Pittsburgh – Colorado 2:1 (po pr.) | Tampa Bay – San Jose 3:4 (po pr.) | Detroit – Edmonton 2:5 (kon.)
NY Islanders – Seattle 4:0 (kon.) | Nashville – Vegas 1:5 (kon.) | Chicago – Anaheim 2:3 (po pr.)
Chicago Blackhawks
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)
Anaheim Ducks
cz Streda 08.02.2023, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

To by ode mě bylo vše, přeji vám hezký zbytek středečního dne a těším se na vás u dalších přenosů z kanadsko-americké NHL. (05:11:21)

Dnešní utkání v United Center sledovalo 18 292 diváků.

3. Brett Leason (ANA) 1+1

Je tedy dobojováno, druhý bonusový bod berou hosté. Autorem vítězného gólu je Frank Vatrano.

62:15 Frank VATRANO - 2:3

62:15
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Kačeři v zápase ani sekundu nevedli, ale berou dva body. Lundeström se s kotoučem otočil kolem branky a našel volného FRANKA VATRANA. Ten si puk přehodil na bekhend a rychle zakončil kolem Mrázkovy levé ruky. Asistence: Isac Lundeström a John Klingberg.

61:49
    Domi se už dostával ke střele, Klingberg ho odzbrojil.

61:32
    Kurashev uzmul puk z tahanice u mantinelu.

61:11
    Domiho střelu Stolarz vyrazil nad.

60:44
    Seth Jones při rychlém protiútoku hledal hůl Tylera Johnsona, tomu se nepodařilo přesněji zakončit.

60:29
    Zegras s ním krouží v pásmu.

60:17
    Hosté uspěli na buly a drží kotouč.

60:01

Stejně jako v první periodě jsme branku neviděli. Megnova trefa z 36. minuty tak určuje současné skóre 2:2 a my uvidíme prodloužení.

Střely ve třetí třetině: 11 – 8.

Prodloužení začne za necelé tři minutky, tedy někdy v 5:00.

60:00

59:56
    Nahození Stromea ze středního pásma končí na Mrázkově vyrážečce.

59:43
    Hraje se ve středním pásmu.

59:32
    Icing Chicaga.

59:23
    Seth Jones uklidňuje situaci, domácí stihnou vystřídat.

59:01
    Na druhou stranu zamířil Max Jones, Mrázka ale neohrozil.

58:43
    Už ho ale opět mají, Murphy rozjíždí další útok.

58:26
    Kane dostal puk do pásma, tam o něj Hawks přišli.

58:04
    Uběhlo 5 sekund a další z fanoušků má radost z vyhozeného kotouče.

57:59
    Znovu se nehraje, Kačerům je odpískán icing. To vše 121 sekund před třetí sirénou.

57:37
    Konec třetí třetiny se kouskuje až moc, nyní pro ofsajd Anaheimu.

57:27
    Další kotouč mimo kluziště, znovu se tak přerušuje.

Poslední necelé tři minutky budou následovat po komerční přestávce.

57:13
    Kurashevovi se kotouč postavil na lopatu a nahození do pásma tak skončilo až v ochranné síti.

56:49
    Mrázek si po delší době sáhl na kotouč, když vyrazil střelu Comtoise.

56:29
    Seth Jones čeká na dostřídání svých spoluhráčů.

56:04
    Daleko ale nedošel, domácí bek McCabe akci zastavil.

55:43
    Max Jones zakládá útok hostů.

55:06
    Domácí častěji kontrolují kotouč, bylo tomu tak i ve druhé části, ta ale skončila za vyrovnaného stavu.

54:34
    Čas rychle utíká, dočkáme se rozhodnutí ještě v základní hrací době?

53:52
    Kurashev před brankou tečoval Raddyshovu ránu z otočky, Stolarz zasáhl.

53:29
    White nezvádl nápor napadajícího Raddyshe.

