Michalovce – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.) | B. Bystrica – Trenčín 2:6 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.)
Poprad – Nové Zámky 5:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
HK DUKLA Ingema Michalovce
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HKM Zvolen
Piatok 18.11.2022, 17:30 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Zápas 18. kola Tipos extraligy spoznal svojho víťaza až v samostatných nájazdoch. Konečný rezultát nám nepriniesli ani tri tretiny a ani predĺženie troch proti trom. V nájazdovej lotérii nemali domáci nárok na víťazstvo, keďže nepremenili ani jeden z piatich pokusov. Za hostí dokázal premeniť nájazd Peter Zuzin, a to znamené, že Zvolenčania si pod Pustý hrad vezú 2 body. (11:51:31)

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HKM Zvolen.
    Autorom víťazného gólu je PETER ZUZIN.

5. séria
    0:1
    Bezúch nepremieňa.

5. séria
    0:1
    Sideroff nepremieňa. Zvolenčania sa tešili predčasne, hlavný arbiter po dlhom rozhovore s videorozhodcom gól legionára rytierov neuznal.

Samostatné nájazdy začínajú.

Napokon sa v dnešnom zápase pozrieme až do nájazdovej lotérie.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:55
    Posledné sekundy predĺženia, Škorvánek s úspešným zákrokom.

63:27
    Glazkov sa ocitol sčista jasna sám voči gólmanovi Zvolena, no svoje bekendové zakončenie poslal len nad bránu.

62:41
    Hecl nezareagoval na výzvu svojho spolupráča na teč strely.

61:38
    Bjalončík vo veľkej šanci zaváhal s prihrávkou a puk sa mu skĺzol z čepele hokejky.

61:18
    Hanna sa teraz pekne predral až pred Škorvánka, avšak na michalovského gólmana nevyzrel.

61:00
    Zvolenčania sa stále nedostali ani len k držaniu puku.

60:29
    Michalovčania držia puk na svojich hokejkách, avšak gólovú príležitosť im to neprináša.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Ani tri tretiny nám dnes na Zemplíne nepriniesli rozlúsknutie. Nasleduje predĺženie.

59:00
    Michalovce sa v tomto oslabení bránia naozaj výborne a zaslúžia si minimálne obrovskú poklonu, Zvolenčanom neumožnili takmer nič.

58:00
    Dve minúty do konca riadného hracieho času.

57:35
    Šiška z prvej netrafil bránu, následne Hanna neprepálil svojou delovkou Škorvánka.

57:13
    Po Heclovej strele zasahuje pohotovo Škorvánek.

Oddychový čas pre tím HKM Zvolen.

56:48
    Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce:
    Štajnoch – 2 min., krosček.

56:48
    Michalovčania sa oslobodzujú, ale teraz pôjdu do troch, toto je veľký problém pre Zemplínčanov.

55:47
    Huntebrinker z pravého kruhu netrafil z prvej poloprázdnu bránu domácich.

55:32
    Žitný – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou. Marcinek schádza z ľadu s tržnou ranou na líci, toto bude potrebné zašiť.

55:25
    Schýľuje sa nám k záveru zápasu, uvidíme rozhodujúci presný zásah ešte konca riadnej hracej doby?

53:38
    Jedlička to skúšal strelou na vzdialenejšiu tyč, avšak neúspešne.

53:03
    Nebezpečný teč Suju z tesnej blízkosti, no výborny Jake Paterson v bráne Zvolena.

52:27
    Toto nie je vôbec podarená presilová hra v podaní domácich.

50:57
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
    Bondra – 2 min., hákovanie.

50:21
    Nechýbalo veľa aby sa do dobrej streleckej príležitosti dostal Lapšanský, no teraz treba pochváliť zvolenskú defenzívu.

48:19
    Szypula sa snažil predrať do samostatného úniku cez Mudráka, avšak na zvolenského muža z defenzívy nevyzrel.

47:20
    Huntebrinker držal dlho puk na svojej hokejke, no v útočnom pásme nedokázal nič vymyslieť.

46:00
    Zabusovs zabojoval pri napádaní zvolenskej rozohrávky a takmer tým vytvoril gólovú šancu pre svoj tím.

44:27
    Zvolen dal gól! A na Zemplíne je skóre vyrovnané. Rytieri sa usadili v útočnom pásme a po strele od modrej dokázal puk za Škorvánkov chrbát pretlačiť DEVEN SIDEROFF. Asistencie: Huntebrinker, Sládok.

43:49
    Domáci teraz mali veľké šťastie, že sa Huntebrinker nepreštrikoval až ku strele

43:14
    Zvolenčania bránia druhú polovicu oslabenia presne tak ako by si pravdepodopbne aj predstavovali, Michalovčanov ani len nevpúšťajú do svojho pásma.

42:29
    Tentoraz to skúšal Glazkov z pravého kruhu, Peterson naďalej pozorný.

42:13
    Po Žitného tvrdej rane z prvej zvonilo brvno na bráne Zvolena.

41:33
    tímový trest – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Hecl.

