Carolina – Calgary 3:2 (kon.) | Florida – St. Louis 4:5 (po pr.) | Pittsburgh – Toronto 1:4 (kon.)
NJ Devils – Washington 5:1 (kon.) | NY Islanders – Philadelphia 5:2 (kon.) | Colorado – Dallas 4:1 (kon.)
Vegas – Vancouver 1:5 (kon.) | Minnesota – Arizona 4:3 (kon.)
New Jersey Devils
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Washington Capitals
Nedeľa 27.11.2022, 01:00 • Prudential Center, Newark • NHL

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu základnej časti kanadsko-americkej NHL medzi tímami New Jersey Devils a Washington Capitals.

Stretnutie sa začne o 01:00.

Hokejisti New Jersey Devils sa po strate trinásťzápasovej víťaznej série naladili na víkendový duel pozitívne, v neďalekom Buffale triumfovali 3:1. O góly sa postarala trojica Hughes, Boqvist a Tatar. Metropolitnú divíziu Devils stále vedú, ich náskok je pomerne komfortný. V tabuľke východnej konferencie naďalej bojujú o prvé miesto s ďalším mužstvom hrajúcim v impozantnej forme, s Bostonom Bruins. Najproduktívnejším hráčom tímu je Jesper Bratt, 24-ročný Švéd má po 21 stretnutiach bilanciu 8+17. Vzhľadom na lepšiu formu a domáce prostredie sú Devils favoritom stretnutia.

Washington Capitals je po štyroch prehrách na víťaznej vlne, hoci tej najmenšej možnej. Druhý dvojbodový zápis v rade prišiel doma proti Calgary, výsledok 3:0 zariadili Oshie, Kuznetsov a Ovechkin. Aj Capitals sú súčasťou metropolitnej divízie, patrí im šiesta priečka. V tabuľke východnej konferencie sú v dolnej polovici, momentálne až na dvanástom mieste. Individuálne to tiež nie je najoslnivejšie. Ovechkin síce mužstvo ťahá, bilancia 11+10 v 21 stretnutiach však znamená menej ako bod na zápas. Na to nie sme pri Capitals zvyknutí. V Prudential Center ich nečaká nič jednoduché.

Slovenská stopa:
    Tomáš Tatar (New Jersey Devils) 21 zápasov 5+8; 16 plusových bodov; 12 trestných minút; 42 striel na bránku
    Martin Fehérváry (Washington Capitals) 22 zápasov 0+2; 2 mínusové body; 10 trestných minút; 31 striel na bránku

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Bratt, Hischier (C), Tatar – Mercer, J. Hughes (A), Haula – Zetterlund, J. Boqvist, Sharangovich – Bastian, M. McLeod, Wood
    Tréner: Lindy Ruff

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovechkin (C) – Oshie (A), Kuznetsov, Milano – Mantha, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas
    Tréner: Peter Laviolette

Rozhodca: McIsaac, Nicholson – Smith, MacPherson

00:01

00:43
    Protasov pokus zblokovaný, Capitals budú hrať presilovku.

01:02
    Vylúčenie v tíme New Jersey Devils:
    Michael McLeod – 2 min., hákovanie.

01:21
    Ovechkin zo svojej klasickej palebnej pozície minul domácu bránku.

01:54
    Johansson si nakorčuľoval s pukom až pred bránku, vychytal ho Vaněček.

02:31
    Mercer výborne vystihol úmysel hostí v rozohrávke a puk vyhodil z vlastného obranného pásma ďaleko preč, Devils oslabenie zvládajú.

03:02
    Opäť sa hrá v plnom počte.

03:26
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásme hostí.

04:20
    Séria súbojov v rohu klziska v obrannom pásme Capitals, pri puku aj naďalej ostávajú Devils.

04:56
    Do rozohrávky sa zapojil aj gólman Vaněček.

05:18
    Ďalšia šanca na zakončenie pre Ovechkina, tentokrát musel zasahovať Vaněček.

05:32
    Obrovskú šancu zahodil Strome, úplne sám s pukom poloodkrytú bránku minul.

06:09
    Hru prerušil domáci gólman Vaněček, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

06:20
    Zakročiť musel aj Lindgren, autorom streleckého pokusu bol McLeod.

06:40
    Eller nastrelil žrďku Vaněčekovej bránky!

06:59
    Hischier z ľavej strany netrafil bránku.

07:42
    Tatarov pokus zneškodnil Lindgren, Devils budú hrať presilovú hru.

