Valladolid – Rayo Vallecano 0:1 (kon.) | Girona – Sevilla 2:1 (kon.) | Osasuna – Mallorca 1:0 (kon.)
Sociedad – Bilbao 3:1 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:1 (2:1)
Athletic Club Bilbao
cz Sobota 14.01.2023, 21:00 • Reale Arena (San Sebastián) • Španielska LaLiga • 17. kolo

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 20:15. (22:58:40)

Je konec! Real Sociedad ovládl baskické derby a poráží Athletic Bilbao 3:1. Domácí celek poslal ve 26. minutě do vedení Alexander Sörloth. Ve 38. minutě se navíc prosadil Takefusa Kubo. V závěru poločasu ale vrátil Bilbao do hry Oihan Sancet. Rozhodující moment přišel po hodině hry, kdy Yeray zastavil utíkajícího Kuba a obdržel žlutou kartu. Následnou penaltu navíc proměnil Mikel Oyarzabal. Zbytek duelu si už Real Sociedad pohlídal.

90+7

90+6
    Domácí fanoušci jsou na nohou a hlasitým skandováním děkují fotbalistům Realu Sociedad za dnešní výkon.

90+5
    Hosté zahrávali přímý kop. U zadní tyče se k míči tlačil Raúl García, ale z ostrého úhlu nedokázal vrátit míč před branku.

90+4
    Igor Zubeldia dostal pod tlak de Marcose, který se musel uchýlit k nákopu na polovinu Realu Sociedad. Obrana opět zasáhla.

90+3
    Igor Zubeldia poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně Robert Navarro musel hodně zabrat, aby míč udržel na trávníku.

90+2
    Z levé strany se do pokutového území prodral Ander Barrenetxea, ale jeho centr srazil García ve skluzu na rohový kop.

90+1
    Nastavuje se sedm minut!

90
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
    ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Asier Illarramendi.

89
    Domácí zahrávali další roh. Do odraženého míče se opřel Ander Barrenetxea, ale ani jeho rána se až k brance nedostala.

88
    Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, ale obrana Bilbaa tentokrát balón odhlavičkovala.

87
    Domácí brankář Álex Remiro si zakřičel na stopery Realu Sociedad a bez problémů rozehrál na levou stranu.

86
    Ander Barrenetxea si v souboji na polovině Bilbaa pomohl nedovoleným zákrokem přímo před očima hlavního rozhodčího.

85
    Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Robin Le Normand).

84
    Navarro dostal přihrávku na levou stranu a poslal z ostrého úhlu míč před branku. Jeho pobídka ale bez jakékoliv teče propadla mimo branku.

83
    Paredes svedl na pravé straně sprinterský souboj s jedním ze soupeřů, ale domácí obránce si jeho náběh pokryl tělem a nechal míč propadnout do autu.

82
    Raúl García trefil na polovině šlapákem domácího Gorosabela a může být rád, že za svůj přestupek proti pravidlům nedostal žlutou kartu.

81
    Bilbao drží míč na kopačkách, ale zatím se nedostává do zakončení. Domácí fotbalisté si naopak jsou vědomi svého náskoku a nikam se nežene.

80
    Igor Zubeldia si dal pozor na přihrávku za obranu a levačkou odkopl míč do bezpečí. Bilbao se i bez vyloučeného Yeraye snaží tlačit vpřed.

79
    Hostující brankář Simón vyrazil na hranici velkého vápna a levou nohou nakopl míč na levé křídlo. Obrana Bilbaa jeho pobídku nechala propadnout do autu.

78
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Iker Muniain,
    ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Raúl García.

77
    ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Ander Barrenetxea,
    ze hřiště odchází David Silva, přichází Robert Navarro,
    ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Andoni Gorosabel.

76
    Kubo si náběhem řekl o dloubáček za obranu Bilbaa, ale defenziva hostů si nákop pohlídala a bez problémů míč odehrála.

75
    Za postranní čárou už dlouhou dobu čekají střídající hráči, jenže se dlouho hra nepřerušuje.

74
    Le Normand je v posledních minutách v pořádné permanenci. Domácí stoper levačkou trefil soupeře v červenobílém dresu.

73
    Aritz Elustondo se otočil na polovině hřiště, ale raději zvolil přihrávku do zadních řad, kde nebyl nikdo v modrobílém dresu.

72
    Po dlouhé době se hostující celek dostal vpřed, ale Le Normand se dostal k odraženému míči a odkopl jej do bezpečí.

71
    Takefusa Kubo číhal na přihrávku na polovinu soupeře, ale levačkou dloubl míč jen do hrudi prvního obránce v červenobílém dresu.

