Florida – NJ Devils 2:4 (kon.) | Detroit – Tampa Bay 7:4 (kon.) | Colorado – Montreal 2:1 (po pr.)
Chicago – Nashville 2:4 (kon.) | Dallas – Edmonton 3:6 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Anaheim – Minnesota 1:4 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (kon.)
Colorado Avalanche
2:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Montreal Canadiens
Štvrtok 22.12.2022, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z tohto zápasu je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (04:43:30)

Colorado postupne počas celého priebehu stretnutia stupňovalo svoj výkon, odmenou bolo vyrovnanie v tretej časti hry a víťazný gól v predĺžení. V konečnom dôsledku možno konštatovať, že sa jedná o zaslúžené dva body, Canadiens nemali až takú dravosť po výhre, rozhodli individuality.

61:51
    61:51 Mikko Rantanen (COL) - 2:1

61:51
    Tím Colorado Avalanche dal gól!
    Domáci sa dostali do protiútoku dvoch na jedného. Toews bol súčasťou kombinácie, puk posunul MIKKOVI RANTANENOVI. Ten nekompromisne prepálil Allena. 2:1. Asistencia Dewon Toews.

61:43
    Drouin úplne sám pred Georgievom zahodil obrovskú šancu, puk ostal po jeho strele tesne pred bránkovou čiarou.

61:15
    Hostia sa nikam neponáhľajú, vyslúžili si tak piskot domácich tribún.

60:43
    Makar sa chcel pretlačiť s pukom do bránky, v poslednej chvíli ho odzbrojila hosťujúca defenzíva.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:37
    Hoffman vystrelil z pravej strany z otočky, celý čas ho pozoroval Georgiev a puk chytil.

58:04
    Puk prikryl Georgiev, po prihrávke Suzukiho zakončoval z pravej strany Caufield.

57:44
    Vhadzovanie prebehne pred domácou bránkou, obe mužstvá sa snažia vyvinúť záverečný tlak. Nedarí sa to ani jednému z nich.

55:58
    O zakončenie Rantanena sa postaral brankár Allen.

53:43
    Rodrigues sa predral pred bránku a dvakrát zakončil, v oboch prípadoch ho betónmi zneškodnil brankár Montréalu Allen.

53:33
    Puk skončil v hľadisku, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

52:47
    Hunt chcel svojou delovkou roztrhnúť sieť, Allen však ostal pozorný a puk potom zakryl. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

51:57
    Napokon prišlo k príležitosti, Hoffmanov pokus z ľavého krídla ale doslova vymazal Georgiev.

51:36
    Montréal je v presilovke bez zakončenia, Avalanche sa zrejme ubránia.

50:33
    Pískal sa ofsajd hostí, vhadzovanie prebehne v strednom pásme.

49:55
    Vylúčenie v tíme Colorado Avalanche:
    Denis Malgin – 2 min., sekanie.

49:30
    Meyers vystrelil spoza protihráča, bránku ale netrafil o poriadny kus.

49:03
    Puk je v hľadisku, hra je prerušená.

48:51
    Allen zastavil aj strelu Rantanena.

48:38
    Ďalšia delovka, ranu ako z kanónu vyslal opäť Makar. Tesne vedľa.

48:00
    Makar vyslal na Allena poriadne prudký pokus, hosťujúci brankár zakročil s naozaj obrovskou porciou šťastia.

47:55
    Newhook dostal puk do mierneho úniku, prudké zakončenie bolo zblokované mimo hru. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

47:01
    Rantanen a Malgin to zohrali výborne, prihrávka na modrú čiaru pre Girarda však nenašla adresáta.

45:24
    Lehkonen je pri chuti, tentokrát však bránku Allena tesne netrafil.

44:43
    Lehkonen zakončil bekhendom z ľavého krídla, betónmi sa činil Allen.

43:20
    Wideman zblokoval strelu Rodriguesa.
    42:16 Artturi Lehkonen (COL) - 1:1

42:16
    Využitá presilovka! Makar posunul puk na pravé krídlo Rantanenovi, ten ho poslal medzi kruhy, odkiaľ presne zakončil voľný ARTTURI LEHKONEN. 1:1. Asistencie Mikko Rantanen a Cale Makar.

