Mladá Boleslav – Královské Vinohrady 5:2 (kon.) | Chodov – Ostrava 7:3 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 10:3 (kon.)
Florbal Vary – Otrokovice 3:4 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
7:3 (2:1, 0:0, 5:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
cz Štvrtok 29.12.2022, 16:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga (CZ) • 17. kolo

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (17:48:31)

Je konec! Chodov po skvělém výkonu nakonec dokráčel k výhře a bere tři body do tabulky! Ostrava předvedla dobrý výkon, ale na body to nestačilo.

Branky a nahrávky: 8. Ondrušek (Matoušek), 10. Komárek (J. Bauer), 50. Ondrušek (Vávra), 50. Vošta, 54. Komárek (Maxa), 56. Ondrušek (Vávra), 60. Ondrušek (Vávra) – 4. Bräuer (Daniš), 41. Kuczera (Pešat), 57. Chatrný (Gál). Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: 9:21. Rozhodčí: Jiří Šedivý a Radek Štengl.

59:13 Tom ONDRUŠEK - 7:3

59:13
    Chodov právě vstřelil branku!
    Další gól do prázdné branky! TOM ONDRUŠEK opět kooperoval s Markem Vávrou a utkání je rozhodnuto! Asistence: Marek Vávra.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:09
    Ostrava tlačí domácí tým, ale zatím se jim nedaří koncovka.

57:17
    Ostrava to opět zkouší v šesti!

56:50
    Ondrušek trefil levou tyč Binderovy branky!
    56:15 Daniel CHATRNÝ - 6:3

56:15
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Ladislav Gál našel přesnou přihrávkou DANIELA CHATRNÉHO, který pohotově vystřelil a dává jiskřičku naděje Ostravě na bodový zisk. Asistence: Ladislav Gál.
    55:36 Tom ONDRUŠEK - 6:2

55:36
    Chodov dává gól do prázdné branky! Marek Vávra vystihl přihrávku a běžel k prázdné brance. Místo toho aby vystřelil, tak přenechal ještě TOMU ONDRUŠKOVI, který neměl žádný problém se zakončením! Asistence: Marek Vávra.

54:55
    Ostrava hraje v šesti!

54:53
    Oddechový čas pro tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

54:51
    Dobrá rána Jakubce, ale střela byla zablokována těsně před Hodíkem.

54:17
    Střela Šuberta z ostrého úhlu vůbec neohrozila Hodíka v domácí brance.
    53:10 Mikuláš KOMÁREK - 5:2

53:10
    Domácí střílí pátou branku a Ostrava už to bude mít velmi těžké! Daniel Maxa nahrál na střed hřiště kde stál MIKULÁŠ KOMÁREK, který z otočky trefil místo u vzdálenější tyče! Asistence: Daniel Maxa.

51:55
    Nepřesnosti na obou stranách, nakonec se míčku opět ujali domácí.

50:59
    Ostrava se ani nesnaží napadat, což by je mohlo stát, že už nemusejí poté srovnat.

50:28
    Chodov už si hraje svoje a nikam s míčkem nespěchá.

50:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny třetí třetiny.
    49:49 Ondřej VOŠTA - 4:2

49:49
    Chodov rychle navyšuje své vedení! ONDŘEJ VOŠTA šel sám na brankáře Bindera a rychlou střelou k bližší tyči dává gól! Bez asistence.
    49:17 Tom ONDRUŠEK - 3:2

49:17
    Tak nakonec Chodov využil výhodu a jde opět do vedení! Marek Vávra skvěle našel přes celou šířku hřiště TOMA ONDRUŠKA, který z první dokázal propálit Bindera, který inkasuje potřetí v zápase. Asistence: Marek Vávra.

48:32
    Uvidíme první vyloučení! Ostrava půjde do čtyř!

47:50
    Bauer dával přes celé hřiště na Ondruška, ale tomu chyběly dva kroky, aby mohl vystřelit.

47:12
    Komárek se dostal k odraženému balónku, ale trefil jen prvního bránícího hráče.

46:36
    Karel Hodík předvedl skvělý zákrok proti Herblichovi a drží svůj tým!

46:17
    Ostrava se dostala po delší době na polovinu Chodova, ale zatím je to jen přihrávání z hole na hůl.

