Philadelphia – Washington 5:3 (kon.) | Toronto – Nashville 2:1 (kon.) | Anaheim – Edmonton 2:6 (kon.)

3. Adrian Kempe (LAK) 1+0 (06:50:29)

Los Angeles Kings vyhrává tento zápas těsně 4:3 a získává další body do tabulky. Sharks se snažili, zápas zdramatizovali, ale vyrovnat se jim už při hře bez brankáře nepodařilo.

59:40
    Puk je ve středním pásmu, hosté už mnoho času nemají.

59:23
    Erik Karlsson minul branku, následná rána končí vedle.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:16
    Hosté hrají v šesti, zkouší to bez brankáře.

57:54
    Oddechový čas pro tým San Jose Sharks.
    57:54 Tomáš HERTL - 4:3

57:54
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A je sníženo na rozdíl jediné branky, Timo Meier dostal puk do útočného pásma, Drew Doughty situaci podcenil, a pak zakončoval z druhé strany volný TOMÁŠ HERTL. Asistence: Alexandr Barabanov Timo Meier.

56:20
    V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí hokejisté míří za výhrou a za ziskem dalších bodů.

55:09
    Hosté se dostali do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí hokejisté mají dvoubrankový náskok.

54:44
    Brankář Kings přerušil hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.
    53:33 Drew DOUGHTY - 4:2

53:33
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    V pohodě hrající domácí celek přidává další branku a dostává se do dvoubrankového vedení. Tvrdou ránou z mezikruží se prosazuje po rychlé akci DREW DOUGHTY. Asistence: Phillip Danault a Alex Iafallo.

53:04
    Komerční přestávka.
    52:40 Gabriel VILARDI - 3:2

52:40
    Domácí celek si bere vedení zpět. Po střele od modré čáry dokázal šikovně tečovat kotouč mimo dosah brankáře Sharks GABRIEL VILARDI. Asistence: Sean Durzi a Matt Roy.

51:24
    Anže Kopitar vedl zajímavou akci domácích, Quinton Byfield se nabízel pro přihrávku, ale puk nedostal.
    50:11 Timo MEIER - 2:2

50:11
    Hosté proměnili přesilovku a dokázali vyrovnat, po rychlé akci se tvrdou ránou do horní části prosazuje neobsazený TIMO MEIER. Asistence: Logan Couture a Erik Karlsson.

49:21
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Sean Walker – 2 min., hákování.

49:16
    Tomáš Hertl pálil dobře od modré čáry, ale trefil jen tyč.

48:51
    Hosté mají ponechanou výhodu.

47:31
    Alex Iafallo měl hodně prostoru v útočném pásmu, domácí mířili dva na brankáře. Rozhodl se pro kličku, ale brankáře nepřekonal. James Reimer své kolegy nyní podržel.

46:48

45:21
    Kevin Fiala se dostal do dobré střelecké pozice, James Reimer zastavil jeho zajímavou střelu.

45:08
    Nyní se hraje především ve středním pásmu.

44:35
    Timo Meier měl další výraznou šanci Sharks, jeho ránu buď vyrazil brankář nebo se odrazila od tyče.

44:08
    Po zakázaném uvolnění se vhazovalo před brankou Sharks. Ti následně otočili směr hry a pokoušeli se dostat do zakončení. Hertl však minul branku.

43:14
    Sharks se pokouší hrát aktivně, tlačí se do zakončení, ale nyní čekají na nějakou výraznější příležitost.

42:17
    V úvodu třetí třetiny zatím čekáme na nějakou výraznější šanci, sledujeme klidnější pasáž hry.

41:37
    Kevin Fiala sice dostal hru do útočného pásma, ale zakončit nedokázal.

41:15
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Sharks.

40:38
    Steven Lorentz to zkoušel individuálně, ale do střelecké pozice se přes obranu nedostal.

40:01

Domácí hokejisté v úvodu druhé třetiny inkasovali branku, a pak se dostali do vedení, takže Kings vedou aktuálně 2:1.

40:00

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

38:50
    Alexandr Barabanov zkoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale do výraznější střelecké pozice se dostat nedokázal on ani jeho spoluhráči.

