři sekundy před jejím vypršením! Češi operovali u obou tyček a po neúspěšném pokusu Curran nenápqadně přihrál zpoza brány ADAMU JECHOVI, který z první poslal puk k bližší tyči. Roztažený Liv Herman na akci už nemohl zareagovat! Asistence: Maxmilian Curran a Adam Titlbach.
    17:12 JECHO - 0:1

17:56
    Další skvělý zákrok pro Jakuba Milotu.

18:20
    A opět má český brankář puk v rukavici.

18:43
    Curran si nedokázal obehrát Švéda, puk ale Češi ještě udrželi.

19:01
    Poslední minuta třetiny.

19:17
    Další český icing.

19:22
    Buly ale Hlinský vyhrál a sérií odrazů puk proletěl až za švédskou modrou.

19:50
    Hrají ale ještě Švédi.

20:00

První třetina ale nakonec zapsala jen jedinou branku, a to na skóre Česka. Ze začátku utkání byli lepší Češi, okolo poloviny třetiny se ale role obrátily a Švédi díky agresivní hře měli více šancí. To se jim ale vymstilo, když šel Sterner na trestnou a tři sekundy před jeho návratem se prosadil Adam Jecho.

Vše už se připravuje na druhou třetinu!

20:01

20:03
    Tentokrát buly vybojovali Češi.

20:12
    A hned je z toho střela a několik dorážek, které ale Herman pokryl.

20:28
    A další atak má v lapačce.

20:40
    Švédi vyhodili do české třetiny, tam ale hned přebraly puk červené dresy.

21:22
    Nakonec to zkusil Hlinský, ale zamířil doprostřed Hermanova těla.

21:40
    Švédům se postup vůbec nepovedl.

22:06
    Nakonec se ale dostal ke střele Freij, jenomže mu nesedla a zaplachtila vedle branky.

22:30
    Další už ale byla mnohem nebezpečnější, také ale šla vedle Milotovy klece.

23:06
    Engholma nikdo nedokázal dostat od puku, vystřelit ale také nedokázal.

23:11
    Švédové se radovali z branky, jenomže je neplatná! Dosáhli ji po hvizdu sudího, protože Milota při odrazu ke druhé tyči vykopl tu levou z úchytu..
    23:11 Neplatná branka Švédska

24:02
    Curran nahazoval puk do švédského rohu, ten ale měl jiný nápad a odskákal k levé tyčce Hermana, který ho tak musel přikrýt.

24:30
    Češi teď ve středním pásmu předvedli velmi špatný pokus o předávku puku, a to hned třikrát.

25:18
    Upravená první lajna Česka se snažila vystřelit, ale hráči byli okamžitě po obdržení přihrávky dostoupeni.

25:54
    Pavlík hledal někoho před švédskou brankou, nikdo v červeném tam ale nebyl.

26:29
    Souboj za onou brankou taky nic Česku nepřinesl.

26:53
    Dobrá střela Svozila od modré potrápila švédskou defenzívu, nakonec ale puk od branky dostala.

27:22
    Čechy zastavil ofsajd, buly ale odehrají ve čtyřech. Jan Skok totiž během přerušení hry napadl jednoho ze Švédů.

27:59
    Střelu Sahlina Milota vyrazil lapačkou.

28:17
    Zblízka to zkoušel Sterner, vylámal si zuby na betonech.

28:42
    Do samostatného brejku se dostal Tobiáš Pastor a vypadalo to velmi nadějně, jeden ze Švédů ho ale stačil dohnat.
    28:42 Tomáš Pastor se nedostal přes obránce

29:08
    Do dělovky Zetterlunda lehnul Hlinský a děkuje teď Milotovi, že druhý pokus Švéda podržel. Tahle rána ho totiž pořádně kousla.

29:22
    Česko je v plném počtu.

29:25
    A další samostatný únik, tentokrát od Dominika Pavlíka! Český hráč zkoušel umíchat gólmana a vystřelit mu nad pravé rameno, branku ale minul.
    29:25 A Dominik Pavlík minul.

