Ajaccio – Remeš 0:1 (kon.) | Auxerre – Toulouse 0:5 (kon.) | Brest – Lille 0:0 (kon.)
Clermont Foot – Rennes 2:1 (kon.) | Nantes – Lyon 0:0 (kon.) | Lorient – Monaco 2:2 (kon.)
Nice – Montpellier 6:1 (kon.) | Paríž – Angers 2:0 (kon.) | Štrasburg – Lens 2:2 (kon.)
Troyes – Marseille 0:2 (kon.)
Stade Brestois 29
0:0 (0:0)
Lille OSC
cz Streda 11.01.2023, 19:00 • Stade Francis Le Blé, Brest • Ligue 1 Uber Eats • 18. kolo

Držení míče: 28 % : 72 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:12. (20:58:12)

V souboji mezi Brestem a Lille jsme gól neviděli. Remíza je zřejmě spravedlivá, přestože hosté měli přece jen nebezpečných šancí více. Na konci prvního poločasu Rémyho Cabellu skvěle vychytal Marco Bizot. Ve druhé půli sice hosté rozvlnili síť, ale VAR potvrdil ofsajd, jež gólu předcházel. Domácí měli jen jednu velkou šanci, do níž se dostal Steve Mounié, když hlavou trefil břevno.
    Lille se v neúplné tabulce posouvá na 6. místo před Lorient, zatímco Brest je stále v problémech, jelikož zůstává v sestupovém pásmu. Příští týden ho čeká zápas na půdě Toulouse. Lille doma přivítá Troyes, tedy tým, který tento týden porazilo i ve francouzském poháru.

90+5

90+4
    Weah byl čistě zbaven míče a jeden z posledních útoků Lille končí.

90+3
    Bizotův nákop nenašel nikoho v červeném. Naopak na druhou stranu se vydávají hosté.

90+2
    Penalta z toho nebude, Bizot bude odkopávat od brány.

90
    Bylo nastaveno 5 minut.

90
    Rozhodčí možná ještě bude zkoumat souboj ve vápně, po kterém skončil na zemi Tiago Djaló.

90
    V samotném závěru zápasu se po rohu hosté dostali hned ke dvěma nebezpečným střelám! Nejprve Yoro trefil bránící hráče před sebou, poté David v ještě lepší pozici bránu přestřelil.

89
    Le Douaron se stihl vrátit a skvělým obranným zákrokem odkopl míč na roh.

89
    Střídání v týmu Brest:
    odchází Franck Honorat, přichází Axel Camblan.

88
    odchází Kenny Lala a Jean-Kévin Duverne, přichází Noah Fadiga a Lilian Brassier.

85
    Hosté obléhají vápno soupeře, ale nedaří se jim dostat míč blíž Bizotovi.

83
    Střídání v týmu Lille:
    odchází Adam Únás, přichází Timothy Weah.

82
    Do šance se dostal Cabella, když se skvěle s míčem ve vápně otočil a uvolnil. Jeho střela však nebyla dost razantní a mířila přímo do Bizotových rukavic.

81
    Pierre Lees-Melou obešel pomocí driblinku dva protihráče a dostal se až k vápnu soupeře. Střela mu však vůbec nesedla a končí hodně mimo.

80
    Bizotův dlouhý nákop končí až u gólmana soupeře.

79
    Akce Lille končí útočným faulem. K míči se vracejí domácí.

77
    Nový muž na hřišti Islám Slímání vyslal střelu z hranice vápna, mířil ale vysoko nad bránu.

76
    Zbývá 15 minut do konce zápasu. Domácí na rozdíl od prvního poločasu častěji drží balón, na gól však stále čekáme.

75
    odchází Steve Mounié, přichází Islám Slímání.

73
    odchází Angel Gomes a Carlos Baleba, přichází Mohamed Bayo a André Gomes.

