Fínsko – Česko 1:2 (kon.)
Fínsko
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Česko
cz Utorok 27.12.2022, 17:00 • Vierumäki Sport Institute • Reprezentácia do 17 rokov

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek úterního večera! (19:02:16)

Střely na branku – 14:20

Česká sedmnáctka zahájila sérii tří přípravných zápasů proti domácímu Finsku vítězstvím 2:1. Dlouho to přitom vypadalo, že přesilovkový zásah Jonatana Hirschovitse-Gerze bude stačit Finům na nejtěsnější výhru, ovšem v závěru duelu přišel velký obrat. V čase 57:41 srovnal při hře bez brankáře David Svozil. Ten si z modré čáry potáhl kotouč na levý kruh a odsud zamířil přesně. O vítězství Lvů pak rozhodl pouhé 4 sekundy před koncem Adam Jecho. Toho poslal do samostatného úniku Kos a český kapitán zachoval chladnou hlavu. Odveta je na programu už zítra.

59:56 Adam JECHO - 1:2

59:56
    Česko právě vstřelilo branku!
    To je neuvěřitelné! Pouhé čtyři sekundy před koncem patrně dovršuje obrat kapitán ADAM JECHO! Ondřej Kos využil špatné finské rozehrávky a získal puk na útočné modré. Následně našel rozjetého Jecha, který situaci tváří v tvář Louhivaarovi vyřešil naprosto přesnou střelou do horního růžku nad lapačku. Asistence: Ondřej Kos.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.
    57:41 David SVOZIL - 1:1

57:41
    Hra bez brankáře Lvům vyšla! Na modré čáře převzal puk DAVID SVOZIL. Ten nezazmatkoval, vybruslil s ním až na levý kruh a z této pozice překonal Louhivaaru svižnou střelou švihem – 1:1. Asistence: Adam Benák.

57:15
    Mařík zůstává na střídačce. Česko to zkusí v šesti!

57:15
    Česká lavička si vyžádala oddechový čas.

56:53
    Tohle už bylo lepší. Nahrávka na osu našla Sebastiana Glase, kterému však střela z jedničky nesedla ideálně.

56:18
    Dobrý forčekink českých hokejistů. Ale k nějaké šanci to nevedlo. Přihrávka do předbrankového prostoru nenašla adresáta.

55:05
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Finové v posledních minutách české hráče do ničeho nepouštějí.

54:32
    Ránu od modré čáry si pohlídal Matyáš Mařík. Český brankář vyrazil puk až do ochranné sítě za svou brankou.

53:55
    A Finové už jsou kompletní.

53:28
    Tahle přesilovka našim hráčům zatím vůbec nevychází. Dosud se nedokázali pořádně usadit v útočném pásmu.

52:20
    Finové se v úvodu oslabení osvobodili.

51:54
    Samuel Drančák byl podražen Danielem Nieminenem. Početní výhoda pro český tým.

50:45
    Louhivaara přerušil hru po střele od modré čáry. Nadále tak platí, že drží čisté konto.

50:10
    I deset minut před koncem prohrává český tým o jediný gól. Klíč k finské brance svěřenci kouče Eismanna dosud nenašli.

49:28

49:21
    Mařík se v závěru finské přesilovky stačil přemístit proti střele z pravého kruhu. Předcházela tomu výborná křížná přihrávka Viuhkoly.

48:59
    Čeští hokejisté vytlačili Finy do středního pásma.

48:18
    Českým hráčům se povedlo vyhodit.

47:53
    Do prostoru mezi kruhy si vybruslil Juho Keinänen. S ranou po ledě si Mařík poradil.

47:27
    Čeští hokejisté jdou do dalšího oslabení. Dvě minuty za podrážení vyfasoval Jiří Klíma.

47:20
    Finové v postavení mimo hru.

46:27
    Český tým v plném počtu. Mařík přerušil hru zákrokem lapačkou.

46:10
    Finům unikl puk do středního pásma. Z této jejich přesilovky asi nic nebude.

45:38
    Čeští hokejisté vyhazují.

44:48
    Kotouč se odráží do někam nad českou střídačku. Vhazuje se na levé straně útočného pásma Suomi.

