Cremonese – Monza 2:3 (kon.) | Lecce – AC Miláno 2:2 (kon.) | Inter – Hellas Verona 1:0 (kon.)
US Lecce
2:2 (2:0)
AC Miláno
cz Sobota 14.01.2023, 18:00 • Stadio Via del mare, Lecce • Talianska Seria A • 18. kolo

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:12. (20:04:55)

AC Milán se v tabulce posunul zpátky před Juventus na druhé místo. Manko na vedoucí Neapol však narostlo na propastných devět bodů. Lecce pošesté za sebou neprohrálo a sídlí na bezpečné 12. příčce.

Rossoneri podruhé za sebou ztrácejí body remízou 2:2. Tentokrát se pro ně utkání vyvíjelo přesně naopak než před týdnem s AS Řím. V nepovedeném prvním poločase chaoticky fungující obrana dvakrát kapitulovala a AC muselo po změně stran ztrátu pracně dohánět. Leão a Calabria tak v 58. a 70. minutě učinili, jenže zhotovit obrat na 3:2 už Milánští nezvládli. Nejblíže tomu byli Messias v Giroudem. Proti byla Falconeho tyč a na čáře zachraňující Baschirotto.

90+5

90+5
    Binnásir na konci páté nastavené minuty fauloval a to nejspíše bude to poslední, co se v tomto duelu stane.

90+4
    Spoustu sil naopak má Simon Kjaer. Zkušený Dán je použil k tomu, aby v samotném zárodku zatrhl Lecce protiútok.

90+3
    Už poněkolikáté Binnásir ztratil míč nahrávkou mimo hřiště. Ani jemu v závěru zápasu moc sil nezbývá. Spolu s Leãem a Giroudem už je v hlubokém předklonu.

90+2
    Lameck Banda si navedl míč na pravačku. Zpoza vápna i vystřelil, jenže Tătăruşanu díky dobře postavenému Tomorimu zasahovat nemusel.

90+1
    Nastavuje se 5 minut.

90
    Persson se nechtěl vzdát, když na pravé straně vedl akci tři na tři. Míč si nakonec předkopl daleko od nohy a musel zapomenout na přihrávku na lépe postavené spoluhráče.

89
    Střídání v týmu US Lecce:
    ze hřiště odchází Gabriel Strefezza, přichází Rémi Oudin.

87
    Gendrey vystihl Leãovu přihrávku na Vranckxe. Protiakce Lecce dlouhého trvání neměla, ovšem díky nepřesnosti Binnásira dostalo míč zpět.

86
    Střídání v týmu AC Milán:
    ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Aster Vranckx.

86
    ze hřiště odchází Davide Calabria, přichází Simon Kjaer.

85
    Žlutá karta pro tým AC Milán (Ismaël Binnásir).

84
    Hosté po ubráněném rohu pochybili v přechodové fázi. Nic fatálního se jim ale nestalo, protože Strefezza vypálil jen doprostřed branky.

83
    Gallo na levém křídle vyzpovídal Calabriu a moc nechybělo, aby si ze stříleného centru na stojícího Perssona dal Tătăruşanu ve spolupráci s Tomorim vlastní gól.

81
    Jeden z prvních útoků Lecce ve druhé půli zadrbal zbytečnou střelou z dálky Youssef Maleh. Tătăruşanu neztrácí čas a rychle obnovuje tlak AC.
    79. Messias s Giroudem měli na noze třetí gól AC

79
    Ismaël Binnásir vyšperkoval svůj drzý slalom přihrávkou na Messiase, který placírkou až moc přesně mířil na zadní tyč. Od té se balon odrazil zpátky do hry a dorážku Girouda před brankovou čarou zastavil Baschirotto.

77
    Na správné místo se ve vlastním pokutovém území postavil Morten Hjulmand. Právě domácí kapitán zastavil finální přihrávku Binnásira.

76
    Giroud pouštěl přihrávku z půlky za sebe. Nikoho jiného tam neměl, nicméně díky ukvapenému odkopu obránce to stačilo na zisk autu.

74
    Dá se čekat, že Lecce bude mít ještě co dělat, aby zbývající bod uchránilo. Protentokrát domácím dvakrát pomohly zapískané útočné fauly.

72
    ze hřiště odchází Lorenzo Colombo, přichází Joel Voelkerling Persson.

72
    ze hřiště odchází Federico Di Francesco, přichází Lameck Banda.
    70. Davide CALABRIA - 2:2

70
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Dvacet minut před koncem se začíná od nuly! Giroud exkluzivním způsobem sklepl Pobegův centr před sebe. Od země se urychleně odlepil DAVIDE CALABRIA a jako správný kapitán hlavou vyrovnal na 2:2.

