Kombinácia mužov 2. kolo, SuperG, Courchevel sk Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.) | Kombinácia mužov 2. kolo, slalom, Courchevel sk Vítěz: A. Pinturault (FRA) (kon.)
koniec udalosti
Kombinácia mužov 2. kolo, SuperG, Courchevel

Vítěz: A. Pinturault (FRA)

cz Utorok 07.02.2023, 11:00 • Courchevel • MS v alpskom lyžovaní
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:00.
   
  Všem fanynkám a fanouškům přeju krásné úterní dopoledne. Vítám vás při sledování světového šampionátu v alpském lyžování, 1. kolo mužské kombinace obstará superobří slalom.
   
  Před dvěma lety se světový šampionát konal v italském městě Cortina d'Ampezzo. Zlatou medaili vybojoval Marco Schwarz, jenž v těsném souboji pokořil rozdílem čtyř setin Alexise Pinturaulta, bronz získal Loïc Meillard. Krásným devátým místem se blýskl český reprezentant Jan Zabystřan.
   
  Suverénním způsobem kráčí za obhajobou velkého křišťálového glóbu Marco Odermatt. Švýcarský reprezentant si v čele hodnocení světového poháru vybudoval už 313bodový náskok na druhého muže, jímž je Aleksander Aamodt Kilde. Právě Nora lze považovat za jediného, kdo alespoň teoreticky může Švýcara ohrozit, protože třetí Henrik Kristoffersen je o dalších téměř tři sta bodů zpět.

  Z českých reprezentantů letos jednou bodoval Jan Zabystřan devatenáctým místem v SuperG, ze slovenských lyžařů posbíral dvacet bodů v obřím slalomu Adam Žampa.

  Pořadí SP

  1. Marco Odermatt (SUI) 1386 b
  2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1073 b
  3. Henrik Kristoffersen (NOR) 779 b
  4. Vincent Kriechmayr (AUT) 767 b
  5. Loïc Meillard (SUI) 692 b
  6. Lucas Braathen (NOR) 671 b
  7. Alexis Pinturault (FRA) 535 b
  8. Marco Schwarz (AUT) 494 b
  9. Manuel Feller (AUT) 474 b
  10. Daniel Yule (SUI) 394 b
  ...
  116. Adam Žampa (SVK) 20 b
  132. Jan Zabystřan (CZE) 12 b
   
  Kde hledat favority? Určitě musíme počítat s obhájcem zlata Marcem Schwarzem, ale tím úplně největším adeptem na zlato je Loïc Meillard, jenž dokáže zajet obě disciplíny do TOP 10, ve slalomu patří úplně k těm nejlepším. Velkým univerzálem je i stříbrný z před dvou let Alexis Pinturault, ten ovšem letos nepředvádí úplně ideální výkony.

  Startovat budou i dva nejlepší muži hodnocení Světového poháru Marco Odermatt a Aleksander Aamodt Kilde, ale je otázkou, zda absolvují obě části, protože ani jeden slalomy vůbec nejezdí, takže mohou SuperG brát spíše jen jako poznání sjezdovky, nikoli jako položení základu k zisku medaile.

  Čeští fanoušci by si neměli nechat ujít samotný začátek závodu, protože hned jako první vystartuje Jan Zabystřan, který se po úspěchu na univerziádě vrátil mezi muže a naposledy se blýskl 19. místem právě v SuperG.
   