Tím New Jersey Devils dal gól!
    Využitá presilovka, Devils vedú! Bratt posunul puk na modrú čiaru, odkiaľ vypálil Hamilton. Jeho pokus neúspešne dorážal Mercer, na druhý pokus to už však vyšlo a tešil sa NICO HISCHIER. 1:0. Asistencie Dawson Mercer a Dougie Hamilton.
    09:04 Nico Hischier (NJD) - 1:0

09:56
    Vhadzovať sa bude pred domácou bránkou.

10:02
    Od modrej pálil po víťaznom buly Carlson, puk vytečoval na ochrannú sieť brániaci Haula. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

10:21
    Mercer to skúsil bekhendom, šikovný pokus zneškodnil pripravený Lindgren.

11:25
    Dvaja na jedného sa rútili McLeod a Wood, prvý menovaný ale váhal príliš dlho a o puk prišiel.

11:37
    Jonas Siegenthaler – 2 min., držanie.

12:04
    Ďalšia veľká príležitosť pre Capitals, Devils ale drží fantastický Vaněček, tentokrát zneškodnil Ovechkina.

12:28
    A opäť chytá Vaněček, tentokrát aj zakončenie zo stredu klziska z bezprostrednej blízkosti bránky.

13:02
    Rana hosťujúceho Carlsona bola zablokovaná brániacim Seversonom.

13:41
    Graves s dôležitým blokom, Devils prečkali aj dnešné druhé oslabenie.

14:10
    Puk skončil na ochrannej sieti, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

14:52
    Bratt chcel vysunúť Hughesa na pravom krídle, poslal mu však pridlhú prihrávku.

15:37
    Carlson s prudkým pukom pred bránku, priestor troch žrdí tesne netrafil Mantha.

16:32
    Z bránky vykorčuľoval Lindgren a poslal výbornú prihrávku do útočného pásma.

17:07
    Ovechkin vypálil z pravej strany z ostrého uhlu, Vaněček sa poriadne zapotil.

18:19
    Carlson neprepálil obranný múr hokejistov Devils, hostia mierne stupňujú tlak.

19:00
    Domáci hru ukľudnili a vystriedali, prvá tretina sa pomaličky dohráva.

19:20
    Veľmi umne to skúšal Tatar, po famóznej sťahovačke mu ale v poslednej chvíli tesne ušiel puk.

20:00

Prvá časť hry je za nami, New Jersey vedie nad Washingtonom 1:0. O jediný presný zásah sa postaral domáci kapitán Nico Hischier, skóroval v presilovej hre.

Tomáš Tatar (New Jersey Devils) 0+0; čas na ľade 04:58; 1 strela na bránku
    Martin Fehérváry (Washington Capitals) 0+0; čas na ľade 06:24; 1 strela na bránku

Druhá tretina sa začne najskôr o 02:00.

20:01

20:30
    Kuznetsov dostal v útočnom pásme príliš veľa priestoru, využil to na poriadnu delovku z ľavej strany. Činil sa Vaněček.

20:57
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred domácou bránkou.

21:38
    Pri vstupe do útočného pásma napriahol k rane Carlson, puk ale smeroval priamo na Vaněčeka.

21:50
    Nebezpečenstvo hrozilo Lindgrenovej bránke, puk od Wooda len tesne nikto netrafil.

23:24
    Vo vlastnom pásme manévrujú s pukom domáci.

23:49
    Okolo bránky sa s pukom na hokejke otočil Haula, pokus na druhej tyčke zneškodnil betónom gólman Lindgren.

24:51
    Zetterlund v súboji s Shearym prišiel o puk až príliš jednoducho, Capitals ale protiútok nevyužili.

25:33
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Vaněčekom.

25:59
    Chybu v rozohrávke hostí vystihol JACK HUGHES, následne si počkal na pohyb gólmana Lindgrena a puk odrazil do siete od zadnej časti jeho betónov. 2:0. Bez asistencie.
    25:59 Jack Hughes (NJD) - 2:0

27:21
    Irwin pálil po manévroch s pukom od modrej čiary, situáciu si pokryl Vaněček.

27:26
    Prakticky okamžite ďalšia šanca, Vaněček ale úspešne zasiahol aj proti pokusu Kuznetsova.

27:57
    Zachytal si aj Lindgren, zneškodniť musel pokus unikajúceho Wooda. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

28:19
    Tatar prepasíroval puk k Brattovi, jeho strela bola zastavená Lindgrenom.

28:55
    Marino hľadal pred bránkou cloniaceho Haulu, ten netrafil puk ideálne. Devils pokračujú v útočení.