53:03
    Puk v ochranné síti nad brankou Kačerů.

52:52
    Gólman Anaheimu znovu přerušuje, když pod lapačkou skrývá nahození Blackwella.

52:27
    Mitchell z pravé strany narazil na dobře postaveného Stolarze.

Následuje komerční brejk.

52:20
    Odražený puk vyplaval před Dickinsonem. Střelec první branky byl před brankou sám, trestuhodně ale zakončil jen do středu branky!

52:05
    Kane bekhendem přestřelil.

51:52
    McTavish tlak domácích odvrací alespoň na icing.

51:35
    Vatrano nohou zastavil pokus Murphyho.

51:07
    Oba ale pokračují ve hře, ve které se značně přitvrdilo.

50:43
    Stolarz upadl po kontaktu s Reesem Johnsonem.

50:19
    Seth Jones od modré těsně minul branku, Hawks ale zůstávají u puku.

49:42
    Megna zpoza branky přihrával před branku, tam se ke kotouči dostal jeden z domácích hráčů.

Pokračování po komerční pauze.

49:17
    Zablokovaná střela domácích končí v ochranné síti, hra je zastavena.

49:04
    Také Strome z levé strany sledoval, jak mu Mrázek chytá jeho pokus.

48:51
    Zegras se na pravém kruhu zbavil Blackwella a střelou po ledě trefil bližší tyč!

48:23
    Anaheim se dokázal vypořádat s aktivním napadáním domácích útočníků a drží touš.

48:05
    Domi dostává hru před Stolarze.

47:26
    Neurovnanou pasáž hry uklidnil Shattenkirk, který podržel puk a oba celky tak vystřídaly.

46:41
    Zakázané uvolnění Jestřábů, hra se přesune před Mrázka.

46:26
    Katchouk nestihl puk v pásmu, vrací se s ním k vlastní brance.

46:02
    Stolarz vytěsnil střelu Jacka Johnsona z levé strany.

45:46
    Ofsajd hostů.

45:38
    Kulikov ukončil další zmatky posunutím puku ven z vlastní třetiny.

45:00
    Domi si po přechodu modré dvakrát vyměnil kotouč s Kanem. Poslední přihrávka už byla navíc, protože domácího útočníka zahnala až za brankovou čáru.

44:42
    Zmatení hosté odhazují touš na zakázané uvolnění.

44:35
    Mitchell zprava zazvonil na tyč!

44:28

43:52
    Kane pálil z pravé strany, Stolarz se přesunul.

43:29
    Domi stejně jako ve druhé třetině krosem hledal hůl Tylera Johnsona, neúspěšně.

42:50
    Tyler Johnson vypálil a po dorážce ještě sahal Raddysh, hosté kotouč uklidili.

42:28
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
    Kevin Shattenkirk – 2 min., hrubost.

42:06
    Rychlou akci Laffertyho zakončil Blackwell, trefil boční síť.

41:46
    Kane byl postrčen na hostující klec, která se díky tomu posunula. Hra je přerušena.

41:27
    Tyler Johnson musel spěchat pro nahozený kotouč, aby jej rychleji nedostihl Vatrano.

41:09
    Jeho spoluhráči vystřídali, on to ale nezvládne. Jeho dlouhý pas skončil na icingu.

41:00
    Fowler kontroluje puk za vlastní klecí.

40:37
    Grant z mezikruží nastřelil břevno domácí branky!

40:21
    Megna zavezl puk do pásma Leason o něj bojuje za brankou.

40:01

Druhá třetina byla na góly bohatá, padly hned čtyři. Skóre ve 22. minutě otevřel Jason Dickinson, Ducks ale z nenápadné akce Bretta Leasona slavili vyrovnání. Další dobrou akci domácích zakončil ve 34. minutě obránce Seth Jones, do dvou minut ale bylo opět vyrovnáno. Na 2:2 upravil útočník Jayson Megna a jeho trefa určuje skóre po dvou třetinách. Určitě se vraťte na třetí periodu, ta může nabídnout opravdu hodně.