  Startovní listina

  1. Jan Zabystřan (CZE)
  2. Nils Allegre (FRA)
  3. Jeffrey Read (CAN)
  4. Luke Winters (USA)
  5. Alexis Pinturault (FRA)
  6. Johannes Strolz (AUT)
  7. Brodie Seger (CAN)
  8. Broderick Thompson (CAN)
  9. Marco Pfiffner (LIE)
  10. James Crawford (CAN)
  11. Raphael Haaser (AUT)
  12. Marco Schwarz (AUT)
  13. Barnabás Szöllös (ISR)
  14. Justin Murisier (SUI)
  15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
  16. Ryan Cochran-Siegle (USA)
  17. Loïc Meillard (SUI)
  18. Stefan Rogentin (SUI)
  19. Atle Lie McGrath (NOR)
  20. Vincent Kriechmayr (AUT)
  21. Cyprien Sarrazin (FRA)
  22. Tobias Kastlunger (ITA)
  23. Stefan Babinsky (AUT)
  24. Dominik Paris (ITA)
  25. River Radamus (USA)
  26. Simon Jocher (GER)
  27. Juhan Luik (EST)
  28. Martin Čater (SLO)
  29. Rok Ažnoh (SLO)
  30. Giovanni Borsotti (ITA)
  31. Marco Odermatt (SUI)
  32. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
  33. Jaakko Tapanainen (FIN)
  34. Tvrtko Ljutić (CRO)
  35. Miha Hrobat (SLO)
  36. Albert Ortega (ESP)
  37. Elvis Opmanis (LAT)
  38. Romed Baumann (GER)
  39. Christian Borgnäs (DEN)
  40. Nejc Naraločnik (SLO)
  41. Sven von Appen (CHI)
  42. Owen Vinter (GBR)
  43. Mattia Casse (ITA)
  44. Elian Lehto (FIN)
  45. Erik Arvidsson (USA)
  46. Benjamin Szöllös (ISR)
  47. Tiziano Gravier (ARG)
  48. Blaise Giezendanner (FRA)
  49. Ivan Kovbasňuk (UKR)
  50. Lauris Opmanis (LAT)
  51. Ed Guigonnet (GBR)
  52. Arnaud Alessandria (MON)
  53. Andreas Sander (GER)
  54. Roy-Alexander Steudle (GBR)
   
  Závod začal.
   
  1
  Prvním závodníkem závodu je český reprezentant Jan Zabystřan!
   
  1
  Pětadvacetiletý rodák z Kadaně Jan Zabystřan předvedl velmi pěknou jízdu! Vyvaroval se vážnějšího zaváhání a cílem projel v čase 1:10,20. Až výkony dalších závodníků ukážou, jak dobrá jízda českého lyžaře byla.
   
  2
  Nils Allegre patří mezi velmi dobré závodníky v SuperG. O to lepší zprávou je, že Jan Zabystřan jel podobně rychle, s Francouzem prohrál o pouhých třináct setin.
   
  3
  Další typický sjezdař, to je Jeffrey Read. Tento kanadský reprezentant potvrdil velmi dobrou formou v letošní sezóně, přebírá průběžné vedení rozdílem 49 setin! Jak si ovšem Kanaďan povede mezi slalomovými brankami je velkou neznámou, pokud do druhé disciplíny vůbec nastoupí.
   
  4
  Prvním závodníkem ve startovní listině, který se specializuje na slalom, je Luke Winters. V podání Američana byla viditelná opatrnost, jeho manko postupně narostlo na vteřinu a patnáct setin. Ztráta solidní, ve slalomu již dojeté soupeře určitě může sjet.
   
  5
  Sledujeme útok na medaili! Domácí Alexis Pinturault je znám pro svou velkou univerzálnost a superobří slalom zvládl dokonale! Readovi uštědřil vteřinu a 33 setin, přitom si troufnu tvrdit, že slalom umí Francouz ještě lépe.
  Pinturault se hlasitě přihlásil do bojů o medaile
   
  6
  Naopak Johannesi Strolzovi SuperG vůbec nevyšlo. Rakušan udělal jednu velkou chybu, kdy se sotva vešel do brány. Vešel, ale ztratil rychlost a jeho ztráta vyrostla až na +2,48, jedná se zatím o jednoznačně nejpomalejší čas.
   