38:26
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:45
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, domácí mají těsný náskok.

37:07
    Rychle se blíží konec druhé třetiny.

36:52
    Alexandr Barabanov pálil z velké dálky, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

36:14
    Dlouhou dobu se hraje bez přerušení, na výraznější šanci nyní čekáme.

35:50
    Jaycob Megna rozehrává od své branky, dostal se do problémů, ale jeho zaváhání domácí nevyužili.

35:40
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

35:30
    29:20, tak vypadá statistika střel na branku.

35:10
    Hra pokračuje dál, domácí zakázané uvolnění se nepíská.

34:23
    Pheonix Copley nevěděl, kde má kotouč, ale udržel ho před brankovou čárou. Velké štěstí pro domácí.

34:07
    Alexandr Barabanov hledal spoluhráče před brankou, rána končí vedle branky.

33:42
    Začíná zkrácená přesilovka Sharks. Hosté se dostali do útočného pásma.

33:20
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině i v tomto zápase, domácí mají těsný náskok.

29:44
    Kevin Fiala to zkoušel individuálně, měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vedle.

28:13
    26:18, tak vypadá statistika střel na branku, v tomto ohledu mají jasnou převahu domácí.
    27:02 Quinton BYFIELD - 2:1

27:02
    Domácí celek si bere vedení zpět. Mikey Anderson pálil od modré čáry a jeho projektil tečoval šikovně mezi betony brankáře QUINTON BYFIELD. Asistence: Mikey Anderson.

26:33

26:19
    Rasmus Kupari kombinoval se spoluhráči, následně se dostali do zakončení, ale brankář Sharks byl připravený.

24:51
    Pheonix Copley kryje kotouč, zakončoval Michael Eyssimont. Bude se vhazovat.

24:33
    Kevin Labanc se pokoušel něco vymyslet před brankou soupeře, ale k puku se po akci spoluhráčů nedostal.

24:07
    Hraje se rychlý hokej, více ze hry mají dál domácí hokejisté, ale nedaří se jim vypracovat si gólovou šanci.

22:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.
    21:20 Nick BONINO - 1:1

21:20
    Po chybě domácího brankáře dokázali hosté vyrovnat. Pheonix Copley špatně rozehrál puk, ten se dostal do míst, kde byl NICK BONINO. Jeho rychlé zakončení už bylo přesné.

20:57
    Hraje se rychlý hokej v úvodu druhé třetiny, Timo Meier zakončoval nepřesně, následně následně domácí vyhodili na icing.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek zatím jasně dominuje v tomto duelu.

20:01

22:8, tak vypadá statistika střel na branku, jasnou převahu mají domácí hokejisté. Jako jediný se prosadil Adrian Kempe za domácí Los Angeles.

20:00

19:50
    James Reimer kryje další střelu soupeře, bude se vhazovat. Ještě jedno buly uvidíme v této třetině.

18:36
    Sean Durzi poslal kotouč před branku, následně Quinton Byfield zakončoval. Minul branku o malý kousek.

18:17
    Erik Karlsson nahazoval kotouč od modré čáry, jeho střele chyběla přesnost.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

16:06
    James Reimer kryje kotouč po střele domácího hráče, bude se vhazovat.

15:38
    Kings rozehráli tak, aby z toho nebyl icing, a pak šla celá formace střídat. Následně nové hráče na led poslali také hosté.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, optickou převahu mají nyní hosté, ale na výraznější šanci čekají.

14:31
    Po krátké přestávce pokračuje utkání dál, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

14:28

13:11
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Drew Doughty se dostal do zakončení, jeho rána končí vedle.

12:23

12:04
    Po zakázaném uvolnění se hra vrací před branku San Jose, domácí hokejisté jsou jasně aktivnější.

10:57
    Kevin Fiala měl další zajímavou šanci, dostal se do zakončení, ale brankář Sharks se natáhl a proti jeho střele vytasil beton.

10:32
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek nechce chybovat.

09:37
    Erik Karlsson měl dobrou šanci, ale brankář Pheonix Copley se vyznamenal proti jeho zakončení.

