Martin – Levice 4:2 (kon.) | Skalica – Modré Krídla 3:0 (kon.) | Trnava – Topoľčany 2:6 (kon.)
Vlci Žilina – Brezno 8:2 (kon.) | Dubnica – Pov. Bystrica 4:5 (po pr.) | Humenné – Žiar nad Hronom 7:0 (kon.)
HK Skalica
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Modré Krídla Slovan
Piatok 09.12.2022, 17:00 • Hant Arena, Skalica • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 22. kolo

Skalica dokázala nakoniec doviezť tento zápas do víťazného konca. Slovan sa snažil zo všetkých síl vyrovnať, ale skvele chytajúceho Branislava Bernáta prekonať nedokázali. Víťazný gól strelil v druhej tretine v čase 33:50 obranca Adam Jombík. Záhoráci si víťazstvo poistili dvomi gólmi v samom závere. Najprv do prázdnej brány Janáč, a 45 sekúnd pred koncom prekonal strelou od modrej čiary hosťujúceho brankára VIdovič. Skaličania si teda pripisujú do tabuľky ďalšie tri body.
    Prajem Vám ešte pekný zbytok večera. (19:27:51)

59:15
    Skalica dala gól!
    FILIP VIDOVIČ dostal prihrávku od Nemca, napálil puk od modrej čiary, a prekonal bezmocného Samuela Baroša. Skalica dvoma gólmi v posledných minútach tohto zápasu rozhodla o svojej výhre.
    Asistencie: Richard Nemec, Michal Šátek

58:18
    Skaličania vybojovali puk v útočnom pásme. PATRIK JANÁČ strelou do prázdnej brány rozhoduje tento zápas.
    Asistencie: René Jarolín

57:26
    Skalica v plnom počte.

56:34
    Šiesti hostia proti štyrom domácim.

56:24
    Preisinger hľadal hokejku Lipianského, ale Bernát je naďalej neprekonaným mužom.

54:05
    Šátekov pokus znovu kryje brankár hostí.

53:28
    Jarolín dostal puk do dobrej príležitosti, ale Baroš je naďalej pozorný.

52:14
    Hauserova strela bola zblokovaná.

51:48
    Bezákov pokus minul bránku.

50:55
    Bernát si musel dať pozor na dorážajúceho Lipianského.

50:27
    Zakázané uvoľnenie Skaličanov.

49:21
    Zakončenie domácich zblokoval jeden z hosťujúcich hráčov na ochrannú sietť.

47:46
    V páde zakončoval Landrigan, ale Baroš bol pozorný.

46:30
    Nebezpečný teč Fatulovej strely končí na žrdke Barošovej brány.

46:04
    Trubač zakončoval, ale už z veľkého uhla.

45:00
    Zakončenie na Bernáta. Skalický gólman puk udržal v náručí.

44:24
    Kadlečíkovú strelu má Baroš v lapačke.

44:00
    Súboj pri mantineli vyhrali hostia a môžu ísť dopredu.

42:35
    Fetkovič sa snažil dorážať strelu jedného so spoluhráčov, ale domáci ho stihli zablokovať.

41:37
    Hostia v plnom počte. Skalici sa nepodarilo využiť dlhú presilovú hru o dvoch hráčov.

40:30
    Skaličania rozostavení v útočnom pásme.

40:01

Tretia tretina začne približne o 18:41.
    .

Druhú tretinu začali aktívnejšie hostia. Mali niekoľko dobrých šancí, ale Bernáta v bráne prekonať nedokázali. Nakoniec udrela Skalica, keď v čase 13.50 nenápadnou strelou Baroša ADAM JOMBÍK. Skaličania budú hrať na začiatku tretej tretiny presilovku 5 proti 3.

38:28
    Landriganova strela, ale Baroš zakročil lapačkou.

38:04
    Postavenie mimo hru domácich hráčov.

37:00
    Ďalší dobrý zákrok Branislava Bernáta.

33:50
    Gól strelil JOMBÍK.
    Nenápadné nahodenie ADAMA JOMBÍKA od modrej čiary končí za chrbátom prekvapeného Samuela Baroša.
    Asistencie. Michal Búlik, Maximilián Mikula

31:30
    Zakázané uvoľnenie domácich presúva hru pred bránu Bernáta.

30:27
    Záhoráci uspeli na vhadzovaní, ale je s toho postavenie mimo hry.

29:10
    Kvalitný zákrok Samuela Baroša po strele domácich.

28:15
    Zakončenie Rajčáka skončilo na pravom betóne brankára hostí.

26:39
    Fereta to skúsil od modrej čiary, Bernát puk chytil do náručia.