  7
  Brodie Seger určitě pomýšlel na lepší čas. Další z Kanaďanů na Pinturaulta výrazně ztrácel, aby se nakonec zařadil na třetí příčku o necelé dvě desetiny za krajana Reada.
   
  8
  Za Pinturaultem jsou seřazeni tři Kanaďané. Kolegy doplnil Broderick Thompson, s odstupem vteřiny a osmi desetin se zařadil na čtvrtou pozici.
   
  9
  Nejpomalejší čas převzal Marco Pfiffner. Útočil na elitní pětku, jenže v závěru udělal vekou chybu, na Strolze s Wintersem proto ztratil rovné dvě desetiny.
   
  10
  Jak postupně dojíždí další a další závodníci, tak se ukazuje, jak skvěle Alexis Pinturault jel. Nepokořil jej ani sjezdařský specialista James Crawford, s odstupem +1,46 zamířil na třetí pozici.
   
  11
  Raphaelu Haaserovi sedlo rozložení superobřího slalomu dokonale. Hlavně v závěrečné fázi nabral parádní rychlost, díky níž stáhl ztrátu ze 43 setin na 14 setin. Rakušan putuje na druhé místo a nadále může snít o medaili.
   
  12
  Ve startovní bráně úřadující mistr světa Marco Schwarz.
   
  12
  Rakouský reprezentant zatím jede výborně, po druhém mezičase ztrácí pouhých sedm setin.
   
  12
  Souboj ve slalomu mezi Pinturaultem a Marcem Schwarzem bude parádní! Elitní slalomáři zřejmě pojedou krátce po sobě, protože Rakušan udržel výbornou stopu i rychlost, na francouzského konkurenta ztratil pouhých šest setin.
  Schwarz s Pinturaultem těsně prohrál
   
  13
  Solidně zvládl na své poměry SuperG Barnabás Szöllös. Nejistota v podání Maďara reprezentující barvy Izraele byla patrná, s odstupem přesahující hranici dvou sekund momentálně uzavírá elitní desítku.
   
  14
  Mezi všestranné jezdce patří Justin Murisier. Přestože mu nevyšel přechod přes hranu, tak na Pinturaulta ztratil lehce přes vteřinu. Závodník, který považuje alpskou kombinaci za přežitek, a přesto se do ní zapojil, je čtvrtý.
   
  15
  Aleksander Aamodt Kilde určitě očekával lepší jízdu. Závodník, který už několikrát okusil pocit vítězství v SuperG předvedl až pátý nejrychlejší čas, proto je otázkou, zda Nor do slalomu vůbec nastoupí.
   
  Průběžné pořadí

  1. Alexis Pinturault (FRA) 1:08,25
  2. Marco Schwarz (AUT) +0,06
  3. Raphael Haaser (AUT) +0,14
  4. Justin Murisier (SUI) +1,03
  5. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
  6. Jeffrey Read (CAN) +1,33
  7. James Crawford (CAN) +1,46
  8. Brodie Seger (CAN) +1,49
  9. Broderick Thompson (CAN) +1,80
  10. Nils Allegre (FRA) +1,82
  11. Jan Zabystřan (CZE) +1,95
   
  16
  Po krátké přestávce se ze sjezdovky spustil Ryan Cochran-Siegle. Po celou dobu jízdy marně hledal rytmus, Američan se závodem protrápil, na čelo ztratil +1,48 a slalomu se s velkou pravděpodobností nezúčastní.
   
  17
  Ve startovní bráně připraven největší favorit Loïc Meillard.
   
  17
  Ale zatím nejede příliš dobře, po druhém měřeném úseku ztrácí už 56 setin.
   
  17
  Ne, Loïc Meillard určitě nebude spokojený. Odstup se postupně vyšplhal na +1,34. Švýcar nadále může pomýšlet na medaili, ovšem stáhnout takovou ztrátu na Pinturaulta se Schwarzem, kteří jsou taktéž výbornými slalomáři, bude velmi těžký úkol.
   