70
    Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a zatím sledujeme jasnou záležitost v podání Realu Sociedad. Hosté mají velké problémy držet míč.

69
    Rico doběhl přihrávku na levé křídlo a ihned vrátil míč před branku. Na jeho pobídku ale nikdo v modrobílém dresu nedosáhl.

68
    David Silva napadal rozehrávku Bilbaa na vlastní polovině. Defenziva hráčů v červenobílém ale pod tlakem domácích kupí mnoho chyb.

67
    ze hřiště odchází Dani García, přichází Oier Zarraga,
    ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Aitor Paredes.

66
    Domácí celek se znovu dostal do pokutového území, jenže tam nebyl nikdo v modrobílém dresu Realu Sociedad. Bilbao se ale osvobodilo jen odkopem.

65
    Fanoušci jsou po proměněné penaltě domácího celku skutečně ve varu. Domácí celek vede v derby rozdílem dvou branek a soupeř navíc hraje v deseti.

63
    Real Sociedad právě vstřelil branku! K exekuci pokutového kopu se postavil MIKEL OYARZABAL, který zachoval klid a s přehledem poslal brankáře na opačnou stranu!

61
    Hostující stoper navíc ihned viděl z rukou arbitra červenou kartu!

61
    Pokutový kop pro Real Sociedad! Sám na brankáře šel Kubo, kterého poslal k zemi Yeray!

60
    Na nákop na pravou stranu si brousil zuby Zubeldía, ale na dlouhou nohu si míč nedokázal zpracovat. Bilbao bude vhazovat.

59
    Yeray zvládl sprinterský souboj s Oyarzabalem a ve skluzu odehrál míč do zámezí. Vhazovat budou domácí fotbalisté.

58
    ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Álex Berenguer.

57
    Hostující celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl jen na hranici velkého vápna, kde si navíc jeden z hostů vyšlápl na Davida Silvu.

56
    Remiro si dal pozor na nákop za obranu a na hranici velkého vápna schoval míč do rukavic. Gólman Realu Sociedad rozehrál na levou stranu.

55
    Merino si při převzetí míče v blízkosti velkého vápna pomohl rukou přímo před očima rozhodčího. Bilbao bude rozehrávat z vlastní poloviny.

54
    Athletic Bilbao zahrával přímý kop na polovině soupeře. Centr se snesl do pokutového území, ale Daniel Vivian z ostrého úhlu nemohl branku ohrozit.

53
    Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Igor Zubeldia).

53
    Kubo si řekl o přihrávku do běhu, jenže jen těsně na míč nedosáhl. V opačné případě by japonský rychlík mohl postupovat sám na brankáře.

52
    Aritz Elustondo uspěl v souboji na polovině hřiště, jenže nikdo ze spoluhráčů se k jeho pobídce nedostal.

51
    Bilbao se snad poprvé po změně stran dostalo do blízkosti velkého vápna. Iňaki Williams centroval z levé strany, ale trefil obránce.

50
    ze hřiště odchází Alexander Sörloth, přichází Mikel Oyarzabal.

50
    Kubo se dostal k přihrávce na polovinu Bilbaa, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

49
    Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Alexander Sörloth).

48
    Hra je přerušena! Na trávníku zůstává ležet domácí útočník Alexander Sörloth, kterého trápí bolest pravé nohy.

47
    Kubo si pohybem řekl o přihrávku do běhu, jenže dostal přihrávku na paty a nedokázal se s míčem dostat do střelecké pozice.

46
    Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Real Sociedad bude chtít navázat na výkon z první půle.

46

První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce baskického derby jsme sledovali zajímavý duel. Domácí celek poslal ve 26. minutě do vedení Alexander Sörloth. Ve 38. minutě se navíc prosadil Takefusa Kubo. V závěru poločasu ale vrátil Bilbao do hry Oihan Sancet.

45+3

45+2
    Sancet se dral za odraženým míčem na hranici velkého vápna, ale podle rozhodčího si v souboji pomohl nedovoleným zákrokem.

45+1
    Nastavují se tři minuty!

45
    Domácí celek v závěru poločasu zahrával přímý kop. Centrovaný míč přiletěl na zadní tyč, kde hlavičkoval Robin Le Normand, ale Unai Simón zasáhl.

44
    Žlutá karta pro tým Athletic Bilbao (Dani García).

44
    Brais Méndez se na polovině hřiště skvěle zbavil obránce a po zákroku jednoho ze soupeřů skončil na zemi. Rozehrávat bude domácí celek.

42
    Bilbao právě vstřelilo branku! Je sníženo! Bilbao se jako blesk z čistého nebe vrací zpátky do zápasu! Po přihrávce z levé strany se v pokutovém území zorientoval OIHAN SANCET, který levačkou propálil brankáře Remira!

