Michalovce – Kazincbarcikai SC sk 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Widzew 0:4 (kon.) | Vasas – Ostrava 1:0 (kon.)
MFK Zemplín Michalovce
3:0 (1:0)
Kazincbarcikai SC
Utorok 17.01.2023, 12:00Prípravný zápas

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prípravného zápasu medzi MFK Zemplín Michalovce a Kazincbarcikai SC.

Stretnutie sa začne o 12:00.

Michalovčania majú v príprave na konte dve výhry z dvoch duelov. Cez víkend porazili zásahmi Jánošíka a Issu Banskú Bystricu 2:1, predtým rovnakým výsledkom aj Liptovský Mikuláš, keď sa presadili Slebodník a znovu Issa.

Kazincbarcikai hrá druhú najvyššiu maďarskú súťaž, pohybuje sa v strede tabuľky. V zime SC odohralo tri súboje, raz aj proti slovenskému celku. V sobotu na poludnie v domácom prostredí zdolalo druholigový Slavoj Trebišov 3:0.

MFK Zemplín Michalovce: Kožuchar – Kotula, Marjanovič, Volanakis, Ceklič, Begala, Peňa, Šinamura, Petrík, Vaško, Slebodník
    Náhradníci: Száraz – Magda, Buhaj, Sova, Holp, Tancoš, Jánošík, Záhradník, Žofčák, Matta

Kazincbarcikai SC:.

1

2
    Zrazená strela, maďarský celok získava rohový kop.

3
    Kožuchar a spol. si dali pozor, musia sa ale rýchlo prebrať, pretože odvracať rohový kop po niekoľkých sekundách nie je dobrý signál.

5
    Útočný výpad nedopadol podľa predstavy domáceho hráča. Gólman hosťujúceho tímu pošle loptu do poľa.

7
    Hra je prerušená, dôvod je zrejmý. Asistent arbitra si všimol postavenie mimo hry, voľný kop pre hostí.

10
    Rohový kop si vyskúšajú aj Michalovce.

12
    Boli z toho nakoniec rohy dva, rovnaký počet svieti Zemplínčanom aj v štatistike striel mimo brány.

13
    A je po akcii. Útočník hostí stál v čase prihrávky v ofsajde.

15
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

16
    Ani z tohto mráčika nezaprší, hoci Michalovce zakončili druhý raz do priestoru troch žrdí.

18
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

20
    Kazincbarcikai s pribúdajúcimi minútami horším tímom na hracej ploche.

23
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

25
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

26
    Ani z tohto nie je gól. Zemplínčania sú lepší, ale hrá sa na góly a nie na akcie a šance.

28
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od bránky hostí.

30
    Ani teraz sa gólman maďarského tímu nezapotil pri koncovke súpera.

32
    Jeden z hostí bol v útoku až príliš aktívny, čo neuniklo pozornosti hlavného rozhodcu. Útočný faul.

34
    Držanie lopty – 60 % : 40 %.
    Strely mimo – 5:1.
    Rohové kopy – 4:1.

36
    Toto bol výborný kúsok od hosťujúceho futbalistu, akcia skončila až vo finálnej fáze pred pokutovým územím.

38
    Sledovať budeme piaty rohový kop Michaloviec v dueli.

39
    Michalovce dali gól! Favorit sa ujíma vedenia šesť minút pred prestávkou. Skóre otvoril 20-ročný stopér SAŠA MARJANOVIČ.

41
    Po minulom rohovom kope MFK skórovalo. Podarí sa mu to aj teraz?

42
    Nie, lopta nemierila ani do priestoru brány.

43
    Ofsajdové postavenie domáceho hráča zastavilo nádejnú akciu.

45
    Záverečná šanca dejstva patrila Kazincbarcike, skóre sa nemení.

49
    Maďarský druholigista začína svižne, pripísal si strelu na bránu.

52
    Po nej aj ďalšiu, nasleduje roh.

55
    Bola z toho séria troch štandardiek spoza rohovej zástavky, skóre sa nám nemení.

57
    Celé sme to uzavreli štvrtým rohom Kazincbarciky po zmene strán.

59
    Bilancia štvrťhodinového tlaku hostí? Štyri rohy, štyri strely na bránu a žiaden gól.

61
    Po výbornej defenzívnej činnosti prechádzajú do útoku domáci hráči.

63
    Michalovce dali gól! Nedáš, dostaneš. Zemplínčania ustáli tlak a zvýrazňujú svoje vedenie. Presadil sa POLYDEFKIS VOLANAKIS.

65
    Michalovce dali gól! Katastrofa pre KSC, ktoré v priebehu troch minút inkasuje druhý raz. O víťazovi je rozhodnuté. Tretí klinec do rakvy pridal LUKÁŠ JÁNOŠÍK.

67
    Držanie lopty – 58 % : 42 %.
    Strely na bránu – 5:4.
    Strely mimo – 6:2.
    Rohové kopy – 6:6.

70
    Situácia sa po dvoch zásahoch mierne upokojila. Zemplínčania budú chcieť kontrolovať priebeh stretnutia, do ktorého konca zostáva dvadsať minút.

73
    Oba celky si v ostatných minútach pripísali ako koncovky mimo priestor troch žrdí.

75
    Hlásime druhý ofsajd tímu z Kazincbarciky.

76
    Držanie lopty – 57 % : 43 %.
    Strely mimo – 8:5.
    Ofsajdy – 2:2.

77
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

79
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

81
    MFK začína záverečnú desaťminútovku s loptou na kopačke.

83
    Dva rohové kopy Zemplínčanov po sebe navýšenie náskoku nepriniesli.

85
    O čestný gól sa hostia márne snažia, defenzíva východniarov je pozorná.

87
    Ideme do finále. Michalovčania so strelou mimo priestoru brány.

89
    Dôvod príliš nadstavovať nie je, pred nami sú posledné sekundy.

90+1

Strely na bránu – 5:5.
    Strely mimo – 11:5.
    Rohové kopy – 8:7.

Michalovce mali viac striel, rohových kopov, vyššie držanie lopty a celkovo zaslúžene porazili druholigovú maďarskú Kazincbarciku 3:0. (13:40:00)