  18
  První kariérní mistrovství světa absolvuje ve Francii Stefan Rogentin. Švýcar dorazil do cíle se ztrátou vteřiny a téměř dvou desetin, v pořadí je průběžně šestý.
   
  19
  Na solidní umístění má políčeno Atle Lie McGrath. Lyžař, který superobří slalom vůbec nejezdí, tak v souboji ryzích slalomářů pokořil o devět setin Meillarda, v celkovém pořadí se zařadil na sedmé místo a rozhodně má důvod ke spokojenosti.
   
  20
  Ani někdo takový jako Vincent Kriechmayr nezvládl pokořit čas domácího Pinturaulta. Rakouský reprezentant dorazil do cíle ve ztrátě 58 setin a vzhledem ke slalomovým dovednostem to na medaili nevypadá.
   
  21
  Cyprien Sarrazin do závodu neodstartoval, ráno si při rozcvičce zablokoval záda.
   
  22
  Respekt z trati byl v podání Tobiase Kastlungera viditelný. V závěrečných metrech zuby nehty ustál hrozící pád po vnitřní lyži, Ital míří za Jana Zabystřana na sedmnáctou pozici.
   
  Průběžné pořadí

  1. Alexis Pinturault (FRA) 1:08,25
  2. Marco Schwarz (AUT) +0,06
  3. Raphael Haaser (AUT) +0,14
  4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,58
  5. Justin Murisier (SUI) +1,03
  6. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
  7. Stefan Rogentin (SUI) +1,18
  8. Atle Lie McGrath (NOR) +1,25
  9. Jeffrey Read (CAN) +1,33
  10. Loïc Meillard (SUI) +1,34
  ...
  16. Jan Zabystřan (CZE) +1,95
   
  23
  Debutant na velké akci Stefan Babinsky založil solidně. Rakouský lyžař projel cílem v čase 1:09,42, což činí sedmý nejlepší čas.
   
  24
  Dominik Paris nemůže být spokojený. V závěru minul bránu, takže ač do cíle dorazil, tak v čase, který se nebude počítat.
   
  25
  Velmi pěkná jízda v podání Rivera Radamuse! Američan je viditelně spokojený, se ztrátou 59 setin míří na pátou příčku, slalomu se proto s velkou pravděpodobností zúčastní, byť ho pravidelně nejezdí.
   
  26
  Kdo také nejspíše pojede obě disciplíny alpské kombinace, tak Simon Jocher. Němec solidní jízdou neúspěšně atakoval TOP 10, po dojezdu se zařadil na třinácté místo.
   
  27
  Bez přehnaného respektu nastoupil do superobřího slalomu Juhan Luik. Estonec ve spodní pasáži vyvinul dokonce druhou největší rychlost, což málem znamenalo pád pro ztrátu kontroly nad jízdou, ale lyžař situaci ustál a pokořil alespoň Pfiffnera.
   
  28
  Jako přípravu na superobří slalom Martin Čater s velkou pravděpodobností bere tuto alpskou kombinaci. A výkon to byl nepovedený. Slovinec zůstal po celou dobu mimo rytmus a zařadil se jenom těsně před Luika.
   
  29
  Prvním závodníkem s mankem přesahující hodnotu tří sekund je Rok Ažnoh. Další ze Slovinců také nemůže pomýšlet na příliš dobrý výsledek.
   
  30
  Až příliš agresivně vletěl do trati Giovanni Borsotti. Branky projížděl příliš zpříma, takže neměl úplně ideální rychlost, nenechal lyže jet. Specialista na obří slalom otevírá třetí desítku pořadí.
   