09:12
    Timo Meier otočil směr hry, dostal kotouč do útočného pásma, kde mohli kombinovat jeho spoluhráči. Hertl se však ke střele nedostal.

08:53
    V úvodu první třetiny mají jasnou převahu domácí hokejisté, kteří se také dokázali dostat do vedení.

08:32
    James Reimer se nyní vyznamenal proti střele, kterou vyslal Sean Durzi.

08:23

08:01
    Domácí nehrají přesilovku vůbec špatně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

07:23
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Alex Iafallo pálil a brankář dokázal zasáhnout.

07:14
    James Reimer kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

06:34
    Přesilovku hraje domácí celek, který ovšem musí bojovat o útočné pásmo, následně se do něj domácí dostali.

06:22
    Marc-Édouard Vlasic – 2 min., držení.
    05:59 Adrian KEMPE - 1:0

05:59
    Domácí celek se dostává do vedení, po rychlé akci a přihrávce před branku se prosazuje aktivně hrající a obranou neobsazený ADRIAN KEMPE. Asistence: Quinton Byfield a Anže Kopitar.

05:40
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek nechce chybovat.

05:20
    Erik Karlsson hledal přihrávkou před brankou spoluhráče, ale akci chyběla přesnost.

03:30
    Erik Karlsson od modré čáry zakončoval, jeho rána končí vedle, k dorážce se už pak Hertl nedostal.

03:09
    Quinton Byfield měl dobrou pozici pro zakončení, ale brankáře Reimera překonat nedokázal.

03:00
    Adrian Kempe to zkoušel individuálně, jeho akci chybělo přesnější zakončení.

02:34
    Sledujeme hodně opatrný hokej, ani jeden celek nechce především chybovat.

01:56
    Drew Doughty vypálil od modré čáry, jeho spoluhráč tečoval kotouč před brankou, ale ten končí vedle branky.

00:30
    Jaycob Megna se dostal do zakončení, s jeho ránou neměl brankář výraznější problémy.

00:06
    Zápas začal, puk získali hosté a rychle se dostali do útočného pásma.

00:01

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty, Durzi, M. Roy, Edler, Se. Walker – Byfield, Kopitar, Kempe – Iafallo, Danault, Anderson-Dolan – Fiala, Lizotte, Vilardi – Lemieux, Kupari, Grundström.

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Ferraro, Benning, Harrington, Vlasic – Meier, Hertl, Labanc – Nieto, Couture, Barabanov – Bonino, Sturm, Eyssimont – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.

Vzhledem k TV právům začne zápas později.

Los Angeles Kings odehrálo 44 zápasů s bilancí 17-7-6-14 a získalo 54 bodů. V tabulce Pacifické divize je tým na druhé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tři. Porazil Dallas 3:2, Vegas 5:1 a Edmonton 6:3. Tým nestačil na Flyers 2:4 a na Boston 2:5.

San Jose Sharks odehrálo 42 zápasů s bilancí 10-3-8-25 a získalo 34 bodů. V tabulce Pacifické divize je na předposledním sedmém místě. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým dva. Porazil Chicago 5:2 a Arizonu 4:2. Tým nestačil na Dallas 2:5, v prodloužení na Ducks 4:5 a Boston 2:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a San Jose Sharks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 6. Kempe (Byfield, Kopitar), 28. Byfield (M. Anderson), 53. Vilardi (Durzi, M. Roy), 54. Doughty (Danault, Iafallo) – 22. Bonino, 51. Meier (Couture, E. Karlsson), 58. Hertl (Barabanov, Meier)

Los Angeles Kings: Copley (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Se. Walker – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Iafallo, Danault (A), Anderson-Dolan – Fiala, Lizotte, Vilardi – Lemieux, Kupari, Grundström.
    Tréner: Todd McLellan

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Ferraro (A), Benning, Harrington, Vlasic – Meier, Hertl, Labanc – Nieto, Couture (C), Barabanov – Bonino (A), Sturm, Eyssimont – Gadjovich, Lorentz, Lindblom.
    Tréner: David Quinn

Rozhodca: Charron, McCauley – Gawryletz, Apperson

Diváci: 16 717