29:19
    Graves posunul puk od modrej čiary na ľavé krídlo a JACK HUGHES predviedol ďalší neuveriteľný kúsok. Strela z úrovne bránkovej čiary, puk sa odrazil do siete od helmy gólmana Lindgrena. 3:0. Asistencie Ryan Graves a Dawson Mercer.
    29:19 Jack Hughes (NJD) - 3:0

29:33
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

30:22
    Wood skúšal nájsť pred bránkou voľného Sharangovicha, puk v poslednej chvíli vystihla hosťujúca defenzíva.

31:07
    Strelu Ovechkina zneškodnil Vaněček, o pár chvíľ neskôr puk prikryl. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

31:54
    S ranou Gustafssona si poradil pripravený Vaněček.

32:16
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Devils.

32:32
    Lindgren prikryl puk po dôslednej snahe Haulu.

32:37
    Puk skončil na ochrannej sieti, po strele Seversona sa o to pričinil Lindgren.

33:09
    Garnet Hathaway – 2 min., nedovolené bránenie.

33:27
    Pískal sa ofsajd Devils, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

33:38
    V oslabení unikol van Riemsdyk, jeho bombu na bránku bez problémov pozbieral Vaněček.

34:36
    Po minútovej sekvencii prihrávok v útočnom pásme od domácich vyhodil puk von z obrannej tretiny Capitals brániaci Carlson.

35:09
    Hathaway je späť na ľade, opäť sa hrá v plnom počte. Capitals prečkali oslabenie.

35:27
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred Lindgrenom.

35:52
    Od modrej tvrdo pálil Gustafsson, puk zablokovala húština tiel pred bránkou.

36:12
    Hra je prerušená, pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

36:23
    Puk poslal od modrej čiary vpred Hamilton, ukoristil ho Hischier. Po otočke aj vystrelil, vychytal ho pripravený Lindgren.

37:31
    Kuznetsov váhal s prihrávkou v útočnom pásme pridlho, Capitals o puk prišli.

38:06
    Milano naviedol puk do blízkosti bránky, priestor troch žrdí napokon pokryl po jeho zakončení Vaněček.

38:37
    Devils sa bránia zubami nechtami, strelu Shearyho najprv blokoval Mercer, neskôr pálil Fehérváry a úspešnejší bol Smith.

38:49
    Ďalší skvelý Vaněčekov zákrok, vychytal bekhendový pokus Stromea.

39:04
    Vaněček chytil aj strelu Ovechkina.

39:07
    Ďalší zákrok, zamietnutá aj dorážka Manthu. Vaněček je zatiaľ jednoznačne mužom zápasu.

40:00

Druhá časť hry je za nami, New Jersey vedie nad Washingtonom 3:0. O oba druhotretinové presné zásahy sa postaral Jack Hughes, v oboch prípadoch potvrdil svoju genialitu prešpekulovanými odrazmi od hosťujúceho gólmana.

Tomáš Tatar (New Jersey Devils) 0+0; čas na ľade 10:41; 1 strela na bránku

Tretia tretina sa začne najskôr o 02:55.

40:01

40:21
    Fehérváry nastrelil puk vpred od modrej čiary, skončil až na zadnom mantineli.

40:42
    Medzi trojicou protihráčov presvišťal ako víchor Hischier, jeho bekhendový pokus zneškodnil Lindgren.

41:50
    Vaněček má okrem famózneho výkonu aj priam neuveriteľnú dávku šťastia, hostia, konkrétne Eller či Carlson zahodili neskutočné tutovky.

42:27

42:36
    Ďalšie zakázané uvoľnenie, opäť nasleduje vhadzovanie pred Vaněčekom.

42:49
    Hra je prerušená, puk skončil na striedačke Devils. Tí môžu konečne vystriedať, napríklad Smith bol na ľade už dve minúty.

43:16
    Ovechkin zahodil dorážkovú príležitosť z ľavej strany, netrafil bránku.

43:56
    Hughes sa už hotoval na hetrik, v poslednej chvíli jeho pokus zablokoval jeden z brániacich hráčov Capitals.

44:41
    Jonas Siegenthaler – 2 min., hákovanie.

45:08

45:37
    Ovechkinovi to na prvý pokus nevyšlo, puk sa k nemu dostal naspäť. Jeho ďalší pokus už nepustil von Vaněček.

45:53
    Capitals už dvíhali ruky nad hlavy, ani táto strela Oshieho spomedzi kruhov však neskončila v bránke. Severson prispel blokom, Vaněček vyrážal ramenom.