71
    Ofsajd byl potvrzen a stav zůstává bezbrankový. Míč si bere Bizot.

70
    Hlavní rozhodčí ještě vše zkoumá s pomocí videorozhodčího!

69
    Hosté zahrávali už sedmý rohový kop v zápase. Nejvýše ve vápně vyskočil jeden z domácích obránců a míč odvrátil. Následně ale před bránu míč vrátil Únás a David dopravil míč hlavou do brány. Byl ale máván ofsajd!

66
    Honoratův centr do vápna tentokrát úspěšný nebyl. Yoro odkopával sice krkolomně, ale úspěšně.

65
    Jonathan David se provinil útočným faulem. K míči se vracejí domácí.

62
    Le Douaron se probíjel po levém křídle, ale proti dvojici soupeřů neuspěl. Hra se teď celkem vyrovnala.

60
    Hosté znovu v akci. Tentokrát pálil Cabella, ale mířil nad bránu.

58
    Na druhé straně Únás zahrával dva rohové kopy v rychlém sledu. Ani jeden však nemusel Bizot nijak řešit, obrana byla úspěšná.
    57.

57
    Steve Mounié hlavou trefil břevno! Ocitl se na zadní tyči úplně sám a naskočil si na centr Honorata, bohužel pro domácí však nebyl úspěšný.

56
    Únás je dnes velmi aktivní, ale z další jeho šance vzešla jen nepřesná přihrávka a protiútok domácích.

54
    Duverne nakonec míč ztratil a do protiútoku se vydal Únás, který vybojoval roh z pravé strany. Po jeho rozehrání však přišel útočný faul na brankáře Bizota.

53
    Domácí vybojovali autové vhazování u vápna hostí. Uvidíme, zda se Duverne rozhodne pro dlouhý aut.

51
    odchází Mathias Pereira Lage, přichází Jérémy Le Douaron.

51
    Vypadá to, že Mathias Pereira Lage bude nucen opustit hřiště. Domácí budou chvíli hrát v deseti.

49
    Pereirovi Lagemu teď nepříjemně jeden ze soupeřů došlápl na patu. Domácí křídelník si vyžádal ošetření.

47
    Hned v úvodu druhé půle se míče chopili hosté a podnikli první útok. Ten skončil nepřesným centrem z levého křídla.

46

První poločas zápasu moc zajímavých momentů nenabídl. Hráči Lille jsou od začátku víc ve hře, domácí se však v posledních minutách také dostali až k vápnu soupeře. Žádné přímé ohrožení však nepřišlo. Na druhé straně měl největší šanci v závěru půle Rémy Cabella, jehož skvěle vychytal Bizot.

45

45
    Honorat se na pravé straně s pomocí šťastného odrazu míče zbavil protihráče., jeho centr však mířil jen do rukavic Chevaliera.
    43.

43
    Teď jsme měli možnost vidět skvělou kombinaci hostujících útočníků a ještě lepší zákrok Bizota! Cabella a David si skvěle narazili ve vápně a první jmenovaný se octil sám před brankářem. Mířil na zadní tyč, ale Bizot stihl míč konečky prstů vyrazit.

41
    Steve Mounié se vydal do protiútoku a došel s míčem až k vápnu soupeře. Rozhodl se vzít to na sebe, ale jeho střele skončila někde na tribuně za brankou.

40
    Cabella nedosáhl na přízemní centr Gomese. Bizot bude odkopávat.

38
    Hra se v posledních minutách vyrovnala. Na rozdíl od úvodních minut se ke kombinaci dostávají i hráči Brestu.

36
    Centr se vůbec nepovedl, ale nejistý zákrok Bizota, jež se z nějakého důvodu rozhodl míč odkopnout nohou a nepoužít ruce, dal hostům šanci na reparát. Ani ten však nevyšel a míč končí za brankovou čarou.

35
    Nepřesné přihrávky Laly využil Cabella, kterého pak Lala musel zastavit faulem. Pro Lille je z toho zajímavá standartka z asi 25 metrů od branky.

33
    Závar před brankou, po kterém byl Bizotem sražen Djalo končí ofsajdem hostujícího hráče. Rozhodčí tak spornou situaci řešit nemusí.