26:35
    Puk vytečovaný na ochrannú sieť.

25:27
    Zakázané uvoľnenie hostí.

24:95
    Janáč sa natláčal pred Baroša, ale je s toho len posunutá brána.

23:55
    Jarolín v samostatnom úniku. Vyskúšal bekhendové zakončenie ale Baroš si s jeho strelou poradil.

22:30
    Hostia nasťahovaní v útočnom pásme. Túto tretinu začali oveľa lepšie ako prvú.

20:01

Druhá tretina začne približne o 17:50.

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej mali viacej gólových šancí domáci. Krátko po skončení presilovky bol v dobrej šanci Denis Kadlečík, ale trafil len žrďku Barošovej brány. Modré Krídla mali pár šancí, ale dobrými zákrokmi sa prezentoval domáci brankár. Uvidíme, čo prinesie ďalšia tretina.

20:00

18:56
    Dobrý návrat Kadlečíka, keď zblokoval strelu Ožvalda.

17:27
    Fetkovič tečoval strelu od modrej čiary, Bernát s ďalším zákrokom.

16:27
    Veľká šanca domácich. Kadlečík sám pred bránou hostí, trafil len žrďku.

14:45
    Záhoráci nasťahovaní v útočnom pásme. Strelu Kristiána Rajčáka chytil Baroš do náručia.

08:09
    Strelu domácich od modrej čiary chytá Baroš bez problémov do lapačky.

07:33

07:20
    Nepresná strela Kadlečíka.

06:15
    Pekná prihrávka na Patrika Janáča, puk mu nedosadol ideálne pred bránou Baroša.

05:00
    Skaličania nasťahovaní v útočnom pásme, ale žiadnu veľkú šancu si nevypracovali.

03:00
    Zatiaľ sme nevideli veľkú gólovú príležitosť.

01:30
    Zákrok Bernáta po akcii Modrých Krídel.

00:33
    Prvá strela na bránu v podaní Skalice úspech neslávila.

00:08
    Prvé vhadzovanie vyhrali domáci.

00:01

HK ESMERO Skalica: Bernát – Hílek, Jombík – Janík, Kadlečík – Fatul, Vidovič – Sovel, Semandel – Rajčák, Jarolín, Janáč – Šátek, Landrigan, Nemec – Kotvan, Včelka, Kuba – Šišolák, Búlik, Mikula

Modré Krídla Slovan:.Baroš – Žabka, Demo – Hauser, Fereta – Březák, Myšiak – Jendek, Lopuchovský – Ožvald, Mamonov, Preisinger – Dej, Lipianský, Fetkovič – Matoušek, Bezák, Múčka – Trubač, Petráš, Bubica

HK ESMERO Skalica – Skaličanov po štyroch vyhraných zápasoch čakalo mikulášske derby na pôde Trnavy. Hostia prehrávali 3:0, 4:2 aj 5.4, ale dokázali minútu pred koncom tretej tretiny vyrovnať na 5:5 vďaka Hujsovi. Nakoniec zápas prehrali 6:5 po predĺžení. Záhoráci sa nachádzajú na 4,mieste o skóre za Žilinou.

Modré Krídla Slovan – Tím z Bratislavy neprežíva dobré obdobie. Posledné dva zápasy schytali debakel. Na domácom ľade prehrali s vlkmi zo Žiliny 1.7 a v minulom kole na pôde Humenného 1:5. Modrým Krídlam patrí 7.priečka keď na šiestu Dubnicu strácajú 1 bod.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23
    Modré Krídla Slovan 3:2 HK ESMERO Skalica

Prajem Vám pekný piatkový podvečer. V 22.kole privíta HK ESMERO Skalica na svojom domácom ľade Modré Krídla Slovan

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Natália Poláčková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Skalica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 34. Jombík (Búlik, Mikula), 59. Janáč (Jarolín), 60. Vidovič (Nemec, Šátek)

HK Skalica: Bernát – Hílek, Jombík – Janík, Kadlečík – Fatul, Vidovič – Sovel, Semandel – Rajčák, Jarolín, Janáč – Šátek, Landrigan, Nemec – Kotvan, Včelka, Kuba – Šišolák, Búlik, Mikula
    Tréner: Michal Ružička

Modré Krídla Slovan: Baroš – Žabka, Demo – Hauser, Fereta – Březák, Myšiak – Jendek, Lopuchovský – Ožvald, Mamonov, Preisinger – Dej, Lipianský, Fetkovič – Matoušek, Bezák, Mučka – Trubač, Petráš, Bubica
    Tréner: Ján Lipiansky

Rozhodca: Lesay, Rehák, Vido, Hanko