Královské Vinohrady – Liberec 3:7 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
FBC Liberec
cz Nedeľa 20.11.2022, 17:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga (CZ) • 10. kolo

To je ode mě vše a děkuji Vám za pozornost. (18:50:38)

Je konec! Liberec po skvělém výkonu jak na hřišti, tak v brankovišti v podání Mücka zapisuje do tabulky tři body! Vinohrady dnes odejdou s prázdnou a budou si muset na další body počkat.

Branky a nahrávky: 6. Otta (V. Klápa), 30. Švejda (Otta), 47. Plíhal (Máca) – 1. Macháč (Ferdan), 3. Smutný (Kárník), 9. Pařízek (Smutný), 11. Kárník (Stránský), 25. Stránský (Janeček), 26. Baudisch (Bitman), 55. Ferdan. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 22:19. Diváci: 106. Rozhodčí: Filip Drápal a Jakub Pospíšil.

59:26
    Další zákrok Mücka a Liberec už pouze vyhazuje balónky na polovinu Vinohrad.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:19
    Tentokrát střílel Ondřej Plíhal, ale opět šla střela nad branku hostů.

57:13
    Janeček se připletl do šarvátky a rozhodčí hned řeší celou situaci, vylučovat se nebude.

56:58
    Mück předvedl tygří skok a chytá další střelu!

56:09
    Křepelka opět odbíhá na střídačku, ale troufnu si říci, že tohle už Vinohrady nemůžou zvládnout.

55:58
    Další střela mimo branku a Liberec tak bude mít míček k dispozici.

55:26
    Vinohrady zatím nic nevymyslely a krátí se jim čas.

54:48
    Vinohrady to zkouší znovu bez brankáře!

54:04
    Hosté hrají v plném počtu.

54:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec dává gól do prázdné branky! PROKOP FERDAN z vlastní poloviny dokázal trefit prázdnou branku a Liberec dává gól zároveň v oslabení! Bez asistence.

53:55
    Oddechový čas pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady.

53:44
    Liberec zatím nepouští Vinohrady k ničemu zásadnímu.

53:16
    Vojtěch Klápa si sběhl pro přihrávku do středu hřiště, ale jeho střela byla zablokovaná mimo hřiště.

52:56
    Velký tlak Vinohrad!

52:35
    Liberci se podařilo vyhodit, ale netrefil prázdnou branku.

52:04
    Vinohrady hrají v šesti!

52:04
    Vyloučení v týmu FBC Liberec:
    Šimon Stránský – 2 min., Nesportovní chování.

51:17
    Ondřej Plíhal se dostal až před Mücka, ale ten předvádí další skvělý zákrok a spoluhráči mu můžou děkovat!

50:30
    Oddechový čas pro tým FBC Liberec.

50:01
    Je před námi něco málo pod deset minut a stále je to otevřené, ale Vinohrady musejí hrát na 100% pokud chtějí nějaké body.

49:39
    Dnešní utkání sleduje 106 diváků.

49:04
    Tomáš Gärtner se dostal ke střele, ale trefil jen blok Liberce.

48:45
    Tvrdý zákrok na Ondřeje Plíhala a volný úder pro Vinohrady.

48:12
    Šimon Stránský se řítil na Křepelku z pravé strany, ale brankář domácích drží svůj tým!

47:42
    Vinohrady dostaly potřebný impuls a snaží se o další branku.

46:51
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Vinohrady snižují na rozdíl tří branek! Po špatné nahrávce Liberce se ke střele dostal ONDŘEJ PLÍHAL, který si chvilku počkal a poté zamířil přesně pod horní tyč Mückovy branky! Asistence: Vojtěch Máca.

45:58
    Petr Hartman se dlouho rozmýšlel komu ze svých spoluhráčů přihrát až málem naservíroval gólovou šanci Liberci.

45:20
    Mück si nyní připsal další zákrok do statistik a Vinohrady ho nemohou v podstatě překonat.

44:24
    Jan Šoltys se rozeběhl až ze své poloviny a dostal se do střelecké pozice, ale střílel pouze do míst, kde byl Křepelka připraven.

43:32
    Valeš se dostal ke střele ze středu hřiště, ale střela mu nesedla a končí nad brankou Křepelky.

42:38
    Teď byla na hřišti velmi neurovnaná pasáž, ze které vychází lépe hosté, kteří mají balónek na svých holích.

