Česko – Slovensko 5:2 (kon.)
Česko
5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Slovensko
cz Streda 28.12.2022, 15:00 • Sportzentrum Zuchwil • Turnaj piatich krajín (U18)

Z tohoto utkání je to všechno. Díky za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů zase někdy příště. Na počtenou! (17:04:51)

Češi ve třetí třetině ještě dvakrát skórovali, když se nejprve trefil v 52. minutě Csabi a v 58. minutě Heš. Češi tak i své třetí utkání v turnaji vyhráli, celkem nasbírali 8 bodů. Slovákům utkání tentokrát nevyšlo a nenavázali tak na výhru proti domácím Švýcarům.

59:52
    Po icingu ČR se vhazuje před Kasalem.

59:42
    Po zákroku Kasala se ještě na brankovišti strhla menší potyčka, které ale rozhodčí včas učinili přítrž.

59:22
    Ještě jeden zásah Kasala. Buly před českou bránou.

58:30
    Už probíhají poslední dvě minuty třetí části.
    57:26 HEŠ - 5:2

57:26
    Česko právě vstřelilo branku! Pátý gól českého týmu je na světě! Pěkná kombinace v útočném pásmu vyústila v přihrávku před branku, kterou dostal přesně nabito LUKÁŠ HEŠ. Asistence: Matteo Kočí a Daniel Badinka.

56:20
    Utkání se dohrává. Češi drží výsledek a nikam už nespěchají.

54:31
    Zakázané uvolnění Slováků. Bude se vhazovat před Urbanem.

Oddechový čas pro tým Česko.

54:23
    Další Urbanův zákrok. Ten má puk ve své lapačce a hra je přerušena.

53:04
    Icing českého týmu znamená buly před Kasalem.
    51:57 CSABI - 4:2

51:57
    Česko právě vstřelilo branku! Češi za polovinou třetí třetiny navyšují své vedení. Češi rychle přešli do útočného pásma. Mezi střelce se tentokrát zapisuje ADAM CSABI, který se prosadil přesnou střelou zápěstím z pravého kruhu. Bez asistence.

50:28
    O puk se bojovalo ve středním pásmu a ke kotouči se nakonec dostali Slováci.

49:33
    Česku odpískán ofsajd. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

49:24
    Na druhé straně zasahuje Kasal a bude se vhazovat před jeho brankou.

47:26
    Samuel Urban má na svém kontě další zásah a ještě se strhla před jeho brankou menší rozmíška, kterou ale včas roztrhli rozhodčí.

46:08
    Ofsajd Slovenska. Buly ve středním pásmu.

44:40
    O kotouč se bojovalo u mantinelu za českou brankou. Puk nakonec uzmuli Slováci.

44:24

43:24
    Češi vyhazují puk za slovenskou branku, tohle oslabení zatím brání dobře.

43:04
    Kasal nyní schoval puk ve své lapačce a bude se vhazovat před jeho bránou.

42:24
    Vyloučení v týmu Česko:
    Vojtěch Vochvest – 2 min., nedovolené bránění.

41:50
    Ďurina pálil od modré, ale minul bránu.

40:42
    Icing odpískán Slovensku. Buly před brankářem Urbanem.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jediný gól, který vstřelil ve 37. minutě Pérez. Byl to první gól zápasu, který nepadl při přesilové hře. Slováci se k ničemu příliš nedostali, ale při své přesilovce dobře střílel Cedzo, ale nepřesně. Češi tak odchází do kabin spokojenější a Slováci mají dvacet minut na to, aby utkání otočili nebo alespoň srovnali. Třetí třetina začne zhruba v 16:30.