Střely ve druhé třetině: 12 – 8.

Další třetina začne přibližně v 4:23.

40:00

39:46

39:35
    Ještě jedno vhazování poté, co Stolarz drží příklep Mitchella.

39:25
    Stolarz přikryl střelu Kanea.

39:11
    Další přihrávku Domiho jeden z hostů vytečoval ven z pásma.

38:54
    Křížný pas Domiho skončil na holi Tylera Johnsona, ten trefil přesouvajícího se Stolarze.

38:23
    Hosté se osvobodili.

37:54
    Kane z pravého kruhu z jedné přestřeluje, kotouč se po hrazení svezl do středního pásma.

37:46
    John Klingberg – 2 min., hákování.

37:36

37:10
    Utkání je tak znovu vyrovnané a my uvidíme, co z domácím týmem udělají rychlé vyrovnávací góly Anaheimu.

36:40
    Přihrávka Kulikova byla přizvednuta a puk končí mezi diváky.
    35:42 Jayson MEGNA - 2:2

35:42
    Kačerům se dnes daří skórovat přesně když to potřebují. To nyní ukázal JAYSON MEGNA, jenž naskočil na led ze střídačky a z pravé strany uklidil kotouč do branky po nepovedené střele Leasona. Asistence: Brett Leason.

35:34
    Klingberg odklízí touš ven z pásma.

35:08
    Domácí opět krouží s pukem okolo Stolarze.

34:35
    Tečovaný pokus Silfverberga končí na levé tyči Mrázkovy branky!

34:15
    Lundeström z mezikruží minul.

Komerční přestávka.

33:54
    Stolarz kryje pokus aktivního Dickinsona, hra je po jeho zákroku přerušena.
    33:09 Seth JONES - 2:1

33:09
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí podruhé v zápase vedou. Přímo z vhazování Hawks vyrazili do rychlé akce, kterou po pasu Dickinsona zakončil SETH JONES. Produktivní obránce před brankou zakončil přesně nad Stolarzovu vyrážečku. Asistence: Jason Dickinson a Tyler Johnson.

32:58
    Raddysh přizvedl ránu Fowlera, puk v ochranné síti nad brankou Mrázka.

32:49
    Mrázek kryje střelu McTavishe od modré.

32:28
    Domi neohroženě pronikl od pravého rohu až před branku, na Stolarze ale nenašel recept.

31:40
    Zablokovaná přihrávka jednoho z hostů po vysokém obloučku spadla před Mrázkem, Leason se ale po kotouči natahoval marně.

31:10
    A mohou v tom pokračovat, kotouč končí na hostující střídačce.

30:59
    Mitchell za brankou drží puk, oba celky střídají.

30:36
    Blackwell nahodil puk na Stolarze a kotouč poté poskakoval po brankovišti.

30:19
    Lundeström vystihl zpětný pas Setha Jonese.

Pokračovat budeme po komerční pauze.

30:06
    Shattenkirk přizvedl střelu, jež na branku z mezikruží vyslal Athanasiou.

29:33
    Uvidíme jak na obdrženou branku zareagují domácí, kteří byli v prostřední části aktivnější.
    28:25 Brett LEASON - 1:1

28:25
    Je vyrovnáno. Zničehonic se Ducks dokázali dorovnat ve skóre poté, co BRETT LEASON přijel až před branku k dorážce své střely. Na podruhé už bekhendem dokázal dostat kotouč za Mrázka a my tak začínáme odznovu. Asistence: John Klingberg a Jayson Megna.

27:59
    Caleb Jones vrací puk zpět do útočného pásma a oba celky střídají.

27:40
    Kurashev zachytil vyhození Kulikova a nikým neatakován dokázal zakončit. Jeho pokus z levého kruhu skončil ve Stolarzově lapačce.