42:09
    Vylúčenie v tíme Montréal Canadiens:
    Anthony Richard – 2 min., hákovanie.

41:45
    Domáci budú hrať presilovku, zatiaľ sú na ľade so šiestimi korčuliarmi.

41:22
    Nichushkin dostal puk mimo hraciu plochu, hra je prerušená.

40:20
    Rantanen pálil spomedzi kruhov, jeho strelu zblokoval nad bránku brániaci Suzuki.

40:01

Tretia časť hry sa začne najskôr o 04:00.

40:00

39:38
    Ďalšia obrovská šanca domácich zahodená! Puku teraz zabránila prejsť do bránky korčuľa Nichushkina.

39:07
    Compherov pokus z ľavého krídla opečiatkoval po zákroku Allena žrďku hosťujúcej bránky.

38:40
    Canadiens zatiaľ bránia dobre, puk už dvakrát úspešne vyhodili von z obranného pásma.

38:16
    Arber Xhekaj – 2 min., podrazenie.

37:56
    Rodrigues napálil puk na bránku z pravého krídla, betónmi sa o všetko postaral Allen.

37:20
    Spoluhráčom pristavil puk za bránku Georgiev, hostia však výborne prehusťujú stredné pásmo a nepúšťajú domácich vpred.

36:11
    Hra je prerušená, po strele Toewsa prikryl puk Allen. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

35:53
    Rantanenov pokus z bekhendu zastavil aj napriek značnej skrumáži pripravený Allen.

35:35
    Dadonov nedokázal prepasírovať puk za Georgieva po aktívnom potiahnutí puku od Drouina.

35:00
    Akciu spoza vlastnej bránky postupne zakladajú domáci hokejisti.

34:18
    Englundov pokus bol zblokovaný, puk skončil na ochrannom plexiskle.

32:52
    Ďalší icing hostí, vhadzovať sa bude pred brankárom Allenom.

32:10
    Nichushkin sa predral k zakončeniu po skvelej práci Rodriguesa v rohu klziska, puk napokon v obrovskej šanci nechal na bočnej sieti.

30:55
    Ďalšie prerušenie, tentokrát ofsajd Colorada. Vhadzovanie prebehne v strednom pásme.

30:46
    Zakázané uvoľnenie zahrali hostia, vhadzovanie pred ich bránkou sa zopakuje.

30:39
    Edmundson doslova zbúral MacDonalda, puk následne opustil hraciu plochu. Vhadzovať sa bude pred brankárom Allenom.

30:11
    Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

29:42
    Hunt netrafil bránku.

29:20
    Mužstvám sa nedarí usadiť v útočnom pásme, puk manévruje zo strany na stranu.

28:08
    Compher sa z ničoho nič dostal k puku na pravej strane a zakončil, na bližšej žrdi bol pripravený brankár Canadiens.

27:21
    Girardov pokus od modrej čiary bez väčších problémov zneškodnil Allen.

27:11
    Allen prerušil hru po zakončení Rantanena, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

26:46
    O'Connor skúšal prihrávať medzi kruhy z pravej strany, famózny obranný zákrok predviedol pohotový Harris a puk upratal preč.

26:02
    Zakázané uvoľnenie, ide sa pred Allena.

25:39
    Allen úspešný aj proti strele domáceho Rodriguesa švihom, nasleduje vhadzovanie v hosťujúcom obrannom pásme.

25:24
    Rantanen v obrovskej šanci netrafil bránku hosťujúceho Allena.

24:55
    Ani drobný chaos pred hosťujúcou bránkou nepriniesol gólovú situáciu, medzi protihráčmi sa nezorientoval Rantanen.

24:03
    Dach strelou z bezprostrednej blízkosti netrafil bránku Colorada.

23:40
    Puk opustil hraciu plochu, hra je prerušená. Vhadzovať sa bude v obrannom pásme Montréalu.