69
    ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Divock Origi.

68
    Strefezzova střela z přímého kopu nabrala opačnou faleš a vykroutila se hodně vedle Tătăruşanovy brány.

67
    Tomori dal Messiasovi přihrávku do špeku. Míč jim vyfoukl Gallo a toho těsně před vápnem za žlutou kartu sestřelil Calabria.

66
    Jeden centr Binnásira byl pro jeho spoluhráče před brankou krátký. Napodruhé to s délkou zase přehnal a nařízen je odkop od branky.

65
    Další faul. Jeho obětí byl Rafael Leão a to má za následek hostující standardku z levého kraje.

64
    Leãa v neohroženém průniku ve středovém kruhu rozhodil Maleh a krátce po nástupu na hřiště za to viděl žlutou kartu.

62
    ze hřiště odchází Joan Gonzàlez, přichází Youssef Maleh.

62
    ze hřiště odchází Giuseppe Pezzella, přichází Antonino Gallo.

60
    Držení míče: 34 % – 66 %.
    58. Rafael LEÃO - 2:1

58
    Pobega narazil Giroudovi, kterému Falcone křížnou střelu vyrazil. Vlevo si odražený míč vzal RAFAEL LEÄO a dorážkou na přední tyč vykřesal hostům naději na lepší výsledek.

58
    Něco na tom chtěl změnit Davide Calabria, jenže domácí stopeři si číhajícího Girouda bezchybně pokryli.

57
    Ani v prvních deseti minutách druhé půle nemá AC k dispozici žádný intenzivní nápor. Stále to jsou jen nahodilé útočné akce, kterým většinou chybí zakončení.

56
    Chvilku se hrát nebude. Kvůli zraněné hlavě Brahima Díaze je na trávník povolán doktorský tým AC Milán.

55
    Binnásirova levačka kroutila balon do malého vápna. Nejvýše vyrostl Falcone a vyboxoval ho do klidných vod.

54
    Junior Messias ochotně upadl a zařídil milánskému klubu standardní situaci. Nejspíše se bude jednat o centr z pravé strany.

53
    Lecce stačili tři muži na rozvinutí přímočaré akce. Na konci všeho byl Gonzàlez, jenž napálil Messiase.

52
    Na Díazovo prodloužení vysokého míče Giroud nereagoval, takže se do hry mohl zapojit Falcone.

51
    Kalulu podle Orsata nehrál rukou a AC může rozjíždět postupný útok.

50
    Na kontaktní gól hosté po rohu opět nedosáhli. Díazův centr přistál na střeše Falconeho branky.

49
    Zdvojený Messias spolu s Binnásirem přesunuli hru na levou část hřiště. Leão měl dost času na střelu a tu mu jeden z domácích vychýlil mimo bránu.

48
    Domácí ho tradičně rozehráli na krátko. A budou to moci udělat ještě jednou, protože před Baschirottem zasáhla hlava Tomoriho.

47
    Ze sraženého Gendreyho centru resultuje rohový kop.

46
    ze hřiště odchází Alexis Saelemaekers, přichází Junior Messias.

46
    ze hřiště odchází Theo Hernández, přichází Sergiño Dest.

46

Kalulu již ve třetí minutě udělal školáckou chybu, z níž padl vlastní gól Thea Hernándeze. Milánskou defenzivu tato situace na dlouhé minuty negativně poznamenala a než se trochu rozkoukala, tak inkasovala z hlavy Baschirotta podruhé. Až po půlhodině se těžiště hry přesunulo k brance Wladimira Falconeho, jenž zlikvidoval obě šance Saelemaekerse a Girouda.

45+2

45+2
    Saelemaekers neúspěšně reklamoval nastřelenou ruku. Hjulmand zakopl míč do autu a nic víc už se do první půle nevejde.

45+1
    Brahim Díaz znegoval pěknou narážečku s Giroudem dlouhým dotekem. Moment překvapení je pryč a Lecce už je v bloku.

45
    Nastavují se 2 minuty.

44
    Tomori zle nasměroval nákop z půlky hřiště. Giroud mu za něj zatleskal, i když míč skončil v moci Falconeho.
    43. Hlavičku Girouda brankář Falcone vytěsnil

43
    Calabria si přehodil balon na levačku a krásně ho posadil na vlasy Oliviera Girouda. Francouzský střelec ve vzduchu vyškolil Baschirotta, ovšem Falcone mu nebezpečnou hlavičku vyškrábl nad břevno.