31
    Na druhé straně byl Únásovi odpískán útočný faul na Herella.

30
    Domácím se naskytla možnost na slibný protiútok tři na tři, hráši se však mezi sebou nedohodli a přihrávkou se zahnali do autu.

27
    Lala se znovu snažil vyslat dopředu spoluhráče, opět ale přihrávku zkazil. Následně byl pískán faul na Únáse poblíž půlky hřiště.

25
    Na přízemní centr Ismailyho z levé strany vápna si naběhl Jonathan David, ten však bránu minul.

24
    Lille opět kombinuje kolem středu hřiště a snaží se nějak dostat blíž vápnu soupeře.

23
    Další akce domácích končí nepřesnou přihrávkou Laly.

20
    Chevalier si vyskočil na centr z pravé strany a sebral míč.

18
    Lala se dostal k vhazování na útočné polovině. Následný pád Mounieho rozhodčí neodpískal, za což se na něj hodně zlobí domácí fanoušci.

16
    Hráči Lille jsou i nadále dominantní, naopak všichni hráči Brestu jsou většinu času zatlačeni na svou polovinu a k míči se dostávají jen zřídka.

13
    Po něm se provinil i Camara, jež nedovoleně zastavil pronikajícího Únáse.

12
    Jednu z prvních akcí domácích zhatil útočný faul Mounieho.

9
    Z rohového kopu vzešla jen nepřesná střela jednoho z hráčů Lille.

8
    Jonathan David nedokázal zpracovat centr míříci před Bizota. Na roh poté odkopl Herelle.

7
    U míče jsou opět hráči Lille a hledají cestu k pokutovému území domácích.

6
    Centr do vápna nevyšel, naopak musel být na pozoru brankář Lille Chevalier. Mounie si totiž nabíhal na dlouhý nákop, který před ním hostující brankář stihl jen tak tak sebrat.

4
    Domácí vlastně ještě nebyli na balónu a už opět musejí bránit. Po faulu na Únáse přijde standartní situace z pravého křídla.

2
    Míč mají na svých kopačkách hosté. Únás se skvěle uvolnil na pravé straně a vyslal střelu zpoza vápna. Bizot si s ní však snadno poradil.

1
    Domácí nastupují v tradičních červených dresech, hosté v bílých.

1

Stade Brestois 29: Bizot – Lala, Chardonnet, Hérelle, Duverne – Ma. Camara, Belqebla, Lees-Melou, Pereira Lage – Mounié, Honorat.
    Náhradníci: Blázquez – Arconte, Brassier, Camblan II, Darí, Fadiga, Le Douaron, Magnetti, Slímání.
    Trenér: Eric Roy

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Yoro, Djaló – Ang. Gomes, Baleba, André, Ismaily – Cabella, Únás – David.
    Náhradníci: Jakubech, Jardim – Alexsandro, Bayo, And. Gomes, Ramet, Virginius, Weah, Žegrova.
    Trenér: Paulo Fonseca

Rozhodčí: Vernice – Goncalves de Araujo, Pasqualotti.

Lille OSC

Fotbalisté ze severu Francie si přivážejí lepší formu než soupeř. V minulém kole sice remizovali s Remeší, předtím ale vyhráli na hřišti Clermontu.
    Jejich tahounem je mladý Kanaďan Jonathan David. Účastník MS má na kontě 10 ligových gólů a obraně Brestu bude rozhodně dělat problémy. Víc tref než on mají už jen hvězdy PSG Mbappé a Neymar.

Stade Brestois

Brest se nachází na 17. místě, ze kterého se letos z Ligue 1 kvůli zúžení ligy sestupuje. Stejně jako při posledních ligových zápasech s Monakem (0:1) a Lyonem (2:4) je bude čekat soupeř z horní poloviny tabulky.
    Týmu se navíc v zápase s Monakem zranil nejlepší střelec Romain del Castillo, jež dosud nastřílel 4 góly. I proto bude pro tým z Bretaně jakýkoliv bodový zisk úspěchem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.