45:38
    Ladislav Gál se řítil do protiútoku a vzal to na sebe, ale zamířil jen do brankáře domácíh.

45:17
    Další ostrý souboj u mantinelu a rozhodčí opět nevylučují.

44:36
    Lukáš Pešat ze středu hřiště trefil pouze mantinelu za Hodíkovou brankou.

44:19
    Šmíd dostal míček až za mantinel a rozehrávat budou domácí.

43:30
    Marek Matoušek byl ve skvělé pozici, ale minul trestuhodně branku!

42:40
    Odražený míček až k tyčce u Hodíka, který byl trochu překvapen, ale nakonec vše vyřešil bez problémů.

41:59
    Ostrava po vstřeleném gólu se trochu probudila a dostává se do šancí.

41:22
    Tom Ondrušek dostal přihrávku před Bindera, kolem kterého se snažil vytočit, ale to se mu nepovedlo.
    40:32 Šimon KUCZERA - 2:2

40:32
    Ostrava srovnává stav utkání! ŠIMON KUCZERA se nad ničím nerozmýšlel a téměř z poloviny hřiště vystřelil a míček zaplul až do branky Hodíka! Asistence: Lukáš Pešat.

40:01
    Úvodní buly vyhráli opět hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:14.

Střely ve druhé části: 9:2.

Je za námi druhá třetina, která branku nepřinesla. Chodov byl od začátku třetiny jasně aktivnější, ale trápí se v koncovce a hlavně v hostující brance je skvělý Jan Binder, který tak stále drží svůj tým nad vodou.

40:00

39:41
    Binder zasáhl proti střele ze středu hřiště a do konce třetiny se už nic nestane.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:00
    Skřivánkova střela ze středu hřiště trefil pouze blokujícího hráče.

37:25
    Další souboj v rohu hřiště, tentokrát ho vyhráli domácí.

36:39
    Herblich táhlou střelou těsně minul Hodíkovu branku!

36:09
    Jan Binder teď musel zasáhnout proti dorážce Bauera, což se také stalo.

35:36
    Chodov hraje svoji hru a nikam se nežene.

34:49
    Pomalu se blížíme ke konci druhé třetiny a stále jsme neviděli v této třetině gól, který by byl potřeba.

34:19
    Ladislav Gál obral Matouška a byl v dobré pozici. Mířil k bližší tyči, ale branku netrefil.

33:47
    Ondrušek se snažil vytočit do středu hřiště, ale ani jeden ze tří hráčů Ostravy mu to nedovolil.

33:08
    Tvrdý souboj u mantinelu mezi střídačkami a rozhodčí musejí opět uklidnit situaci.

32:21
    Chodov je dlouho na míčku, ale zatím vůbec nestřílí a jen si přihrává.

31:35
    Ondrušek byl jasně faulovaný a to neuniklo ani rozhodčím.

31:00
    Faul na středu hřiště, kterého se dopustili domácí a k míčku se tak dostane Ostrava.

30:20
    Vošta rychle vystřelil z pravé strany, ale netrefil se k bližší tyči.

30:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:14
    Matoušek ze středu hřiště pouze vystřelil nad branku Bindera, který nemusel zasahovat.

28:35
    Komárek se snažil přihrát krosově, ale přihrávku přetáhl a Bauer si musel doběhnout pro míček až na svou polovinu.

27:46
    Další nepřesná přihrávka Vošty, kterou málem vyhmátl Chatrný, ale nakonec se tak nestalo.

26:59
    Ostrý souboj na středu hřiště, kde oba hráči skončili na zemi, ale rozhodčí nechávají plynout hru.

26:15
    Chodov měl v této třetině už dost možností, ale trápí je koncovka a Binder v brance.

25:32
    Lukáš Kafka trefuje horní tyč Binderovy branky!

24:54
    Ostrava se snaží trochu uklidnit hru, protože zatím v této třetině tahá za kratší konec.

24:07
    Šulc nahodil na Ladislava Gála, který z otočky trefil pouze boční síť.

23:40
    A další zákrok brankáře Ostravy!

23:14
    Lukáš Kafka vyslal tvrdou střelu, ale Binder skvěle kryje ramenem!