30:53
    Skok po návratu z trestné létá po ledě a napadá kohokoliv s pukem.

31:33
    Česká ofenzíva se na druhé straně nemůže dostat přes útočnou modrou.

32:20
    Fibigrova střela od modré se odrazila od Hermana.

32:35
    A brejk Švédů Milota opět drží v rukavici.

32:40
    Další švédská střela neprošla přes blok.

34:10
    Sledujeme hru nahoru dolů. Šancí mají oba celky dost, jsou ale moc hrr.

35:14
    Pěkná střela Sjöqvista od modré se potkala jen s Milotovo vyrážečkou.

36:07
    Švédové lítali za českou bránou, obrana je ale před ní nepustila.

36:25
    Další útok zblízka Milota zadržel betony.

37:02
    Češi pod tlakem vyhodili jen na icing.

37:16
    Z rohu dostal před branku přihrávku Zetterlund, Milota se ale stačil s betonem přemístit. Švéd následně po kontaktu s českým bekem šel k ledu.

38:07
    Češi se hrozně trápí ve středním pásmu. Když už se tam dostanou, hned o puk přichází.

38:17
    A třetinu budou dohrávat ve čtyřech. David Svozil se při defenzivních pracích před brankou provinil sekáním.

39:01

39:23
    Česká defenzíva skvěle pracovala a vysloužila si odměnu. Za nedovolené bránění na trestnou putuje Linus Eriksson.

39:37
    Češi hned operují v útočné třetině a pálí čas.

40:00

A to se jim povedlo. Druhé dějství tak i přes jeden švédský útok za druhým žádnou branku nevidělo. Češi měli hned dvakrát možnost skórovat ze samostatných úniků, Pastor s Pavlíkem ale minuli bránu. Švédi se jednou z puku za brankovou čárou radovali, to ale nebyl platný gól, protože se vteřinu předtím pískalo.

40:01

40:43
    Česko je v pěti.

41:08
    Švédové se při oslabení dobře brání. Přidrželi Čechy v Milotově rohu.

41:20
    A tři vteřiny před návratem Erikssona si vybojovala přesilovku. David Svozil se dopustil krosčeku.

42:19
    Zatím Seveřané jen kombinují. Nezkoušejí střílet z jednoduchých pozic.

42:37
    Švédsko právě vstřelilo branku!

A srovnávají! Po rychlé přihrávce na pravý kruh se střelou z první prosadil ADAM HESSELVALL. Asistence: Lucas Pettersson a Linus Eriksson.
    42:37 HESSELVALL - 1:1

44:05
    Češi se po inkasování opět pustili do práce a tlačí na Švédy. Ti ale agresivní hokej oplácejí.

44:17
    České nahození bylo sraženo Švédy na jejich střídačku.

44:56
    Do střely Pavlíka lehl jeden ze Švédů. Tre kronor následně vyhazují na icing.

45:20
    Kos zkoušel naslepo vystřelit na bránu, puk ale letěl za ní.

45:51
    Do úniku se dostal Curran, neměl ale rychlost a byl sražen.

46:46
    Nahození od modré Milota bez problémů betonem srazil.

46:51
    Další zakázané uvolnění Česka.

46:56
    Střela Sahlina mezi hráči šla těsně vedle pravé tyče. Milota ji asi viděl na poslední chvíli.

47:38
    Střelu Sjöqvista tentokrát brankář viděl, následná honba Švédů za dorážkou ho ale porazila k ledu a musela zaskočit obrana.

48:45
    Pastor mohl jít do přečíslení s Vaculíkem. Poslal mu ale puk na brusle.

49:47
    Opět se bude vylučovat na české straně. Signál pro hákování vidí Jakub Fibigr.

50:12
    Střelu Sigurda od modré Milota spolkl lapačkou.

50:20
    Stejný hráč následně vystřelil do bloku.

50:35
    A po střele Zetterlunda se kotouč odrazil do středního pásma.

51:05
    Švédové zkusili střelu z první po prudkém passu křížem. Milota to ale přečetl a Zetterlunda vychytal i napodruhé.