41:56
    Liberec sice nevyužil přesilovku, ale opět ušetřil pár desítek sekund z času, který zbývá do konce zápasu.

41:13
    Domácí hrají v plném počtu.

40:53
    Křepelka skvěle skočil pro balónek a vyhazuje ho sám co nejdál.

40:24
    Vinohrady na začátku třetiny hrají ještě v oslabení a vzápětí vyhazují až na polovinu hostí.

40:01
    Úvodní buly i do třetice vyhrál Liberec.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Střely ve druhé třetině 7:6.

Je za námi druhá třetina, která přinesla tři branky. Liberec zatím bez větších problémů vede a ještě v druhé třetině navýšil svůj náskok na rozdíl čtyř branek! Stav je tedy po druhé třetině 2:6.

40:00

39:13
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady:
    Ondřej Plíhal – 2 min., Hra na zemi.

39:13
    A pozor bude se podruhé v zápase vylučovat!

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:23
    Šimon Stránský mohl jít sám na Křepelku, ale přihrávka na něho byla pomalá a Vinohrady tak mohou jít opět do útoku.

37:41
    Jiří Procházka vyslal dobrou střelu, která se ještě před Mückem odrazila od povrchu, ale hostující brankář nakonec vše zvládl s přehledem.

37:02
    Opět pomalejší rozehrávka Liberce, který nechce pouštět Vinohrady vůbec na balónek.

36:17
    Ondřej Plíhal šel do přečíslení 3 na 2, vzal to na sebe a zřejmě trefil pravou tyč Mückovy branky!

35:38
    Další zákrok, který se dal pustit, ale rozhodčí asi nechtějí na hřišti větší emoce tak raději odpískají faul.

34:48
    Vinohrady ví, že potřebují vstřelit další gól, tak se snaží o vysoké napadání, ale Liberec si s ním zatím ví rady.

34:04
    Druhá třetina je o dost pomalejší než ta první a zatím padly tři branky což samozřejmě není nejhorší.

33:19
    Rozhodčí nyní dost vstupují do hry, což ne vždy je dobré pro vývoj utkání.

32:29
    Valeš ztratil míček na polovině hřiště a do samostatného úniku upaloval Ivan Pergler, ale míček mu v té nejlepší pozici sjel a Mück tak nic nemusel řešit.

31:29
    Liberec trochu polevil a Vinohrady se díky tomu dostávají do šancí, ale zatím jich moc nevyužívají.

30:36
    Mück, opět skvělý zákrok, který tento brankář předvedl a zatím je to jeho večer!

30:01
    Jsme v polovině druhé třetiny a i v polovině zápasu a doufejme, že se Vinohrady nevzdají a pokusí se Liberec dotáhnout.

29:17
    Teď už se Vinohradům podařilo skórovat! ŠTĚPÁN ŠVEJDA si sebral balónek u mantinelu a běžel na Mücka z levé strany a přesně zamířil ke vzdálenější tyči a Vinohrady jsou opět ve hře! Asistence: Jan Otta.

28:52
    V dobré střelecké pozici se ocitl Petr Hartman, ale skvělý Mück zasahuje!

28:29
    Další skvělý blok v podání hostujících hráčů a Mück má díky nim opět méně práce.

27:51
    Postavení útočícího hráče v brankovišti. Rozehrávat od své branky budou Vinohrady.

27:16
    Lukáš Gregor zkusil vystřelit z levé strany, ale Mückovi pomohli obránci a nemusel zasahovat.

26:35
    Liberec si jde pohodlně pro tři body a Vinohrady se mi zdají trochu odevzdané.

25:40
    Liberec dává rychle další branku! Jan Bitman našel na středu hřiště úplně volného JANA BAUDISCHE, který střelou z první zamířil přesně do pravého horního rohu domácí branky! Asistence: Jan Bitman.

24:59
    Liberec nakonec využívá přesilovou hru! Vojtěch Janeček našel na pravé straně ŠIMONA STRÁNSKÉHO, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči a Křepelka neměl žádnou šanci! Asistence: Vojtěch Janeček.

24:45
    Vinohrady se zatím skvěle brání a nepouštějí soupeře do šancí.

24:09
    Ondřej Stuchlík – 2 min., Sekání.

24:00
    A bude se v zápase poprvé vylučovat!

23:43
    Zatím je v hale dost ticho a domácí fanoušci vůbec nefandí svému celku.

