Lehečka – Čorič 3:0 (kon.) | Munar – Svrčina 0:3 (kon.)
63 6 1 7 6
Stan Wawrinka
2
7 3 6 62 4
Pondelok 16.01.2023, 07:10Australian Open - muži - Australian Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

6:4
    Veľká radosť na strane Molčana, ktorý si ľahol na kurt po vyhodenom jednoručnom bekhende Wawrinku a teší sa z víťazstva nad trojnásobným grandslamovým šampiónom v skvelej päťsetovej dráme!

40-30
    Parádne skrátenie Molčana, ktoré mu prinieslo druhý mečbal!

5:3
    Molčan tiež nezvládne na prvýkrát dopodávať zápas, pretože nevyšiel mu pokus o skrátenie a po nevyužitom mečbale tak bude podávať Wawrinka za stavu 3:5 v rozhodujúcom sete!

40-A
    Ďalší brejkbal pre Wawrinku, ktorý zahral víťazný forhend do protipohybu Molčana!

A-40
    Molčan si vybojoval prvý mečbal vďaka víťaznému bekhendu!

30-40
    Miesto mečbalu prichádza brejkbal, pretože Wawrinka zatlačil do bekhendu Molčana, ktorý nedostal loptičku cez sieť!

5:2
    Molčan si od začiatku výmeny išiel za brejkom, napokon výmenu rozhodol bekhendom po čiare a za stavu 5:2 bude podávať na víťazstvo a postup do druhého kola Australian Open!

40-30
    Wawrinka netrafil forhend do kurtu a Molčan má pred sebou veľký brejkbal!

3:2
    Wawrinka napálil forhend do siete a Molčan má opäť brejk k dobru v rozhodujúcom sete, pretože ide do vedenia 3:2!

40-15
    Molčan zvolil skrátenie, po ktorom nasledovalo forhendové obhodenie znamenajúce dva brejkbaly!

2:2
    Lenže do tretice to už Wawrinkovi vyšlo vďaka lacnej forhendovej chybe Molčana a je vyrovnané 2:2 v rozhodujúcom sete!

0-40
    Veľká šanca pre Wawrinku vrátiť sa do piateho setu, pretože Molčan vyhodil bekhend a bude čeliť trom brejkbalom!

1:0
    Wawrinka zlomil raketu po nepresnom forhende, ktorá znamená brejk Molčana a ten vstupuje do rozhodujúceho setu najlepším možným spôsobom!

A-40
    Molčan má druhú brejkbalovú šancu po vyhodenom bekhende Wawrinku!

40-30
    Wawrinka netrafil forhend v behu do kurtu a Molčan má dôležitý brejkbal hneď na začiatku rozhodujúceho setu!

7:6
    Molčan dokázal veľký obrat v štvrtom sete dokončiť víťazným bekhendom, utiekol hrobárovi z lopaty, keď nedovolil Wawrinkovi dopodávať zápas a v tajbrejku vyhral jednoznačne 7:2!

6-2
    Molčan má štyri setbaly na vynútenie si piateho setu, keď výmenu rozhodol víťazným forhendom!

5:5
    Zápas bude pokračovať, pretože Wawrinka zakončil gem dlhým forhendom a Molčan vyrovnáva na 5:5 v štvrtom sete!

40-15
    Lenže Wawrinka v tomto geme zahodil druhý jednoduchý forhend a Molčan má dva brejkbaly!

30-40
    Ale Wawrinka si vybojoval ďalší bejkbal, keď Molčanov bekhend doletel za základnú čiaru.

2:3
    Wawrinka sa pustil do útoku, ktorý doviedol do úspešného konca víťazným krížnym forhendom a mieri za postupom do druhého kola Australian Open, pretože vedie 3:2 v štvrtom sete!

15-40
    Po dlhej dobe Molčan zaznamenal dvojchybu a táto darovala dva možno rozhodujúce brejkbaly Wawrinkovi!

A-40
    Napokon úspešné skrátenie Molčana, ktoré Wawrinka nevrátil cez sieť a je tu štvrtý brejkbal!

A-40
    Wawrinka nepochodil s jednoručným bekhendom po čiare a Molčan si vybojoval tretí brejkbal!

40-15
    Molčanov útok do bekhendovej strany Wawrinku priniesol úspech a má dva brejkbaly!

1:6
    Ďalším esom Wawrinka zakončil tretí set, ktorý napokon po odvrátení dvoch brejkbalov v úvode vyhral jednoznačne 6:1 a priblížil sa k postupu do druhého kola Australian Open!

0-40
    Eso von z kurtu a Wawrinka má tri sebaly!

1:5
    Wawrinka sa rozhodol zaútočiť bekhendom a Molčan nemal šancu zareagovať, preto bude švajčiarsky tenista podávať na víťazstvo v treťom sete!