44:20
    Vyloučení v týmu Česko:
    Adam Martin Hlinský – 2 min., podrážení.

44:00
    Střelu Lukáše Krále z pravého kruhu vyrazil Louhivaara. Finskému brankáři konečně přibývají zákroky ve větším tempu.

43:46
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

42:52
    Čeští hráči se snaží být aktivní. Střelu z levé strany vyrážel Louhivaara do rohu.

42:19
    Adam Jecho vjel z pravé strany do útočného pásma. Jeho střela švihem prolétla vedle bližšího horního růžku finské branky.

41:28
    Domácí jsou v plném počtu.

41:05
    Dobrou českou souhru zakončoval střelou z jedničky Adam Benák. Louhivaara se stačil roztáhnout a vyrazil puk mimo branku hřbetem lapačky!

40:21
    Český tým dohrává přesilovku. Po přihrávce Svozila střílel z levé strany Lukáš Král. Louhivaara ukryl puk ve výstroji.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:25.

Střely na branku – 9:10

Ve druhé třetině dlouho pokračoval podobný hokej jako v první části. Tedy s minimem šancí a střel. Vše se změnilo až ve finské přesilovce, v níž ukončil ve 35. minutě čekání na gól Jonatan Hirschovits-Gerz. Finy vedení nabudilo a v následujících desítkách sekund si vytvořili několik dalších příležitostí, které musel řešit brankář Mařík nebo jeho defenziva. Do šaten se každopádně odchází za stavu 1:0 pro domácí.

40:00

39:27
    Vyloučení v týmu Finsko:
    Mikko Leppä – 2 min., podrážení.

39:20
    V závěru druhé třetiny se usazují v útočném pásmu naši hráči. Ti se ale v tomto zápase dostávají opravdu velmi těžko do lepších střeleckých pozic.

38:43
    Teshome připravil velkou šanci spoluhráči Aatuovi Heinänenovi. Ten dostal přihrávku před brankoviště, ovšem Mařík se stačil rychle přesunout a zakončení domácího útočníka pokryl!

37:30
    Svěřenci kouče Eismanna se z tlaku, který následoval po vedoucí brance Finska, už snad vymanili. Nyní se hraje v útočné třetině Lvů.

36:03
    Finy vedoucí gól nakopl a momentálně mačkají české hráče v jejich obranném pásmu. Mařík v krátkém sledu přestál několik nebezpečných závarů!
    34:57 Jonatan HIRSCHOVITS-GERZ - 1:0

34:57
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Domácí nakonec využívají tuhle přesilovku! Obránce Atte Vikla rozehrál z modré čáry doprava na JONATANA HIRSCHOVITSE-GERZE. Ten vyslal od mantinelu nenápadnou střelu, která však propadla za záda Maříka. Český brankář měl zřejmě zakrytý výhled clonícím protihráčem. Asistence: Atte Vikla.

34:40
    Jeden z Finů zavezl puk do útočného pásma a zkusil to střelou z levé strany. Mařík ji vyrazil.

34:17
    Čeští hokejisté ustáli polovinu oslabení. Nyní navíc dostali puk daleko od své branky.

33:18
    Ondřej Kos – 2 min., krosček.

33:18
    Velký závar před českou brankou! Mařík zachraňoval na brankové čáře ve spolupráci se svými obránci. Bude se ale vylučovat...

32:31
    Dobrá akce Jiřího Klímy. Ten se dostal do útočného pásma z levé strany a svižnou ránu švihem poslal kousíček nad horní tyčku.

32:02
    Mařík nyní podržel v rukavici nahozený kotouč. Finové získali buly v útočné třetině.

31:11
    Aatu Heinänen v náznaku dobré příležitosti. Před českým brankářem však nedokázal trefit puk po nahrávce spoluhráče.

30:57
    Finové zavezli kotouč až před českou branku. Zakončující hráč už ho v tísni jen nahrnul do brankoviště, kde hrací předmět přikryl Mařík.

30:10
    Vstoupili jsme už do druhé poloviny utkání. Ta první nenabídla žádný gól.

29:13
    Tečovaná střela Daniela Nieminena minula českou branku.