  Průběžné pořadí

  1. Alexis Pinturault (FRA) 1:08,25
  2. Marco Schwarz (AUT) +0,06
  3. Raphael Haaser (AUT) +0,14
  4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,58
  5. River Radamus (USA) +0,59
  6. Justin Murisier (SUI) +1,03
  7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
  8. Stefan Babinsky (AUT) +1,17
  9. Stefan Rogentin (SUI) +1,18
  10. Atle Lie McGrath (NOR) +1,25
  ...
  19. Jan Zabystřan (CZE) +1,95
   
  31
  Podobně jako Paris, tak i Marco Odermatt zůstane bez platného času. I vedoucí muž hodnocení světového poháru minul jednu ze závěrečných branek.
   
  32
  Na výborný výsledek měl políčeno Adrian Smiseth Sejersted. Jenže těsně před těžkou pasáží se narovnal příliš a vůbec se nevešel do modré brány.
   
  33
  Jaakko Tapanainen samozřejmě do bojů o přední příčky nepromluvil. Finský lyžař s vypětím všech sil udržel ztrátu pod třemi vteřinami, dostal pod sebe jednoho soupeře.
   
  34
  Bez jediného startu ve světovém poháru si světový šampionát vyzkouší Chorvat Tvrtko Ljutić. Starší bratr výrazně známější sestry Zrinky, jež vybojovala své první pódium ve slalomu ve Špindlerově Mlýně, zaostal za vedoucím Pinturaultem o více jak čtyři sekundy.
   
  35
  Dalším lyžařem, jenž minul některou z branek, je Slovinec Miha Hrobat, ten dojel do cíle volným tempem a se smutným výrazem ve tváři.
   
  36
  Výborný superobří slalom předvedl Albert Ortega! Španěl udržel velmi dobré tempo a neztratil na rychlosti, odměnou mu je devatenáctý nejlepší čas.
   
  37
  Nový nejpomalejší čas zajel Elvis Opmanis. S opatrným přístupem dorazil do cíle s odstupem téměř pěti sekund.
   
  38
  Vzhledem ke kvalitám SuperG nemůže být Romed Baumann spokojený. Ve výsledkové listině figuruje na sedmnáctém místě, slalomu se podle všeho nezúčastní.
   
  39
  Christian Borgnäs je mužem, který sem tam odjede závod ve světovém poháru. Dán dorazil do cíle s mankem pár setin přes tři vteřiny, aktuálně otevírá čtvrtou desítku.
   
  40
  Pěknou čistou jízdou se prezentoval Nejc Naraločnik. Rychlost ovšem nebyla nejvyšší, proto Slovinec míří až na 28. místo.
   
  41
  Výpadek potkal Svena von Appena. Chilan se nehal vynést průjezdem červenou bránou, následnou modrou potom minul.
   
  42
  Velkou neznámou byl výkon Owena Vintera. Brit si nicméně s nástrahami trati poradil slušně a udržel ztrátu na čelo pod čtyřmi sekundami.
   
  43
  Na rozbitou trať doplatil Mattia Casse, jinak by určitě zamířil do elitní desítky. V závěru nicméně jízdu vypustil, minul bránu a odpoledne se tedy nepředstaví.
   
  44
  Povedenou jízdu absolvoval Elian Lehto. Čas 1:10,65 je zatím 25. nejlepší, Fin pod sebou nechal třeba Strolze či Winterse.
   
  45
  Na setinu přesný čas jako Lehto zajel Erik Arvidsson. Američan jel po tři mezičasy pod své možnosti, alespoň závěr mu vyšel.
   
  46
  Bratrský souboj Szöllösů vyhrál Barnabás, a to výrazně, o více jak čtyři vteřiny. Benjamin pojal jízdu s přílišným respektem.
   
  47
  Jediný start ve světovém poháru má na kontě Tiziano Gravier. Rovněž Argentinec hlídal, aby hlavně dojel, což se podařilo s odstupem +4,76 na Pinturaulta.
   
  48
  Tréninková jízda Blaiseu Giezendannerovi příliš nevyšla, na čemž má hodně velký vliv i rozbitá trať. Francouz dorazil do cíle za potlesku domácích fanoušků ve 25. nejlepším čase.
   
