Larnaca – D.Kyjev 3:3 (kon.) | Zürich – Bodö/Glimt 2:1 (kon.) | Fenerbahce – Rennes 3:3 (kon.)
Lazio – Midtjylland 2:1 (kon.) | Razgrad – Real Betis 0:1 (kon.) | Malmö – St.Gilloise 0:2 (kon.)
Eindhoven – Arsenal 2:0 (kon.) | Union Berlín – Braga 1:0 (kon.) | CZ Belehrad – Trabzonspor 2:1 (kon.)
Ferencvároš – Monaco 1:1 (kon.) | Freiburg – Olympiakos 1:1 (kon.) | Helsinki – AS Rím 1:2 (kon.)
Manchester United – Tiraspol 3:0 (kon.) | Nantes – Karabach 2:1 (kon.) | Omonia Nikózia – Sociedad 0:2 (kon.)
Sturm Graz – Feyenoord 1:0 (kon.)
Fenerbahce SK
3:3 (1:3)
Stade Rennes
cz Štvrtok 27.10.2022, 18:45 • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi, Istanbul • Európska liga • Skupina B

Velké grády mělo toto utkání skupiny B. Stade Rennes po pasivním výkonu ve druhém poločase neudrželo dvohgólové vedení. Zřejmě klíčový moment nastal v 52. minutě vystřídáním zranněého brankáře Mandandy. Trvalý tlak Fenerbahce dokázal zúročit až osm minut před koncme utkání krásnou trefou z přímého kopu Miha Zajc. Na kterou navázal o šest minut později vyrovnáním Emre Mor!

Obě družstva měla postup ze skupiny do další fáze soutěže již zajištěný a tudíž gólová přestřelka musela bavit každého nezaujatého diváka.

Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek pohárového večera. (20:45:53)

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:1. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:19.

90+4

90+4
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Hamari Traoré).

90+3
    Attila Szalai se dopustil na své polovině hřiště faulu na Kalimuendovi.

90+2
    Žlutá karta pro tým Stade Rennes FC (Lesley Ugochukwu).

90+1
    Malý oddech pro své mužstvo vybojoval díky faulu na svou osobu Arnaud Kalimuendo.

90
    Rozhodčí nastaví čtyři minuty!

90
    Kapitán Stade Rennes Hamari Traoré fauloval v osobním souboji Ardu Gülera.

89
    Obránce Adrien Truffert se provinil faulem na Osayi-Samuelovi.

89
    Jestliže první půle patřila hráčům Stade Rennes, druhé dějství je jasně v režii hráčů Fenerbahce Istanbul.
    88. Emre MOR - 3:3

88
    Fenerbahce právě vstřelilo branku!
    Crespo přesně našel skvěle hrajícího EMRE MORA, který svůj výkon ozdobil vyrovnávací trefou, když skvěle svou střelou k tyči zaskočil brankáře Alemdara – 3:3! Asistence: Miguel Crespo.

87
    Fanoušci Fenerbahce neskutečně vedou hráče ke srovnání nepříznivého skóre.

85
    Centr Alioskiho byl nepřesný, navíc Crespo dvakrát po sobě nedokázal vypíchnout míč a velké štětsí pro Fenerbahce, že centr francouzského týmu pouze proletěl napříč pokutové území.

84
    Střídání v týmu Stade Rennes FC:
    ze hřiště odchází Amine Gouiri, přichází Kamaldeen Sulemana,
    ze hřiště odchází Martin Terrier, přichází Arnaud Kalimuendo.
    82. Miha ZAJC - 2:3

82
    Opravdovou parádu si z přímého kopu připravil MIHA ZAJC, který poslal míč z přímého kopu přímo k tyči a brankář Alemdar letěl vzduchem pouze naprázdno – 2:3!

81
    Valencia tentokráte donutil k faulu před pokutovým územím nestíhajícího Lorenza Assignona.

Rostislav Králik

Góly: 42. Valencia (Kahveci), 82. Zajc, 88. Mor (Crespo) – 5. Gouiri (Truffert), 16. Terrier (Gouiri), 30. Gouiri (Bourigeaud)

Karty:   3. Arão (FEN), 28. Kahveci (FEN) – 73. D. Doué (REN), 90+2. Ugochukwu (REN), 90+4. H. Traoré (REN)

Fenerbahce SK: Bayındır (C) – G. Henrique (60. Alioski), Aziz, Szalai – Osayi-Samuel, Crespo, Arão (61. Zajc), Lincoln (78. Güler) – Kahveci (61. Mor), João Pedro (61. Batshuayi), Valencia.
    Náhradníci: Çetin, Eğribayat – Kadioglu, Demir, Kocatürk.

Tréner: Jorge Jesus

Stade Rennes: Mandanda (52. Alemdar) – Truffert, Rodon, Theate, H. Traoré (C) – Terrier (84. Kalimuendo), Ugochukwu, Tait, Bourigeaud (70. Assignon) – Majer (70. D. Doué), Gouiri (84. Sulemana).
    Náhradníci: Salin – Doku, Wooh, Belocian, Meling, Abline, G. Doué.

Tréner: Bruno Genésio

Rozhodca: N. Simović – Djorović, M. Simović