46:39
    Ďalší zákrok Vaněčeka, opäť pálil Ovechkin.

47:08
    Devils sa ubránili aj tomuto oslabeniu, zahrali ale zakázané uvoľnenie. Sú značne vyčerpaní, prakticky celú tretinu sa bránia.

47:17
    Žrďka zvonila po zakončení Milana, ten dorážal puk do bránky po ďalšom skvelom zákroku Vaněčeka.

47:55
    Hamilton vletel do puku po prihrávke Haulu, bránku ale netrafil.

49:01
    Zakázané uvoľnenie tentokrát na strane hostí, vhadzovať sa bude pred Lindgrenom.

49:20
    Carlson nezakončil presne, hra je prerušená. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

49:51
    Protiútok potiahol Haula, bekhendom našiel JACKA HUGHESA a ten nemal problém prekonať Lindgrena ranou na lapačku a završiť tak hetrik. 4:0. Asistencia Erik Haula.
    49:51 Jack Hughes (NJD) - 4:0

50:07
    Miles Wood – 2 min., držanie.

51:00
    Puk padajúci zo vzduchu netrafil Ovechkin.

51:38
    Tím Washington Capitals dal gól!
    Od modrej čiary vyslal poriadnu delovku JOHN CARLSON, Vaněček už nemal šancu. 4:1. Asistencie Dylan Strome a Marcus Johansson.
    51:38 John Carlson (WSH) - 4:1

52:34
    Sharangovich to skúsil z pravého krídla, zasiahol však Lindgren.

53:02
    Vaněček čaruje aj naďalej, vychytal strelu Dowda a aj dorážku Jensena. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

53:21
    Hischier poslal skvelý puk pred bránku, len tesne ho netrafil Tatar.

53:47
    Hughes to opäť lišiacky skúšal odraziť od zadnej časti Lindgrenovej výstroje, hosťujúci gólman to ale tentokrát zvládol. Pokračovať budeme po reklamnej prestávke.

54:47
    McLeod vyhral súboj v rohu klziska a ihneď poslal puk pred bránku. FABIAN ZETTERLUND nezaváhal a prestrelil Lindgrena. 5:1. Asistencie Michael McLeod a Jonas Siegenthaler.
    54:47 Fabian Zetterlund (NJD) - 5:1

55:00
    Súčasné vylúčenie:
    Fabian Zetterlund – 2 min., nešportové správanie.

T. J. Oshie – 2 min., sekanie,
    Sonny Milano – 2 min., hrubosť.

56:40
    Johanssonova rana skončila až na ochrannej sieti, vhadzovať sa bude pred Vaněčekom.

57:00
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

58:04
    Lindgren zneškodnil ranu Gravesa od modrej čiary a pokryl si aj na dorážku pripraveného Tatara.

58:33
    Zápas sa už iba dohráva, Capitals kombinujú v strednom pásme.

59:11
    Puk prikryl Vaněček, vhadzovať sa bude pred jeho bránkou.

60:00

Máme hotovo. V tretej tretine padli až tri góly, New Jersey napokon porazilo Washington 5:1. Hetrik završil Jack Hughes, za hostí korigoval stav John Carlson. Pesný zásah si pripísal aj Fabian Zetterlund. Pre domáceho kouča Lindyho Ruffa to bolo 800. víťazstvo v profilige.

Tomáš Tatar (New Jersey Devils) 0+0; čas na ľade 15:27; 1 strela na bránku
    Martin Fehérváry (Washington Capitals) 0+0; čas na ľade 20:52; 1 strela na bránku; 1 hit; 1 blok

Z tohto stretnutia je to všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (03:39:08)

Matej Valkár

Góly a asistencie: 10. Hischier (Mercer, Hamilton), 26. J. Hughes, 30. J. Hughes (Graves, Mercer), 50. J. Hughes (Haula), 55. Zetterlund (M. McLeod, Siegenthaler) – 52. Carlson (D. Strome, Johansson)

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Bratt, Hischier (C), Tatar – Mercer, J. Hughes (A), Haula – Zetterlund, J. Boqvist, Šarangovič – Bastian, M. McLeod, Wood.

Washington Capitals: C. Lindgren (Kuemper) – Carlson (A), E. Gustafsson, Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, Irwin – Sheary, D. Strome, Ovečkin (C) – Oshie (A), Kuzněcov, Milano – Mantha, Eller, Johansson – Hathaway, Dowd, Protas.

Diváci: 16 514