Angers – Ajaccio 1:2 (kon.) | Lille – Clermont Foot 0:0 (kon.) | Nantes – Marseille 0:2 (kon.)
Remeš – Lorient 4:2 (kon.) | Toulouse – Troyes 4:1 (kon.) | Lens – Nice 0:1 (kon.)
Lyon – Brest 0:0 (kon.) | Monaco – Auxerre 3:2 (kon.) | Montpellier – Paríž 1:3 (kon.)
Rennes – Štrasburg 3:0 (kon.)
Angers SCO
1:2 (1:0)
AC Ajaccio
cz Streda 01.02.2023, 19:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Černá série Angers nekončí, přestože to dlouho vypadalo, že proti nováčkovi a konkurentovi v pásmu sestupu se domácí konečně chytí. Do vedení poslal domácí ve 13. minutě křížnou střelou z rychlého protiútoku exslávista Abdallah Sima, pro kterého to byl teprve druhý zásah v sezoně. Za minutu zachránilo domácí břevno a záchranářský souboj dlouho žádné další příležitosti nepřinášel.
    V 65. minutě však po skvělé souhře na jeden dotek po minutě na hřišti vyrovnal dorostenec Soumano a po vyloučení domácího Doumbii za hrubý faul dorazil pasivně hrající Angers v nastaveném čase El Idrissy.
    Angers prohrálo potřinácté v řadě, naopak korsický nováček si polepšil na 17. místo a je jen bod od záchranářských příček. (21:01:24)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 2:4. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 18:11.

90+6

90+6
    Rozhodčí ještě nechává hru plynout přes avizovaných pět minut nastavení, hosté však zkušeně drží míč a navíc si Marchetti došel pro faul. Nálada v lóži Angers je vyloženě ponurá...
    90+4. Mounaïm EL IDRISSY - 1:2

90+4
    Ajaccio právě vstřelilo branku!
    Deset domácích hráčů bylo staženo v bloku, jenže Korsičané zrychlili rozehrávku do plných, z pravého křídla centroval z první Mickaël Barreto a MOUNAÏM EL IDRISSY špičkou boty posouvá míč za Bernardoniho záda.

90+2
    Další dalekonosný výkop brankáře Angers musel uklidit obránce Avinel hlavou za postranní čáru.

90+1
    Bernardoniho dlouhý výkop posouvá hlavou Abdelli jen před brankáře hostů Sollacara.

90
    Rozhodčí Dechepy nastavuje pět minut.

90
    Přesilovka Ajaccia je nemastná, neslaná. Diallo neudržel míč po kolmé přihrávce podél lajny u praporku a po jeho patičce vhazují domácí.

87
    Angers SCO využívá poslední možnost ke střídání:
    ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Jason Mbock.

86
    Nucenou změnu provádí AC Ajaccio:
    ze hřiště odchází zraněný Júsuf Bilajlí, přichází Kevin Spadanuda.

85
    Bilajlí centroval šajtlí z levého křídla, míč se snesl za domácí bránu.

84
    Thioub sice zvedá palec, ale s přihrávkou, která ho zahnala na pravém křídle do autu, asi moc spokojen nebude.

83
    Po vystřídání rozehráli hosté trestný kop, domácí obraně se podařilo míč vyhlavičkovat za postranní čáru.

82
    Střídání v týmu Angers SCO:
    ze hřiště odchází Amine Salama, přichází Halid Šabanović.

81
    Na trávníku se svíjí pro změnu podražený Barreto, rozhodčí si významně klepe na hodinky. Ajaccio ale asi nemá důvod zdržovat, bod pro něj nic neřeší a hraje přesilovku.
    78. Červená karta pro Doumbiu

78
    VAR vstupuje do hry a na jeho popud mění rozhodčí barvu karty! Souleyman Doumbia dostává rovnou červenou a Angers SCO dohraje zápas v oslabení.

76
    Žlutou kartou byl napomínán domácí Souleyman Doumbia. Jeho hrubý skluz podrážkou na Marchettiho kotník vyvolal značnou nelibost u hráčů Ajaccia a strkanici, která ale nepřerostla v šarvátku.

74
    Dnešní utkání sleduje 7255 diváků.

73
    Fotbalisté od Loiry chtějí uklidnit hru a drží míč na svých kopačkách, jenže soupeř zapresoval a Youssouf přinutil Abdelliho k faulu.

70
    Další přerušení hry bylo jen krátké, hrdina gólové akce Soumano vstává po svých.

70
    Nepříjemný střílený centr po rozehrávce rohu nakrátko vyboxoval po odskoku o trávník Bernardoni a jeho spoluhráči dostávají míč k půlící čáře.

69
    Ajaccio nyní obléhá území domácích, centruje Barreto a brankář Angers nekřikl na Hountondjiho, že je zcela sám a není nutné odehrávat míč na roh.

67
    Až o blikající reklamní panel se zastavil po střetu ve skluzu hostující Gonzalez.
    65. Moussa SOUMANO - 1:1

65
    To bylo střídání jako hrom! Sedmnáctiletý MOUSSA SOUMANO vletěl na hřiště, naběhl si mezi beky a střelou k tyči završil krásnou kombinaci korsického nováčka na jeden dotek. Klíčovou finální přihrávku do uličky mu dal Júsuf Bilajlí.

64
    Střídání v týmu AC Ajaccio:
    ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Florian Chabrolle,
    ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Moussa Soumano.

62
    ze hřiště odchází Abdallah Sima, přichází Sada Thioub.

60
    Na trávníku se svíjí Mangani, který si ani tak neublížil v samotném hlavičkovém souboji, jako po dopadu plnou vahou na bok. Práci mají lékař i masér, ostatní hráči vyčkávají v přerušené hře.

57
    První žlutou kartu pro Angers SCO dostává Amine Salama.

55
    Bayala potáhl míč po pravém křídle, jeho centr přizvedl bránící Blažič a ze vzduchu si ho již snadno stahuje domácí brankář Bernardoni.

54
    Daleko vedle končí i na opačné straně dalekonosná střela, kterou vyslal Hunou.

53
    Bilajlí vnikl do pokutového území Angers, jeho střela však neměla směrové ani výškové parametry.

48
    Sima se neprotlačil k hlavičce při dlouhém pasu z hloubi pole.

46
    ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Mickaël Barreto.

46

Statistiky první půle:
    Držení míče 47% – 53%, střely na bránu 2:1, střely mimo 1:3, rohy 2:5, ofsajdy 1:1, fauly 9:7.

Fotbalisty Angers, kteří dvanáctkrát v řadě prohráli, poslal do vedení svým druhým zásahem v sezóně křížnou střelou exslávista Abdallah Sima. Hosté mohli hned za minutu vyrovnat, Nouriho střela se však odrazila od břevna před brankovou čáru. Kromě tohoto vzrušujícího úseku utkání ze dna tabulky moc zajímavého nenabídlo, oba celky nevyužily příležitost přímého kopu prakticky z hranice velkého vápna a do šaten jdou spokojenější domácí.

45+2

45+1
    Druhá žlutá karta pro AC Ajaccio. Za faul u postranní čáry na rozběhnutého Abdelliho ji vidí Ismaël Diallo.

45
    Nastavují se 2 minuty.

44
    Trochu komická situace ve vápně Angers. Nejprve se ukopl Doumbia a poslal míč přes hlavu za sebe, jenže totéž potkalo i El Idrissyho, jenž se pokusil využít jeho chyby k ráně z voleje.

41
    Po rohu střílel z malého vápna, ale z poměrně nevýhodné pozice těsně hlídaný Salama nad břevno.