41:19
    Michalovčania teraz len darovali puk poľahky svojmu súperovi a hostia sa tak môžu znova pokúšať o vyrovnanie.

40:26
    Ihneď od úvodu tretej časti hry je na Zvolenčanoch cítiť, že vyrovnávajúci gól chcú streliť naozaj čo najskôr.

40:01

V prostrednej časti hry sme sledovali len jeden presný zásah, keď sa v 26. minúte presadil nádhernou strelou útočník domácich Michaloviec Filip Vašaš. Herné tempo nám potom trochu ustálo a aj preto sme už viac toho gólového v 2. tretine nevideli. Tretia tretina sa začne približne o 19:16.

40:00

39:27
    Zvolen je v závere druhej tretiny v pásme Michaloviec, avšak nedarí sa mu skórovať.

37:42
    Hecl sa ocitol v 100% šanci, no v ohamihu, ktorý mal byť pre Zvolen gólový totálne zaváhal.

36:00
    Pomaly, ale isto sa nám blíži záver prostrednej tretiny. Buc teraz nedokázal skŕovať zo samostatného úniku.

35:13
    Mohlo to už byť 3:1, no Szypula zlyhal v rozhodujúcom okamihu.

34:14
    Veľmi dôležitý zákrok si teraz počas presilovej hry domácich pripísal hosťujúci Peterson.

33:08
    Paločko – 2 min., hrubosť.

Huntebrinker – 2 min., krosček + 2 min., hrubosť.

31:48
    Zvolenčania sa teraz po dlhšom čase dostali na dlhší čas do útočného pásma, gól im to ale neprinieslo.

29:40
    Viedenský mohol na opačnej strane vrovnať, avšak v rozhodujúcom okamihu mu puk skĺzol z čepele hokejky.

29:27
    Chalupa ani na dvakrát nedokázal prekonať gólmana Zvolena z dobrej šance.

28:00
    Už z toho mohlo byť dvojgólové vedenie pre domácich, avšak výborný Peterson v bráne Zvolena drží hostí ako tak nad vodou.

25:51
    Dukla Michalovce dala gól! Domáci sú po nádhernej akcii zakončenej ešte krajším gólom razom vo vedení. Osburn poslal zadovku na hokejku FILIPA VAŠAŠA a ten nekompromisnou strelou pod hornú žrďku z medzikružia prekonal Petersona. Asistencia: Osburn.

25:13
    Huntebrinker chcel prichystať pre svojich spoluhráčov gólovú akciu ako na zlatom podnose, avšak jeho finálna prihrávka bola zblokovaná.

24:28
    Jedlička nastrelil puk na Škorvánka a prerušuje hru, Zvolenčania už potrebovali prestriedať.

21:30
    Michalovčania zvierajú súpera v útočnom pásme, podarí sa im strhnúť vedenie na svoju stranu?

20:30
    Nepresná rozohrávka domácich, píska sa zakázané uvoľnenie.

20:01

Je za nami prvá tretina zápasu medzi Michalovcami a Zvolenom. Síce väčšinu z hry v prvom dejstve mali Zvolenčania, dokázali iba raz skórovať. Michalovčania zachytili výborne sekundy po inkasovanom góle a ihneď dokázali vyrovnať. Do šatní sa odchádza tak za nerozhodného stavu 1:1. Prostredná tretina sa začne približne o 18:24.

20:00

19:50
    Osburnovú strelu od modrej kryl ľahkým zákrokom Paterson, pre ktorého je tento zákrok po tom inkasovanom góle určite dôležitý.

18:40
    Dukla Michalovce dala gól! Vedenie hráčov spod Pustého hradu dlho netrvalo. Paterson si nešťastne nahodil puk po ľahkom zákroku pred seba a tam ho jednoducho umiestnil za bránkovú čiaru VITALIJS PAVLOVS. Asistencia: Žitný.

17:37
    Zvolen dal gól! Do vedenia idú hostia. Tí sa usadili v útočnom pásme, keď následne Marcinekovú strelu od modrej tečoval MAREK VIEDENSKÝ. Asistencie: Marcinek, Hanna.

17:18
    Huntebrinkerovej strele vystavil semafor lapačkou Škorvánek.

16:47
    Buc preveril po dlhšom čase Petersona z ľavého kruhu.

15:37
    Na michalovskej svätini zvonila žrď! Hanna si prebral luxusnú prihrávku do jazdy od Zuzina a ihneď strieľal, no trafil žrď. Následne ešte mohol Škorvánka prekonať opomínaný Zuzin, no nevyzrel na gólmana líšiek.

15:01
    Szypula – 2 min., faul kolenom.

14:44
    Sideroff – 2 min., podrazenie.

13:30
    Na pár sekúnd sa nám teraz v Michalovciach nehralo, na hracej ploche sa sčista jasna objavili dva puky.

12:07
    Zvolenčania veľmi dobre napádajú rozohrávku súpera, Zemplínčanom to robí veľké problémy a aj preto viackrát zbytočne strácajú puk.