22:48
    Matoušek hledal Skřivánka, kterého našel a ten byl následně faulovaný. Chodov zůstane u balónku.

22:09
    Dlouhá přihrávka až za Hodíka od Šulce, kde byl Bräuer, ale ztratil rychle balónek.

21:26
    Chodov teď výborně napadá rozehrávku Ostravy a mohou kombinovat na útočné polovině, protože míček získali.

20:55
    Jan Binder proti Voštovi opět skvělý a drží svůj tým!

20:35
    Pešat svedl souboj s Ondruškem v rohu hřiště za Binderem a získal míček pro svůj tým.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:39.

Střely v první části: 7:4.

Je za námi první třetina, která přinesla tři branky. Jako první se prosadili hosté po dobré střele Bräuera. Chodov srovnal na 1:1 o čtyři minuty později po střele Ondruška. Domácí ještě stihli v čase 9:41 otočit skóre na 2:1, které platí i po první třetině.

20:00

19:45
    Domácí na míčku a do konce třetiny se už nic asi nestane.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:28
    Ostrava se snaží dohrát v poklidu třetinu a nikam s míčkem nespěchá.

17:33
    Ondrušek reklamoval hru vysokou holí, ale rozhodčí nic neviděli a hraje se dál.

16:42
    Kuczera našel na středu hřiště pouze Voštu, který vystřelil, ale jen vedle hostující branky.

16:14
    Ondrušek sám před Binderem trefil pouze brankáře hostí, který kryje velkou šanci domácích!

15:34
    Hráči začínají hrát více a více do těla a rozhodčí už musejí klidnit hru.

14:45
    Karel Hodík se po delší době dostal k míčku, ale v situaci, kdy ho jen sebral ze země.

14:08
    Vávra v rohu hřiště nezpracoval míček a hosté tak budou rozehrávat ze své poloviny.

13:32
    Ostrava se opět dostává na polovinu Chodova a domácí je nechávají hrát .

13:03
    Jiří Bauer výborně vystoupil a pozastavil tak útok hostů.

12:21
    Chatrný vystihl přihrávku na Voštu, ale ještě se k dorážce dostal jeden z hráčů Chodova a Binder nakonec nemusel zasahovat, protože jeho pokus šel nad branku.

11:27
    Chodov se postavil do pevného bloku a nepouští na svou polovinu hosty.

10:44
    Šulc na své polovině je napadán Vávrou a Ostrava nemá vůbec lehký přechod na útočnou polovinu.

10:01
    Přesunuli jsme se do druhé poloviny první třetiny.
    9:41 Mikuláš KOMÁREK - 2:1

9:41
    Chodov se dostává do vedení 2:1! MIKULÁŠ KOMÁREK vystihl rozehrávku Ostravy a běžel podél levého mantinelu a poté přesně zamířil do pravého horního růžku a dává nádherný gól! Asistence: Jiří Bauer.

8:45
    Po srovnání na 1:1 se oba týmy nikam neženou a snaží se raději o postupný útok.

8:01
    Lukáš Pešat vystřelil ze středu hřiště a Hodík vůbec nevěděl, kde je míček, ale nakonec mu pomohli jeho spoluhráči a balónek odklidili daleko od své branky.
    7:26 Tom ONDRUŠEK - 1:1

7:26
    Chodov srovnává stav utkání na 1:1! Marek Matoušek předal TOMU ONDRUŠKOVI, který byl sice na těsno bráněný, ale nakonec vystřelil ke vzdálenější tyči a Binder na jeho střelu nedosáhl! Asistence: Marek Matoušek.

7:10
    Skřivánek se protáhl až do rohu za Bindera a udržel míček pro Chodov.

6:23
    Marek Bräuer byl ve skvělé střelecké pozici, ale ještě hledal Jana Daniše, ale toho nenašel a Hodík tak nemusel vůbec zasahovat.

5:54
    Domácí se dostali k balónku a mohou se pokusit o vstřelení gólu.

5:16
    Domácí jsou trochu mimo dění hry a Ostrava od vstřeleného gólu hrají dobře a nepouští Chodov vůbec k ničemu.

4:42
    Maxa ze středu hřiště trefil pouze prvního blokujícího hráče a Binder tak nemusel zasahovat.