15-40
    Nasledujúcu výmenu zakončil Molčan forhendom do siete a bude čeliť ďalším dvom brejkbalom!

1:3
    Wawrinka v tejto výmene od začiatku zatlačil a smečom takmer od základnej čiary prinútil Molčana k chybe, preto vedie 3:1 v treťom sete!

15-40
    Molčan pokazil čopovaný bekhend, preto daroval Wawrinkovi dva brejkbaly!

A-40
    Molčan je trpezlivý vo výmenách od základnej čiary, dočkal sa Wawrinkovho forhendu za základnú čiaru a má druhý brejkbal!

40-30
    Prvý brejkbal pre Molčana v treťom sete, pretože Wawrinka nemieril forhend do siete!

6:3
    Molčan napokon využíva až svoj štvrtý setbal, keď zakončil druhý set priamym bodom a vyrovnáva na 1:1 na sety!

40-15
    Veľmi šikovne vzhľadom na zdravotné problémy Wawrinku zahral Molčan víťazné skrátenie a má k dispozícii dva setbaly!

40-15
    Prichádzajú dva setbaly pre Molčana po dvojchybe Wawrinku!

5:2
    Zdá sa, že Wawrinka má nejaký problém s kolenom, pretože v tejto chvíli si vypýtal medical timeout a prebieha jeho ošetrovanie fyzioterapeutom!

4:2
    Wawrinka na sieti situáciu nezvládol a volej pokazil, preto Molčan vedie 4:2 v druhom sete!

40-0
    Ďalšia rýchla forhendová chyba Wawrinku a Molčan má hneď tri brejkbaly!

1:1
    Molčanovi sa podarilo vziať si stratené podanie späť, keď vyhral prestrelku na sieti a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

A-40
    Molčan si dokonca vybojoval brejkbal vďaka pevnej defenzíve, ktorá prinútila Wawrinku k nepresnému voleju!

0:1
    Nasledoval tiež skvelý jednoručný bekhend po čiare a Wawrinka vstupuje do druhého setu brejkom!

40-A
    Švajčiarsky tenista sa dostáva dokonca ku brejkbalu, keď trafil víťazný forhend po čiare!

6:7
    Ale Molčan mu to rovnakým spôsobom oplatil a nevydarený tajbrejk zakončil dvojchybou, takže Wawrinka získal dôležitý prvý set!

3-6
    Prvý z nich nevyužije, pretože zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.

2-6
    Wawrinka sa prepracoval k štyrom setbalom po víťaznom forhende po čiare!

6:6
    Molčan zariskoval a vybral sa na sieť, lenže tam pokazil ťažký volej a
    o osude prvého setu sa tak rozhodne v tajbrejku!

30-40
    Molčan však bude musieť čeliť brejkbalu, pretože forhend poslal za základnú čiaru!

6:5
    Molčan sa tlačil do bekhendovej strany Wawrinku, čo sa napokon ukázala ako správna taktika, pretože prišla chyba švajčiarskeho tenistu z tejto strany a Molčan bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 6:5!

40-15
    Ale švajčiarsky tenista pokazil forhend po čiare a Molčan má veľkú šancu v podobe dvoch brejkbalov!

3:4
    Ale Wawrinka tento gem na podaní absolútne nezvládol, zakončil ho ďalšou lacnou forhendovou chybou a Molčan znižuje na 3:4 v prvom sete!

40-0
    Ďalší forhend Wawrinka rýchlo napálil do siete a Molčan má hneď tri brejkbaly!

2:4
    Molčan vyskúšal opäť skrátiť hru, ale Wawrinka zareagoval nechytateľným slajzovaným bekhendom a vedie už 4:2 v prvom sete!

15-40
    Wawrinka vycitíl príležitosť na útok a po víťaznom krížnom jednoručnom bekhende má ďalšie dva brejkbaly!

2:2
    Druhú šancu už Wawrinka využíva vďaka bekhendovej chybe Molčana a berie si stratené podanie ihneď späť, vyrovnáva na 2:2 v prvom sete!

15-40
    Wawrinka so dostal vo výmene do pozície, keď diktoval tvrdými forhendami a vynútil si chybu Molčana, preto má švajčiarsky tenista dva brejkbaly!

2:1
    Konečne to Molčanovi vyšlo, keď si trpezlivo počkal na nepresný Wawrinkov bekhend a dostáva sa do vedenia 2:1 v prvom sete!

A-40
    Molčan trafil nádherný víťazný bekhendový return a dostáva sa k štvrtému brejkbalu!

A-40
    Prichádza však aj bekhend za základnú čiaru od Wawrinku a Molčan má tretí brejkbal!

A-40
    Molčan zahral skvelý kraťas, ktorý Wawrinka nemal šancu dobehnúť a je tu druhý brejkbal!