22:59
    Liberec se tlačí do šancí, ale střely většinou konči v bloku domácích a Křepelka tak nemusí skoro nic řešit.

22:14
    Klápa dával na Kužela, který střílel ze středu hřiště z první, ale Mück se stihl přesunout a připisuje si další skvělý zákrok!

21:38
    Liberec nikam nespěchá, ví že má tříbrankový náskok a chce si v klidu připravit šanci.

20:59
    Jiří Procházka vyslal dobrou dalekonosnou střelu, ale nakonec jen do bloku zformovaného Liberce.

20:35
    Hned z úvodu třetiny ostrý souboj u mantinelu za Křepelkou. Rozhodčí jasně ukazují, že faulovali hosté.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:38.

Střely v první části 8:11.

Je za námi první třetina, která přinesla 5 branek. Liberec šel rychle do vedení 0:2 a vypadalo to na jasnou záležitost. Vinohradům se podařilo snížit na 2:1, ale to už z domácí strany do konce třetiny bylo vše. Hostům se podařilo ještě do konce třetiny dvakrát skórovat a zaslouženě vedou po první třetině 1:4.

20:00

19:45
    Liberec na balónku, do konce třetiny se už zřejmě nic nestane.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:14
    Další skvělý zákrok Mücka, který předvádí skvělý výkon zatím v brankovišti.

17:32
    Jakub Pařízek skvěle pracoval u mantinelu, ale vzápětí ztratil míček a hosté se musejí bránit.

16:47
    Vojtěch Klápa se vytočil do středu hřiště, ale nalezl pouze blok skvěle bránících hráčů Liberce.

15:55
    Vinohrady šly 2 na 1, ale hráč, který vedl míček byl vytlačen až do rohu hřiště za Mückovou brankou.

15:19
    Liberec nemá kam spěchat a chce si připravit šanci, ze které dá snadno gól.

14:29
    Teď sledujeme trochu klidnější pasáž hry, kdy si Liberec přihrává jen na své polovině.

13:45
    Vinohrady se snaží hrát hodně z defenzivy, ale nejsem si jistý, jestli to je úplně proti Liberci dobrý nápad.

12:59
    Teď Mück předvedl asi tři skvělé zákroky a drží svůj tým!

12:05
    Klápa se sice snaží napadat, ale Šoltys si skvěle kryje balónek.

11:23
    Máme za sebou jen něco málo přes polovinu první třetiny a už nám padlo pět branek. Diváci se v hale nemůžou nudit.

10:30
    Liberec dává další branku! Šimon Stránský zachytil špatnou přihrávku od Vinohrad a podél levé strany běžel až ke Křepelkovi a na druhé straně našel JAKUBA KÁRNÍKA, který už pouze doklepl míček do sítě. Asistence: Šimon Stránský.

10:17
    Vojtěch Klápa dostal prostor u levého mantinelu a zkusil vystřelit, ale jeho rána šla jen mimo branku Mücka.

9:34
    Hosté se stále tlačí do zakončení, tentokrát to zkusil tahem Janeček, ale trefil pouze blok Vinohrad.

9:04
    Ostrý souboj v rohu hřiště za domácím gólmanem. Nakonec rozhodčí vyhodnotili, že u balónku zůstane Liberec.

8:21
    A je tu další branka! Filip Smutný předal na levou stranu kde byl JAKUB PAŘÍZEK, který střelou tahem prostřeluje Křepelku k bližší tyči a navrací Liberci dvoubrankové vedení! Asistence: Filip Smutný.

7:45
    Před branku si sbíhal na přihrávku Smutný, ale přihrávka zpoza branky nepřišla.

7:17
    Hra se nám teď dostala do vysokého tempa a sledujeme velmi rychlý florbal.

6:29
    Daniel Mück teď už byl vleže, ale rychle stihl vytasit svou ruku a drží svůj tým!

5:52
    Vinohrady se po nenápadné akci prosazují a snižují! Velká skrumáž na středu hřiště, ze které se míček odrazil k JANU OTTOVI, který střelou do levého horní rohu poprvé v zápase prostřeluje Mücka! Asistence: Vojtěch Klápa.

5:09
    Na druhé straně vyslal přízemní střelu mimo branku Trojáček.

4:50
    Janeček byl v dobré pozici a ještě se snažil poslat krosem míček na svého spoluhráče, ale to se mu nepovedlo a míček mají Vinohrady.