  49
  Na jistotu jel Ivan Kovbasňuk. Lyžař z Ukrajiny postupně nabral ztrátu +5,47, v pořadí proto míří až na začátek páté desítky.
   
  50
  Brzký konec pro Laurise Opmanise. Jako kdyby si špatně načetl trať, protože nečekaně minul poměrně dobře viditelnou červenou bránu.
  Lauris Opmanis po chybě SuperG nedokončil
   
  51
  Do čtyřicítky nejrychlejších časů se těsně vměstnal Ed Guigonnet, do páté odsunul Elvise Opmanise o šestnáct setin.
   
  52
  S velkou jistotou pokořil čas před chvíli jedoucího Brita Arnaud Alessandria. Monačan dorazil do cíle se ztrátou +3,88, je osmatřicátý.
   
  53
  Andreas Sander potvrdil, že SuperG umí. S rozbitou tratí se popasoval možná až nad očekávání, putuje na patnáctou pozici, nicméně ve slalomu tohoto Němce nejspíše neuvidíme.
   
  54
  První část alpské kombinace uzavřel Roy-Alexander Steudle. Devětadvacetiletý britský reprezentant neukočíroval jízdu a ve finálovém úseku minul modrou bránu.
   
  Konec prvního kola.
   
  Superobří slalom alpské kombinaci zvládl nejlépe jeden z velkých favoritů na medaili Alexis Pinturault. Domácí reprezentant předvedl parádní rychlou jízdu bez jediné výraznější chyby a v těsném souboji zdolal dalšího univerzála Marca Schwarze rozdílem šesti setin. Třetí nejrychlejší čas zajel Raphael Haaser, ten je však výrazně horším slalomářem.

  Do bojů o cenné kovy určitě stále musíme počítat i po superobřím slalomu desátého Atle Lie McGratha a dvanáctého Loïca Meillarda, tito dva skvělí slalomáři ztrácí na čelo vteřinu a dvě, respektive tři desetiny.

  Solidně založil do závodu Jan Zabystřan, jenž celý závod odstartoval a ve finále zajel 22. nejrychlejší čas, což není špatná výchozí pozice pro odpolední slalom.
   
  Pořadí po 1. kole

  1. Alexis Pinturault (FRA) 1:08,25
  2. Marco Schwarz (AUT) +0,06
  3. Raphael Haaser (AUT) +0,14
  4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,58
  5. River Radamus (USA) +0,59
  6. Justin Murisier (SUI) +1,03
  7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
  8. Stefan Babinsky (AUT) +1,17
  9. Stefan Rogentin (SUI) +1,18
  10. Atle Lie McGrath (NOR) +1,25
  11. Jeffrey Read (CAN) +1,33
  12. Loïc Meillard (SUI) +1,34
  13. Simon Jocher (GER) +1,39
  14. James Crawford (CAN) +1,46
  15. Andreas Sander (GER) +1,47
  16. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,48
  17. Brodie Seger (CAN) +1,49
  18. Romed Baumann (GER) +1,66
  19. Broderick Thompson (CAN) +1,80
  20. Nils Allegre (FRA) +1,82
  21. Albert Ortega (ESP) +1,93
  22. Jan Zabystřan (CZE) +1,95
  23. Tobias Kastlunger (ITA) +2,22
  24. Giovanni Borsotti (ITA) +2,25
  25. Barnabás Szöllös (ISR) +2,29
  26. Blaise Giezendanner (FRA) +2,38
  27. Elian Lehto (FIN) +2,40
  28. Erik Arvidsson (USA) +2,40
  29. Luke Winters (USA) +2,48
  30. Johannes Strolz (AUT) +2,48
  31. Martin Čater (SLO) +2,59
  32. Nejc Naraločnik (SLO) +2,61
  33. Juhan Luik (EST) +2,64
  34. Marco Pfiffner (LIE) +2,68
  35. Jaakko Tapanainen (FIN) +2,75
  36. Christian Borgnäs (DEN) +3,06
  37. Rok Ažnoh (SLO) +3,18
  38. Owen Vinter (GBR) +3,56
  39. Arnaud Alessandria (MON) +3,88
  40. Tvrtko Ljutić (CRO) +4,23
  41. Tiziano Gravier (ARG) +4,76
  42. Ed Guigonnet (GBR) +4,82
  43. Elvis Opmanis (LAT) +4,98
  44. Ivan Kovbasňuk (UKR) +5,47
  45. Benjamin Szöllös (ISR) +6,70
  ...
  Roy-Alexander Steudle (GBR) DNF
  Lauris Opmanis (LAT) DNF
  Mattia Casse (ITA) DNF
  Sven von Appen (CHI) DNF
  Miha Hrobat (SLO) DNF
  Adrian Smiseth Sejersted (NOR) DNF
  Cyprien Sarrazin (FRA) DNS
  Marco Odermatt (SUI) DSQ
  Dominik Paris (ITA) DSQ
   