27:41
    Čeští hokejisté teď dobrým pohybem narušují finskou rozehrávku a získávají kotouče v útočném pásmu. Škoda, že z této práce nevyplívá ještě více příležitostí ke skórování.

26:30
    Matěj Zeman nalevo vypíchl puk bránícímu hráči a hnal se ze strany na finskou branku. Volil zakončení na bližší tyčku, které zneškodnil vyrážečkou Louhivaara! To byla jedna z největších šancí dosavadního průběhu zápasu.

25:52
    Oběma týmům schází lepší mezihra. Finové nyní zase jen nahodili kotouč za branku, kde ho dojela česká obrana.

24:48
    Čeští hokejisté zahráli přes všechny čáry. Icing se nepískal a Soini tak musel hrát s dotírajícím protihráčem na zádech.

23:33
    Zakázané uvolnění domácích Finů. Hra se stěhuje před branku hájenou Veetim Louhivaarou.

22:40
    Markus Loponen si vybruslil do ideální střelecké pozice mezi kruhy. Před brankou byl navíc clonící hráč, ale Mařík dokázal střelu vyrazit!

22:08
    Hra je přerušena kvůli finskému postavení mimo hru.

21:33
    Celek Suomi je už v plném počtu.

21:20
    Snaha Lukáše Krále v předbrankovém prostoru ke gólu nevedla. Louhivaara ve finské svatyni odolal.

21:03
    Finové vyhazují.

20:30
    Galvas předal puk Jiřímu Klímovi, který střílel z levé strany hřiště vedle bližší tyčky.

20:10
    Pokračuje česká přesilovka, kterou rozdělila přestávka. Finové vyhráli úvodní buly a nahodili puk za Maříkovu branku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:41.

Čeští hokejisté ve zbytku první třetiny přesilovku nevyužili a ta tedy bude pokračovat po přestávce. V úvodní části gól nepadl. K vidění bylo minimum šancí. Pokud jsou statistiky v zápisu o utkání správné, tak oba celky zatím dohromady vyprodukovaly jen šest střel na branku. Z toho čtyřikrát musel zasahovat finský brankář Louhivaara. Oba trenéři tak asi budou své svěřence nabádat především k zvýšení intenzity střelby a většímu tlaku do branky.

20:00

19:32
    První přesilovku si zahraje také Česko. Dvě minuty za držení obdržel Thomas Lahtinen.

19:03
    Probíhá už poslední minuta první třetiny.

18:54
    Čeští hokejisté jsou při hře 5 na 5 zase aktivní. Nyní krouží s pukem v útočném pásmu.

17:44
    Český tým je už v plném počtu. První oslabení tedy mladí Lvi přestáli.

17:26
    Od modré čáry vystřelil Arttu Välilä. Mařík vyrazil kotouč do rohu.

17:19
    Další vyhození českého výběru. Finové střídají, takže nepospíchají se založením dalšího útoku.

16:52
    Čeští hráči vyhazují a už jsou ve druhé polovině oslabení.

16:02
    Finům unikl kotouč z útočného pásma.

15:43
    Tomáš Galvas – 2 min., držení.

15:30
    Joona Saarelainen se zleva natlačil před českou branku. Nezakončil dobře i proto, že byl faulován. Finové zatím mají výhodu.

15:02
    Do konce první třetiny schází pět minut. Ve Vierumäki zatím nepadl gól.

13:20
    Dobré momenty českého výběru, který se držel dlouhé desítky sekund v útočném pásmu. Vzešlo z toho ale jen několik většinou zablokovaných pokusů.

12:16
    Dobrý tlak českého týmu. K odraženému puku se dostal mezi kruhy Petr Sikora, který branku netrefil.

11:31
    Českým hráčům nevyšla finální přihrávka. Marek Chaloupka se pak rychle musel otáčet zpátky do defenzivy.

10:50
    Střelu Natana Teshomeho z pravého kruhu vyrazil pozorný Matyáš Mařík v české brance.

09:52
    Zatím to je takticky vedený duel. Bez větších příležitostí na obou stranách.