4:12
    Další velká příležitost Ostravy, ale tu likviduje skvělým zákrokem Hodík!
    3:21 Marek BRÄUER - 0:1

3:21
    Ostrava dává úvodní branku! Jan Daniš přihrál na střed od levého mantinelu přesně na MARKA BRÄUERA, který ještě mohl nahrávat Pešatovi, ale vzal to na sebe a trefil mezírku u bližší tyče. Asistence: Jan Daniš.

3:04
    Ondřej Vošta vystřelil z pravé strany ke vzdálenější tyči, ale minul branku.

2:47
    Faul na středu hřiště od Chomy. Rozehrávat budou domácí.

2:06
    Skřivánek výborně na středu hřiště před svým brankářem zastavil průnikovou přihrávku Chatrného a domácí získali míček.

1:28
    Daniel Maxa byl u mantinelu natlačen, ale nakonec míček získal pro svůj tým, který může dále kombinovat.

0:52
    V rohu hřiště za Hodíkem hosté ztratili míček a Chodov tak bude moct založit první útok.

0:30
    Zatím hosté nikam s rozehrávkou nespěchají a kombinují na své polovině.

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté z Ostravy.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Domácí dnes budou hrát v modrých dresech a Ostrava oblékla tradiční žlutou.

Úvodní sestavy

Trenér: David Podhráský

Ostrava: Binder (Klinka) – Friedel, Herblich, Mikoláš, Šubert, Daniš, Kuczera, Barabáš – Choma, Šulc, Soukup, Jakubec, Chatrný, Gál, Košarišťan, Pešat, Bräuer, M. Sedláček, Němec.
    Trenér: Robert Segeťa

Chodovští mají zatím na kontě 27 bodů a drží si šestou pozici v tabulce před Black Angels na které mají náskok čtyř bodů. V minulém kole narazili hráči Chodova na Českou Lípu, se kterou si na domácí palubovce bez problémů poradili a vyhráli vysoko 13:5. Uvidíme, jestli se dnes budou radovat z výhry nad Ostravou nebo zakončí kalendářní rok 2022 prohrou.

Bodování

1. Marek Vávra – 41 kanadských bodů
    2. Tom Ondrušek – 30 kanadských bodů
    3. Mikuláš Komárek – 17 kanadských bodů

Ostravské FBC se zatím nachází na deváté pozici se ziskem 18 bodů a náskokem 2 body na desátou Českou Lípu. V minulém kole narazila Ostrava na Sokol Královské Vinohrady a díky skvělé první třetině, kterou vyhrála 4:0 mohla slavit vítězství 6:4 a tři body do tabulky. Uvidíme, jestli se jim dnes podaří zdolat mnohem těžšího soupeře.

Bodování

1. Marek Bräuer – 29 kanadských bodů
    2. Lukáš Pešat – 24 kanadských bodů
    3. Šimon Kuczera – 21 kanadských bodů

Vzájemný zápas v této sezóně

9.10.2022 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 4:11 FAT PIPE Florbal Chodov

Vítáme vás u on-line přenosu ze 17. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy FAT PIPE Florbal Chodov a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Utkání začíná v 16:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 8. Ondrušek (Matoušek), 10. Komárek (J. Bauer), 50. Ondrušek (Vávra), 50. Vošta, 54. Komárek (Maxa), 56. Ondrušek (Vávra), 60. Ondrušek (Vávra) – 4. Bräuer (Daniš), 41. Kuczera (Pešat), 57. Chatrný (Gál)

Využitie: 0:0. Zásahy brankárov: 9:21.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Lupoměch) – M. Šmíd, Kolář, Sýkora, J. Bauer, Maxa – Komárek, Vošta, Netrefa, Ondrušek, Vávra, Skřivánek, Matoušek, Kafka, Votava, Jambor, Škorpa.
    Tréner: David Podhráský

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Klinka (Binder) – Friedel, Herblich, Mikoláš, Šubert, Daniš, Kuczera, Barabáš – Choma, Šulc, Soukup, Jakubec, Chatrný, Gál, Košarišťan, Pešat, Bräuer, M. Sedláček, Němec.
    Tréner: Robert Segeťa

Rozhodca: Jiří Šedivý a Radek Štengl