Angers – Lorient 1:2 (kon.) | Monaco – Brest 1:0 (kon.) | Nantes – Auxerre 1:0 (kon.)
Toulouse – Ajaccio 2:0 (kon.) | Lyon – Clermont Foot 0:1 (kon.) | Lens – Paríž 3:1 (kon.)
FC Nantes
1:0 (0:0)
AJ Auxerre
cz Nedeľa 01.01.2023, 15:00 • La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes • Ligue 1 McDonald’s • 17. kolo

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:19. (16:52:50)

Je konec! Nantes nakonec zvládlo duel proti Auxerre a vítězí 1:0. Domácí Nantes vlétlo do utkání aktivněji, ale první šanci mělo až ve 36. minutě, kdy Blas orazítkoval břevno. Stejný hráč navíc ve 44. minutě pouze protáhl hostujícího brankáře. Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy se prosadil Marcus Coco. Hosté poté mohli vyrovnat, ale v cestě stále branková konstrukce.

90+4

90+3
    Nicolas Pallois skvěle přečetl hru a jednoduše pustil odražený míč do rukavic domácího gólmana.

90+2
    Žlutá karta pro tým FC Nantes (Samuel Moutoussamy).

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Nicolas Pallois si dal pozor na vysoký nákop a míč bez problémů odhlavičkoval mimo nebezpečné území.

89
    Domácí brankář dlouho otálel s uvedením míče do hry. Sudí mu naposledy domluvil, že to příště bude za kartu.

88
    Střídání v týmu FC Nantes:
    ze hřiště odchází Charles Traoré, přichází Quentin Merlin,
    ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Sébastien Corchia.

87
    A další obrovská šance Auxerre! Na nádherný centr si naskočil Autrer, jenže jeho hlavičku reflexivně vyrazil Alban Lafont!

86
    Další zakončení hostů obstaral Camara, který se opřel do skákavého míče, ale obránce jeho ránu na poslední chvíli přizvedl nad břevno.

85
    Gauthier Hein si naběhl na přízemní centr z levé strany, opřel se do míče levou nohou, ale domácí brankář vytáhl fantastický zákrok!

83
    Žlutá karta pro tým AJ Auxerre (Ousmane Camara).

82
    Skvěle proti soupeři vystoupil Nicolas Pallois, který špičkou kopačky dokázal zakopnout míč do autu. Vhazovat bude Auxerre.

81
    Auxerre kombinuje na polovině domácího celku, ale hosté zatím nemohou najít recept na koncentrovanou obranu Nantes.

80
    ze hřiště odchází Fabien Centonze, přichází Moussa Sissoko.

80
    Střídání v týmu AJ Auxerre:
    ze hřiště odchází Hamza Sakhi, přichází Gauthier Hein,
    ze hřiště odchází Lassine Sinayoko, přichází Ousmane Camara.

79
    Domácí fotbalisté se nyní nikam neženou. Hráči ve žlutých dresech Nantes se spíše snaží držet míč na svých kopačkách.