Finále - 10 km žien voľne, Val di Fiemme Vítěz: D. Claudelová (FRA) (kon.) | Finále - 10 km mužov voľne, Val di Fiemme Vítěz: S. Krüger (NOR) (kon.)

17. Kateřina Razýmová (CZE) +5:56,8
    24. Kateřina Janatová (CZE) +7:35,1 (11:59:17)

30. Martina Di Centaová (ITA) +3:08,7

Bohužel se zdá, že v cílovém prostoru byla ošetřována zcela vyčerpaná Frida Karlssonová.

Celkovou vítězkou Tour de Ski je Frida Karlssonová, která ze sebe vydala ve výšlapu na sjezdovku maximum a přesto nabírala ohromnou ztrátu. Nakonec ale díky velkému náskoku z předchozích etap dokázala udržet celkové prvenství o půl minuty před Finkou Niskanenovou. Třetí místo obsadila Tiril Wengová.

Výšlap na Alpe Cermis pomohl Kateřině Razýmové posunout se pořadím Tour na 17. místo. Kateřina Janatová zakončila celý seriál na 24. pozici.

Delphine Claudelová vyhrála závěrečnou sedmou etapu letošního Tour de Ski, když se prezentovala úchvatným výkonem při výšlapu na Alpe Cermis a nejen, že nechala všechny soupeřky za sebou, ale ještě povolila té nejbližší konkurentce Heidi Wengové se přiblížit na odstup 20 sekund. Takže zvítězila zcela suverénně. Třetí doběhla Sophia Laukliová.

Na skvělém jedenáctém místě zakončila poslední etapu Kateřina Razýmová, která na čelo závodu ztratila 1:16,8. Na dvacáté pozici doběhla do cíle Kateřina Janatová.

Závod skončil.

V cílovém prostoru je podle všeho jedna ze závodnic ošetřována, je zcela vyčerpána. Přes dvojici, která se nad ni sklání, není vidět, o koho se jedná.

Cíl
    Na 20. místě doběhla Kateřina Janatová se ztrátou 1:54 na vítězku Claudelovou.

Cíl
    A v cíli už je Frida Karlssonová! Na Niskanenovou ztratila na trati minutu, což jí stačí k tomu, aby udržela vedení v rámci Tour de Ski! Je vítězkou celkového pořadí seriálu.

Cíl
    Na výtečném 11. místě doběhla do cíle Kateřina Razýmová! Obrovský úspěch české reprezentantky při výšlapu na sjezdovku!

Cíl
    Tiril Wengová dobíhá se ztrátou 40 sekund na Niskanenovou a klesá v pořadí Tour za finskou závodnici!

Cíl
    Třetí je Finka Laukliová, která pomohla své krajance Kerttu Niskanenové k rychlejšímu času.

Cíl
    Wengová dobíhá druhá se ztrátou 20 sekund.

Cíl
    Mezitím Delphine Claudelová vybojovala své premiérové vítězství ve Světovém poháru! Heidi Wengové nastoupila zhruba 400 metrů před cílem a s obrovským náskokem vítězí.

Karlssonová nabírá další a další ztrátu, ale stále má dostatečný polštář k tomu, aby si doběhla pro celkové vítězství v TdS. Ty nejhorší úseky už má za sebou.

Claudelová nastoupila Wengové a míří za premiérovým vítězstvím v rámci Světového poháru!

Claudelová si to rozdá s H. Wengovou o vítězství s poslední etapě. To začíná být stále zřejmější. Jak je na tom ovšem Frida Karlssonová?