40:00

39:16
    Zákrok si nyní připisuje také Urban a vhazovat se bude před jeho klecí.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Po zásahu Kasala se vhazuje před jeho brankou.
    36:34 PÉREZ - 3:2

36:34
    Česko právě vstřelilo branku! První gól zápasu, který padl při stejném počtu hráčů na ledě značí české vedení. Češi rychle vjeli do útočného pásma. Před slovenskou brankou se vytvořila skrumáž, ve které pálil Csabi. Urban kotouč vyrazil jen před JAROMÍRA PÉREZE, který už měl jednoduchou práci a doklepl puk do odkryté brány. Asistence: Adam Csabi a Dominik Petr.

36:22
    Zakázané uvolnění českého týmu. Hra se vrací před Kasalovu bránu.

34:58
    Ke střele se chtěl prodrat Cedzo, ale česká obrana jeho pokus zblokovala.

34:49
    Kasal teď raději schoval puk pod lapačku a vhazuje se před českou bránou.

34:09
    Kubala střílel z mezikruží. Kasal byl připraven a střelu vyrazil.

33:13
    Ofsajd Čechů znamená buly ve středním pásmu.

33:13

32:57
    Slovákům se podařilo dostat puk k české bráně a zbytek oslabení už zřejmě zvládnou.

32:26
    Česká kombinace v útočném pásmu zatím k žádnému ohrožení branky nevede.

31:13
    Vyloučení v týmu Slovensko:
    Tomáš Královič – 2 min., držení.

30:29
    Další souboj o puk v rohu kluziště u mantinelu tentokrát vyhráli čeští hráči.

29:42
    Kasal chvilku nevěděl, kde se nachází kotouč, ale nakonec se mu ho nějak podařilo vyrazit za svou bránu.

28:58
    Čechům odpískáno zakázané uvolnění a vhazuje se před brankou Kasala.

28:18
    Češi se snažili před slovenskou brankou něco vymyslet, ale to se nepovedlo a puk mají Slováci.

27:11

26:25
    Čechům se povedlo vyhodit puk až ke slovenské brance.

25:34
    Na levém kruhu se do puku opřel Cedzo, ale bránu minul.

25:11
    Jiří Felcman – 2 min., hrubost.

23:59
    Petr se šikovně protáhl do útočného pásma a ze strany vypálil. Urban ale pokus vyrazil do rohu.

23:13
    O puk se bojovalo u mantinelu, nakonec ho získali naši sousedé.

21:57
    Čechům odpískán ofsajd. Buly ve středním pásmu.

20:59
    Jeden z Čechů u mantinelu obdržel tvrdý, ale čistý hit.

20:01

První třetina přinesla hned čtyři góly a všechny padly v přesilovkách. První třetina se převážně odehrávala v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Doufejme, že i druhá třetina přinese strhující podívanou. Druhá třetina začne zhruba v 15:48.

20:00
    18:23 PETR - 2:2

18:23
    Česko právě vstřelilo branku! Také Češi využívají podruhé v zápase přesilovku. Na levé straně se u mantinelu k puku dostal kapitán DOMINIK PETR, který si popojel na kruh a střelou trochu překvapil brankáře Urbana. Asistence: Tomáš Holčák a Petr Pavelec.

17:36
    Maxim Šakmár – 2 min., vražení na hrazení.
    15:52 KUKUMBERG - 1:2

15:52
    Slovensko právě vstřelilo branku! Druhou přesilovku také Slováci využívají a otáčí vývoj. Pekarčík před bránou našel ROMANA KUKUMBERGA, který posléze rychlou ranou prostřelil Kasala. Asistence: Juraj Pekarčík.

15:06
    Češi vyhazují před slovenskou bránu.

14:41
    Adam Hamrla – 2 min., faul loktem.

13:33
    Urban si zapisuje zákrok. Vhazování před slovenskou bránu.
    13:26 EPERJESI - 1:1

13:26
    Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci srovnávají! Na modrou čáru dostal po vyhraném buly nabito LEO EPERJESI, který tvrdou střelou překonal Kasala. Asistence: Stanislav Gron.