22:51
    Makar mieril na vzdialenejšiu žrď, tú si pokryl dnes zatiaľ bezchybný Allen.

22:10
    Ďalší famózny zákrok Allena, sám pred bránkoviskom strieľal po výbornej prihrávke Malgina O'Connor.

21:56
    Huntov prekvapivý pokus zastavil Allen, na dorážku do odkrytej bránky nedosiahol Meyers.

21:13
    Toews hľadal lepšie postaveného spoluhráča medzi kruhmi, rozohrávku Avalanche vystihol pozorný Hoffman.

20:20
    Allen zasahoval hneď v úvode tretiny, prácu mu narobila tečovaná strela Rodriguesa.

20:01

Druhá časť hry sa začne najskôr o 03:05.

20:00

19:58
    Slafkovský prudko nahodil puk na bránku, Georgievovi narobili problémy dorážajúci Anderson a Drouin. Napokon však situáciu zvládol.

19:12
    Georgiev si poradil s pokusom Xhekaja.

19:07
    Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzovať sa bude v ich obrannom pásme.

18:04
    Kirby Dach ukoristil puk v útočnom pásme po chybe jedného z hráčov Colorada, následne sa natlačil pred brankára Georgieva a zakončil. Zvonila žrďka.

17:06
    Strela Armiu bola tečovaná, puk skončil na ochrannej sieti. Vhadzovať sa bude pred domácim brankárom Georgievom.

16:42
    Georgiev zakryl puk, hra je prerušená. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

16:08
    Rodrigues mohol z pravého krídla strieľať, bol úplne sám. Rozhodol sa prihrávať medzi kruhy, bohužiaľ pre domácich, neúspešne.

15:17
    Ďalší nebezpečný puk na Georgieva, pomohol mu brániaci Johnson.

14:43
    Anderson sa ocitol v úniku po chybe Makara, dvere do bránky mu ale zavrel pohotový Georgiev.

14:19
    Rantanen pálil z ľavej strany, bol úplne voľný. Dôležitý zákrok predviedol Allen.

13:31
    Canadiens sa ocitli v ofsajde, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

13:00
    Johnson pálil z otočky z ľavého krídla, lapačku mal pripravenú Allen.

12:45
    Georgiev sa po dlhšom čase predviedol na výbornú, nebezpečne ho z bezprostrednej blízkosti bránky ohrozil Caufield.

11:41
    Zasahovať musel Allen, proti bola delovka Makara od modrej čiary.

11:10
    Ďalšia skrumáž pred brankárom Montréalu Allenom, neúspešný bol Rantanen.

11:03
    Pred hosťujúcim brankárom Allenom bolo chvíľu rušno, so zakončeniami si však napokon poradil. Rodrigues netrafil bránku a Nichushkinov puk bol zakrytý. Hra je prerušená, v obrannom pásme hostí budeme pokračovať po reklamnej prestávke.

10:36
    Boj o puk v rohu klziska v obrannom pásme hostí zvládli lepšie práve hráči Canadiens, udržali si tak puk vo svojom držaní.

08:45
    Ďalšiu akciu ťahal Nichushkin, tentokrát spoločne s Newhookom. Opäť neúspešne.

08:13
    Nichushkin sa s pukom na hokejke rútil do prečíslenia dvoch na jedného, napokon sám zakončil a zneškodnil ho Allen.

07:18
    Malgin pálil spomedzi kruhov, obrana Montréalu ho vôbec nepokryla. Situáciu zachránil brankár Allen.

06:45
    Xhekaj strieľal prakticky ihneď po víťaznom vhadzovaní, úradovala lapačka Georgieva.

06:42
    Opäť sa činil Georgiev, tento raz úspešne zakročil proti pokusu Harrisa z otočky a puk prikryl. Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

06:31
    Strela od modrej čiary bola ešte tečovaná Dachom, Georgiev mal poriadne problémy.

05:52
    Hra je prerušená, pískal sa ofsajd domácich. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

04:37
    Rodrigues sa už hotoval na ranu z pravej strany, v poslednej chvíli ho zastavil jeden z dôrazných brániacich hráčov Canadiens.

