Švajčiarsko – Fínsko 1:4 (kon.) | Česko – Švédsko 0:4 (kon.)
Fínsko
cz Nedeľa 18.12.2022, 13:00Euro Hockey Tour
    40:30 Markus GRANLUND - 1:4

40:30
    Finsko právě vstřelilo branku! Finové znovu skórují v první minutě třetiny! Tentokráte měli štěstí. Zakončení MARKUSE GRANLUNDA si nechtěně do vlastní brány srazil švýcarský obránce Dean Kukan. Asistence: Teemu Hertikainen.
    39:24 Arttu RUOTSALAINEN - 1:3

39:24
    Finsko právě vstřelilo branku! Finové ve druhé třetiny zaznamenávají už třetí úspěch! Z prostorzu pravého kruhu zakončoval Toni Rajala, jehož rána zasáhla Desclouxe do masky. Sám Rajala se kotouče znovu zmocnil a poslal ho do předbrankového prostoru přesně na hůl ARTTUA RUOTSALAINENA, který puk dostal za záda švýcarského strážce branky. Asistence: Toni Rajala a Julius Honka.
    26:55 Teemu HARTIKAINEN - 1:2

26:55
    Finsko právě vstřelilo branku! Nádhernou akci nyní sehráli Finové! Miro Aaltonen v útočném pásmu přenechal puk Markusi Granlundovi, jenž si všiml TEEMUA HERTIKAINENA, který po skvělém pasu zakončil prakticky do prázdné brány. Asistence: Markus Granlund a Miro Aaltonen.
    20:16 Markus GRANLUND - 1:1

20:16
    Finsko právě vstřelilo branku! Tak to bylo rychlé! Finsko vyrovnává po šestnácti sekundách na 1:1. Švýcarská obrana předvedla velice špatnou rozehrávku. Kotouč v útočném pásmu ještě zachytil Miro Aaltonen, přiťukl ho MARKUSI GRANLUNDOVI, který bekhendem se štěstím prostřelil Desclouxe. Asistence: Miro Aaltonen.
    15:41 Lukas FRICK - 1:0

15:41
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcarsko se dostává do vedení! Přečíslení dva na jednoho vyřešil nejlépe LUKAS FRICK, který ujel, vypadalo to, že bude přihrávat svému kolegovi. Nakonec si vyjel mezi kruhy, kotouč si ještě potáhl a trefil mezírku mezi betony Larmiho. Asistence: Vincent Praplan.

Pavel Mádl

Góly a asistencie: 16. Frick (Praplan) – 21. Granlund (Aaltonen), 27. Hartikainen (Granlund, Aaltonen), 40. Ruotsalainen (Rajala, Honka), 41. Granlund (Hartikainen)

Švajčiarsko: Descloux (Hughes) – Kukan, Loeffel, Frick, Fora (A), Alatalo, Egli, Le Coultre – Herzog, Corvi, Moy – Mottet, Haas (C), Praplan – Miranda, Fuchs, Riat – Scherwey (A), Thürkauf, Bertschy – Riedi.
    Tréner: Patrick Fischer

Fínsko: Larmi (Lehtinen) – Niku, Lepistö (A), Ohtamaa (C), Niemelä, Koivisto, Eronen, Sund, Honka – Granlund, Aaltonen, Hartikainen – Kuokkanen, Kemppainen, Ikonen – Rajala (A), Tyrväinen, Ruotsalainen – Suomi, Tikka, Repo.
    Tréner: Jukka Jalonen

Rozhodca: Kika, Pražák – Obwegeser, Fuchs

Diváci: 4 489