13:22
    Kasal zasahuje lapačkou a bude se vhazovat před jeho bránou.

13:03
    Češi kompletní. Slováci dnes zatím přesilovky nezvládají.

11:03
    Andrej Fábry – 2 min., sekání.

10:59

10:01
    Slováci zatím první minutu přesilovky neodehráli příliš dobře, Češi se zvládají dobře bránit.

08:59
    HL – 2 min., nesportovní chování, odpyká Jaromír Pérez.
    08:16 FIALA - 1:0

08:16
    Česko právě vstřelilo branku! Češi využívají přesilovku a vedou! Pérez našel z kruhu před brankou SAMUELA FIALU, který trefil odkrytou část branky. Asistence: Jaromír Pérez a Adam Csabi.

07:36
    První zásah pro gólmana Urbana. Ten pokryl střelu z mezikruží.

07:09
    Slováci znovu vyhodili až za českou bránu.

06:43
    Milan Pišoja – 2 min., držení.

06:15

04:55
    Slováci vyhodili puk za Kasalovu bránu.

04:22
    Domácí v plném počtu. Začíná česká přesilovka.

04:15
    Tomáš Pobežal – 2 min., nedovolené bránění.

03:49
    Češi zatím oslabení zvládají a k ničemu se Slováci nedostali.

02:22
    Daniel Badinka – 2 min., hákování.

01:34
    Slovákům odpískán ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

00:40
    Češi střídají a mají puk za svou vlastní bránou.

00:01

Zní hymna Slovenska, poté ještě česká.

Slováci jsou na ledě, obléknou modré dresy, Češi už také nastoupili a mají bílé dresy.

Česko: Kasal (Matěcha) – Kočí, Jiříček, Matějíček, Do. Badinka, Vochvest, Hamrla – Kubíček – Holčák, Petr (C), Heš, Csabi, Felcman, Pérez, Da. Badinka, Fábry, Vehovský, Pavelec, Fiala, Scafari
    Trenér: Jakub Petr

Slovensko: Urban (Fursten) – Baran, Pišoja (C), Eperjesi, Královič, Čajkovič, Šakmár, Valko, Ďurina – Cedzo, Kukumberg, Ridzon, Kubala, Parička, Maruna, Klečka, Pobežal, Pekarčík, Vargas, Gron, Rohal
    Trenér: Tibor Tartal

Rozhodčí: Kohlmüller, Gäumann – Burgy, De Paris.

Zdravím všechny hokejové příznivce! Hokejová osmnáctka nastoupí na Turnaji pěti ve švýcarském Zuchwilu ve federálním derby proti Slovensku. Svěřenci trenéra Jakuba Petra už na turnaji absolvovali jeden zápas. Proti Německu prohrávali po dvou třetinách 1:2. Třináct vteřin před koncem zápasu se Čechům povedlo srovnat zásluhou Jakuba Štancla. Utkání muselo rozhodovat prodloužení, které nakonec ukončil v čase 63:12 svým druhým gólem v utkání Tomáš Holčák. Posléze Češi vyhráli včera nad Finy 3:1. Slováci naopak vyhráli za tři body, když proti Švýcarům zvítězili 4:1. První třetinu vyhráli 2:1, a pak dvakrát skórovali ve třetí části. Střelci Slovenska byli Andrej Parička, Ondrej Maruna, Roman Kukumberg mladší a Andrej Kubala. Úvodní buly bude ve Sportzentrum Zuchwil vhozeno v 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Mateo

Góly a asistencie: 9. Fiala (Pérez, Csabi), 19. Petr (Holčák, Pavelec), 37. Pérez (Csabi, Petr), 52. Csabi, 58. Heš (Kočí, Badinka) – 14. Eperjesi (Gron), 16. Kukumberg (Pekarčík)

Tréner: Jakub Petr

Tréner: Tibor Tartal

Rozhodca: Kohlmüller, Gäumann – Burgy, De Paris