Následuje komerční přestávka.

27:33
    Kurashev dostal prudkou přihrávku před Stolarzovu klec a kotouč jen usměrňoval na branku, hostujícího brankáře ale nepřelstil.

27:19
    Hawks jsou ale zpět v útočném pásmu.

26:40
    Následně si po buly zapisuje i první zákrok, nadvakrát se ke střele dostal Švéd Silfverberg.

26:36
    Dlouhá přihrávka jednoho z hostů skončila v moci Mrázka, který si ve druhé dvacetiminutovce podruhé sáhl na kotouč.

26:12
    Hosté posouvají kotouč do neutrální zóny a střídají.

25:56
    Zegras hokejkou zpomalil pokus Caleba Jonese.

25:24
    Kačeři vyhazují na zakázané uvolnění.

25:18
    Kane od levé tyčky hledal Raddyshe, před kterým by zela prázdná klec. Pas ale neprošel.

25:05
    Vyrážečka stála v cestě rány Setha Jonese.

24:41
    Henrique se Stromem neudrželi touš u mantinelu a hra se přesouvá zpět před Stolarze.

24:21
    Ofsajd Anaheimu.

24:12
    Po dobrém napadání Maxe Jonese přikryl odražený kotouč domácí brankář Mrázek.

23:29
    V tuto chvíli domácí kontrolují hru, Ducks mají problém dostat hru do středního pásma.

22:58
    Katchouk z pravé strany pálil na branku, před ní na dorážku čekal Entwistle.

22:29
    Hawks teď nemají kam spěchat a dávají se na čas s rozehrávkou.
    21:36 Jason DICKINSON - 1:0

21:36
    Domácí jdou do vedení. Tyler Johnson udržel puk u mantinelu a Kane poté našel před branku najíždějícího JASONA DICKINSONA. Ten si jedním dotekem zpracoval kotouč a druhým zakončil střelou mezi Stolarzovy betony. Asistence: Patrick Kane.

21:25
    Zegras poslal puk po hrazení, ale Klingberg jej nestihl.

20:56
    Domi z levého kruhu přihrával před branku pro Kurasheva, ten na kotouč nedosáhl.

20:39
    Murphy od modré trefil blokujícího hráče.

20:29
    Ducks si situaci nekomplikují a Max Jones vyhazuje na icing.

20:12
    Kurashev z pravé strany nahodil puk před branku a tam se k dorážce tlačil Domi, ale neuspěl.

20:01

Oba celky se po All-Star víkendu rozjíždějí poměrně pomalu a prvních dvacet minut v United Center tak branku nepřineslo. Hawks měli zatím menší počet střel, ale před Stolarzem to chvílemi hořelo více než u Mrázka na druhé straně. Na gól si ale přesto budeme muset počkat.

Střely v první třetině: 6 – 9.

Další třetina začne přibližně v 3:28.

20:00

19:48
    Ta ale skončila nepřesnou přihrávkou.

19:19
    Entwistle se štěstím neztratil puk při rozehrávce, ještě jednu akci budou vymýšlet domácí.

18:48
    Vatrano blokuje střelu od modré.

18:17
    Tyler Johnson pálil po křížné přihrávce z levého kruhu, Stolarz předvedl skvělý zákrok ramenem.

17:41
    Seth Jones bude zakládat další útočnou akci Jestřábů.

17:07
    Domi z levé strany hledal místečko u bližší tyčky, Stolarz byl ale dobře postavený.

16:42
    Strome nepřesně přihrál a White pro puk musí až do středního pásma.

16:29

16:15
    Shattenkirkovo nahození od modré Mrázka příliš neohrozilo, český gólman na něj dobře viděl a zasáhl.

16:02
    Hawks oslabení zvládají bez větších potíží, hosté se pořádně nedostali ke kombinaci.

15:34
    Silfverberg nahodil ještě před přechodem půlící čáry, to je icing.