42
    Hernándezův oblouček se snesl do dlaní Falconeho, který se nebál jít do konfrontace s urostlým Giroudem.

41
    Rafael Leão si troufl na sólo po křídle. Několika hráčům suveréně utekl, jenže míč si nakonec sám ukopl do autu.

40
    Papírový favorit se před koncem poločasu herně zvedá. Z levé části hřiště se snažil někoho najít aktivní Leão.

39
    Díazův roh domácí ubránili. Saelemaekers vracel míč do pokutového území a tam se nepřesnou střelou z otočky uvedl Pobega.

38
    Leãův centr neprošel přes první překážku. Domácí chtěli rozjet rychlý brejk, jenže míč přenesený na levou stranu utekl Di Francescovi do zámezí.

37
    Giroud si nepohlídal ofsajd, když na něj letěl další nákop z vlastní poloviny. Míč pro Falconeho.

36
    Sehraný aut domácím překazila odpískaná hra rukou. Na tahu jsou Milánští, kteří trpělivě zakládají akci odzadu.

34
    Pobegovi neprošlo držení Blina. Zhruba z půlky hřiště bude rozehrávat Lecce.

33
    Strefezza odignoroval úplně volného spoluhráče na pravé straně. Vzal zodpovědnost na sebe střelou z větší dálky, která letěla mimo prostor brány.

32
    Teď to hosté výrazně zjednodušili. Nákop ze středu hřiště Giroud sklepával k Pobegovi, který nedokázal setřást Umtitiho.

31
    Domácí ucpali osu hřiště, kde sváděl marné souboje odstřižený Giroud. O pár metrů vedle zase Brahim Díaz spáchal útočný faul.

30
    Držení míče: 39 % – 61 %.

29
    Díaz posouval balon před Rafaela Leãa. Ten se u hranice vápna skácel k zemi, ale Orsato žádný penaltový přestupek neviděl.

28
    Leãovi nevyšla narážečka s Hernándezem.

26
    Z hostující defenzivy si tentokrát udělal trhací kalendář Di Francesco. Prosadil se až k centru, ze kterého Gendrey hlavičkoval vedle.

25
    Strefezzova dělovka třetím gólem v brance AC neskončila. Tătăruşanu si s chytáním nepříjemně klouzavého balon poradil.
    23. Federico BASCHIROTTO - 2:0

23
    Lecce právě vstřelilo branku!
    Stefano Pioli nechápavě rozhazuje rukama, protože jeho obrana je zatím zralá na ručník. V tomto případě si nepohlídala FEDERICA BASCHIROTTA, jenž přemístil Hjulmandův centr ze svého pohledu k pravé tyči.

22
    Strefezza byl zády brance a raději posunul míč před vápno. Colombovu střelu ze střední vzdálenosti přizvedla defenziva AC na rohový kop.

21
    Binnásirova diagonála byla pro Leãa nechytatelná. Falcone bude pokračovat odkopem od brány Lecce.

20
    Theo Hernández nenašel společnou řeč s Giroudem. Přihrávka prošla za francouzského útočníka k Falconemu.

19
    Gabriel Strefezza si na malém prostoru narazil s Colombem. Při koncovce z osmnácti metrů mu ale podjela stojná noha a nekvalitní střela proletěla vedle branky.

17
    Leão byl v době nákopu brankáře Tătăruşana v postavení mimo hru.

15
    Ani obrana Lecce mnohdy nepůsobí stoprocentně jistým dojmem. Teď se jí míč nebezpečně potuloval před Falconem, kde zůstává ležet zraněný Valentin Gendrey.

14
    Stačila jedna přihrávka ze středového kruhu a Federico Di Francesco mohl pelášit až k pokutovému území. Obalovačce na zadní tyč nescházelo moc, aby zapadla za háčky.

13
    Nakonec to byly rohy hned dva. Hlavně po tom druhém to byl před Tătăruşanuem velký zmatek, nicméně přímo na bránu žádná střela nedoletěla.

12
    Colombo byl na pravé straně zdvojen. Přesto získal roh, což bylo v daný moment maximum.

11
    Díaz byl na pravém křídle doslova povalen Hjulmandem. Hosté se asi oprávněně diví, že jim nebyla přidělena standardní situace.
    9. Šance Saelemaekerse a nepřesná dorážka Girouda

9
    Díaz narýsoval prvotřídní kolmici na Saelemaekerse. Ten za všemi obránci zakončil do Falconeho a Giroudova dorážka už letěla do autu.

7
    S bráněním rohového kopu AC tak velké problémy nemělo.

6
    Lorenzo Colombo u praporku vyvinul velký tlak na Kalulua. Domácí získali balon a Strefezza udělal na Hernándezovi roh.