11:19
    Škorvánek aj naďalej drží skóre súpera na nule. Počas uplynulých sekúnd čelil viacerým nebezpečným akciám súpera, všetky dotiahol do úspešneho konca.

09:24
    Zuzin dostal na pravom kruhu na môj vkus príliš veľa voľného priestoru a čelil sám zoči voči gólmanovi líšiek. Skóre však otvoriť nedokázal.

08:25
    Výbornú príležitosť na úvodný gól v zápase teraz mali aj Zvolenčania! Hecl s veľkým prehľadom hľadal v predbránkovom priestore Viedenského a keby puk nebol pred bránou tečovaný jedným z domácich, bol by z toho jednoznačne otvárací zásah do prázdnej brány Michaloviec.

07:57
    Zatiaľ je to veľmi nepresné zo strany hostí, tým sa nedarí ani len udržať v útočnom pásme.

07:18
    Zvolenčania si nerozumeli, Chalupa oslobodzuje domácich a zbiera cenné sekundy pre svoj tím.

06:59
    Mihalik – 2 min., podrazenie.

06:19
    Bondra obkrúžil michalovské pásmo a skúsil prekvapiť strelou Škorvánka, no neúspešne.

05:11
    Michalovce mali obrovskú šancu! Štajnoch sa po peknej spolupráci so svojimi spoluhráčmi dostal ku strele z medzikružia, avšak bránu minul o niekoľko centimetrov.

04:17
    Michalovčanom sa zatiaľ nedarí dostať na dlhší časový úsek do pásma súpera. Vašašovú strelu teraz kryl Paterson.

02:43
    Zvolenčania zvierali svojho súpera niekoľko sekúnd v útočnom pásme, až napokon prišlo ku zakončeniu Messnera, ktoré s absolútným pokojom kryje Škorvánek.

01:52
    Väčšiu časť z hry teraz majú hostia zo Zvolena, no stále je to bez väčšieho ohrozenia brány Škorvánka.

01:09
    Úvod zápasu sprevádzajú mnohé nepresnosti, Zvolenčania si teraz nerozumeli pri prechode dopredu. Píska sa ofsajd.

00:10
    Michalovčania začali ihneď vo veľkom tempe, keď sa takmer ihneď po úvodnom buly snažili predrať do útočného pásma.

00:01

Ešte raz vítam všetkých priaznivcov slovenského hokeja pri sledovaní textového komentára zo zápasu 18. kola medzi domácimi Michalovcami a hosťami zo Zvolena. Na zimnom štadióne na Zemplíne sa už všetko pomaly, ale isto pripravuje na úvodné buly.

HK Dukla Ingema Michalovce: Škorvánek (Vošvrda) – Glazkov, Štajnoch, Hammond, Osburn, Mihalik, Michalčin – Paločko, Suja, Zabusovs – Bezúch, Pavlovs, Žitný – Lapšanský, Bjalončík, Vašaš – Chalupa, Buc, Szypula
    Tréner: Roman Stantien

HKM Zvolen: Paterson (Trenčan) – Rauhauser, Messner, Hanna, Mudrák, Sládok, Hain, Barcík – Bondra, Langkow, Jedlička – Hecl, Huntebrinker, Sideroff – Zuzin, Viedenský, Marcinek – Csányi, Šiška, Stupka
    Tréner: Peter Oremus

Rozhodca: Smrek, Korba – Vyšný, Ordzovenský – Kontšek.

PREVIEW PRED ZÁPASOM

Ešte raz vítam všetkých športových priaznivcov pri sledovaní textového komentára zo zápasu 18. kola našej najvyššej hokejovej súťaže, v ktorom proti sebe nastúpia domáce Michalovce a hostia zo Zvolena.

HK Dukla Ingema Michalovce

Aktuálne piaty celok tabuľky sa len pred nedávnom odhodlal ku trénerskej výmene, keď Kanaďana Toma Coolena nahradil 56-ročný bývalý slovenský útočník Roman Stantien a ihneď z toho bola úspešná premiéra na ľade Prešova. Líšky zdolali domácich Koňarov 2:1 po predĺžení. Okrem toho ťahajú Zemplínčania štvorzápasovú šnúru bez prehry. Tú poslednú zaznamenali ešte 28. októbra na domácom ľade proti Banskej Bystrici.

HKM Zvolen
    Obhajcom bronzových medailí spod Pustého hradu z uplynulej sezóny patrí v tabuľke pred týmto stretnutím 3. priečka. Zvolečanom po poslednom odohranom zápase sebavedomie určite chýbať nebude. Na domácom ľade porazili v tradičnom derby zápase Banskobystričanov 6:3. Aj posledný vzájomný zápas týchto dvoch tímov, ktoré sa stretnú zajtra na východe Slovenska patril zverencom trénera Petra Oremusa. Tí uspeli na domácom ľade 7. októbra proti líškam výsledkovo 4:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Adam Pančák

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Pavlovs (Žitný), 26. Vašaš (Osburn) – 18. Viedenský (Marcinek, Hanna), 45. Sideroff (Huntebrinker, Sládok), rozh. náj. Zuzin