15:22

14:47
    Kurashev zpětným pasem připravil šanci pro Murphyho, ten z mezikruží nepropálil blokujícího Benoita.

14:19
    Domácí jen nahodili a odcházejí střídat.

13:52
    Max Jones pálil po otočce na levém kruhu, Mrázek zasahuje vyrážečkou.

13:22
    Mason McTavish – 2 min., hákování.

13:22
    Seth Jones vyslal do akce Blackwella, ten si položil Stolarze, ale kotouč do branky nezasunul.

12:51
    A další osvobození, hned za modrou touš uzmul Dickinson.

12:32
    Hned po buly se jednomu z domácích beků podařilo vyhodit.

Vyloučený Katchouk při napadání zasáhl Klingberga hokejkou do obličeje a ten s krvavým šrámem zamířil rovnou na ošetřovnu.

Po komerční přestávce budeme sledovat přesilovku Anaheimu.

12:29
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Boris Katchouk – 2+2, vysoká hůl.

12:21
    Katchouk ukořistil nepřesnou rozehrávku Klingberga a snažil se vystřelit, White ho ale dokázal čistě odstavit od kotouče.

12:03
    Mitchell získal puk ze souboje u mantinelu.

11:36
    Hawks se k němu ale brzy dostali, vystřídali a míří zpět před Stolarze.

11:19
    Murphy se na levém kruhu pustil do kličky, při které mu kotouč utekl.

11:05
    Domácí začínají kombinovat v pásmu.

10:48
    Lundeström si našel pas Stromea a před brankou dostal hodně prostoru pro zakončení, toho však nedokázal využít a trefil se jen do připraveného Mrázka.

10:25
    Seth Jones čeká na dostřídání svých spoluhráčů za Mrázkovou brankou.

09:59
    Máme za sebou půlku první periody.

09:20
    Na útočné modré zůstal schovaný Athanasiou, který po přijetí přihrávky bleskově vypálil. Stolarz jeho pokus mohl sledovat jen pohledem a nemusel vůbec zasahovat.

08:48
    Zegras u mantinelu marně hledal cestu do útočné třetiny, s kotoučem pokračují domácí.

08:15
    Mrázek neudržel pokus Benoita z levé strany, nikdo z hostů se k odraženému kotouči nedostal.

07:47
    Nepříliš přesná přihrávka Setha Jonese vyhání Hawks do středního pásma.

07:26
    V posledních minutách je to poměrně opatrné.

06:52
    Vatrano přihrávkou hledal Maxe Jonese, nakonec pálil z levé strany sám.

06:27
    Klingberg čeká na ideální moment pro rozehrávku.

06:07
    Kulikov drží kotouč za vlastní klecí, oba celky střídají.

05:45
    Po vhazování přišla další zablokovaná střela.

05:21
    Dickinson z pravého kruhu nenašel prostor u bližší tyčky.

04:59
    McCabe zkoušel pálil z vrcholku kruhu, Stolarz zakročil a touš se odrazil dokonce o břevno!

04:24
    Silfverberg zachytil nepřesnou přihrávku a uklidil puk z vlastního pásma tak, aby jeho spoluhráči mohli střídat.

03:58
    Klingberg z modré neprostřelil bránící hráče Jestřábu, úspěšný blok předvedl Mitchell.

03:41
    A další zákrok pro hostujícího gólmana, jenž nejprve vyrazil pokus Kurasheva zpoza branky a následně i příklep McCabea od modré.

03:12
    A právě Katchouk se po levé straně protáhl až k zakončení, ale Stolarz situaci zvládl.

02:42
    Katchouk za modrou čárou zastavil přihrávku Megny a vyrazil do útoku.

02:15
    Oba týmy se zatím rozjíždějí.

01:39
    Zegrasovi ideálně nesedla střela z pravého kruhu a kotouč tak skončil u připraveného Mrázka.

01:23
    Icing Kačerů.