  Druhé kolo, které obstará slalom, startuje ve 14:30 a i z něj vám přineseme podrobný online přenos k jehož sledování jste srdečně zváni. (12:47:58)

  Milan Huppert

  ...
  • 1. Alexis Pinturault (FRA) 1:08,25
  • 2. Marco Schwarz (AUT) +0,06
  • 3. Raphael Haaser (AUT) +0,14
  • 4. Vincent Kriechmayr (AUT) +0,58
  • 5. River Radamus (USA) +0,59
  • 6. Justin Murisier (SUI) +1,03
  • 7. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) +1,05
  • 8. Stefan Babinsky (AUT) +1,17
  • 9. Stefan Rogentin (SUI) +1,18
  • 10. Atle Lie McGrath (NOR) +1,25
  • 11. Jeffrey Read (CAN) +1,33
  • 12. Loïc Meillard (SUI) +1,34
  • 13. Simon Jocher (GER) +1,39
  • 14. James Crawford (CAN) +1,46
  • 15. Andreas Sander (GER) +1,47
  • 16. Ryan Cochran-Siegle (USA) +1,48
  • 17. Brodie Seger (CAN) +1,49
  • 18. Romed Baumann (GER) +1,66
  • 19. Broderick Thompson (CAN) +1,80
  • 20. Nils Allegre (FRA) +1,82
  • 21. Albert Ortega (ESP) +1,93
  • 22. Jan Zabystřan (CZE) +1,95
  • 23. Tobias Kastlunger (ITA) +2,22
  • 24. Giovanni Borsotti (ITA) +2,25
  • 25. Barnabás Szöllös (ISR) +2,29
  • 26. Blaise Giezendanner (FRA) +2,38
  • 27. Elian Lehto (FIN) +2,40
  • 28. Erik Arvidsson (USA) +2,40
  • 29. Luke Winters (USA) +2,48
  • 30. Johannes Strolz (AUT) +2,48
  • 31. Martin Čater (SLO) +2,59
  • 32. Nejc Naraločnik (SLO) +2,61
  • 33. Juhan Luik (EST) +2,64
  • 34. Marco Pfiffner (LIE) +2,68
  • 35. Jaakko Tapanainen (FIN) +2,75
  • 36. Christian Borgnäs (DEN) +3,06
  • 37. Rok Ažnoh (SLO) +3,18
  • 38. Owen Vinter (GBR) +3,56
  • 39. Arnaud Alessandria (MON) +3,88
  • 40. Tvrtko Ljutić (CRO) +4,23
  • 41. Tiziano Gravier (ARG) +4,76
  • 42. Ed Guigonnet (GBR) +4,82
  • 43. Elvis Opmanis (LAT) +4,98
  • 44. Ivan Kovbasňuk (UKR) +5,47
  • 45. Benjamin Szöllös (ISR) +6,70
  • Roy-Alexander Steudle (GBR) DNF
  • Lauris Opmanis (LAT) DNF
  • Mattia Casse (ITA) DNF
  • Sven von Appen (CHI) DNF
  • Miha Hrobat (SLO) DNF
  • Adrian Smiseth Sejersted (NOR) DNF
  • Cyprien Sarrazin (FRA) DNS
  • Marco Odermatt (SUI) DSQ
  • Dominik Paris (ITA) DSQ