03:54
    Slafkovský tečoval nastrelený puk od modrej čiary, bránku však netrafil.

03:50
    Strela od modrej prišla od Xhekaja, puk vyrazil brankár Georgiev.

03:00
    Po góle sa hra mierne ukľudnila, ani jedno z mužstiev nie je usadené v útočnom pásme.
    01:48 Anthony Richard (MTL) - 0:1

01:48
    Tím Montréal Canadiens dal gól!
    Do úniku sa dostal ANTHONY RICHARD, telom sa s pukom natlačil pred brániaceho Johnsona. Georgieva prekonal strelou do protipohybu. 0:1. Asistencie Jake Evans a Joel Armia.

01:39
    Meyersov pokus z ľavého krídla betónmi vyrazil pripravený Allen.

01:26
    Malgin puk nedokorčuľoval, pískalo sa zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude pred brankárom Georgievom.

00:47
    Dlhočizná prihrávka z vlastného obranného pásma nenašla Rantanena, puk naviac upratal preč pohotový brankár Allen.

00:15
    Hneď prvá strela duelu narobila poriadny rozruch, Rodrigues z ľavej strany napálil puk do Allenovej žrďky.

00:01

Colorado Avalanche: Georgiev (Francouz) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Lehkonen, Compher, Rantanen – Newhook, Rodrigues, Nichushkin – L. O'Connor, Meyers, Kaut
    Tréner: Jared Bednar

Montréal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Edmundson, Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Caufield, Suzuki, Dach – Slafkovský, Drouin, Anderson – Dadonov, Dvorak, Hoffman – Richard, Evans, Armia
    Tréner: Martin St. Louis

Rozhodca: Brenk, Luxmore – Marquis, Mills

Colorado Avalanche ťahá dvojzápasovú víťaznú sériu, naposledy to bol stopercentný bodový zisk doma proti New Yorku Islanders. O výsledku 1:0 po samostatných nájazdoch rozhodol Rodrigues. Obhajca Stanley Cupu sa pohybuje na priečkach zaručujúcich vyraďovaciu fázu, všetci v tíme však vedia, že to môže byť ešte lepšie. Najproduktívnejším členom mužstva je Mikko Rantanen, zatiaľ s bilanciou 21+17. Na domácom ľade v Denveri budú Avalanche favoritom.

Montréal Canadiens síce v poslednom hranom stretnutí bodoval naplno, z dlhodobého hľadiska to však nevyzerá najlepšie. O výhre v Arizone 3:2 po predĺžení postupne rozhodli Caufield, Dvorak a Hoffman. Bodovo sú Canadiens desiaty najhorší tím súťaže, dôvodom sú pochopiteľne nekonzistentné výsledky. Najviac to sype kapitánovi, Nick Suzuki sa pýši stavom 15+16. Do Colorada cestujú zverenci trénera St. Louisa ako outsider, môžu len príjemne prekvapiť.

Slovenská stopa:
    Juraj Slafkovský (Montréal Canadiens) 27 zápasov 4+6; 2 mínusové body; 31 trestných minút; 32 striel na bránku

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami Colorado Avalanche a Montréal Canadiens.

Stretnutie sa začne o 02:00.

Matej Valkár

Góly a asistencie: 43. Lehkonen (Rantanen, Makar), 62. Rantanen (D. Toews) – 2. Richard (Evans, Armia)

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – Makar (A), D. Toews (A), E. Johnson, Girard, B. Hunt, Englund – Lehkonen, Compher, Rantanen (A) – Newhook, Rodrigues, Ničuškin – L. O'Connor, Meyers, Malgin – Kaut, MacDermid, MacDonald.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Guhle, Edmundson (A), Kovacevic, Harris, Wideman, Xhekaj – Caufield, Suzuki (C), Dach – Slafkovský, Drouin, Jos. Anderson (A) – Dadonov, Dvorak, Hoffman – Richard, Evans, Armia.

Diváci: 18 091