01:01
    Klingberg zablokoval pokus Kanea, u kotouče jsou hosté.

00:48
    Henrique střílel z levé strany, Murphy mu do kotouče sáhl a odrazil jej do ochranné sítě.

00:19
    Nepřesný pas Dickinsona ukořistil jeden z hostů, který touš expedoval do středního pásma.

00:10
    Jack Jonson hned po buly nahazuje puk do pásma.

00:01

Ta už je z námi a jdeme na věc.

Následuje hymna Spojených států.

Před zápasem ještě fanoušci minutou ticha uctí památku nedávno zesnulého útočníka Bobbyho Hulla, který ve své kariéře odehrál nespočet utkání právě v dresu Chicaga.

Oba týmy už pomalu nastupují na led United Center, po zaznění hymny se můžeme pustit do boje.

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stauber) – McCabe, S. Jones, J. Johnson, Murphy (A), C. Jones, Mitchell – T. Johnson, Dickinson, P. Kane (A) – Kurashev, Domi, Raddysh – Athanasiou, Lafferty, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.
    Trenér: Luke Richardson

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Klingberg, Fowler (A), Kulikov, Benoit, Shattenkirk, Colt. White – Vatrano, McTavish, Max Jones – Henrique (A), Zegras, Terry – R. Strome, Lundeström, Silfverberg (A) – Comtois, Jays. Megna, Carrick.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Blandina, McCauley – Tobias, Deschamps.

(15-29-4)

Umístění v konferenci: 16. pozice, Západní
    Umístění v divizi: 8. pozice, Centrální
    Body: 34
    Skóre: 118:176
    Forma: P – V – P – P – V

Nejproduktivnější hráči: Max Domi (14+21), Patrick Kane (9+25), Jonathan Toews (14+14), Taylor Raddysh (14+10), Seth Jones (4+18)
    Kdo bude chybět: Jujhar Khaira, Alex Stalock, Jarred Tinordi (zranění), Jonathan Toews (nemoc)

(16-29-6)

Umístění v konferenci: 15. pozice, Západní
    Umístění v divizi: 8. pozice, Pacifická
    Body: 38
    Skóre: 127:208
    Forma: PP – VP – V – V – P

Nejproduktivnější hráči: Trevor Zegras (18+25), Troy Terry (13+29), Adam Henrique (19+12), Mason McTavish (10+18), Cam Fowler (7+19)
    Kdo bude chybět: Jamie Drysadale, Derek Grant, Justin Kirkland (zranění), Urho Vaakanainen (nejistý start)

Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

13.11.2022
    Anaheim Ducks – Chicago Blackhawks 2:3
    Branky a nahrávky: 1. Terry (Zegras), 12. Henrique (Terry, Benoit) – 14. Tinordi (Domi, Kane), 25. Roos (Kane, Domi), 58. Tinordi

V brzkých ranních hodinách budeme sledovat střetnutí mezi týmy Chicago Blackhawks a Anaheim Ducks. Oba celky jsou na spodku tabulky Západní konference a na dálku "bojují" s Columbusem o nejlepší výchozí pozici pro draftovou loterii – tedy o poslední místo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Tomáš Taybner

Góly a asistencie: 22. Dickinson (P. Kane), 34. S. Jones (Dickinson, T. Johnson) – 29. Leason (Klingberg, Jays. Megna), 36. Jays. Megna (Leason), 63. Vatrano (Lundeström, Klingberg)

Tréner: Luke Richardson

Anaheim Ducks: Stolarz (Gibson) – Klingberg, Fowler (A), Kulikov, Benoit, Shattenkirk, Colt. White – Henrique (A), Zegras, R. Strome – Vatrano, McTavish, Max Jones – Comtois, Lundeström, Silfverberg (A) – Jays. Megna, Leason, Grant.
    Tréner: Dallas Eakins

Rozhodca: Blandina, McCauley – Tobias, Deschamps

Diváci: 18 292