  ...
  • 1. Jan Zabystřan (CZE)
  • 2. Nils Allegre (FRA)
  • 3. Jeffrey Read (CAN)
  • 4. Luke Winters (USA)
  • 5. Alexis Pinturault (FRA)
  • 6. Johannes Strolz (AUT)
  • 7. Brodie Seger (CAN)
  • 8. Broderick Thompson (CAN)
  • 9. Marco Pfiffner (LIE)
  • 10. James Crawford (CAN)
  • 11. Raphael Haaser (AUT)
  • 12. Marco Schwarz (AUT)
  • 13. Barnabás Szöllös (ISR)
  • 14. Justin Murisier (SUI)
  • 15. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
  • 16. Ryan Cochran-Siegle (USA)
  • 17. Loïc Meillard (SUI)
  • 18. Stefan Rogentin (SUI)
  • 19. Atle Lie McGrath (NOR)
  • 20. Vincent Kriechmayr (AUT)
  • 21. Cyprien Sarrazin (FRA)
  • 22. Tobias Kastlunger (ITA)
  • 23. Stefan Babinsky (AUT)
  • 24. Dominik Paris (ITA)
  • 25. River Radamus (USA)
  • 26. Simon Jocher (GER)
  • 27. Juhan Luik (EST)
  • 28. Martin Čater (SLO)
  • 29. Rok Ažnoh (SLO)
  • 30. Giovanni Borsotti (ITA)
  • 31. Marco Odermatt (SUI)
  • 32. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
  • 33. Jaakko Tapanainen (FIN)
  • 34. Tvrtko Ljutić (CRO)
  • 35. Miha Hrobat (SLO)
  • 36. Albert Ortega (ESP)
  • 37. Elvis Opmanis (LAT)
  • 38. Romed Baumann (GER)
  • 39. Christian Borgnäs (DEN)
  • 40. Nejc Naraločnik (SLO)
  • 41. Sven von Appen (CHI)
  • 42. Owen Vinter (GBR)
  • 43. Mattia Casse (ITA)
  • 44. Elian Lehto (FIN)
  • 45. Erik Arvidsson (USA)
  • 46. Benjamin Szöllös (ISR)
  • 47. Tiziano Gravier (ARG)
  • 48. Blaise Giezendanner (FRA)
  • 49. Ivan Kovbasňuk (UKR)
  • 50. Lauris Opmanis (LAT)
  • 51. Ed Guigonnet (GBR)
  • 52. Arnaud Alessandria (MON)
  • 53. Andreas Sander (GER)
  • 54. Roy-Alexander Steudle (GBR)

  ...
  • 1. Marco Odermatt (SUI) 1386 b
  • 2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1073 b
  • 3. Henrik Kristoffersen (NOR) 779 b
  • 4. Vincent Kriechmayr (AUT) 767 b
  • 5. Loïc Meillard (SUI) 692 b
  • 6. Lucas Braathen (NOR) 671 b
  • 7. Alexis Pinturault (FRA) 535 b
  • 8. Marco Schwarz (AUT) 494 b
  • 9. Manuel Feller (AUT) 474 b
  • 10. Daniel Yule (SUI) 394 b
  • 116. Adam Žampa (SVK) 20 b
  • 132. Jan Zabystřan (CZE) 12 b