41
    Stopeři Bilbaa mají velké problémy s aktivním napadání ze strany domácího celku. Bilbao si znovu pomohlo jen odkopem.

40
    Kubo je po vstřelení druhé branky domácího celku pořádně nabuzený. Tentokrát si obhodil dalšího obránce, ale už neudržel míč ve hře.

39
    Žlutá karta pro tým Real Sociedad San Sebastian (Takefusa Kubo).

38
    Real Sociedad právě vstřelil branku! Domácí celek přidává ještě před přestávkou i druhou branku! TAKEFUSA KUBO dostal prudkou přihrávku, prošel kolem obránce do vápna a obstřelil brankáře k přední tyči!

37
    Mikel Merino si naběhl na nákop na levou stranu, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti.

36
    Mikel Merino si dal pozor na napadajícího Davida Silvu a pomohl si přihrávkou do zadních řad.

35
    Vesga si skvěle pokryl míč na polovině hrací plochy, nicméně pod tlakem napadajícího soupeře si musel pomoci do zadních řad.

34
    Simón si pohlídal prudkou přihrávku za obranu Realu Sociedad a došel si pro míč. Obrana Bilbaa se okamžitě snažila zrychlit hru.

33
    Guruzeta se dral za centrem z pravé strany, ale obránce Igor Zubeldia míč přizvedl do zámezí.

32
    Sorloth sprintoval za další pobídkou za obranu, nicméně asistent rozhodčího tentokrát odmával ofsajd.

31
    Igor Zubeldia poslal přihrávku mezi obránce, nicméně nikdo v modrobílém dresu se tentokrát za obranu nerozběhl.

30
    Kubo získal míč v blízkosti velkého vápna, jenže levačkou prodloužil míč jen na hranici velkého vápna, kde kralovala obrana.

29
    Daniel Vivian uspěl v hlavičkovém souboji na hranici velkého vápna a jednoduše míč odhlavičkoval do bezpečí. Hráči Realu Sociedad ale skvěle napadají.

28
    Na stadionu zatím panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci jsou po úvodní brance Realu Sociedad na nohou.

26
    Real Sociedad právě vstřelil branku! Domácí Real Sociedad se v derby dostává do vedení! Odražený míč vrátil hlavou do pokutového území z velké dálky Igor Zubeldia. Jeho pobídku si zpracoval ALEXANDER SORLOTH a po šikovném zpracování napnul síť!

25
    Igor Zubeldia vybojoval míč na levé straně hrací plochy, nicméně hráči v modrobílém nyní hrají hodně staticky. Bilbao drží pevný val.

24
    Kubo napadal rozehrávku Bilbaa na jeho polovině. Japonský fotbalista sice míč nezískal, ale donutil brankáře Simóna k nepřesnému nákopu.

23
    Mendéz fauloval v blízkosti pokutového území soupeře a zhatil ofenzivní výpad domácího Realu Sociedad.

22
    Na stadionu od úvodních minut panuje fantastická atmosféra. V derby je zatím aktivnější domácí celek, ale šancí vidíme opravdu minimum.

21
    De Marcos vhazoval na pravé straně hrací plochy, jenže na jeho pobídku si nikdo v červenobílém dresu nenaběhl.

20
    Iňaki Williams se znovu tlačil do zakončení, ale tentokrát si při pokusu o zakončení hlavou pomohl nedovoleným zákrokem.

19
    Iñaki Williams se z pravé strany tlačil do pokutového území, ale při průniku si pomohl nedovoleným zákrokem na Rica.

18
    Domácí celek se usadil na polovině Bilbaa, jenže kombinace Realu Sociedad je zatím hodně kostrbatá. Bilbao ukazuje svou typickou urputnou obranu.

17
    Bilbao se dostalo vpřed po pravé straně, nicméně do zakončení se nakonec dostal Vesga, jehož rána levačkou skončila daleko od branky.

16
    Takefusa Kubo se dral do pokutového území, jenže obránce de Marcos zůstal stát a odkopl míč mimo nebezpečí.

15
    Domácí celek se opět tlačil vpřed, nicméně nákop na pravou stranu neskončil u nikoho v modrobílém. Míč propadl do autu, vhazovat budou hosté.

14
    Hostující Bilbao zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč přiletěl ke vzdálenější tyči, nicméně obrana Realu Sociedad míč odvrátila.

13
    Iñaki Williams dostal přihrávku na pravou stranu hrací plochy a pohotově odcentroval do vápna. Na jeho pobídku si brousil zuby Guruzeta, ale na míč těsně nedosáhl.