5
    Další poplach pro defenzivu AC! Gendrey od postranní čáry skvěle zanalyzoval pohyb Di Francesca. Ten od něj dostal prvotřídní centr, ale z úhlu tentokrát zakončil až za zadní tyč.
    3. Theo HERNÁNDEZ vl. - 1:0

3
    Kalulu vyrobil obrovskou hrubku v rozehrávce. Jeden z domácích díky němu zaútočil po levém křídle a nacentroval na Alexise Blina, jehož krkolomnému zakončení pomohl do vlastní brány zákrok THEA HERNÁNDEZE.

2
    Zahajovací výkop měli hosté, kteří nastupují v bílých dresech. Lecce je doma v červenožluté kombinaci.

1

US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Pezzella – Blin, Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza, Lo. Colombo, Di Francesco.
    Náhradníci: Bleve, Brancolini – Askildsen, Banda, Bistrović, Ceesay, Gallo, Helgason, Lemmens, Listkowski, Maleh, Oudin, P. Rodríguez, Tuia, Persson.
    Trenér: Marco Baroni

AC Milán: Tătăruşanu – Calabria (C), Kalulu, Tomori, Hernández – Binnásir, Pobega – Saelemaekers, Díaz, Leão – Giroud.
    Náhradníci: Mirante, Llach – Adli, Bakayoko, Bozzolan, De Ketelaere, Dest, Gabbia, Kjaer, Messias, Origi, Thiaw, Vranckx.
    Trenér: Stefano Pioli

Rozhodčí: Orsato – Pagliardini, Rossi.

US Lecce

Mužstvo z jihovýchodního cípu Itálie přijíždí do Lombardie v příjemném rozpoložení. Jakožto nováček Serie A nemají „Giallorossi“ sebemenší sestupové starosti. S bilancí čtyř výher, sedmi remíz a šesti porážek jsou na jedenáctém místě a disponují náskokem deseti bodů na trio ohrožených v zóně sestupu. Lecce je v lize neporaženo od 29. října. Od té doby zdolalo Atalantu, Sampdorii a Lazio Řím. Před týdnem získalo alespoň jeden bod za bezbrankovou remízu na hřišti Spezie. Baroniho svěřenci průměrně nedávají ani jeden gól na zápas. V 17 duelech jich dali 16, z toho pětkrát slavil Brazilec Gabriel Strefezza. Zdravotní potíže momentálně řeší obránci Pongračić s Dermakuem a islandský záložník Helgason.

AC Milán

Úřadujícím šampionům Serie A se začíná obhajoba titulu nepatrně komplikovat. Před týdnem v hitu kola remizovali 2:2 s AS Řím. V tabulce klesli za Juventus na třetí místo a jejich ztráta na vedoucí Neapol zase narostla na sedm bodů. Další škobrtnutí „Rossoneri“ zaznamenali ve středečním osmifinále národního poháru. Na San Siru nezužitkovali přesilovku a v prodloužení podlehli Turínu 0:1. Trenér Pioli zdaleka nemůže pracovat s kompletním kádrem. Šrámy léčí brankář Maignan a z hráčů do pole Ballo-Touré, Florenzi, Krunić, Rebić a Ibrahimović. Kvůli kartám bude chybět i záložník Sandro Tonali. Nejlepším střelcem AC je v Serii A sedmigólový Rafael Leão.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu osmnáctého kola italské Serie A. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi US Lecce a AC Milán!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Břuchanský

Góly: 3. Hernández (vla.), 23. Baschirotto (Hjulmand) – 58. Leão, 70. Calabria (Giroud)

Karty:   64. Maleh (LCC) – 67. Calabria (ACM), 85. Binnásir (ACM)

Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:12.
    US Lecce: Falcone – Gendrey, Baschirotto, Umtiti, Pezzella (62. Gallo) – Blin, Hjulmand (C), Gonzàlez (62. Maleh) – Strefezza (89. Oudin), Lo. Colombo (72. Persson), Di Francesco (72. Banda).
    Náhradníci: Bleve, Brancolini – Askildsen, Bistrović, Ceesay, Helgason, Lemmens, Listkowski, P. Rodríguez, Tuia.

Tréner: Marco Baroni

AC Miláno: Tătăruşanu – Calabria (C) (86. Kjaer), Kalulu, Tomori, Hernández (46. Dest) – Binnásir, Pobega (86. Vranckx) – Saelemaekers (46. Messias), Díaz (69. Origi), Leão – Giroud.
    Náhradníci: Mirante – Adli, Bakayoko, Bozzolan, De Ketelaere, Gabbia, Thiaw.

Tréner: Stefano Pioli