08:24
    Adam Titlbach si na pravém křídle snažil prohodit bránícího hráče. Ten se s ním udržel. Český útočník se pak snažil nahrát na modrou, ale trefil přesně prostor mezi oběma beky. Lvi tak přišli o pásmo.

07:31
    Keinänen se dostal s pukem za českou branku. Tam ale proti němu byli dva protihráči, kteří ho nakonec přetlačili. Finové si zatím nevytvořili větší šanci.

06:50
    Čeští hráči získali puk v rohu za vlastní brankou a mohou otočit hru.

05:20
    Zatím sledujeme poměrně aktivní výkon českého týmu, který se snaží vyrážet do útočných výpadů.

03:26
    Juho Keinänen zavezl z levé strany puk do útočného pásma a od mantinelu centroval před branku. Tam na kotouč nedosáhl Saarelainen.

02:10
    První zákroky má za sebou také český gólman Matyáš Mařík. I on byl úspěšný.

00:40
    První dobrá akce českého týmu. Adam Martin Hlinský si najel na pravý kruh, kam dostal přihrávku. Jeho střela ale skončila v lapačce brankáře Louhivaary.

00:01

Finsko: Louhivaara (Myllykangas) – Soini, Välilä, Lahtinen, Amhamdi, Nieminen, Mononen, Vikla, Leppä – Sinivuori, Saarelainen (C), Keinänen – Viuhkola, Ruohonen (A), Väärälä – Viita, Loponen, Rajala (A) – Hirschovits-Gerz, Heinänen, Teshome.
    Trenér: Marko Kauppinen

Česko: Mařík (Vilém) – Hlinský (A), Galvas (A), Skok, Svozil, Chaloupka, Fibigr, Švec – Kos, Jecho (C), Klíma – L. Král, Benák, Titlbach – Zeman, Sikora, Pohludka – Humeník, Glas, Drančák – P. Král.
    Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Hölli – Mikkola, Niiranen.

Nominace Česka:

Brankáři:
    Matyáš Mařík (Plzeň), Lukáš Vilém (Vítkovice).

Obránci:
    Adam Martin Hlinský (Mladá Boleslav), Martin Švec (Pardubice), Tomáš Galvas (Olomouc), Jan Skok (Plzeň), Jakub Fibigr, Marek Chaloupka (oba Vítkovice), David Svozil (Ilves Tampere, Finsko).

Útočníci:
    Patrik Král, Oskar Lisler (oba Mladá Boleslav), Matěj Zeman (Karlovy Vary), Samuel Drančák, Matyáš Humeník (oba České Budějovice), Petr Sikora (Třinec), Adam Benák, Adam Titlbach (oba Plzeň), Sebastian Glas (Vítkovice), Jiří Klíma, Lukáš Král (oba Hradec Králové), Ondřej Kos (Ilves Tampere, Finsko), Adam Jecho (Tappara Tampere, Finsko).

Svěřenci kouče Václava Eismanna v listopadu absolvovali vrchol sezóny v podobě World Hockey Challenge, což je takové neoficiální mistrovství světa v kategorii sedmnáctiletých. Ve velké konkurenci třech kanadských výběrů a reprezentací Finska, Švédska a USA skončili na posledním šestém místě. Uhrát dokázali jediný bod za porážku 5:6 v prodloužení s týmem Kanada white. Finsku, se kterým se mladí Češi utkají v tomto přípravném období, podlehli 1:3.

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! Česká reprezentace do 17 let odcestovala do finského Vierumäki, kde ji čekají tři přípravné zápasy proti domácímu výběru. Ten první je na programu v úterý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 35. Hirschovits-Gerz (Vikla) – 58. Svozil (Benák), 60. Jecho (Kos)

Fínsko: Louhivaara (Myllykangas) – Soini, Välilä, Lahtinen, Amhamdi, Nieminen, Mononen, Vikla, Leppä – Sinivuori, Saarelainen (C), Keinänen – Viuhkola, Ruohonen (A), Väärälä – Viita, Loponen, Rajala (A) – Hirschovits-Gerz, Heinänen, Teshome.
    Tréner: Marko Kauppinen

Tréner: Václav Eismann

Rozhodca: Hölli – Mikkola, Niiranen