12
    Domácí brankář Álex Remiro nakopl míč z vlastní poloviny na levou stranu, kde byl Diego Rico, jenže v tísni míč prodloužil jen do autu.

11
    Silva prodloužil míč do pokutového území, kam sprintoval Elustondo, ale brankář Simón opět v pravou chvíli vyrazil ven z branky a schoval míč do rukavic.

10
    Unai Simón vyrazil na hranici velkého vápna a bleskově rozehrál na pravou stranu. De Marcos míč dlouho neudržel.

9
    Brais Méndez se krásnou kličkou v blízkosti velkého vápna zbavil obránce a zakončil levačkou. Jeho technický pokus těsně minul pravou tyč!

8
    Norský útočník sprintoval za další přihrávkou mezi obránce, ale tentokrát defenzivě Bilbaa pomohl brankář Simón, který míč odkopl do bezpečí.

7
    Alexander Sörloth se hnal za přihrávkou na levé křídlo, ale Berchiche jej čistým způsobem odstavil od míče. Bilbao ale balón na kopačkách dlouho neudrželo.

6
    Silva poslal levou nohou přihrávku za obranu Bilbaa, jenže nikdo v modrobílém dresu se nedostal přes obránce.

5
    Aritz Elustondo táhl akci domácího celku po pravé straně. Jeho pobídka přiletěla do pokutového území, kde bez problémů zakročil Vivian.

4
    David Silva n levé straně sice udržel míč na kopačkách, nicméně následně nedokázal přihrát na někoho ze spoluhráčů. Bilbao zatím drží pevný blok.

3
    Martín Zubimendi vymyslel přihrávku za obranu Bilbaa, jenže nikdo v modrobílém dresu jeho přihrávku nepochopil. Hosté míč ihned odkopli.

2
    Iñaki Williams se z pravé strany snažil odcentrovat do pokutového území, ale jeho pobídku zastavil hned první obránce v modrobílém dresu.

1
    Hostující Athletic Bilbao obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Bilbao se ihned vydalo vpřed, ale nákop propadl do zámezí.

1

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo, Zubeldia, Le Normand, Rico – Zubimendi – Merino, D. Silva, Méndez – Kubo, Sörloth.
    Náhradníci: Marrero – Barrenetxea, C. Fernández, Gorosabel, Cho, Illarramendi, P. Marín, Karrikaburu, A. Muñoz, R. Navarro, Oyarzabal, J. Pacheco.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Berchiche – Vesga, D. García – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
    Náhradníci: Agirrezabala – Berenguer, Capa, R. García, A. Herrera, Lekue, Morcillo, Muniain, Paredes, Vencedor, Villalibre, Zarraga.

Domácí Real Sociedad je na tom mnohem lépe. Po šestnácti odehraných kolech má domácí celek na kontě třicet dva bodů a patří mu třetí pozice za vedoucím duem Barcelona, Real Madrid. Doma ale Sociedad dokáže body pravidelně ztrácet. Po světovém šampionátu však v lize přehrál Osasunu i Almeriu. V poháru navíc vyřadil UD Logrones.

Athletic Bilbao

Baskický celek letos prožívá povedenou sezónu. Po šestnácti odehraných duelech má na kontě dvacet šest bodů a patří mu sedmá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky dokonce ztrácí jediný bod. Venku navíc Bilbao dokáže body získávat pravidelně. Po světovém šampionátu ale uhrálo jen bezbrankové remizy s Betisem a Osasunou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Tomáš Kubečka

Góly: 26. Sörloth, 38. Kubo (D. Silva), 63. Oyarzabal (pen.) – 42. Sancet (Berchiche)

Karty:   39. Kubo (RSC), 49. Sörloth (RSC), 53. Zubeldia (RSC), 85. Le Normand (RSC) – 44. D. García (ATB)   61. Yeray (ATB)

Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 20:15.
    Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Elustondo (77. Gorosabel), Zubeldia, Le Normand, Rico – Zubimendi – Merino, D. Silva (77. R. Navarro), Méndez (90. Illarramendi) – Kubo (77. Barrenetxea), Sörloth (50. Oyarzabal).
    Náhradníci: Marrero – C. Fernández, Cho, P. Marín, Karrikaburu, A. Muñoz, J. Pacheco.

Athletic Club Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Yeray, Berchiche – Vesga, D. García (67. Zarraga) – I. Williams (78. R. García), Sancet (67. Paredes), N. Williams (78. Muniain) – Guruzeta (58. Berenguer).
    Náhradníci: Agirrezabala – Capa, A. Herrera, Lekue, Morcillo, Vencedor, Villalibre.