4:16
    Vinohrady zbytečně faulovaly na polovině hostí a musejí se opět bránit.

3:30
    Vinohrady se konečně dostaly na míček a mohou si vytvořit první šanci v zápase.

2:29
    Skvělý začátek utkání pro Liberec! Jakub Kárník vybojoval míček za Křepelkovou brankou a předal volnému spoluhráči před branku, kterým byl FILIP SMUTNÝ a ten už pouze rozvlnil síť a Liberec vede 2:0! Asistence: Jakub Kárník.

1:42
    Liberec vstoupil do zápasu rozhodně aktivněji a hrají stále na balónku. Vinohrady se zatím jen brání.

1:00
    Liberec jde rychle do vedení! LUKÁŠ MACHÁČ vybojoval míček u mantinelu za Křepelkou a následně střelou bekhendem se prosazuje a posílá svůj tým do vedení! Asistence: Prokop Ferdan.

0:46
    První útok v utkání provedli hosté, ale zatím z toho nic není.

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté z Liberce.

00:01

Oba týmy už nastupují na hrací plochu a za chvíli můžeme začít.

Úvodní sestavy

Královské Vinohrady: Křepelka (Blumbergs) – Kellermann, Ji. Procházka, Kužel, Otta, Máca, Ja. Procházka – T. Gärtner, Plíhal, Trojáček, Hartman, Pinkas, Švejda, Z. Stuchlík, Blažej, Pergler, V. Klápa, Gregor.

Nejproduktivnější hráči obou týmů

Kanadské bodování na domácí straně zatím vede Vojtěch Klápa, za ním jsou ještě Ondřej Plíhal s 13 body a Ivan Pergler s 12 body.

Kanadské bodování vede v Liberci Šimon Stránský, který jich už stihl nasbírat 23, za ním jsou s 13 body Prokop Ferdan a s 10 body Radek Valeš.

Po Mistroství světa se nám vrací nejvyšší florbalová soutěž v Česku! Ve Švýcarsku dokázali čeští reprezentanti vybojovat skvělou 2. pozici ihned za Švédskem a uvidíme jak s pauzou naložily extraligové kluby.

Sokol Vinohrady se zatím nachází na jedenácté pozici se ziskem osmi bodů a kdyby s Libercem dnes vyhrály tak se posunou až na osmou pozici. Vinohrady odehrály 17. listopadu 9. kolo a změřily síly v derby se Spartou. Kvůli první třetině, kterou prohrály 1:4 museli náskok soupeře dotahovat, ale to se jim nepovedlo a podlehly Spartě 5:7. Uvidíme, jak se jim bude dařit dnes proti týmu z Liberce.

FBC Liberec

Liberec je na tom o dvě příčky lépe, je tedy na 9 pozici se ziskem 11 bodů a jednoho zápasu k dobru. Liberec hrál také na státní svátek a vyzval doma Ostravu, se kterou to měl Liberec hodně těžké, ale nakonec se jim povedlo zvítězit v poměru7:5. Uvidíme, jestli si dnes z Vinohrad odvezou další body.

Vítáme vás u on-line přenosu z 10. kola Livesport Superligy. Dnes se proti sobě postaví týmy TJ Sokol Královské Vinohrady a FBC Liberec. Utkání začíná v 17:00.

Adam Náhončík

Góly a asistencie: 6. Otta (V. Klápa), 30. Švejda (Otta), 47. Plíhal (Máca) – 1. Macháč (Ferdan), 3. Smutný (Kárník), 9. Pařízek (Smutný), 11. Kárník (Stránský), 25. Stránský (Janeček), 26. Baudisch (Bitman), 55. Ferdan

Využitie: 0:1. Zásahy brankárov: 22:19.
    TJ Sokol Královské Vinohrady: Blumbergs (Křepelka) – Kellermann, Ji. Procházka, Kužel, Otta, Máca, Ja. Procházka, O. Stuchlík – T. Gärtner, Plíhal, Trojáček, Hartman, Pinkas, Švejda, Z. Stuchlík, Blažej, Pergler, V. Klápa, Gregor.
    Tréner: Boleslav Kytka

FBC Liberec: Mück (Chlad) – Kárník, Bitman, Stránský, Václavík, Pařízek – Valeš, Mádlo, Smutný, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Macháč, L. Dolejš, Světlík, Janeček.
    Tréner: Zdeněk Skružný

Rozhodca: Filip Drápal a Jakub Pospíšil